Saglikli Olmak adına herşey..

Magnezyum Yağı Faydaları, Neye iyi Gelir ?

Magnezyum yağını daha önce hiç duydunuz mu bilmiyoruz ama, vucudunuzda ki hemen hemen her ağrıyı tedavi edebilecek bir yağ. Derinize sürdüğünüz magnezyum yağı hızlı bir şekilde emilir ve, hasarlı olan bölgede ki ağrının hemen giderilmesini sağlar.
Magnezyum yağı, bitkisel değil, maddensel bir yağdır. Yaklaşık 20 kilometre yerin altından çıkarılıyor ve çok nadir bölgelerde bulunuyor. Bu yüzden oldukça kıymetli ve sağlıklı bir yağ çeşitidir.
magnezyum-yagi-faydalariMagnezyum yağının en büyük özelliği cilt ve deri altında bulunan hücrelerin magnezyum değerini çok hızlı bir şekilde normalleştirmesi ve yine aynı şekilde deri tarafından hızlı birşekilde emilmesidir. Bu özellikleri sayesinde de, Dermatologlar tarafından Altın Standart olarak Kabul edilmiş bir Yağ türüdür. Bir çay kaşığı magnezyum yağında yaklaşık 560 mg magnezyum bulunmaktadır. Bu değer oldukça yüksek bir değerdir. Güçlü ve sağlıklı kemikler,Sızlanmayan ve işini çok iyi yapabilen eklemler,Dolgun kaslar, diskler, parlak ve nemli ciltler, dengeli salgılanan hormonlar, sağlıklı işleyen bir sinir sistemi gibi vucudun birçok yerinde magnezyuma ihtiyaç vardır. Magnezyum Yağının kokusu yoktur ve cilde uygulandığında da hızlıca emilir. Bu yüzden çok kısa sürede etkisini görmeye başlarsınız.

Magnezyum Yağı ile Sağlığınıza Kavuşun

magnezyum-yagi-neye-iyi-gelirDeriden alınan Magnezyum yağı, Ağızdan alınan magnezyumla oranla daha faydalıdır. Sebebine gelince ;
Deriden alınan magnezyum vucuda daha hızlı yayılır ve daha kısa sürede etkisini göstermeye başlar. Deriden alınan magnezyumda yan etki daha azdır ve ağız tadının bozulması vb durumlar yaşanmaz. Doğrudan deriye sürülen magnezyum yağı, karaciğere uğramadan direk olarak hücrelere ulaşır. Magnezyum yağı ile ilgili yapılan araştırmalarda, deriye sürülen yağın, yaklaşık %95’inin hücrelere ulaşabildiği görülmüştür ki bu çok ciddi bir orandır. Magnezyum yağının Faydaları, deriden alınmasıyla birlikte tüm dolaşım sistemi içine girmesi ve Hücrelere doğrudan ulaşması ile açıklanabilmektedir.

Vucudunuzun yağı emmesinden dolayı oluşan fazla magnezyum minerali zararsızdır. Mineral kaybının az olmasından dolayı, ağızdan alınan magnezyum takviyesinden daha etkilidir. Vucudunuz için gerekli olan magnezyumu alması için en etkili yoldur. Cildimize magnezyum yağını sürerken, ihtiyaç olan bölgeye uygulama şansımızın olması, istediğimiz hücrelere magnezyum takviyesi yapabilmemiz, gerekenden daha fazla magnezyum kullanımını engellemiş oluruz.

Magnezyum Yağının Sağlık için Faydaları Nelerdir ?

 • Diz ve eklem ağrılarında oldukça yararlıdır.
 • Bel ve boyun fıtığında hücreleri onarır ve ağrıyı azaltır.
 • Magnezyum eksikliğine Bağlı olarak oluşan Boyun ve kas ağrılarında kullanılabilir.
 • Özellikle migren gibi şiddetli baş ağrılarında Faydalıdır.
 • Romatizmal hastalıklarda ve kireçlenmelerde faydalıdır.
 • Hamilelik Döneminde oluşan kasılmalarda ve Kalça ağrılarında Kullanılabilir.
 • Özellikle çocukluk döneminde büyümeye bağlı oluşan eklem ağrılarında Magnezyum Yağı Faydalıdır.
 • Vucutta meydana gelen halsizlik ve yorgunlukların giderilmesinde
 • Magnezyum yağından faydalanabilirsiniz.
 • Magnezyum , pankreas tarafından salgılanan insülünün salınımına ve taşınmasına katılır.
 • Magnezyum , Kas oluşması için gereken protein senzeti için olmazsa olmazlardandır.
 • Kendinizi iyi hissetmenizi sağlar. Çünkü mutluluk hormonu olarak bilinen seretonin üretilmesini sağlar.
 • Magnezyum , Stresi alır ve zindelik verir. Vücutta sinirsel hormonları kontrol eder.
 • Magnezyum , Hücre içine girdiğine hücreyi bozan, Kalsiyum mineralini dışarıda tutar ve Kalsiyum emilimi için gerekli olan D vitaminin salgılanmasında rol oynar.
 • Kemik gelişimi için, kalsiyum ile birlikte magnezyum minerali oldukça gerekli ve önemlidir.
 • Magnezyum Kötü kolesterol (ldl)’ü düşürür, iyi (HDL) kolesterolü yükseltir.
 • Kas kasılmaları için doğal bir ilaçtır. Hızlıca kasların gevşemesini sağlar.
 • Adet döneminde oluşan kasılmaları ve ağrıların giderilmesinde kullanılır.

magnezyum-yagi-nedir
Magnezyum Yağından tam olarak faydalanmak için ağrıyan bölgeye 5 dk kadar masaj yaparak sürün. Yağı sürmeden önce ağrıyan bölgeyi temizlemiz önerilir. Şayet çok hassas bir cildiniz varsa, Birebir oranında suyla karıştırabilirsiniz. Magnezyum yağı yaklaşık 30 dk cildinizde kaldıktan sonra yıkayabilirsiniz.
Önemli Not : Magnezyum Yağını, göz,kulak ve burun içi gibi hassas bölgelerde kullanmayınız.

 

sivilceye magnezyum yağının faydaları lökositin yuksek olmasinin nedenleri yuzde ben c magnezyum yağı sivilce lekeleri tedavisi evde magnezyum yağı ne işe yarar neler ish 28 haftalik bebek kac 8 aylik benegimin cildi niye sivilcelenirBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir