Öksürük Nasıl Geçer Ne iyi Gelir

Solunum yolu rahatsızlıklarının en sık görülen türlerinden biri öksürüktür. Özellikle kış aylarında çok sık rastladığımız öksürük bizleri gece uyuyamaz hale sokabiliyor.  Evde yapabileceğimiz bazı doğal karışımlar öksürüğün geçmesine yardımcı olacaktır.  Öksürükte özellikle sıvı tüketimi boğazı yumuşatacağı için ayrıca öksürüğe iyi gelmektedir. Bu yüzden ne yaparsanız yapın yanında mutlaka bol sıvı olmasını sağlayın. içeceğiz bir bardak süt boğaz ağrınızı azaltırken göğsünüzün yumuşamasını sağlar ve öksürüğe iyi gelir.

Öksürük Nasıl Geçer

Öksürük Nasıl Geçer, Öksürüğe Ne iyi Gelir
Öksürük Nasıl Geçer, Öksürüğe Ne iyi Gelir

* Bir adet elmayı Soyun ve kabukları ile çekirdeklerini, bir miktar ıhlamur, Bir baş karanfil, bir miktar tarçın kabuğu ve bir iki adet limonu karıştırıp kaynatın. Ardından içine bal katıp tatlandırdıktan sonra için.
* Bir miktar toz zencefili bir yemek kaşığı kadar bal ile güzelce karıştırın. Macun haline gelen bu karışımı tüketin. Hem gribe hemde öksürüğe çok iyi gelir. Ancak bunu çocuklarda uygulamayın.
* Bir miktar ( 1 Yemek kaşığı kadar ) dut pekmezine 1 çay kaşığından daha az miktarda karabiber ilave ederek karıştırın ve için. Hızlı bir şekilde öksürüğü geçirir. Bunu çocuklarınızda da uygulayabilirsiniz.
* Yukarıda ki formule benzer ; 1 Kaşık bal 1 çay kaşığından az karabiber karıştırın ve tüketin. Ardından bir su bardağı sütü ısıtın ve içine yine bal ekleyin ve için. Öksürük hızlı birşekilde geçer.
* Akşam uyumadan önce bir havluyu ısıtıp sırtınıza sarın ve bir poşet yardımıyla da bunun sıcaklığını korumasını sağlayın.
* Ihlamurla ile ayva yaprağı beraber kaynatılıp içilirse, öksürük geçer.
* Bir miktar kekiği su ile kaynatıp içine bal koyup ılıtılır. Ilıyan karışım bebeklere verildiğinde öksürüğü geçer.
* Nişastayı suyla kaynatıp içine limon yada portakal suyu koyun biraz da tatlandırmak için pekmez ekleyin. Bu karışımı ılık ılık içirin. Çocuğunuzun öksürüğü hemen kesilecektir.
* Biraz zeytinyağını ısıtın, ve içine karabiber atarak pişirin, iyice yansın. Sonra ılınınca öksüren Çocuk veya yetişkin kişinin, sırtına ve göğsüne sürüp ovun. Üzerine, hafif emince sıcak bez örtün ve giyinmesini sağlayın.

 

öksürük nasıl geçer boğaz öksürüğüne ne iyi gelir öksürük icin ne iyi gelir öksürük nasıl geçer evde tedavi öksürük en cabuk nasil gecer öksürüge iyi gelen karisimlar öksürük ne iyi gelir öksürüge iyi gelen karışım gece öksürüğüne ne iyi gelir oksuruk nasil gecer gecer

2 Replies to “Öksürük Nasıl Geçer Ne iyi Gelir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*