Saglikli Olmak adına herşey..

Siğil Nasıl Geçer, Nasıl Yok Edilir ?

Deri hastalıklarının belki de en çok rahatsız edenlerden biri olan Siğiller, viral bir enfeksiyon sonucu oluşmaktadır. Siğiller tıpta iyi huylu deri urları olarakta adlandırılır. Her ne kadar daha çok elllerde çıkıyor olsada, siğil vücudun her yerinde çıkabilir. Çıkan bu siğiller için çeşitli tedavi yöntemleri olsa da maalesef çoğu işe yaramamaktadır. Bir zamanlar Siğil problemi yaşamış biri olarak bir çok ilaç kullandım. Ancak kesin çözüm olan ise Siğil Dua’sı oldu. Bu yazımızda da size Siğil nasıl Geçer, Hangi bitkiler iyi geliyor onu irdeleyeceğiz.
Yazımızda ele alacağımız Siğil başlıkları şöyle ;
1- Eldeki Siğil Nasıl Geçer
2- Yüzde Siğil Nasıl Geçer
3- Ayaktaki Siğil Nasıl Geçer

1- Eldeki Siğil Nasıl Geçer, Ne iyi Gelir ?

siğiller nasıl geçer ne iyi gelir bitkisel tedavi yöntemleriSiğillerin temel sebebi HPV virüsüdür. Genellikle bağışıklık sistemi güçsüz düşmüş kişilerde aktifleşen HPV virüsü, deri hücrelerinin yapısına bozarak bu hücrelerin çoğalmasına sebep oluyor ve o bölgede siğil dediğimiz urun oluşmasına sebep oluyor. Elinizde meydana gelen siğillerin nasıl bulaştığını anlamak imkansız gibi birşeydir. Genellikle virüs herkeste bulunur ama pasif olarak yaşamaya devam eder. Siğil neden çıkar sorusundan çok, siğil nasıl geçer sorusunun cevabı bu noktada daha önemli oluyor..
Virüsler hücre dışında kristal yapıda ve cansız kabul edilirler. Bu yüzden onları yok etmek neredeyse imkansızdır. Aktif hale gelmiş virüsü uygun tedavi yöntemiyle tekrardan pasif hale getirmek ise mümkündür. Eldeki siğillerde diğer birçok rahatsızlık gibi bulaşıcıdır. Vücüdunuzun herhangi bir yerinde siğil çıktıysa, muhtemelen bir kaç ay içinde yayılacak ve sayıları artacaktır.
Siğilleri geçirmek için doktora gittiğinizde ; Büyük olasılıkla size Duoderm veya Verrutol Solusyon önerecektir. Bu ilaçlar, Asidik özelliktedir ve sadece siğilin üzerine uyguluyorsunuz. Asit bu deri fazlalığının erimesini sağlayarak siğili yok ediyor. Ancak tam anlamıyla tedavi etmediği için 3-5 ay sonra siğil gene eski büyüklüğüne geri geliyor. Yani Kesin çözüm değil maalesef.
Lazer veya Cerrahi Müdahele ; Siğilleri geçirmek için yapılan cerrahi işlemlerde maalesef istenilen sonucu vermiyor. Bazen tamamen yok ediyor ancak o bölgede iz kalıyor. Bu da istemediğimiz bir durum.
Dua ile Siğili Yok etme ; Benim ellerimde oldukça fazla siğil vardı. Küçük yaşlarda sadece başparmağımda bir adet siğil olmasına rağmen ilerleyen yaşlarda elime yayılmaya başladı ve hemen hemen tüm elime yayıldı. Bir çok tedavi yöntemi uyguladım ( tuz basmak, iple bağlamak, Yukarıda yazdıgım ilaçlar). Ama hiç biri işe yaramayınca, Dua okutturdum. Duayı okutturduktan sonra yaklaşık 5 gün sonra elimde birşey kalmadıgını fark ettim. Yani siğile kesin çözüm ; Dua’dır.
Bu durum inançla alaklı olduğu için inanmayanlar olacaktır ama benim durumum bu.

2- Yüzde Siğil Nasıl Geçer? Tedavisi

yüzdeki siğiller nasıl geçer bitkisel tedavi yöntemleriYüzde ki siğiller belki de en can sıkıcı siğillerin başında geliyor. Yüzünüzde siğil çıkmaması için dikkatli davranmalısınız. Ortak eşyaları kullandıgınız kişilerde siğil olmamasına özen gösterin.
Peki yüzde siğil nasıl geçer? Tıbbı olarak kullanılan ilaçalrı yukarıda yazdım ancak bu ilaçalrı yüzünüzde kullanamazsınız. Çeşitli ilaçlarla görünümü azaltılabiliyor ama bunların tam olarak adını bende şu an bilmiyorum. Bilmeniz gereken eğer gerçekten inançlı biriyseniz, dua okutarak vücudunuzun her bölgesinde çıkan siğilleri yok edebileceğinizdir.
Siğil tedavisi için cerrahi müdaheleyi tavsiye etmiyorum. Sebebi ise ameliyatla yalnızda çıkan siğil yok edilir daha sonra çıkan sivilcelerin çıkmasını engelleyemezsiniz.

3- Ayaktaki Siğil Nasıl Geçer?

Ayak tabanları ve özellikle ayak toğuğunda ölü derinin çok olması, virüs ve bakterilerin yuvalanması için uygun ortam oluşturuyor. Bu nasır görünümlü siğiller fiziksel olarakta rahatsız ediyor. Siğiller büyüdükçe yürümede ciddi anlamda zorluklar çıkarabiliyor ve öyle ki ayakkabi giymeyi bile imkansız hale getirebiliyor.

ayakta çıkan siğiller nasıl geçer doğal yöntemler
Ortak kullanım alanlarındaki ıslak zeminler, havuzlar, spor salonları, hamam gibi yerlerden ayaktaki siğili kapabilirsiniz. Ayrıca kirli tutulan bir ayak hem mantar olma riski taşır hem de siğil riski.
Ayaktaki siğiller, nasıra çok benzer ancak nasır olmadıklarını bilmeniz gerekir. Nasırlar kendiliğinden geçerken siğiller kesinlikle kendiliğinden geçmemektedir . Siğiller zaman için büyüyebilirler. Özellikle ıslak ortamlarda bulunuyorsanız siğilin hem büyümesi hemde yayılması daha kolay olmaktadır..
Ayak siğilleri öbek öbek yayılmalarıyla ünlüdür. Diğer isminin mozaik siğil olması buradan gelmektedir. Ayaktaki siğillerden kurtulmak bütün siğillerde olduğu gibi mümkündür.
Ayaktaki siğil nasıl geçer dediğini duyar gibiyim. Soğutularak ve yakılarak ayaktaki siğillerden kurtulabilirsiniz.

 

ayak siğil nasıl geçer ayaktaki siğil nasıl geçer yuzdeki siğil yok etme siğil nasıl yok edilir yüzdeki siğiller nasıl geçer siğiller nasıl geçer siğilleri iple bağlamak yüzde siğil duoderm kullandim ayak sigillerim artti ayakta siğilBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir