Saç Dökülmesi Neden Olur ? Ne iyi Gelir ?

Nasil ki insanların parmak izi, genetik yapısı farklıdır, aynı şekilde her insanda saç dökülmesinin nedenleri de farklılık gösterir. Zaten en büyük hatayı da bu noktada yapmaktayız. Yakınımızdan birinde saç dökülmesi meydana gelip kullandığı herhangi bir ürünle bu problemi giderdiğinde, bizde direk o ürüne yöneliyoruz. Bu yapılan büyük bir yanlıştır. Çünkü çevrenizdekilerin saç dökülmesi nedenleri ile sizinki farklı olabilir. Bu da farklı bir çözüm bulmanız gerektiği anlamına gelir. Bu yüzden mutlaka önce dökülmenin nedeninin araştırılıp belirlenmesi gerekir.
sac-dokulmesi-neden-olur-saclar-neden-dokulur saç dökülmesine çözümÖzellikle kadın ve erkeklerde meydana gelen saç dökülmesinin nedenleri çok büyük farklılıklar göstermektedir. Buna bağlı olarak aynı cins içinde de farklı saç dökülmesi nedenleri olabilmektedir ve olmaktadırda… Aşağıda yer alan saç dökülme nedenlerini incelediğimizde karşımıza çıkan nedenlerin ne derece farklı olduklarını daha iyi anlayacaksınız.

Erkeklerde DHT Hormonu Saç Dökülmesine Neden Olur

Erkeklerde saç dökülmesi genellikle iki nedenden kaynaklanmaktadır.
Bu nedenlerin ilki genetik yani kalıtsal yapı. Ailenizde saç dökülmesi yaşayan birileri varsa, sizde de saç dökülmesi olması muhtemeldir.
İkinci neden ise DHT hormonudur . Tedavisi oldukça kolay olan DHT hormonu Procapil ve Finasterid gibi bilimsel maddeler ile baskılandığında yeniden saçlarınızı geri kazanabilirsiniz. Böylelikle hem saç dökülmesini durdurmuş olursun hemde dökülen saçlarınıza tekrardan kavuşursunuz.

Kadınlarda Doğumsal ve Hormonel Faktörler Saç Dökülmesine Neden Olur

Erkeklerde olduğu gibi kadınlarda da saç dökülmesi genetik olabiliyor. Ancak bu oran erkeklere göre çok daha azdır. Genetik aktarım erkekte %90 civarında saç dökülmesine neden olurken, Kadınlarda bu oran %40 civarında seyretmektedir. Bu konuda şanslı olan bayanlar, hormonal yapı, doğum ve menepoz gibi nedenlerden dolayı da şansızdırlar.
Genç kızlarda meydana gelen saç dökülmesinin temel sebebi stres ve yanlış yapılan saç bakımı gelmektedir. Özellikle saç maşası (Pres), fön gibi yüksek ısılı gereçler saçların incelmesine neden olur ve dökülmeyi tetikler. Bunun yanında saça sürülen kozmetik ürünlerde yine aynı şekilde saç dökülmesinin en büyük sebepleri arasında yer almaktadır. Yağlanan saç derisinde bakteri oluşumu daha fazla olur. Bu yüzden saçlarınız daha yağlanmadan yıkamanız faydalı olacaktır.

Dökülen Saçlarınıza Biotin ile Dur Deyin.!

Sağlığını yitirmiş saç tıpkı açlıktan kilo vermiş insana benzer. Önlem almazsanız zayıflayan saçlar zamanla kırılır, dökülür ve kıl kökleri ölür. Saç dökülmesi yaşıyorsanız veya saçlarınızın zayıf ve kırılgan olduğunu düşünüyorsanız ,beslemek için direkt olarak biotin yada kullandığınız saç ürünü, şampuan gibi markalarda biotin içeren ürünleri tercih edebilirsiniz.

Saç Dökülmesine Ne İyi Gelir?

Şimdi yapmamız gereken bizim dökülme sorunumuz hangi soruna dayalı, örnek saçlarım bozuk para çeklinde döküldü, saçkıran yapılması gereken iki seçenek sarımsak ile saç derisindeki kan akışını hızlandırmak %50 başarı oranı bulunuyor. İşe yaramazsa kortizon tedavisi olmalısınız. Buda %100 başarılı değildir. Genetik saç dökülmesi için DHT baskılayıcı maddeler içeren tablet yada sprey kullanmaktır. Dünya genelinde bilimselliği kanıtlanmış olan Procapil, Finasterid, Minoxidil, RU58841 maddelerini içeren ilaç ve spreyler kullanmanız gerekir.

Saç Dökülmesine Karşı Bitkisel Çözüm Video


Video da yer alan bilgileri dikkatlice dinleminizi öneririz. Doktorumuzunda söylediği gibi özellikle yılan Yağı, Çok ama çok uzun zamandan önce de saç bakımı için kullanılmıştır. ilkel dönemlerde yılan yağını elde edemedikleri için, derisini alıp başlarına sürmüşlerdir. Hem saç dökülmesine hemde saçların hızlı uzaması için oldukça yararlı bitkisel çözümlerin başında yılan yağı gelmektedir.

sac dokulmesine ne iyi gelir DHT neden gelir dökülen saça ne iyi gelir erkeklerde saç dökülmesi neden olur sac dökülmesine karsı ilkel cözümler sac dokunmerine ne neden olur

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*