Saglikli Olmak adına herşey..

Saç Nasıl Uzar ? Hızlı Saç uzaması için Ne Yapılmalı ?

Saç Nasıl Uzar ? Hızlı Saç uzaması için Ne Yapılmalı ?

Saçlarınızın erken uzaması için, dengeli beslenmeli ve saç için gerekli olan vitamin ve mineralleri sağlıklı birşekilde almalısınız. Saç tellerinin sağlığınızın önemli bir göstergesi olduğunu unutmayınız. Dengeli ve yeterli beslenmezseniz, saçlarınız yıpranız ve dökülmeler başlar.
Saçlarınızın sağlıklı ve hızlı uzaması için, saç bakımına gerekli önemi göstermelisiniz. Özellikle kozmetik ürünler ( Jöle, Vax, Saç spreyi vb) kullanmaktan kaçınmalı, Sıcak press ve fön gibi aletleri kullanmaktan kaçınmalısınız. Aşırı sıcaklığa erişen bu aletler, saç sağlığınızın bozulmasına ve kırılmaların yaşanmasına neden olur.
Evde saç uzatmak için çeşitli bitkisel yöntemler bulunmaktadır. Ahmet maranki ve Prof. Dr. ibrahim saraçoğlu gibi bitki bilimci hocalarımız bu konuda bizlere yardımcı olmaktadır.

Saç Nasıl Uzar ; Saç hızlı uzaması için Ne yapılmalı ?

saç uzatmak için yöntemlerSağlı saçlarınızın olmasını istiyorsanız, kıl köklerini besleyecek uygulamalar ve saç diplerinin hava almasını sağlamanız gerekir. Saç diplerinin hava almasını sağlamak için, kırılmış ve yıpranmış olan saçlarınızı kestirerek işe başlayabilirsiniz.

  • Saçalrınızı hergün yıkamaktan kaçının. Bunun yerine en fazla 2 günde bir yıkayın. Saç derisinde ki kıl kökleri, kafa derisinde ki yağ tabakası sayesinde nemli kalır ve daha iyi beslenir. Saçların hızlı uzaması için bu yağ oldukça önemlidir.
  • Saçlarınızı mümkün oldukça ılık su ile yıkayın. Aşırı sıcak veya soğuk su, saç yapısının bozulmasına neden olur. Press veya Fön’ün saçınıza şekil vermesinin sebebi saçınızın bu yapısının bozulmasından kaynaklanmaktadır. Ayrıca sıcak su ; saç derisinde sivilcelenmelere ve saçların incelmesine neden olur.
  • Saçlarınıza yaptığınız bakım kadar, beslenme düzeniniz de saç uzamasında etkin bir rol oynar. Bol proteinli yiyecekler tüketmeye çalışın. Et, yumurta, süt gibi besinleri olabildiğince tüketmeye çalışın. Ayrıca yumurtanın sarısını saç köklerinize sürebilirsiniz. Bu maskeyi saçınızda yaklaşık 30 dakika bekletin. Ardında ılık suyla durulayın. Sıcak suyla yıkarsanız yumurtanın kafanızda pişmesine ve banyodan çıktığınızda kokmasına sebep olabilirsiniz.
  • Saç köklerinize yapacağınız masajlar, saç uzamasında mucizeler yaratır. Saç köklerinize uygulayabileceğiniz esansiyel yağlar ve bakım yağları, saçları besleme oldukça etkilidirler. Bu yağları hafifçe ısıtıp ılık bir şekilde uygulamanız durumunda saçlarınızı kısa sürede uzatabileceğiniz gibi saç diplerinde oluşan kepeklenme problemlerinin de bu şekilde önüne geçebilirsiniz. Saç bakımına uygun yağlar başta zeytinyağı olmak üzere, biberiye yağı, badem yağı, hindistancevizi yağı, susam yağı, ceviz yağı, fındık yağı, çörek otu yağı ve yılan yağıdır.

Saç Nasıl Uzar ? Saç Uzatmak için Kürler

saç-nasıl-uzarSaçları hızlı uzatmak için uygulayabileceğiniz çeşitli kürler bulunmaktadır. Bu kürler düzenli olarak uygulandıgında saç uzamasında gözle görülür bir artış sağlanabiliyor.
Saç uzatma kürü 1
-Yoğurt
-Yumurta
-Limon suyu
-Kına
Yukarıda ki malzemelerden saçınıza yetecek kadar bir karışım hamuru hazırlayın ve Duş öncesi saçınıza uygulayın. Yaklaşık 40 dk saçınızda beklettikten sonra duşunuzu alın.
Not : Kınanın saç renginizi değiştireceğini unutmayınız…
Saç Uzatan Kür 2
-1 yemek kaşığı çörek otu ile susam otu
-1 adet yumurtanın sarısı
Malzemelerimizi yumurta sarısı ile güzelce karıştırın ardından saç diplerine parmak uçlarınızla masaj yaparak yedirin. Yaklaşık 20 dk bu şekilde bekledikten sonra saçınızı şampuanla güzelce yıkayıp durulayın. Bu karışımı haftada 1 defa uyguladıgınızda hem saçlarınızın canlılığı artar hemde hızlı uzar.

Saç uzaması ve yılan Yağı..

Saçlarınızın kolay uzamasını istiyorsanız, bunun en kesin yöntemlerinden biri yılan yağıdır. Yılan yağı, keratin yapıda olan saçları ve kıl köklerine besleyerek haftada yaklaşık 1 cm saç uzamasını sağlar. Aktarlardan bulabiliyorsanız, mutlaka yılan yağını deneyiniz.

 

sac nasil uzar saçlar nasıl uzar bacak liposuction estetiği sıvılcelerı yok etmenın yolu dogal yótem kıslı sıvılceye ne ıyı gelır Yüzündeki sivilceler hamilelikte sunizit tedavisi doğal yolla sivilceleri yok etmenin yolları çay ağacı yağı nasıl kullanılmalı yüzdeki siyah noktalar ve lekeler nasıl giderBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir