Saglikli Olmak adına herşey..

Pişik Nasıl Geçer- Ne iyi Gelir

Pişik Nasıl Geçer- Ne iyi Gelir

Bebeklerde çok sık karşılaştığımız pişik olayını basit önlemler alarak engellemek mümkün.
Bunun için bebeğiniz için her bez bağlamadan önce pişik kremi kullanmak ve bebek her altını ıslattığında bezini değiştirmek yeterli. ıslak bez bebeklerde pişiğe neden olan en büyük etken.
Bu önlemleri almadıysanız yada almada geç kaldıysanız bebeklerde pişiği havalandırın ve kurumasını sağlayın. Islaklık pişiğin çoğalmasını neden olur.

Bebeklerde Pişik Nasıl Geçer

  1. Evde olduğunuz sürece bebeğinizin altını bağlamayın. Sadece bir örtü örterek bebeğin poposunun hava almasını sağlayın
  2. Bebek bezini mümkün olduğu kadar gevşek bir şekilde bağlayın. Bebek teni çok hassas olduğu için, bezi tenine yapıştırmamaya özen gösterin. Naylon ve polyester içerikli bezler kullanmamaya özen gösterin.
  3. Pişik olmuş bebeğe pudra sürmeyin. Bu uygulama bebeğin cildini daha çok tahriş eder.
  4. Bebekler için Pişik kremleri mevcut. onları kullanabilizsiniz..

Tüm önlemleri almanıza rağmen pişik geçmiyorsa mantar enfeksiyonu olmuş olabilir. Bunun için doktora başvurun.

Pişik Kremleri

Bebeklerde Pişik Tedavisi
Bebeklerde Pişik Tedavisi

Eczanelerde çok kolay bulabileceğiniz Hametan krem, Bepanthol krem ve garmastan krem.
Bu kremler bebek cildinin pişikten korunmasını veya oluşmuş pişiğin geçmesinde etkili kremlerdir. Bunların dışında daha bir çok krem mevcut. ismini yazdığım kremler eczanelerde kolaylıkla bulabilir ve fiyatları da oldukça uygundur.

 

pişik nasıl geçer pişiğe ne iyi gelir bebeklerde pişik nasıl geçer pişik için ne iyi gelir bebek pişiğine ne iyi gelir bebeklerde pişiğe ne iyi gelir pişiklere ne iyi gelir bebek pişiklerine ne Iyi gelir pişik tedavisi pisige iyi gelen seylerBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir