Saglikli Olmak adına herşey..

Meme ucu Çatlakları Nasıl Geçer ?

Meme ucu Çatlakları Nasıl Geçer ?

Meme ucu çatlakları genellikle hamilelikte başlar ve emzirme dönemiyle devam eder . Özellikle Doğumdan Sonra yani emzirme döneminde çatlamalar ve meme ucunda ağrılar artmaya başlar. Bunun Sebebi bebek emzirilirken meme ucunun nem kaybetmesi ve kuru kalmasıdır. Bununla beraber memede süt salgılandıkça göğüs büyür ve deride çatlaklar oluşmasına sebep olur. Meme ucunda oluşan bu çatlaklar bebeği emzirirken memede ağrı olmasına neden olur.
Meda oluşan çatlaklar Nasme ucunıl Geçer birazda bunlara Bakalım.

Meme ucu çatlakları için Doğal Tedavi Yöntemleri

Meme ucu Çatlakları
Meme ucu Çatlakları
  • Bebeğe memeden süt vermek yerine sütünüzü sağıp biberon yardımıyla verebilirsiniz..
  • Emzirmeden sonra kendi sütünüzden biraz alarak meme ucunuza sürün. Bu meme ucunda çatlaklar oluşmasını engelleyebilir..
  • Emzirme öncesinde meme ucunuzu ılık suyla ıslatıp ovun ve yumuşamasını sağlayın..
  • E vitamini kapsülünü patlatıp sıvıyı meme ucuna sürünüz, faydalı olacaktır.

Ya da silikon göğüs ucu satın alıp onu deneyebilirsiniz.

  • Doğru emzirme şekli de çok önemlidir. Sadece meme ucunu değil, tüm kahverengi bölgeyi bebeğinizin ağzına verdiğinizden emin olun.

Meme ucu Çatlak Kremleri ile Tedavi

Avent : Fiyatı Yaklaşık 35 tl Civarındadır. krem genellikle Meme ucu çatlaklarını gidermede başarılı olmuştur .

Garmastan Kremin fiyatı yaklaşık 30 tl civarındadır. Almanyada üretilen garmastan kremin çok etkili olduğu biliniyor..

Lansinoh Lanolin krem fiyatı yaklaşık 20 tl civarındadır. Bir çok anne ve anne adayı tarafından kullanılmaktadır. Meme ucuna sürüldükten sonra yıkamanıza gerek yoktur..

Mother Love Krem fiyatı yaklaşık 15 Dolar civarında olup Türkiye’de ender yerlerde satışı yapılıyor. Faydalı bir krem olduğu söylenmektedir.

Bephantene Krem fiyatı yaklaşık 5 tl civarında. Bir çok cilt probleminde kullanılan bephanten krem meme ucu çatlak ve yaraları tedavisinde de çok etkili. Evinizde hali hazırda varsa deneyebilirsiniz.

Not : Eğer Yukarda belirtiğimiz doğal yöntemler meme ucu catlaklarını gecirmiyorsa bir doktor önerisiyle birlikte yukarda listelediğimiz kremleride kullanabilirsiniz.

gogus ucu catlagina ne iyi gelir gögüs ucu çatlaklarına ne iyi gelir meme ucu çatlaklari gögüs ucu catlaması meme ucu catlagi gögüs çatlakları nasıl gecer gögüs ucu yarasi nasıl iyileşir göğüs ucu çatlakları gögüs ucu yarasina ne iyi gelir gògùs catlamasiBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir