Selülit Neden olur Selülit Nasıl Geçer ?

Bayanların bacak güzelliğinine gölge düşüren selülitler, aslında düşünüldüğü gibi kilo ile alakalı değildir. Kilo problemi olmadığı halde selülitlerden şikayetçi olan bayanların sayısı oldukça fazladır. Daha çok dengesiz beslenme ve hareketsiz yaşam tarzından kaynaklanan selülitler, ani kilo alıp-verme durumunda da ortaya çıkmaktadır.
Bacak kaslarının sürekli hareketsiz olması, zamanla gevşemeye ve deride yağ birikmesine neden olur. Bacaklarda biriken bu yağ tabakası deriyi kalınlaştırır ve Selülit oluşmasına neden olur. Bu yüzden Selülitleri yok etmenin yollarını arıyorsanız ilk başta bu yağ tabakasının eritilmesini sağlayacak çözümler bulmanız gerekir. Bu yağ tabakasını erittiğinizde selülitlerden birazda olsun kurtulmuş olacaksınız. Yapacağınız egzersizlerle de selüliti tamamen hayatınızdan çıkarmış olacak ve sıkı görünen bacaklara sahip olabileceksiniz.

Selülitleri Yok etmeye Yağ Oluşumunu Engellemekle Başlayın

Selülit Tedavisi: Selülit Nasıl Geçer
Selülit Tedavisi: Selülit Nasıl Geçer

Yağ birikimini azaltmanın en etkili yollarından bir tanesi vücudun insulin tepkisini en aza indirgemektir. Bu, kısaca vucudumuza aldığımız karbonhidrat miktarını azaltmak demektir. Ancak bu bütün karbonhidratların tüketimini durdurmak anlamına gelemeli. Unutulmamalıdır ki kompleks karbonhidratlarda yüksek besleyiciliği ve fitokimyasalları (meyveler, kuru baklagiller, sebzeler içerisinde bulunurlar) ile selülitin çözümlenmesi konusunda en büyük yardımcılarımızdır. Selülitle ilgili en etkili yöntemlerden bir tanesi basit şekeri ve rafine edilmiş karbonhidrat kaynaklarını tüketmemektir.
Diğer bir önemli etken ise tam buğdaydan unundan üretilmiş ekmek, gıda ve meyveler gibi kompleks karbonhidratları tüketilirken bir protein kaynağı veya sağlıklı bir yağ grubu besini ile tüketilmesine özen gösterilmesidir. Bu besinler sayesinde sindirim hızımız yavaşlayacak ve insülin salgısı da buna bağlı olarak azalacaktır. Bu azalma ile birlikte açlık hissi oluşmayacak ve gereğinden fazla kalori alımı engellenecektir. Bunlara ek olarak Abartmamak şartıyla Kahve ( Yeşil Kahve olması çok daha iyi olur) ve çay tüketmekte metabolizma hızını arttırdığı için yağ yakımını hızlandıracaktır.

Selülitlere Karşı Etkili Bitkiler

Enginar yaprağı çayı ; 1 tatlı kaşığı kadar ince kıyılmış enginar yapraklarını, 1 bardak kaynar suyla haşlayın. Yaklaşık 10 dk kadar demlemesini bekleyin ve ardından ince bir süzgeç ile süzün. Sabahları aç karna olmak koşuluyla günde 2-3 defa tüketilmesi, selülitleri yok etmede yardımcı olacaktır.
Limon suyu: Sabah uyandığınızda bir bardak suya, yaklaşık 1 yemek kaşığı kadar limon suyu katın ve için. Metabolizma hızınızı artırarak yağ yakmanıza yardımcı olur. Ayrıca gün içinde içtiğiniz çay ve suya da aynı şekilde limon damlatmanız faydalı olacaktır
Greyfut Suyu : Tam bir yağ duşmanıdır. Vucudunuzda ki yağların hızlı bir şekilde yakılmasını sağlar.
Yoğurt : Bağırsak hareketlerini düzenler ve yağ yakımını hızlandırır. Diyet Yapan iki grup üzerinde yapılan bir araştırmada yoğurt tüketenlerin daha hızlı zayıfladığı görülmüştür.
Bol Bol Su için. Su kan basıncını ve Kalp ritmini düzenler. Aynı zamanda toksinlerin vucuttana tılmasını sağlar.
Kuşkonmaz: Vucudunuzda oluşan ödemi alır. Böylelikle olduğunuzdan daha ince görünürsünüz.
Yağlı balık: Yağlı balıkta bulunan Omega- 3 damarları genişleterek kan dolaşımını ve kan akışını kolaylaştırır.

Selülit Giderme Hareketleri

Şayet videoyu izlemek istemiyorsanız, hareketleri resimli olarak Selülit Hareketleri Adlı yazımızda inceleyebilirsiniz.

Yukarıda ki hareketleri uygulayarak kısa sürede hem basenlerden hemde selülitlerden kolaylıkla kurtulmuş olursunuz.

 

çıban neden çıkar selülit neden olur selüliti yapan karbonhidratlar selulit geciren yaglar bacaklardaki selilut nasil yok olur vucudda ki çatlıklar nasıl yok olur bacakta selülit neden olur göbek selüliti nasıl geçer seloli yok etma selülit nasıl hiddi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*