Saglikli Olmak adına herşey..

Sivilceler için Aspirin ve Karbonat Maskesi

Sivilcelerle evde geçirme konusunda en çok tercih edilen maskelerin başında Karbonat Maskesi geliyor. Karbonat içerisinde bulunan maddeler, cildin yağlanmasını azaltarak hem sivilce oluşumunu engeller hemde  var olan sivilcelerin geçmesini sağlar. İçerisinde irin bulunan yani iltihaplı sivilceler için Karbonat maskesini deneyebilirsiniz. Bir Yemek kaşığı kadar karbonata ekleyeceğiniz Aspirin ile cildinizi güzelleştirebilirsiniz. Aspirin dışında yoğurtla yapılan karbonat maskesiPürüzsüz ve yumuşak bir cilde sahip olmanızı sağlar. Karbonat maskesi sayesinde hem sivilcelerinizden kurtulursunuz hemde parlak bir cildiniz olur.

Karbonat Maskesi Tarifi

Evde kolaylıkla hazırlayabileceğiniz karbonat maskesi ;
1 tatlı kaşığı Su
1 tatlı Kaşığı Limon Suyu
1 Adet Aspirin
1 tatlı kaşığı kadar Karbonat.
sivilce-icin-aspirin-karbonat-maskesiÖncelikle aspirini ezip toz haline getirin. Daha sonra karbonata ilave ederek karıştırın. içerisine Limon ve normal suyu ekleyerek karıştırmaya başlayın. Kıvamını aldıktan sonra yüzünüze sürün. Karbonat kuruyuncaya kadar yüzünüzde dursun ( Yaklaşık 20 dk ). kendiliğinden dökülmeye başladıktan sonra ılık su ile yüzünüzü yıkayabilirsiniz. Karbonat Maskesini uygulamadan önce yüzünüzü yıkayın ve kurumasını bekleyin.Yüzünüz kuruduktan sonra Yüzünüze Maskeyi uygulayabilirsiniz.

Yoğurtlu Karbonat Maskesi

1 Yemek Kaşığı Yoğurt
1 tatlı Kaşığı Karbonat
Yogurt ile Karbonatı karıştırın ve maske haline getirin. Daha sonra yüzünüze sürün ve kurumasını bekleyin. Kuruduktan sonra ılık su ile yüzünüzü yıkayın.
Yukarıda ki her iki maskeyi de Günde bir defa ( Yalnızca birini) yapabilirsiniz. Herhangi bir zararı yoktur. Maske içerisinde ki herhangi bir etken maddeye karşı alerjinizin olma ihtimalinden dolayı önce ufak bir bölgede denemenizi öneririz.

 

aspiri karbanot cilt maskesi karbonat maskesi sivilce karbonat limon suyu aspirin karbonat la sivilce yorumları iltihapli sivilce karbonat iltihaplara karbonat aspirin ve limon maskesi aspirin ve karbunat sacı ne yapar aspirin karbonat lımon maske karbonat ve adpirin sac icin2 thoughts on “Sivilceler için Aspirin ve Karbonat Maskesi”

  • Merhaba ben ayca size bir sorum olacakti acaba yogurtlu karbonat maskesini yuzumuze surdugmuzde haerangibir kizariklik yok ama sadece cok az bi kasinti ve yanma var bu iyilettiginimi gosterirrrr yorumunuzu 14 gozle bekliyorummmmmm

    • Merhaba Ayça hanım. Yogurt ve karbonat yerine Aspirin karbonat yada Limon-Yogurt maskesi daha iyi olacaktır.
      Yüzünüzde kızarma yapmıyorsa, oluşan kaşıntının sebebi maskenin kuruması olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir