Saglikli Olmak adına herşey..

PRP Cilt Yenileme Tedavisi Hakkında

PRP Cilt Yenileme Tedavisi Hakkında

PRP, Cilt gençleştirme kök hücre mantığıyla yapılan estetik bir operasyondur. Bu günkü makalemizde sizlere PRP – Anti-agig ve kan hücrelerinin cildimiz üzerinde ki etkisinden bahsedeceğiz.
Cildimiz zamanla yaşlanmaya başlar ve kırışıklıklar ve lekeler gibi problemlerle yüzyüze gelmeye başlarız. Ancak cildimiz Dış etkenlere bağlı olarakta sağlığı bozulmaktadır. Bu yüzden Genc insanlarda da PRP Cilt Gencleştirme işlemi uygulanabilmektedir.
Cildimizin Tüm bu olumsuzluklara karşı dayanabilmesi, direnebilmesi için kan dolaşımının deriye taşıdıgı “yeni Besinleri” emebilmesi gerekmektedir. Bu yeni besinler/ Hücreler deri tarafından emilmediği zamanlarda deride sarkma , lekelenme, buruşma gibi problemler meydana geliyor. iŞte bu noktada cildinizin yardımına PRP Cilt Genclestirme Yöntemi Yetişiyor.

PRP cildinizin ihtiyacı olan besinlerin hepsini içermektedir. Doğal olarak cildin ememediği bu besinler/Hücreler PRP cilt gençleştirme yöntemiyle doğrudan direkt olarak cilde enjekte edilerek cildinizin beslenmesi sağlanabilmektedir.

PRP Nasıl Uygulanır Uygulanır?

PRP Hastadan alınan Kan örneğinin ( yaklaşık 10 cc ) santrifüj cihazına yerleştirilmesiyle elde edilmektedir. Santrifüj cihazı Kanı ayrıştırmak için kullanılan tıbbı bir cihazdır. Kanın Ayrışması sonucu ortaya çıkan hücreler deri için besleyiciliği maximum seviyededir. Bu tedavi Yönteminde Elde edilen bu Hücreler hastanın kendi kanından elde edildiği için Herhangi bir alerjik reaksiya sebep vermemktedir. Ayrıştırma sonucu meydana gelen PRP ve PPP malzemeleri hastaya napaj ve mezoterapi yöntemleri ile derisine enjekte edilir. Bu enjekte işleminden sonra hastanın cildinde ki gençleşme göz ile görülmektedir. ( ilk seanstan sonra )

PRP Hangi Cilt Problemlerinde Kullanılır?

PRP Tedavi Yöntemi yüz, boyun ve dekolte bölgelerinde uygulanır. Ciltte oluşan sarkmalara , lekelenmelere, ve gözaltı kırışıklıkları gibi bölgelerdeki rahatsızlıklarda yoğun olarak kullanılmaktadır. Ayrıca sivilce izi tedavisinde , kol altı ve bacak kırışıklıkları ve ciltteki çatlaklar için rahatlıkla ve sıklıkla kullanılmaktadır.

PRP Kaç Seans Uygulanır?

PRP Yüz ve Cilt tedavilerinde 3 – 5 seanslık programlar uygulanır. Seans sıklığı konusunuda tercih edilen genel süre ortalama 3 haftada bir kez işlem gerçekleştirilmesi yönündedir. İşlem süresi 30-45dk. arasındadır.

prp cilt tedavisi yaptıranların yorumları prp cilt tedavisi prp tedavisi yaptıranların yorumları prp cilt yenileme prp ile cilt yenileme prp hakkında her şey prp ile ilgili yorumlar prp tedavisi yorumlar prp hakkında yorumlar prp cilt yenileme yaptıranların yorumlarıBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir