Saglikli Olmak adına herşey..

Ortodonti-Diş Teli Fiyatları Yeni

Diş sağlığı hepimiz için oldukça önemlidir. Ancak bazı durumlarda, sağlıklı dişlere sahip olsakta estetik görünüm konusunda sıkıntılar yaşayabiliyoruz. Özellikle eğri çıkan dişler, sosyal yaşantımızı büyük ölçüde olumsuz etkileyebiliyor. Bu gibi rahatsızlıklarda, ortodonti tedavisi- Diş teli takılması gerekiyor. Ancak Diş teli fiyatlarında ki pahalılık bir çok kişiyi de zor duruma sokmaktadır. Bu yüzden SGK (SSK,Emekli Sandığı,BAĞ-KUR) Diş teli fiyatlarında, bir orta taban fiyatı oluşturmak için çeşitli önlemler ve çalışmalar yürütüyor.

Diş Teli Hangi Durumlarda Takılır ?

dis-teli-fiyatlari-ortodonti-tedavisiEstetik anlamda rahatsız olunan hemen hemen her türlü diş deformasyonunda ( şekilsel olarak) diş teli takılabilmektedir. Diş yapısı tam olarak oturmadan takılan diş telllerinde, %100’e yakın başarılı sonuçlar alınabiliyor. Bu yüzden şayet sizinde dişlerinizde Şekil bozuklukları varsa, çok geçmeden Diş teli tedavisine başlayın.

  • Diş telinin en çok kullanıldığı rahatsızlıklar ;
  • Birbirinin üstüne binmiş veya birbirini geçen dişlerde
  • Dişlerin arasında oluşan boşlukların kapatılmasında ( Özellikle Ön dişlerde boşluk olması çok sık görülmektedir.)
  • Yemek yerken veya birşey ısırırken diş yapısından dolayı zorlanmalarda,
  • Birbirine baskı uygulayan dişlerde,

Yukarıda gördüğünüz gibi bir çok problemde Ortodonti tedavisinden faydalanılıyor. Diş teli fiyatları da Yukarıda ki problemlerin çeşitliliğine bağlı olarak değişiyor.

dis-teli-ayrik-disler-icin-seffaf-dis-teli

Ortodonti tedavisi (Diş teli) ve Sonrası

Dişlere, tel takılmadan önce, ortodontist tarafından ağız ve diş muayenesi yapılır. Herhangi bir çürük varsa tedavi edilir ve dolgu yapılır. özellikle diş eti problemleriniz varsa bu başlangıç tedavisi uzun sürebilmektedir. Çene yapınızın kontrol edilmesi için çeşitli Filmler çekilmelidir. Bu diş yapınıza uygun Diş teli seçilmeli ve o yönde tedavi uygulanmalıdır.
Ortodonti tedavisi yaklaşık 2 yıl sürmektedir. Yani diş teli yaklaşık 2 yıl boyunca kullanılmalıdır. Şayet büyük çaplı bir şekil bozukluğu yoksa, yaklaşık 6 ay kadar bir sürede yeterli olabiliyor.

Diş Teli Fiyatları ve SGK Öder mi Sorunsalı

ortodonti-fiyatlariSağlık bakanlığımızın almış olduğu karar gereği, Diş teli taktırmak, sağlık ile ilgili değil, estetik kaygı ile ilgili olarak görülmektedir. Bu karardan dolayı, sadece 8 yaş altı kişilerde SGK ödeme yapmaktadır ( 8 yaş altı kişilerde Diş telini ücretini SGK öder, Siz herhangi bir ücret ödemezsiniz).
Sekiz yaş üstünde ki kişiler için ise, SGK herhangi bir ücret ödememektedir. Bazı özel hastanelerde Sadece Diş teli için gerekli olan malzemelerin fiyatı alınıp, diğer tedavi masrafları SGK’dan alınabiliyor. Ancak bu tam olarak yasal bir yol değildir. Size farklı bir tedavi uygulanmış gibi gösterip, bu şekilde SGK’dan ödenek alınıyor.
Diş teli tedavisinin özel olmasından dolayı ortodonti tedavisi Fiyatları da farklılıklar göstermektedir. Ancak En çok teklif edilen Diş Teli Fiyatları 4000-5000 tL arasındadır.
iStanbuL, İzmir ve Ankara’da Diş teli tedavisi yaptıranlardan talef edilen tutarın genellikle 4500 tL civarında olmaktadır. Tabi bu fiyatlar probleme ve Ağız sağlığına göre değişiklik gösterebilir. Tedavi süresi uzadıkça, Fiyat düşmektedir (2 yıllık tedavi 4000 tl iken 3 yıllık tedavi 3500 tl GİBİ..)

 

21 haftalık bebek görüntüsü karaciger siroz dogustan ortodonti rahatsizligi ssk odermi diş teli hangi durumlarda takılır yeşil kahve nasıl içilir ıbrahim saraçoğlu dogustan dis rahatsizligi ortodonti fiyatlari doğum sonrası göbek sarkması anne karnında 30 haftalık bebek anne anne karnında 25 haftalık bebek orta donti kıroşe teli fiyatlarıBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir