Saç Kuruluğu Nasıl Geçer

HSG Rahim Filmi
Saç Bakımı : Saç Kuruluğu

Saç Kuruluğuna Ne iyi Gelir

Saç kuruluğu gerektiği kadar önemsenmeyen ancak ilerleyen durumlarda ve zamanda saçlarınıza büyük ölçüde hasar verebilecek bir problemdir. Saç kuruluğu için gün içinde kullanılan saç koruyucuları ve nemlediricilerine karşın, gece yatarken de saçları korumak ve saç bakımı yapmak oldukça önemlidir.
Gece yattığınız yastık malzemesi saç bakımı açısından oldukça önemlidir. Saten örtülü yastıklar, Pamuktan yapılan yastıklara göre daha yumuşaktır. Saten yastıklarda saçlarınız sürtünme değeri düşük olduğu için kayar ancak pamuklu yastıklarda durum bunun tam tersidir. Pamuklu yastıklarda sürtünmeden dolayı oluşan elektriklenme saçları tutar ve kopmaya sebep olur. Tüm bunların yanında Pamuklu yastıkalr Saçta bulunan nemi çekerek Saç Kuruluğuna Sebep olur.
Saç Kuruluğuna Karşı Saçlarınızı Nemledirip Saç Kremleri Kullanın
Saçları Hergün yıkamak Saç Sağlığı açısından zararlıdır. Ancak Spordan dolayı oluşan terlemeler veya çalıştığınız işten dolayı saçınızda toksik madde birikiyorsa saçlarınızı temizlemeniz gerekir.
Saçınızı her ıslattığınızda veya sizi terleten eylemlerde bulunduğunuzda saçınızı özenli birşekilde durulayın ve saç nemlediricisi sürün. Kullandığınız Şampuanın yanında Saç bakım kremleri kullanmak hem saçınızı besler hemde temizlik açısından avantaj sağlar.

Saç Kuruluğu Bitkisel Kür Tedavisi

Gerekli Malzemeler:

1 fincan kaynar su
1 tatlı kaşığı bal
1 tatlı kaşığı badem yağı
1 tatlı kaşığı ceviz yağı
Yarım limonun suyu
Yarım keten tohumu yağı

Hazırlanışı:
Bütün malzemeleri karıştırın.
Karışımı saç diplerinizi sürerek iyice yedirin.
Saçlarınızı streçle sarıp 1 saat bekleyin.
Saçlarınızı yıkayın.

Saçlarınızın Bakımı ihmal etmeyin

Özellikle Siyah renk tonuna sahip olan saçların bakımı genelde daha zordur, hele ki doğalsa… Düzenli olarak saç bakım kremleri kullandığınız halde saç kuruluğu geçmiyorsa hafta 2 kez özel ürünlerle uygulamalarda bulunun. Bunun için saç bakım Kremlerinden Faydalanabilirsiniz.

Saç Kremi Uygulaması

Saç kremini saçınıza Sürün. Ardından saçlarınızı Streç ile sarın ve kalınca bir havluya dolayın. Bir süre bu şekilde bekleyin. Saçlarınızın hem yumuşadığını hemde eskisinden daha nemli ve ıslak bir görünüme sahip olduğunu Fark edeceksiniz.

 

saç kuruluğuna ne iyi gelir şaç kuruluğu saç kuruluğu neden olur sac kurumasina ne iyi gelir saclarin kurulugu nasil giderilir sac kurulugu nasil giderilir saç kuruluğu tedavisi saç kuruluğu nedenleri saç kuruluğunun nedenleri cocuklarda sac kurulugu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*