Saç Kırıklıkları Nasıl Azaltılabilir ? Ne Yapabiliriz ?

Saçlarımız vücudumuzun dış yüzeyinde yer aldığı için dış etkilerden çok kolay etkilenmektedirler.

Saç Bakımı için devamlı kullanılan kimyasal maddeler , Saç derinizi yoran saç modelleri ve bu şekilleri verebilmek için kullanılan maşa (press) ve Fön gibi sıcak uygulamalar saçların yapısını bozup zayıflamalarına ve kırılmalarına sebep olmaktadır.Sürekli kırılan saçlar ise Hiçkimsenin isteyeceği bir şey değildir.
Saç Kırıklarını Önlemek için çok kolay ama faydalı yöntemler bulunmaktadır..
Saç Kırıkları Nasıl azaltılabilir Bunlara Bakalım ..
Sıcak Aletler kullanırken Aletin ısı değerine dikkat edin. Unutmayın Ne kadar cok ısı O kadar zayıflayan saç demektir.
Bu ısıl aletlerin Saç şekillendirme önemli oldugu bilinen birşeydir.. Ancak bu ısıl cihazlar yanlış yöntemlerle veya aşırı kullanım sonucunda Saç Kırıklarının oluşmama ihtimali çok azdır. Çünkü saçlarınıza verdiğiniz ısı Kırıkların artmasına sebep olacaktır. Sürekli fön çekmek saçlarınızı hassaslaştırıp kırılmasına neden olacaktır.Bu ıSıl aletleri bir kenara bırakın. Sadece özel günlerinize mahsusen kullanın. Bu kullanımın haftada en Fazla Bir kereyi geçmemesine dikkat edin.
geBigudi kullanın Saç Kırıkları azalsın.

[adsense]Sıcak aletlerle Saç şekil vermek yerine bigudi gibi saça şekil veren doğal malzemeler kullanın . Saçınızı bigudiye yıkadıktan sonra nemli bir haldeyken sarın, Bunu yaptıgınız da saçınızda daha düz bir görünüm elde edebilirsiniz,böylelikle saçınızda kırılmalara da sebep vermemiş olursunuz. Saçınızı yıkadıktan sonra nemli bir haldeyken örmeniz de saçınızın dogal olarak dalgalı olmasını sağlayacaktır.
Saç Kırıklıkları Bazen ciddi boyutlarda olabilir, Saç kırıklıkları Her zaman Bu Saydıgımız sebeplerden olmayabilir ama Saç kırıklıklarının oluşmasının %90 sebebi günlük saç bakımı şeklimizden kaynaklanmaktadır.
Saç Kırıkları uzun zaman gerektiren bir durumdur.Ancak tüm bunların yanında alacağınız önlemlerle saç kırıklarını minimize edebilirsiniz.

Saç Kırıklıklarını Azaltmak için Ne Yapabiliriz ?

  • Mutlaka kırık olan saçlarınızın uçlarını kesin.

Bazı Bayanlar için saç uçlarını kesmek saçın tamamını kesmek anlamına gelebilir. Ancak uzman bir kişi tarafından bu şikayetle başvurursanız sadece kırık saç uçlarından kurtulmuş olursunuz.

  • Eğer saç uçlarınız yıpranıyorsa onlar kırılmadan önce siz onları kesmelisiniz.Çunkü eger saç zayıflamaları saç diplerine dogru ilerlerse bu tüm saçlarınızın zayıflamasına sebep olacaktır. Bu durumla karşılaşmamak için saçlarınızı ayda ortalama 1-2 cm uçlarından kısaltın.
  • Saçınızı ıslakken Kesinlikle Fırçalamayın.
  • Saçlarınızı ıslakken sadece saç kremi sürerken tarayınız onun dışında taramayın. ıSlak saça uygulama yapmak saçlarınızı daha da yıpratır.
  • Saç maşalarınından önce kesinlikle Fön Çekmeyin.. Sert kılı bulunan fırçaları kullanmayın.
  • Saçlarınızı Beslemek için Protein Kürleri uygulayın.

Protein kürünü abartmayın. Kuruluğa Neden olur.

sac kiriklari nasil giderilir saç kırıkları nasıl gider sac kırıkları nasıl gecer saçtakı kırıklar nasıl giderilir saç kırıkları kesilmeden nasıl giderilir saclardaki kiriklar nasil gider saçtaki kırıklar nasıl gider saç uçları kırıkları nasıl giderilir evde saç kırıkları nasıl giderilir sac kirikliklari nasil giderilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*