Lazer Göz Ameliyatı Fiyatları YENİ

Son zamanlarda artan teknolojiyle beraber göz sağlığımızda tehlikeye giriyor. Özellikle bilgisayarın hayatımıza girmesinin ardından yakın mesafeden uzun süre maruz kaldığımız ışınlar Gözlerimizin yapısını bozarak görme bozukluğu yapıyor. Ancak gelişen teknoloji getirdiği sorunların yanında çözümleri de beraberinde getiriyor. Önceleri kullanılan gözlük sonralarda lense ve şimdilerde ise Lazer ile Göz Tedavisine döndü. Ancak Lazer Göz ameliyatı Fiyatlarına ilk Bakıldığında yüksek görünse de bunu uzun zaman içinde düşündüğümüz de hem gözlükten hemde Lensten çok daha ucuza geldiğini görüyoruz.

Lazer Göz Ameliyatı Ücretleri

Dünya Göz hastane‘sinin Yapmış oldugu bir araştırma da gözlerinde bozukluk olan insanlar göz sağlığını koruyabilmek için gözlüklerini yılda en az 1 kere değiştirmeleri ve bununla beraber yılda en az 3 kez doktor muayenesi gerektiğini ortaya koymuş. Bu uygulamaların Fiyatlarını kısaca hesaplayacak olursak;

Gözlük Fiyatları ortalama 70 ile 400 tl arasında değişmekte. ortalama 35 yıl gözlük kullanacağımızı varsayarsak

Gözlük Harcamaları : 2450-14000

Doktor Muayenesi Fiyatları 100 ile 200 tl arasında değişmekte. Yılda 2 Kere doktora gittiğimiz Varsayarsak

Doktor Muayene Harcamaları : 7000-14000

arasında masraf çıkıyor ortalama. Ancak Lazer Göz ameliyatı veya Lazer Göz Çizdirme Fiyatı ortalama 500 $ ile 1500$ arasında değişiyor. ve bunu Sadece 1 kez yaptırıyoruz. Böylece Lazerle Göz çizdirme Fiyatı ile Gözlük kullanımı arasında ki fiyat Farkını kendinizde hesaplayabilirsiniz.

En çok Tercih edilen Lazerle Göz ameliyatı Hastanesi olan Dünya Göz Hastanesi Lazer Ameliyat Fiyatı ise 1100 lira civarında. Eger Fatura almazsanız indirim Yapıldıgını Duydum.

SSK Lazer Göz Ameliyatını Karşılıyor mu ?

Excimer laser hasta talebiyle ödenmesi mümkün olan bir işlem değildir. Kurumca karşılanmamaktadır.  Ameliyat ücretinin Tamamı Hasta tarafından Karşılanmaktadır.

Bundan Sonrası …

Lazer ile Göz çizdiren veya Lazer ile Göz ameliyatı olan Okuyucularımız Yorumda ne kadara ameliyat olduklarını ve memnuniyet derecelerini hastane adı vererek yapsalar Lazerli göz ameliyatı olmak isteyen diğer okuyucuları bilgilendirmiş ve fikir sahibi etmiş olurlar.

Lazerle Göz Ameliyatı Olanların Yorumlarını : Lazer Göz Ameliyatı Olanlar ve Yorumları Adresinde bulabilirsiniz.

göz çizdirme fiyatları lazer göz ameliyatı fiyatları göz çizdirme fiyat dünya göz hastanesi lazer ameliyat fiyatları göz ameliyatı fiyatları göz lazer ameliyatı fiyatları lazer göz ameliyatı fiyatları 2017 lazer göz ameliyatı fiyatları 2017 goz cızdırme lazerle göz ameliyatı fiyatları

391 Replies to “Lazer Göz Ameliyatı Fiyatları YENİ

 1. 16 yaşındayım 3 yıldır lens kullanıyorum göz numaram ikiside 2,50 miyop lazer ameliyati için yaşım küçük mü ya da olabilir miyim eğer olursam sonrasında sıkıntı çıkar mı acaba

 2. ben 7 sene önce üveit atağı geçirdim gözlük kullanıyorum sol 2.25 sağ 1.75 astigmat ve miyop var gözlük kullanmak istemiyorum lazer yaptırmak istiyorm üveit öyküm oldugu için sizce lazer uygunmudur ?

 3. merhaba ben 27 yaşındayım 5 yıldır gözlük takıyorum bundan 5 ay önce gözlük derecesi 1.5 idi ama şimdi 2 oldu astigmat ve miyop var gözümü çizdirmek istiyorum. çizdirebilirmiyim ve ücreti ne olur

 4. Merhabalar 23 yasindayim gozumde retina diklesmesi fark edildi ve ameliyat olmam soylendi bu ne tur bi ameliyat sonrasinda ne gbi sikintlar yasarim yada olmazsam ne olur ve maliyeti ne olur smdiden tskkrler

 5. Merhabalar 23 yasindaym gozlerimde retina diklesmesi fark edildi ve ameliyat olmam soylendi bu ne tur bi ameliyat riskleri neler sonrasinda ne gbi bi skinti yasarim ve maliyeti ne kadar olur yardmci olursaniz sewinirm

 6. Merhabalar,
  Annem 55 yaşında ve şeker hastası.Yakını görme problemi nedeniyle göz hastanesine gittik. Muayene sonucu yaklaşık 8-10 yıldır şeker hastalığına bağlı olarak gözünde kan birikmesi olduğu söylendi.Çözüm olarak lazer tedavisi önerildi.Şeker hastası olup lazer tedavisi yapılan kişilerin görme probleminin daha kötüye gittiğine dair duyumlar da aldık.Şeker hastası kişi için lazer tedavisinin ne gibi riskleri vardır? maliyeti nedir? Lazer tedavisi dışında alternatif bir çözüm yolu var mıdır?

 7. Bu sene askeriye ye girmeyi planlıyorum 18 yaşındayım gözlerim 0,50 miyop lazer ameliyatı olsam sorun olur mu?

 8. Merhaba ben Almanyadanim
  24 yasindayim.Gözlük ve lens kullaniyorum.lazer le ameliyat olmayi düsünüyorum. Türkiyeye gelsem hemen ameliyat olabilirmiyim yani muayene olduktan sonra hemen ameliyat olabilirmiyin yoksa belirli bi süre sonrami?

 9. Merhabalar. 23 yaşındayım. Havuzda kaptığım mikrop sonucu sağ gözümde lekeler kaldı. Birçok doktora gittim ve 6-7 ay damla kullanmama rağmen göz bozukluğum geçmedi ve damlanın yan etkileri olduğu için en son gittiğimde doktorum ilaç yazmadı lazer tedavisini önerdi. Bu tedavi benim için uygun olur mu ve ücreti ne olur?

   1. göz merkezinde yoğun olarak bulunuyor. görmemi bu yüzden çok engelliyor. son günlerde görmem oldukça kötüleşmeye başladı acil bir tedaviye ihtiyacım var fakat nasıl bir tedavi görmem gerekiyor bir bilgi edinemedim.

  1. göz merkezinde yoğun olarak bulunuyor. görmemi bu yüzden çok engelliyor. son günlerde görmem oldukça kötüleşmeye başladı acil bir tedaviye ihtiyacım var fakat nasıl bir tedavi görmem gerekiyor bir bilgi edinemedim.

 10. 18 yasındayım sağ ve sol gözümde 2.5 astigmat 3 yılıdr gözlük kullanıyorum hangi tür lazer tedavi olabilirim ve fiyatı ne kadar dır ?

  1. Merhaba Enes bey. Lasik olabilirsiniz. Fiyatları gittiğiniz kuruma göre değişmektedir. Ancak genel olarak piyasada 600-1000 $ civarında ücret istenmektedir.

 11. Merhabalar.. Bn 19 yasindayim ilk kez 16 yasnda doktra gittigmde sol gozmun dogstn miyop oldgnu ogrendm sag gozmdede tembellik baslamis. 17 yasmda gozum iyice kotu oldu tekrar gidip gozluk aldim miyop astigmat ve birazda himermetrop var.. Ancak gozlugum sag gozume gore sol gozum bildgniz kullanilamiyor gozlukle dahi asiri bulanik goryorm.. Lazerle tedavi olsam duzeltilebilir mi bide maliyeti ne kadar olur ??
  Tesekkurler..

  1. Merhaba Belkıs hanım. Bu bahsettiğiniz durum, gözün dokusunda olabileceğinden lazer ile de tedavi edilemeyebilir. Bu yüzden muayene olmadan hiç birşey söylenemez.

 12. yaşım 17 iki gözüm de bozuk ve derecesi her kontrole gittiğimde artıyor ikisi de farklı derecelerde ameliyat olursam gözlükten kesin olarak kurtulabilir miyim ve indirimden faydalanabilir miyim ve fiyatı indirimle birlikte ne kadar olur ?

  1. Merhaba Alperen bey. Öncelikle göz derecelernizin sabitlenmesi gerekir. Sonrasında ameliyat olmanız daha iyi olacaktır.

 13. Ben 26 yaşındayım 10 yıldır gözlük kullanıyorum gözlerim miyop 2.25 gözlük kullanıyorum tedavi ücreti ne kadar tutar.

  1. Merhabalar. Lazer göz tedavisi fiyatları gittiğiniz kuruma ve yapılacak olan muayenelere göre değişiklik gösterir. Sitemizde yer alan fiyatlar ortalama fiyatlardır ve genellikle bu aralıkta ücretler talep edilmektedir.

 14. merhabalar. yaşım 24. kendimi bildim bileli gözlük kullanıyorum ama göz numaram sabitlendi. her ikisi de 5. gözümü çizdirebilir miyim. maliyeti ne olur

  1. Merhaba Ozan bey. Öncelikle klinik muayene gerekir. Muayene sonucunda uygun görülürse Operasyonu gerçekleştirilebilir. Ortalama Fiyatı yaklaşık 1500-2000 lira civarında olmaktadır.

 15. Merhaba ben çoçukluğumdan beri gözlük kullanıyorum yaşım 22 şuanda gözlüğü çıkarıp atmak istiyorum.miyop ve astigmatım var vede renk körlüğü ile tavuk karasıda var lazer operasyon yapılabilirmi birde FİYAT alabilirmiyim.Sağ göz -1.00 -1.75 40 derece sol göz -1.00 -1.25 132 derece Teşekkür ederim

  1. Merhaba tolga bey. Öncelikle muayene olmanız gerekir. Muayene sonucu retina kalınlığı uygun görülürse ve göz dereceleriniz sabit ise lazer tedavisi mümkün olabilir. Fiyat aralığı ise kuruma bağlı olarak değişmekle birlikte 1500-2000 tl civarındadır.

 16. 21 yasindayim doktara gttim 0.75 gozluk verdi arada bir kullaniyorum ama cikardigim zaman etrafi cook bulanik goruyorum hata ilerlemiş bille olabilir cizdirmek istesem ücret nekadar olur ¿

  1. Merhaba ömer bey. Gideceğiniz kuruma bağlı olarak farklılık gösterebilir. Ancak ortalama Lazer Göz çizdirme fiyatı 1500-2000 tl civarında olmaktadır.

 17. 65 YAŞINDAYIM GÖZLERİM NET GÖRMÜYOR. KATARAK AMELİYATI OLMAM GEREKİYORMUŞ YEŞİL KARTLILAR ÖZEL HASTANEDE İNDİRİMLİ AMELİYAT OLABİLİR MİYİM?

 18. Merhabalar,
  27 yaşındayım 7sene gözlük kullandım,10senedir de lens kullanıyorum.
  Sağ göz miyop 2.75 , sol miyop 3.50 numara.
  Astigmat yok.artık lens kullanmak gözümü yorar hale geldi.
  Hergün batma,yanma yapıyor.Göz kuruluğu arttığı için bu gibi şeylerle karşılaştığım söylendi.
  Gözlerimi çizdirmek istiyorum,ancak sıfırlanmama yada tekrar gözlük takma ihtimali beni düşündürüyor.

  1. Merhaba Duygu hanım. Lazer ameliyatı olabilirsiniz. %90-95 oranında görmede düzelme olacaktır. ANCAK yaşa bağlı olarak ileride azda olsa görmede sorun yaşanabilir. Bu durum lazer tedavisi ile alaklı değildir. Tamamen yaşlanmaya bağlı sinirlerde yaşanılan durumdur. yani Nöron hareketi ile alakalıdır.

 19. Merhaba,
  40 yaşındayım ve 27 yıldır gözlük kullanıyorum. Şu anda her iki göz -3. yaklaşık 5 yıldır numara stabil.
  PKR wavefront operasyonu için fiyat almak istiyorum.
  Teşekkürler

  1. Merhabalar. WaveFront + Lazer tedavisinin maliyeti Yaklaşık 4000 lira civarındadır. Ancak bu fiyat gittiğiniz kuruma göre ve yapılan tetkiklere göre farklılık gösterebilir.

 20. Merhaba,
  21 yaşımdayım 3-4 yıldır miyop icin lens kullanıyorum şuan iki gözüm de 2.5 civarı miyop. Sağ gözüm 1 yıl arayla 2 kez apse yaptı şuan doktor gözünde yara ve ülser var dedi gözümü bantları ilaç tedavisi verdi. Yara iyileşince lazerle tedavi olabilir miyim?

 21. İyi günler.
  oğlum 10 yasında 5 yıldır gözlük kullanıyor.
  iki gözünde de astiğmat ve hipermetrop var.iki gözün de dereceleri 4,50 5.0 arası astigmatta aynı derecede ameliyat olma şansı var mı varsa nerede yaptırabilirim

 22. 29 yaşındayım wavefront destekli lazer olmak istiyorum 2.75 dünya gözü aradığımda kesinlikle ortalama fiyat Bilgisi verilmiyor. Bu hafta ankara da başka bir özel hastane de fiyat Aralığı verip ilgir göstwrdikleri için gideceğim.fakat aklımda kalmasın istiyorum wavefront+ilasik neye mal olur teşekkür ederim

  1. Merhaba Burcu Hanım. WaveFront+Lasik’in yaklaşık fiyatı 4000 lira civarında oldugu söylenir. Ancak bu fiyatlar gittiğiniz kuruma göre değişkenlik gösterebilir.

 23. 6 yaşından beri gözlüğüm var ama ben gözlük takmaktan hoşlanmıyorum ,kendimi rahat hissetmedğimden dolayı devamlı takmadım gözlük numaram 5.50-6.0 miyop ve hipermetrop var yaşım ise 18 den gün aldım eylülde doldurucam gözlük numaram 1 senedir aynı lazer ameliyatı olmam da sakınca var mı ?

  1. Merhaba Özge hanım. Öncelikle muayene olup retina kalınlığına bakılması lazım. Uygun görülürse lazer tedavisi olabilirsiniz.

 24. Mrb.ben 22 yaşındayım. Yaklasik 5 yildir gozluk kullaniyorum.Sol 2.75 sağ ise 2.25 en son muayenede astım olduğum söylendi.lazer ameliyatı olabilirmi yim. Fiyat ne kadar.

   1. Göz derecelerinizi 3 ayda bir kontrol ettirin. Şayet Deger değişmiyorsa Lazer tedavisi olabilirsiniz.

 25. Merhaba ben 21 yaşındayım gözlerimde 0.50 astigmat, biri 1.50 diğeri 1.75 miyop var. Lazerle tedavi astigmatlarda tekrarlıyor diye biliyorum. Bunun doğrulu nedir? Birde ortalama ücreti ne kadara mal olur?

  1. Merhaba Aslı hanım. Göz numarası sabitlendiğinde yapılan ameliyatlarda herhangi bir sorun yaşanmamaktadır. Bunun için ideal yaş 23 olarak öneriliyor.

 26. Merhabalar….

  Benim gözüm ileri derecede miyop astigmat ve uzun yıllardır gözlük kullanıyorum…Gözlük camı kalın olacağından dolayı inceltilmiş cam kullanmak zorundayım aksi takdirde şişe dibi gibi olacak diye..Birde doktorum bana göz migreni olduğumu söyledi…Benim sorum bunca şeye rağmen lazerle gözümü sıfırlamam mümkün mü…??Bana mail atarsanız sevinirim bu konuda çok ciddiyim çünkü…Şimdiden teşekkürler…

  1. Merhaba taner bey. lazer tedavisi için maksimum 6 derece olması istenyor ( Derece yükseldikçe başarı oranı azalıyor). Göz derecenizi yazmadıgınız için birşey söylemek doğru olmaz.

 27. Merhaba . benim sağ gözüm de miyop 1.75 ayrıca bi de astigmat var o da aynı gözde o da 1.75 aceba tedavisi olur mu diğer gözüm de aynı

  1. Merhabalar. Tedavi olabilirsiniz. Gerekli muayeneler sonucunda gözünüz lazer tedavisi için uygun olursa Ameliyatınızı olabilirsiniz.

 28. Merhaba ben 17 yaşındayım sol 2,75 sağ 1,50 astimat ve miyop 17 yaşındayım gözlüğü 8 yaşından beğri kullanıyorum gözlükden çok sıkıldım artık bunaltıcı geliyor bana lazer ameliyatı olmak istiyorum 18 yaşında ama korkuyorum bidaha eski düzeyine dönecek diye çizdirdikden sonra eski haline dönermi yoksa tamamen düzelirmi sakıncası felan olurmu acaba ? Bide fiyat nedir

  1. Merhabalar Melih bey. Ameliyat için yasal yaş sınırı 18 olmasına ragmen uzmanlar en az 22 yaş olmasını tercih ediyor. Gözünüzü çizdirebilirsiniz. ilerisi için bir sıkıntı yaşayacağınızı sanmıyoruz. Geçmiş olsun

 29. Ben 8 senedir gözlük kullanıyorum artık sıkıldım 22 yaşındayım ortalama kac paraya maal olur astigmat olması ameliyata engelmidir ve son olarak özel bi banka tarafından özel sigortalayım bu kurum ücreti karşılar mı ?

  1. Merhaba Osman bey. Astigmat değerleri Lazer ameliyata engel değildir. Kornea kalınlığı Lazer tedavisi için yeterli ise, operasyon gerçekleştirilebilir. Sigortanızın karşılayıp karşılamaması ise, kurumlar arası anlaşmalara bağlıdır.

 30. İyi günler ..
  Yaşım 23 göz numaram 2.50 yaklaşık 5 yıldır kullanıyorum lazer olmak istiyorum ama ilerki zamanlarda sorun olduğunu duydum lazer olmamda bi sakınca varmı ve son olarak ücretleri nekadar tahmini ..

  1. Merhaba Merve hanım. Lazer tedavisinde kaliteli mercekler kullanıldıgında ileride herhangi bir problem yaşanmamaktadır ( Bu tür söylemlerin temel sebebi, Yaşlılığa bağlı olarak farklı nedenlerden ötürü gözde gelen rahatsızlıklardır. Örneğin göz kuruluğu, Glukom vb rahatsızlıklar meydana geldiğinde, oluşan rahatsızlık ve görme kaybının sebebini lazer ameliyatı sanılıyor ancak durum böyle değildir).
   Ortalama lazer göz Ameliyatı fiyatı 4000-4500 civarındadır.

 31. mrb ben 27 yaşındayım iki gözümde 1.20 bulanık görüyorum her şeyi gözlüksüz çizdirmek istiyorum bunun maliyeti bana ne kadar olur

  1. Merhaba Ali bey. Göz çizdirme fiyatı yaklaşık 1000-1500 lira civarındadır. Sağlık güvenceniz varsa, yapılan tahkikleri karşılayacağı için maliyet daha da düşebilir.

 32. benim sağ gözüm 3.50 astigmat sol gözüm 2.50 miyop. lazer ameliyatı olmak istiyorum. 27 yaşındayım iki gözüm ne kadar tutar acaba.

  1. Merhaba Köksal bey. Her iki gözünüz içinde lazer tedavisi olabilirsiniz. Farklı mercekler kullanılarak rahatsızlığınız giderilebilir.

 33. merhabalar ygs sınavına gireceğim ve polislik istiyorum.Fakat sağ göz 4.5 sol göz 5.5 astigmatizma yada miyoptu tam hatırlamıyorum çizdirip polisliğe girme imkanım varmı cevap verirseniz çok sevinirim

  1. Merhaba Hazar Hanım. Lasek ameliyat ile göz probleminizi ortadan kaldırabilirsiniz. üstelik yapılan sağlık muayenelerinde herhangi bir ize de rastlanılmıyor.

 34. Mrb 17 yaşındayım 5 senedir gözlük kullanıyorun suanda göz ilerlemesi durdu 3.oo ile 2.75 miyop acaba seneye lazer tedavisi olamam uygun mu yoksa daha kac yasına kadar beklemem doğru.

  1. Merhabalar. Seneye Lazer tedavisi olabilirsiniz. Ancak bizim önerimiz 23-24’lü yaşlarda olmak. Bu yaşlara kadar göz gelişimi tam olarak oturur.

 35. Merhabalar. 5 sene gözlük kullandım yaklaşık 9 senedir de lens kullanıyorum. 22 yaşındayım göz Numaram yaklaşık 4 senedir sabit,4.75 ve 5.50 lens kullanmanın gözün retinasına zarar verdiğini duydum sakıncası olur mu acaba

  1. Merhaba Eylem hanım. Lensleri hijyene dikkat ederek kullandığınız taktirde bir zararı yoktur.

  1. Merhaba Ömer bey. şaşılık için yapılan Operasyonlar çok geniş oldukları için net bir fiyat söylemek doğru olmaz. Ancak yaklaşık 5.000 tl civarında olabileceğini size söyleyebilirim.

 36. Merhabalar benim göz numaralarım 4,5 her ikiside yakını ve uzağı göremiyorum lens kullanıyorum çizdirmek istiyorum ama mümkünmü bilmiyorum ne gibi bi tedavi uygulanır yaşım 25 bu arada

  1. Merhaba Elifnur hanım. Göz muayenesi ile korna kalınlıgınız kontrol edilir. Kalınlık yeterli olursa, Lazer tedavisi ile 0.5 derecenin altına düşürülebilir dereceleriniz. Yani tedaviniz mümkün.

 37. Ben 46 yaşındayım, yurt dışında oturyorum. Sağ ve sol gözüm artı 2 numara gözlük kullanyorum. sürekli bilgisayar başında çalıştığım için gözlük kullanmaktan yorulyorum. benim yaşımda lazerle göz ameliyatı olmak mümkün müdür acaba? yaklaşık fiyatı ne kadar olur? ameliyat için ankaraya gelmeyi düşünyorum.

  1. Merhabalar. Ameliyat olmanıza engel bir durum yoksa, lazer ameliyatı olabilirsiniz. Lazer tedavilerinde ki hedef, gözlük kullanırken gördüğünüz kadarını gözlük kullanmadan görmenizi sağlamak. Yaş konusunda bir engel yoktur.

 38. slm.. ben 24 yaşında yim. uzmn cavus um sol gözümde 0.75 miyop, sag gözümde 1.70 miyop ve astismatism var. sol gözümle uzaktaki yazıyı okuyorum sag gözümle okuyamiyorum bulanik görüyorum. doktor gözlük verdi ama ben düzenli kullanmıyorum. is gereği mesai saatinde takmiyorum sadece tv ve bilgisayar başında takiyorum .. bunun zararı olur mu ve lazer le göz ameliyatı olabilir miyim, ve nerde olabilir im teşekkür ler. ?

  1. Merhabalar. Sürekli kullanmamanızın pek zararı olmaz. Ancak gözünüzü zorlamanız durumun daha kötüye gitmesine sebep olabilir. Lazer ameliyatı olmayı düşünüyorsanız, ilk önce muayene olup korna kalınlığının kontrol edilmesi gerekir. kalınlık yeterli ise lazer tedavisi olabilirsiniz.
   Bulunduğunuz şehirde varsa kurumlarda ameliyat olabilirsiniz.

  1. Merhaba Mehmet bey. Mercek kalitesini ancak doktorunuz anlayabilir. Lazer ameliyat kanamasız gerçekleştirilir ve yaklaşık 15 sürer.

 39. Ben 19 yaşındayım.Gözümde miyop ve astigmat var .Derecem iki gözümde 1.25.sadece derslerde takıyorum ama etraftakileri net goremiyorum ameliyat olmak istiyorum.bes yıldır gozluk kullanıyorum pek ilerlemiyo derecem aceba gozluk takinca ilerlermi yada takmayinca ilerler mi sizce ne yapmalıyım ameliyat hakkında ne dusunuyorsunuz?

  1. Merhaba merve hanım. Göz sağlığınız için gözlük kullanmanız gerekir. Gözlük kullanmazsanız görmede yaşadığınız zorluklardan dolayı baş ağrıları oluşabilir. Lazer tedavisi için acele etmemenizi öneririz. 23-24 yaşlarına kadar gözlük kullanmaya devam edin. 23’lü yaşlara geldiğinizde lazer tedavisi için muayene olun. Şayet kornea kalınlıgı yeterli olursa lazer ameliyat yaptırabilirsiniz. Geçmiş olsun

 40. Ben bes yıldır gözlük kullanıyorum sadece derslerde takıyorum ama günlük yaşamımda insanları görmekte zorluk çekiyorum gözümde miyop ve astigmat var derecem 1. 25 iki gözüm de aynı derecem pek ilerlemiyo bes yilda bu kadar oldu 19 yaşındayım .ben ameliyat olmak istiyorum ama zararlı olur mu diye korkuyorum.

  1. Merhaba Seda Hanım. Başlangıç olarak gözlük kullanmayı düşünebilirsiniz. Lazer tedavileri için en ideal yaş 23-24 civarıdır. Gerekli muayeneler sonucu lazer tedavisi için gözünüz uygun olursa, ameliyat olabilirsiniz. Kullanılan mercekler kaliteli olduğunda herhangi bir sorun yaşanmamaktadır.

 41. Merhaba hakan bey
  Ben 45 yasindayim gozluk kullanmiyorum ama son zamanlarda yakin da sorun var okuma gozlugu kullaniyorum okuma icin goz cizdirmem dogrumu ve fiyat nedir.
  Tesekkurler

  1. Merhaba Serdar bey. Sadece okuma amaçlı gözlük kullanıyorsanız çizdirmenize gerek olduğunu düşünmüyorum.

 42. 2 yıldır gözlük kullanıyorum önceden sağ göz -50,sol göz 1.75di şimdi sağ göz 2,75 sol göz 3.25 gittikçe kör olabilir miyim çünkü daha 14 yaşındayım ve kafama çok taklıyor ne olur yardımcı olun.

  1. merhaba Toprak Bey. Herhangi bir rahatsızlığınız var mı ? Dereceler bu kadar oynamışsa mutlaka birşeyler yanlış gidiyor demektir.

 43. Merhaba ben uzmancavusluk sınavına gireceğim gözlük kullanıyorum gözlük numaralarım miyop uzağı görememe -3,00 iki gözümde miyop -3,00
  çizdirsem sıkıntı yaşarmıyım kaç para yaşım 24 nasıl olur acaba acil yardım bekliyorum

  1. Merhaba Hakan Bey. Lasik lazer yöntemiyle gözlerinizi tedavi edebilirsiniz. herhangi bir iz belli olmadıgı için, mülakatlarda yapılacak olan muayenelerde de herhangi bir sorun çıkmayacaktır.

 44. merhaba ben yaren 23 yasındayım. sag gözum 3.25 sol gözüm 3.50 uzagı göremiyorum lazer ameliyatı olmak istiyorum . hemen olabilir miyim yoksa göz numaramın durması gerekiyor mu? yardımcı olursanız sevinirim. tesekkurler.

  1. Merhaba Demet hanım. Yaşınız Ameliyat için uygun. Yapılacak olan göz muayeneleri sonucunda Kornea kalınlıgı yeterli olursa Lazer tedavisi olabilirsiniz. Göz dereceleriniz çok değişken değildir artık bu yaşlarda

 45. Lazer ameliyatının hiç yan etkisi yokmu? Bir kez amaliyat olduğunda tekrar gözün ilerlediğinide amaliyat olma şansı yokmuş dogru mu?

  1. Bu kullanılan merceğin kalitesne göre değişiyor ancak bir çoğunda herhangi bir problemle karşılaşmazsınız.

 46. Merhaba benim sağ gözüm 2.25 , 0.75 astigmat – sol gözüm ise 2.50 ,astigmat 2.25 sol gözümde astigmat derecesi cok fazla lazerle sıfıra indirilmesi mümkün mü? teşekkürler.

  1. Mumkun ancak göz dereceniz yüksek sayılmaz. Sürekli gözlük kullanmanız bile gerekmez. Gerekli zamanlarda gözlük kullanarak bu sorunu azaltabilirsiniz.

 47. merhaba 24 yasndaym gozluk numaram miyop 6.50 7.50 izmirde ekolde muayene oldum ve gozumun lazer tedavisine uygun oldugunu soyledler fakat ameliya 3 bin lira daha uygun fiyata nerde ameliyat olabilirimm sigortada karslamyor diye biliyorumm bu konuda beni aydnlatrsanz sevinirim

  1. Merhaba Fatma Hanım. Lazer tedavisi Fyatı kurumdan kuruma göre değişkenlik gösterir. Kullanılan merceğin kalitesi de fiyatı belirlemede önemlidir. Biraz araştırma yapabilirsiniz ancak genel olarak fiyatlar bu aralıktadır. Geçmiş olsun

 48. Meraba ben 25 yaşındayım askeri sinavlara gircem gozlerimde +1 (miyopi) ve 0.25 astigmat var eşit derece bunlarin sifir olmasi gerekiyo mumkunati var mi acaba yardimci olursaniz sevinirim. Teşekkürler.

  1. Merhabalar. Lasik lazer ameliyatla derecelerinizi düzeltebilirsiniz. Bu yöntemde gözde herhangi bir iz belli olmadıgı için herhangi bir sorun ile karşılaşmazsınız.

 49. Merhaba ben 18 yaşındayım 8 yıldır gözlük kullanıyorum sağ da 4.5 sol da 5 miyop ayni zamanda astigmat da var. Ama göz numaramin 1 yılda arttığı zamanlarda oluyo Sizce ben ameliyat olabilirmiyim?

  1. Merhaba Özlem Hanım. göz derecelerinizin sabitlenmesi için bir süre daha gözlük kullanmaya devam edin. Göz dereceleriniz sabitlendiğinde muayene olduktan sonra uygun görülürse lazer tedavisi olabilirsiniz.

 50. Merhaba ben uzağı göremiyorum sağ gözüm 1 sol gözüm 1,25 lazer ameliyatı olmak istiyorum olamazsam beni polis okuluna almiyicaklar olabilir miyim ?

  1. Merhaba Zeynep Hanım. Lasek ile tedavi olabilirsiniz. Lasek lazer tedavisinde iz kalmadığı için muayene esnasında bir sıkıntı ile de karşılaşmazsınız.

 51. merhaba benim sağ gözümde kayma görme azlığı var ve yaşım 23 normal ameliyat mı daha ıyı yoksa lazer mi. ayrıca kendim ssk lıyım ve ucreti ssk karsılar mı? teşekkür ederim.

  1. Merhaba Bahattin bey. Gözünüzde ki rahatsızlığa göre bu tercihi yapmalısınız. Lazer tedavisi mümkünse lazeri tercih edebilirsiniz. Gunluk yaşama erken dönme açısından Lazer düşünülebilir ancak, önemli olan tedavinin olumlu sonuçlanmasıdır. Hangisinde bu oran yüksek ise, onu tercih etmelisiniz.

 52. Ankara dunya goz hastanesinde lazerle gozlerimi cizdirmek istiyorum sigortamdan yararlanabiliyormuyum ve muayene dahil ucret ne kadar olur.

  1. Merhaba Nuray hanım. Dünya Göz hastanesinin SGK’lı hastalarına yaptığı bir kampanya var. Ücretsiz bir şekilde tedavinizi gerçekleştiriyor. Bu kampanyanın devam edip etmediğini net olarak bilmediğimiz için kurumu arayıp, tam bilgi almanızda Fayda var.

 53. Merhaba.ben Bakuden yaziyorum.astiqmatim.sol gozum 10 sag gozum 8… ameliyat ola bilir miyim? su anda gozluk kullaniyorum.lens gozumu yasartiyo kullanamiyorum diksiniyorum lensden.mumkundurse fiyatinida soyleyin

  lutfen email adresime cevap yazin

  1. Merhaba Metin bey. Göz dereceleriniz oldukça yüksek. bu değerlere sahip kişilerde genellikle Operasyon tercih edilmemektedir. Başarı oranının yüksek olduğu maksimum göz derecesi derece civarıdır. Bu yüzden ameliyat olsanız bile tedaviden tam sonuç almamanız ihtimali göz önünde bulundurulmalı.

 54. Merhaba yaşım 23 15 yıldır gözlük kullanıyorum. Sağ -7.00 solda -8.00 1 er numara astigmatim var. Ameliyat olma şansım var mı, birde miyop ve astigmat ameliyatını aynı anda olma şansım olur mu? Teşekkürler.

  1. Merhaba Safiye hanım. Değerleriniz çok yüksek. Bu yüzden ameliyat konusunda sıkıntı yaşayabilirsiniz. Şayet ameliyat olacaksanız da muayene ve tetkiklerinizin çok iyi yapılması gerekir.

 55. Merhaba, 25 yaşındayım yaklaşık 15 senedir gözlük kullanıyorum.Sağ 4.75 sol 3.50 astigmatta var.yıllardır bu gözlüklerden bıktım lazer düşünüyorum fakat güvenemiyorum.Eğer ameliyatı olursam göz kusurları ilerki zamanda tekrar nükseder mi? sgk m var yararlanılıyor mu acaba?

  1. Merhaba Bilge Hanım. Göz kusurlarının tekrarlaması, kullanılan merceğin kalitesine göre değişiyor. Ancak ileri yaşlarda azda olsa nüks etme olasılığı var.
   SGK karşılıyor bildiğimiz kadarıyla.

 56. mrb.benim oğlum 06 10 2003 doğumlu miyopi 2 yıldır doktor kontrolünde gözlük kullanıyor doktorumuz yaptığı muayenelerde göz numaralarında ilerleme ve gerileme olmadığını söylüyor iki buçuk felan diye hatırlıyorum ve 18 yaşından önce herhangi bir lazer veya başka bir uygulama yapılabilirmi gözlük takmamak için şimdiden teşekkürler

  1. Merhaba Metin bey. Lazer tedavisi için en ideal Yaş 22 ve üstü yaşlardır. Ancak Lazer tedavisi düşünüyorsanız 18 yaşına kadar beklemeniz gerekir. Gözlük kullanmak istemiyorsa, dereceli lensler almayı düşünebilirsiniz.

 57. Merhabalar ben yurtdışında çalışıyorum eşim yabancı uyruklu ve gözünde eksi 6.5 uzagi göremiyor. Yaklaşık 10 yıldır gözlük veya lens takıyor. Lazer tedavisi için benim adıma sigortadan yararlanabilirim? Ücret tarifesi nasıl? Teşekkürler.

  1. Merhaba Mehmet bey. Yaşadıgınız ülkede sağlık güvencenizden eşinizde faydalanabiliyorsa elbette kurum operasyon masraflarını karşılayacaktır. Türkiye’de olmayı düşünüyorsanız, bu durumda da ülkeler arası sigorta anlaşmasının olup olmadıgı önemlidir. Şayet anlaşma varsa, TR’de de ameliyat olunabilir.

 58. mrb benim sag gözüm miyop 3,50 sol gözüm ise 1,75 astimat yasım 22 ama lazer ameliyatı olmak istiyorum sizce mümkün mü suan lens kullnıyorum.

  1. Merhaba Gül Hanım. Lazer ameliyatı olabilirsiniz. Bunun için önce muayene olup kornea kalınlığına bakılması gerekir. Geçmiş olsun

 59. Merhaba yasim 27 14 yasindan bu yana gozluk kullaniyorum.sag -1.00-0.75
  sol-0.75-0.75 amaliyat olabilirmiyim

  1. Merhaba Emrah Bey. Ameliyat olabilmeniz için öncelikle göz muayenesi ile kornea kalınlığına bakılması Lazım. Kornea kalınlığı yeterli ise Ameliyat olabilirsiniz. Göz dereceleriniz çok kötü değil, bir süre daha gözlük kullanmayı düşünebilirsiniz.

 60. Merhabalr hayirli aksamlar ben lazer ameliyati olmak istiyorum yasim 20 alti yildir gozluk kullaniyorum.goz derecem her kontrolde artti bir yildir ayni derecede.su an iki gozumde 4.25 miyop. Ankara dunyagoz hastanesini arastiriyorum lazer icin. Lazere kontrollerden sonra karar veriliyomus goz uygunsa. Eger lazer olursam tekrar goz derecemde degisme olurmu olursa en az kac yil sonra degisme olur.

  1. Merhaba Nuray Hanım. Kullanılan merceklerin Kalitesine bağlı olarak bu süre değişir. Derecelerde oynama olsa bile bu en az 20-25 yıl sonra olacaktır.

 61. mrb.ıkı gözümde 1.25 miyop lazer amelıyatı olmak ıstıyorum mersınde önerebileceğiniz göz hastenesi ve dr var mı?

  1. Mrb Müzeyyen Hanım. Daha önce bir hastamız vizyon göz merkezinde operasyon geçirmişti ve memnundu. Sizde bu kurumu araştırabilirsiniz. Kurum konusunda önemli olan sizin tercihinizdir. Diyabet hastanesinde de bu tür ameliyatların gerçekleştirildiğini bilmenizde fayda var. Geçmiş olsun

 62. mrb iyi akamlar ben 20yasındayım 9yasındayken amelyat oldum fakat 1senedir gözümün ikisindede şaşılık basladı bunun amelyatla düzelme olasılıgı varmıdır…şimdiden teşekkürler

  1. Merhaba Ebru Hanım. Sonradan meydana gelen durumlar operasyonlarla düzeltilebiliyor. Büyük olasılıkla göz kaslarında meydana gelen bir rahatsızlıktan dolayı böyle bir sorun ile karşı karşıya kaldınız. Muayene olun ve doktorunuzun önerilerini dikkate alın. Sonradan meydana gelen deformasyonlar düzeltilebiliyor.

 63. Merhabalar, yaşım 26.9 yaşımdan 18 yaşıma kadar gözlük kullandım. Daha sonra lens kullanmaya başladım.
  Gözlerimde lensten kaynaklı göz kuruluğu başladı. Sol 3.75 , sağ 2.75 numarada. Lazerle cizdirmek istiyorum. Ama bütün tanıdığım göz doktorlarının gözlük kullanıyor olmasi beni sanırım tereddutte bırakıyor ☺

  1. Geleneklerimizden vazgeçememizden kaynaklanıyor bu durum. Yoksa baktıgınız zaman, lazer tedavisini gerçekleştirenler yine göz doktorları dimi :)

 64. Merhabalar ben 27 yaşındayım yaklaşık 2yıldır gözlük ve lens kullanıyorum, ileri derecede astıgmat var. Sağ göz -4,75 ve sol göz -6,00 bu durum da lazer ameliyat-ı ola bilirmiyim? Ve Hangi lazer tedavi Şekli benim için uygundur? Teşekkürler

  1. Merhabalar. Lazer tedavisi olabilmeniz için öncelikle kornea kalınlığının ölçümlenmesi gerekiyor. Şayet kornea kalınlığı yeterli ise, o zaman lazer tedavisi olabilirsiniz. Lazer türü olarakta ; Lasek, Epilasik ve PRK Lazer tekniklerinden biri ile ameliyat olmayı tercih edebilirsiniz.

 65. Merhaba ben 27 yasindayim benimde uzagi gorememe sorunum var iki uc sene once gozluk almistim ama kullanamiyorum ozamanlar gozumu olcturmustum derecesi yanlis hatirlamiyorsam 1.50 ile 2.50 cikmisti lazer olmak istiyorum ama bazi kisiler diyor lazer olman icin onceden gozluk kullanman lazim diye bunun dogruluk payi varmi acaba? Bide ayarli lens kullanmak dogrumu eger onlardan kullanirsan gozundeki cizgiyi lena silermis lazer olmazmis buda dogrumu? Bilgilendirirseniz sevinirim.

  1. Merhaba Canan Hanım. Lazer tedavisi olabilmeniz için gözlük kullanmanız zorunlu değildir. Lazer tedavisi olabilmeniz için iki şart var.
   1. Kornea Kalınlığınızın yeterli olması gerekir.
   2. Göz derecenizin sabitlenmiş olması gerekli.

   Lens veya gözlük kullanabilirsiniz. Bunların lazer tedavisine herhangi bir etkisi yoktur. Sizin söylediğiniz şeyler, halk arasında ki söylentilerden ibarettir.

 66. Merhaba 34 yaşındayım. 3 yıl önce muayene oldum her iki gözde 0.75 miyop çıktı. 3 yıldır ilerleme olmadı lazer ameliyatı olabilirmiyim.

 67. istanbul dünya göz hastanesindeki lazer ameliyatı sistemleri başka şehirlerdeki dünya göz hastanelerinde de mevcut mu?dünya göz hastanesı yaşadıgım şehirde de var ama en güveniliri istanbul mu ?

  1. Merhaba Adem Bey. Bu kampayanlarının hangi şubelerinde geçerli oldugunu maalesef bilmiyoruz. Ancak kampanya yapılmışsa, buyuk olasılıkla bütün şubelerde geçerlidir.
   Merkezi istanbulda oldugu için büyük olasılıkla teknolojik açıdan istanbul’da ki Şube daha donanımlıdır. istanbul’dan uzak değilseniz, istanbul dünya göz merkezini tercih edebilirsiniz.

 68. İyi Akşamlar 18 yaşındayım 3 yaşımdan beri gözlük kullanıyorum sağ -11 Sol -11.5 miyop lazer tedavisi mümkünmüdür?

  1. Merhaba Ayşegül Hanım. Lazer tedavisi için uygun görülen dereceler maksimum 7 derecedir. Ancak muayene ile incelenerek durum gözlemlenebilir ve uygun olması halinde lazer tedavisi gerçekleştirilebilir.

 69. Merhaba ben 19 yaşındayım 8 yasindan itibaren gozluk kullaniyorum goz derecem : 4.75 miyop
  Lazer tedavisi olmak istiyorum sgkm da var ama fiyatlar konusunda sorun yasiyorum ve lazer tedavisi olabilirmiyim acaba ?

  1. Merhaba Meliha Hanım. Lazer tedavisi olabilirsiniz. Fiyatların genel ortalaması ise 1000-2500 arası gittiğiniz kuruma göre değişiyor. Şayet lazer tedavisi olamk istiyorsanız bizim tavsiyemiz 21 yaşından sonra olmanız. Böylelikle Fiziksel yapınız tam anlamıyla oturmuş olacaktır. Geçmiş olsun

 70. Merhaba.. Benim sağ gözüm 2.25, sol gözüm 1.75 miyop lazer ameliyatı olabile miyim? Yaşım 24 ve 2008’den bu yana gözlük kullanıyorum..şimdiden teşekkür edeeim.

  1. Merhaba Pelin Hanım. Lazer ameliyat olabilirsiniz. Ancak bunun net kararı için muayene olup, kornea kalınlığına bakılması gerekiyor.

 71. mrblar benımde ıkı gozumdede 0.50 astımat ve 0.50 mıyop var yanı toplamda bır gozde 1 derece bozukluk var astsubaylık sınavlarında on saglıkta sorun oluyor iz kalmayan lazer tedavısı mumkunmudur ve tavsıye edermısınız sımdıden tesekkurler

  1. Merhaba Bahri Bey. Lasek, Epilasik ve PRK lazer maeliyatlarında iz kalmaz ve tedavi esnasında Belli olmaz. Bu yöntemlerden biriyle ameliyat olabilirsiniz.

   1. tamam tsk ederım normalde cok yuksek deıl ama sıkıntı oluyor genel gata da kı kontroldada cıkmaz deılmı

 72. Merhaba ben 18 yasindayim yaklasik 7 yildir gozlerim bozuk onceleri hic gozluk ve lens kullanmadim ancak gormem zorlasmaya baslayinca 4 yildan beri lens kullanmaya basladim. Sag goz -4.50 sol goz -4.25di en son 2 ay once doktora gittim lazer tedavisi dusunuyorum acaba olmam mumkun mu ve ucreti hastaneye gore degisiyor mu burda mi daha iyi olur yoksa yurt disinda mi bilgi verirseniz sevinirim

  1. Merhaba Sevilay Hanım. Lazer tedavisi olabilirsiniz ancak öncelikle Kornea kalınlığının lazere uygun olması gerekir. Lazer tedavisinde göz derecelerinizin sabitlenmesi gerekir. Bunun için düzenli olarak kontrole gidip göz derecelerinizi not alın ve değişip değişmediğini takip edin. Lazer tedavisi için önerdiğimiz yaş, en az 21. Bu yaşlarda göz derecesi tam olarak oturuyor.
   Lazer göz ameliyatı fiyatları konusuna gelince, kurumdan kuruma farklılık gösteriyor. Ülkemizde bu operasyonu başarıyla gerçekleştiren kurumlar bulunuyor ancak Yurt dışında olmak istiyorsanız da bu sizin tercihiniz. Kurum kararı tamamen size aittir.

 73. merhabalar;
  ben yaklaşık olarak 10 yıldır gözlük kullanmaktayım.
  gözüm uzağı görememekte yani miyop oluyor sanıyorum gözlük numaramın ikiside 0,50 bu 10 yıl önce kullanmaya başladığım numarayla aynı halende aynı numaralarla gidiyorum son kontrolümde halen gözümde ilerleme olmadığını söyledi doktorum.
  size şunu sormak istiyorum ben sgk güvencesinde biri olarak gözlükten kurtulmak adına tamamen ücretsiz tedavimi olabilirmiyim?
  cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

  1. Merhaba Ümit Bey. Dünya Göz hastesinin SGK’lılara özel bir kampanyası var. Geçerli olup olmadıgını kurumu arayıp ögrenebilirsiniz.

 74. merhaba dünya gözün kampanyası ankara da da geçerli mi? ben 4 yıldır lens kullanıyorum sadece miyop var -2,50 derece her iki gözüm içinde ortalama fiyat ne olur acaba.

  1. Merhaba Derya Hanım. Dünya Göz’ün yaptıgı bu kampanyanın genel oldugunu düşünüyorum ancak, siz yinede doğru bilgi almak için dünya göz ile iletişime geçmeniz daha doğru olacaktır. Sizi Yanlış yönlendirmek istemeyiz.

 75. Merhaba ben uzun zamandir gozluk kullaniyorum rahat 5 yil oldu gozlerimde astigmat var 3 3.5 lens kullanmak istemiyorum yasim 28 ama ameliyat olma sansim varmifir bide tek soru daha goz derecesi nekadar buyukse fiyatta okada buyuyormu ameliyat icin

  1. Merhaba Şenay Hanım. Ameliyat olabilirsiniz ancak bunun içinde çeşitli muayenelerin yapılması gerekir. Ameliyat ücreti kullanılan merceklerin kalitesine göre değişiyor. Göz dereceleriyle ilgili çok fiyat farkı çıkmayacaktır.

 76. merhaba benim astigmatım var 1.5yıl önce doktora gittiğimde 3numaraydı gözlük verdi çoğu zaman takmadım son 1yıldır evdeyken pc başındayken hep takarım göz numaram değişmedi galiba çünkü aynı gözlüğü kullanıyorum aynı netlikte. yani doktora gidip ölçtürmedim hiç sizde laser için 1yıl göz numarasının aynı kalması gerektiğini söylüyorsunuz peki aynı kaldığını nasıl anlayacağız ? ve 1yılda değişiklik olduysa laser olamazmıyım ?

  1. Merhaba Harun Bey. 1 yıl boyunca 3 ayda bir doktora gidip muayene olmanız gerekir. Derecelerde ki değişim ancak bu şekilde kontrol edilebilir. Numaralarda değişkenlik söz konusuyken elbette ameliyat olunabilir ancak risk olanı daha yüksek olacaktır

 77. Uzağı görmekte sıkıntı yaşıyorum 2008 yılında 0,50(sol) ve 0,75(sağ) gözlük aldım kullanmadım 2 ay önce tekrar doktora gittim numaralar 2,00 olmuş miyop astigmat olduğunu söyledi ve lazer ameliyatı olabileceğimi söyledi yaş 27 ameliyatta hangi hastaneleri tavsşye ediyorsunuz ve fiyatlar ortalama ne kadar

  1. Merhaba Mustafa Bey. Bulundugunuz ile göre kurumlar ve fiyatlar değişir. örneğin istanbulda dünya göz hastenesi güvenilir bir kurum. SGK güvenceniz varsa, ya ücretsiz yada az bir ücretle tedavi olma şansınız var

   1. sgk güvencem var dünyagöz dem sgk ile ücretsiz veya az bi ücretle tedavi olabiliyormuyum İstanbulda olmayı düşünüyorum ameliyatı zaten

 78. Merhaba ben beyza.16 yaşındayım. 9 yaşımdan beri gözlük kullanıyorum. Artık gözlükten kurtulmak istiyorum.Sorunum sag gozumde tembelligin olmasi, uzagi net gorememem.Lazer tedavisiyle bu rahatsizligimi ortadan kaldirilabilir mi?

  1. Merhaba Beyza Hanım. Ülkemizde lazer tedavisi için ön görülen yaş 18’dir. 2 yıl daha gözlük kullanmanız gerekebilir. Hemen ameliyat kararı almak doğru değildir. öncelikle muayene olmanız ve durumunuzun seyrinin gözlemlenlemesi gerekir.

 79. Selam yaşım 23 miyop 3:00 astigmat sağ 2.25 sol 1.25 lazer tedavisi uygunmudur 9 yıldır gözlük kullanıyorum 3 yıldır bazen lens kullanıyorum .

  1. Merhaba Fatma Hanım. Lazer tedavisi için uygun olup olmadıgınıza ancak kontrol sonunda karar verilebilir. Bunun dışında herhangi bir engel bulunmuyor, lazer tedavisi olabilirsiniz.

 80. merhaba 23 yasindayim. sag -2 , sol -1 astigmat problemim var..gozluk kullanmaya yeni basladim,,ancak hem estetik olarak hemde psikolojik olarak gozlukten cok rahatsizim.kendimi camlarin arkasinda hapis gibi hissediyorum…lazerle bu soruna cozum bulabilirmiyim acaba…simdiden tesekkur ederim

  1. Merhaba Gizem Hanım. Yeni kullanmaya başladığınız için kendinizi böyle hissetmeniz normal. Gözlük kullanımına yeni başlayan kişilerde bu psikolojik nedenler dışında ayrıca Baş ağrısı da olabiliyor. Lazer tedavisiyle bu rahatsızlığınızı giderebilirsiniz ancak tavsiyemiz en az 1 yıl kadar gözlük kullanmanız ve bu 1 yıl boyunca her 4 ayda bir kontrole gidip derecelerinizi ölçmeniz.

  1. Merhaba Erdal Bey. Gözlük kullanıyor musunuz ? Kullanıyorsanız ne kadr süredir kullanıyorsunuz ?

 81. merhabalar/Ben 31 yasindayim.6 yildir ayni gozluyu kullaniyorum.gozumde hic bir deyisiklik olmadi.Ameliyat icin korneanin kalin olmasi sartmis.bunun icin lens kullanmaliyim ameliyyata kadar.bu dogrumu.Ne kadar kullanmam gerekli.Gozum -8,75 -7,75 hem de assiqmat -2.-2,75 .gozumde yuksek spazm vardir.surekli damarlar geriliyormus.
  amelyatdan sonra gozum sifirlana bilirmi.bu durumda bana fiyatlar cokmu yuksek olucak?
  ben baska sehirden geldiyim icin bilmek istiyordum su tahlil,ameliyat ve ameliyat sonrasi muayine toplam kac gun surer?
  cok tewekkur ederim

  1. Merhaba Aynur Hanım. Korneanın kalın olması gerektiği doğru. Ancak Lens kullanmak, korneanın kalınlaşmasını sağlamaz. Lazer tedavilerinde çoğu zaman göz dereceleri normal değerlere indirilebiliyor. Ancak göz derecenizin çok yüksek olması, durumun olumsuz bir tarafı olarak kabul edilebilir.

   Lazer göz tedavisinde kısa sürede günlük hayatınıza dönersiniz. Tahlillerin yapılması ve Lazer tedavisinin gerçekleşmesi maksimum 1 haftayı alacaktır.

 82. Merhaba Ben 32 yaşndaylm 2005 ci yilindan linser kulanlyorum uzakdan görme sorunlugu var bende gözumde Ki bu zaylflk anadan dogma var bende 6 ayda bir muane olyorum sag gözumde tam iceride ufak yara var kulandlglm linserin derecesi 7.50 aynl derecede kalyo deyişmiyor simdi ben isvecde yaşyorum Turkiyeye gelib emelyat olmayl düşünüyorum emelyat icin ne kadar süre lazlm ne tavsiye edersiniz bana şimdiden teşekkürler

  1. Merhaba Ahmet Bey. Tek gözünüzde mi görme problemi yaşıyorsunuz ? Ayrıca gözünüzde oluşan yaraların sebebi nedir ?
   7.50 çok yüksek bir değer. Doğuştan olması kalıtsal bir rahatsızlıktan kaynaklanıyor olabilir. Bu yüzden Lazer tedavisi sorununuza çözüm olmayabilir. Farklı tedavilerle bu sorunu aşmanız mümkün olabilir. Muayene olmanız şart. Geçmiş olsun

 83. 23 yasindayim bir yil önce astigmat olduğumu öğrendim sol gözüm 1.25 sağ gözüm 1.50 astigmatti ve kontrole gittim gözümde yanma batma ve kuruluk vardi damla verildi derecelerin de ilerlemiş sol 1.75 sağ 2.00 derece olmuşggözlük takmak istemiyorum çizdirmek istiyorum bu mumkunmu ve tamamen geçer mi

  1. Merhaba Damla Hanım. Dereceleriniz sabitlenmeden Lazzer tedavisi olmanızı önermiyoruz. Öncelikle gözlük kullanıp durumun seyreni kontrol edin. Gerekli koşullar oluştuktan sonra Lazer tedavisi olabilirsiniz.

 84. yaşım 16.göz derece 2 miyop.18 yaş altına normal şartlarda yapılmıyor diyorsunuz fakat duyduklarım kadarıyla 7 yaşındaki çocuğa dahi yapılmış. bu durumda bizim yaptırmaamızda bi sakınca yok ve yaklaşık 1 senedir derecmde yükselme veya düşüş yok gözlükten nefret ediyorum

 85. merhaba bende göz amelıyatı olmak ıstıyorum doktora gıttıgımde olabılecegımı soyledı uzagı gorme ve gozumde kayma var

  S:-4.00 -1,5
  C-5:5 +1,5

  SPF-4.00-1.5

  yazıyor bunlar ney anlamadım bır engelım yok demıstı gözluk kullanmaya dewam etsem mı dıye dusunuyorum…

  1. Merhaba Cem Bey. Değerleriniz, Gözlerinizde Miyop ve Astigmat oldugunu gösteriyor. Gözlüklerinizi kullanmaya devam edin.

 86. Merhabalar öncelikle ben lazer ameliyati olmayı düşünüyorum yaklaşık bir sene sonra.Göz derecem 3.50 civarı yaşım 20 astigmatta var gözümde ama şuan ne gözlük kullanıyorum ne de lens.6 ay önce göz muayenesinde bir gözlük verdiler ama takmak istemiyorum çünkü sevmiyorum lensi de korneaya zarar verdigi için istemiyorum,siz gözün sabitlenmesi gerekir demişsiniz ama göz derecesinin artmasının nedeni göz bozukluğudur diye düşünüyorum yaklaşık 6 senedir gözüm bozuk ama hiç gözlük kullanmadım lazer olursam ve yine tekrar ederse en azından bu kadar ilerlemez diye düşünüyorum yaştan dolayı.Bu konuda bir fikir almak istiyorum sizden şimdiden teşekkürler

  1. Merhaba Kerem Bey. Astigmatta göz derecesinin oynaması iki yönlü olmaktadır. Bazı zamanlarda göz derecesi düşmekte ( iyileşmekte) bazı durumlarda da daha da ilerleyebilmektedir. Bu yüzden kesinlikle tedaviye gözlük kullanmakla başlayın. 3 Derece ciddi bir rahatsızlıktır. Gözlük kullanmadığınız sürece bu degerler kötü yönde ilerlemeye de devam edecektir.

 87. Merhaba,
  28 yaşındayım ilkokula başladığımda görme bozukluğum olduğu ortaya çıktı. 2 dereceyle başladım şuanda 5 yakın ama yaklaşık 6 yıldır göz derecem de oynama yok. Rahatsızlığım Miyop ve astigmat doktorum herhangi bir test ya da tahlil yapmamış olmasına rağmen lazeri önermedi ilerde bu günlerini ararsın dedi.kendisi gözlük veya lens kullanımından yana sanırım lazeri pek güvenli bulmuyor.Ben de bu durumdan mütevellit çok korkuyorum ileride daha kötü olabilme ihtimalini düşünerek bu zamana kadar erteledim.Aslında gözlük kullanımından rahatsız değilim iş yerinde sürekli takıyorum ama camlarım kalın olduğu için pekte sevimli durmuyor.Sizce ne yapmalıyım lazer yeterince güvenli midir? ve ileride hakikaten daha büyük sorunlar çıkarır mı?

  İlginize şimdiden teşekkür eder iyi çalışmalar dilerim.

  1. Lazer tedavilerinde kullanılan mercek ve operasyonu gerçekleştiren Doktor çok önemli. Lazer tedavisinin olumsuz sonuçları olsaydı, Sağlık bakanlığı tarafından ülkemizde veya dünyanın heryerinde bu Operasyon yasaklanırdı.
   Kullanılan mercekler kaliteli olduğunda genellikle fiyatlar uçuk olduğu için insanlar daha düşük kalitede mercekleri tercih ediyor. Bu yüzdende ilerleyen zamanlarda yeni problemler ortaya çıkabiliyor. Doktorunuzun Önermemesinin nedenleri arasında bu tür düşünceler olabilir ve Haklı da buluyoruz.

   1. Haklısınız,teşekkür ederim vermiş olduğunuz bilgi için bir öneriniz var mı hastane ya da doktor.

 88. iyi günler benim gözüm 8 derece miyop.kontröllerim tam gerekli başka kontrölleride yaptırdım sorun yok sadece sormak istedigim her doktor Yapılabilir diyor ama başka doktor gösteriyor siz bu ameliyatı yapabilir misiniz ve fiyatı merak ettim bu arada yaşım 19

  1. Merhaba Mahsun Bey. Lazer göz ameliyatlarında 6 derecenin üstü olan kişilerde tam olarak olumlu sonuç alınamadığı için tavsiye etmiyoruz.

  1. Merhaba Caner Bey. Bu derecelere Sahip kişilerle lazer tedavisi önerilmemektedir. En fazla 5-6 derece göz derecesine sahip kişilerde Lazer tedavisine başvurulmaktadır. Gözlük kullanmaya devam etmeniz gerekir. Geçmiş olsun

 89. Merhaba,
  ben 31 yaşındayım orta okuldan 0,75 miyoptum .şimdi sağ gözüm 3, sol gözüm 3,25 miyop var. ameliyat olmayı düşünüyorum. bir senedir değişme yok gözlerimde tam karar veremiyorum. yardımcı olursanız sevinirim

  1. Merhaba Çiğdem Hanım. Ameliyat olmayı düşünüyorsanız, Bu kararı almadan önce mutlaka Farklı doktorlarda muayene olun ve Ameliyat sonuçlarını tartışın. Ameliyat esnasında kullanılan mercekler Kaliteli olduğunda Ömürlük çözüm sağlarken, Kalitesi düşük mercekler tercih edildiğinde büyük sorunlara neden olabilir.

 90. Merhaba.19 yaşında düzenli olarak 5 senedir gözlük kullanan biriyim.Dün gözlüğümun kırılması sonucu göz doktoruna gittim ve gözlerimin 1.5 sene oncekine göre ayni olduğu tespit edildi.Göz derecelerim 1.25 miyop 0.25
  astigmat sağ 1.75 0.50 çıktı.Gözlükten artık kurtulmak istedigim icin çizdirmeyi düşünüyorum.Sizin fikrinizide almak isterim.İyi günler.

  1. Merhaba Berke Bey. Göz dereceleriniz çok yüksek değil. Gözlük günlük hayatta size engel olmuyorsa, bir süre boyunca gözlük kullanmaya devam etmenizi öneririm. Şayet gözlük engel teşkil ediyorsa, muayene olarak elbette Lazer ile tedavi olabilirsiniz.

 91. Merhaba .
  Ben daha 15 yaşındaym ama sağ gözüm 3.50 ve sol gözüm de 3.25lik bir miyop var ameliyat yaş sınırı 18 . Gözlük takmaktan hoşlanmıyorum ama yaşım küçük olduğu ve derecesinin de büyüyeblcgni düşündükleri için lens kullanmamı önermiyolar . 18 yaşından önce laser ameliyatı olma imkanım var mı ? Ve neden 18 yaş alt sınır ? Şimdiden teşekkür ederim :)

  1. Merhaba Merve Hanım. Yaş sınırlamaları genellikle Yasalar ile konuluyor. Yani Doktorların aldığı bir karar değil. Mutlaka gözlük kullanın. 18 yaş altı oldugunuz için şu an Lazer göz ameliyatı olmanız söz konusu değildir.

 92. Merhaba. 18 yaşındayım . Her iki gözümde de 3.50 miyop 1.50 astigmat var. 5 yıldır aralıksız düzenli olarak gözlük kullanıyorum. Ama artık kullanmak istemediğim için lazer ameliyatı olmak istiyorum. Yorumlarınızda hep dereceler artmaya devam ettiği için lazerin zamanı olmadığını dile getirmişsiniz peki ne zaman ameliyat olup gözlükten kurulabilirim ?

 93. merhaba 19 yaşındayım 6 senedir gözlük kullanıyorum gözlüğüü geçen sene değiştirdim bi. Yani gözlük kullanmaya başlayalı 5 yılda değiştirdim. İlk gözlük kullanmaya başladığımda numaram 1.50 di şimdi 1.75 lazerle ameliyat olmak istiyorum ama kör olma riskin var falan diyorlar. Ama gözlükten bıktım artık ne önerirsiniz bi de fiyatı ne kadar acaba?

  1. Merhaba Hatice Hanım. Göz değerleriniz Çok yüksek değil. Bu yüzden belki bir süre daha gözlük kullanmanız faydalı olabilir.
   göz muayenelerinizi 3 ayda bir yaptırmanız gerekir ( Gözlüklerinizi de yılda en az 1 kere değiştirmenizde fayda var ).
   Lazer tedavisi konusunda halk arasında söylenen şeylerin bir çoğu kulaktan doğma bilgiler. Böyle bir düşünceniz varsa bir uzmana gidip muayene olun. Gerekli açıklamayı doktorunuz size yapacaktır.

 94. merhaba.ben 38 yaşındayım.gözlerim-1.5 ikisi de.10 yıl ilerleme yoktur.gözlüklerden bıktım artık.başımda ve burnumun üstünde izler kalıyor gözlükten.laserle tedavinin fiyatını öğrenmek istiyorum

 95. 19 yaşındayım S.A.T komandosu olmak için çalışıyorum 1 derece miyopum çizdirmeyi düşünüyorum ama kabul ederler mi? Sonra bir sıkıntı yaşar mıyım? Gözüm yeniden bozulabilir mi?
  Renkli gözler bozulmaya daha yatkın benim gözlerimde renkli.

 96. Selam ben 20 yaşındayım. Uzağı göremiyorum. Derecesi 4 ile 6 arasında, gözlemlerim var ama artık kullanmak istemiyorum. Lazer tedavisi olmak istiyorum daha önce eskişehir dünya göz merkezine gittim. Göz damarlarında incelik olduğu gibi bişey söyledi doktor. Ameliyat riskli dedi buna rağmen olmak istedim ama yapmadı. Ameliyat olabilirmiyim? Nerede olabilirim? Ameliyat riskli olmasına rağmen tedavi yaparlarmış?

  1. Merhaba Samet Bey. Risk taşıyan operasyonların yapılmamasını kanaatindeyiz. Ancak Yapılması durumunda da tüm sorumluluk size aittir. Aklınızda bulunması gereken, görme yetinizde ağır kayıplar verme olasılığının söz konusu olduğudur. Bu yüzden çok iyi düşünmelisiniz. Geçmiş olsun

 97. İyi günler..

  1,5 yaşımdan beri gözlük kullanıyorum. 9 derece hipermetropi ile başladım yolculuğa + hipermetropa bağlı olarak sağ gözde belirgin bir kayma ile.. Küçükken bandaj ile kapatma uyguladılar, biraz geçti kayma, göz kaslarını güçlendirerek yaptık bunu. Sürekli doktor kontrolüne gittim, hiç ihmal etmedim. Şuan 21 yaşındayım ve doktorum artık ameliyat olabileceğimi söylüyor. Şuan göz numaralarım +5 Hipermetrop ve 4.50 4.75 civarı hipermetrop. 1.50 civarı da astigmatım var. Bir de yüksek hipermetropa bağlı olarak sağ gözdeki kayma devam ediyor tabii. Kornea kalınlığım da 550. Doktorun dediği şu : Artık istersen ameliyat olabilirsin, ameliyatla astigmatın sıfırlanır, göz derecelerin de 2ye düşer dedi. Böylelikle yüksek hipermetropa bağlı göz kayması da ortadan kalkıcak dedi. 16 yıl gözlük kullandım, 3.5 yıldır da lens kullanıyorum. Sizin düşünceniz nedir, bu bilgi ne kadar doğru ? Yorumunuzu bekliyorum.

  1. Merhabalar Ahmet Bey. Göz Kayması kaslarla alakalı olduğu için Mercek değişiminin buna etki edeceğini düşünmüyorum. Lazer tedavileri Maksimum 5 derecede tercih ve tavsiye edilmektedir. Sizde neredeyse sınırda bulunuyorsunuz. Şayet ameliyat olmayı düşünüyorsanız göz dereceleri daha fazla yükselmeden yola çıkın ve operasyonu gerçekleştirin. Kaliteli mercek, ve doğru bir operasyonla görme ile ilgili olan sorunlar ortadan kalkacaktır.
   Operasyona karar vermeden önce Farklı Kurumlarda Muayene olmanızda fayda vardır. ( Bu kurumlar içinde Devlet Hasteneleride mutlaka olsun )

 98. Merhaba yasim 19 3 yildir lens kullaniyorum ama lense alerjim başladığı halde 1,5 sene lens kullandim astigmatim 0,5 gozlerimi cizdirmek istiyorum bu konularda pek bilgim yok maddi acidan ne kadar olur ve saglik konusunu nasil etkiler nerelere basvurmaliyim soylerseniz sevinirim canakkale de oturuyorum

  1. Merhaba Semih Bey göz dereceniz çok yüksek değil. Bu yüzden Lazer tedavisi yerine gözlük veya lens kullanmanızı öneririm.

 99. merhabalar 26 yaşındayım son 4 yıldır lens kullanıyorum. göz derecelerim miyop 2,25 (0.5 astigmat) ve 2,00 acaba ameliyat olabilir miyim ?
  teşekkürler

  1. Merhabalar. Yapılması gereken bir takım muayeneler var. Muayeneler sonucunda herhangi bir engel çıkmaz ise ameliyat olabilirsiniz.

 100. Merhabalar Yaşım 23 16 Yıldır Gözlük takıyorum göz derecelerim 4.50-4.75 ‘ten 3.50 Ye düşmüş durumda 2 yıl geçmesine rağmen yine doktora gittim 3.50 değişme yok hem uzak hem yakını görmede sorun yaşıyorum .Lazer tedavisi uygun mudur.Dediğiniz gibi gözlük almaya gidiyorum ateş pahası en güzeli lazer tedavisi olarak düşünüyorum .Hem bıktım artık gözlüklerden 16 yıl çok bir zaman artık takmak istemiyorum.Sizce olmalı mıyım yoksa biraz daha beklemeli miyim Yardımınız için şimdiden teşekkür ederim

  1. Merhaba Resul Bey. Gözlerde iyileşme olması iyi bir işaret. Daha sık göz muayenesi olun ve gerekirse 4 ayda bir gözlük Camlarınızı değiştirin ( Aynı çerçeveyi kullanarak yeni Cam alabilirsiniz. Bu sayede Maliyet azalır ). iyileşme devam edebilir bu şekilde. Lazer için bir süre beklemeniz daha iyi olacak gibi. Geçmiş olsun

 101. MERHABALAR BEN 20 YAŞINDAYIM IKI GOZUMDEDE MIYOP VAR ASTSUBAY POLIS OLAMADIM BU YUZDEN VE LAZER TEDAVISI OLMAK ISTIYORUM GOZ NUMARAM 1.50
  1.75 IZSIZ OLUYOR SANIRIM BU AMELIYAT MULAKATLARDA SIKINTI OLURMU ANLAŞILIRMI BU DURUM YARDIMCI OLURMUSUNUZ

  1. Merhaba Yasin bey. Doktor muayenesi yapılması durumunda operasyonunuz anlaşılabilir ( Dışardan Bakmakla Anlaşılamaz )

 102. dün doktora gittim ve lazer olmama rağmen 1 derece gözlük takmam gerektiğini söyledi.sizce lazer olmalımıyım sonuçta yine gözlük kullnıcam.teşekkürler…

  1. Fiyatlar, gidilen kuruma göre değişiklik gösterebiliyor. 400 tL yede operasyonlar gerçekleştirilebiliyor 3000 tLye de.Fiyat belirlemede Önemli olan Kullanılan merceklerdir.

 103. Mrb bendede miyop var gözlük numaram 1‚5-2 uzun zamandır pek değişme olmuyor numarada bende lazer yaptrmak istiyorum 18 yaşındayım ve gözümde miyop dışında bir problem yok. Yaptırmalı mıyım bi problem olur mu ?? Teşekkürler

  1. Merhaba ikra Hanım. Lazer tedavisi olmaya düşünüyorsanız öncelikle doktora muayene olun. Kornea kalınlığı vb durumlarda yeterli görülürse operasyonu gerçekleştirebilirsiniz. Ancak göz dereceniz şu an için düşük. Gözlük kullanmaktan çok rahatsız değilseniz bir kaç sene daha beklemenizi öneririm.

 104. 21 Yaşındayım Uzağı göremiyorum. (Yoldan gelen otobüs dolmuş plaka ve tabelalarını okuyamıyorum) Kaç derece bozuk bilmiyorum ama bayağı bozuk yani.. Sizce ne gibi bir fiyat biçilir. Yada ne olur.? yeni göz mü takarlar lazermi ederler..

  1. Merhabalar. Öncelikle bir göz uzmanına gidip muayene olun. Gözlük önermekten başka birşey yapmazlar korkmayınız.

 105. merhaba ben 20 yaşındayım ve 10 senedir gözlük kullanıyorum.derecem her iki gözümdede 7.50 miyop.normalde her sene artardı ama bu sene gözlük derecem durdu.ve ameliyat olmak istiyorum sizce ameliyatım zor olurmu ve fiyatı ne kadar olur tahminen Şimdiden teşekkürler…

  1. Merhaba Ceylan Hanım. Lazer tedavisinde önerilen üst sınır 6 derecedir. Yani 6 derecenin üstü olan değerlerde ameliyat yapılması uygun olmaktadır ( Yapılmıyorda)

 106. uzak la iliğili sorunum sağ 4,00 sol 2,00 derece gece görüşlerinde zorlanıyorum sizce ameliyet izni verilirmi yaşım 30 fiyatlar nedir ortalama TEŞEKKÜLER

  1. Merhaba Emre Bey. Ameliyata izin vermek gibi bir durum söz konusu olamaz. Yapılan tahliller sonucunda ameliyat olmanıza engel olacak birşey çıkmaz sa sizin onayınız ile ameliyat gerçekleştirilebilir.
   Fiyatları ise ortalama 800-4000 arasında değişmektedir.

 107. Merhaba yasim 20 2senedir lens kullanmaktaym gozlermin sağ tarafi -1.25 solu -1.50 gözlerimi cizdirip lens kullanmayi birakmak istiyorum :( fikirlerinizi alabilir miyim..

  1. Merhaba Büşra hanım. Göz değerleriniz çok uçuk değil. Bu yüzden lens kullanmaya devam etmenizi öneririm. tedavi ne olursa olsun, zorunlu kalınmadıkça uygulanmaması gerektirğini düşünüyoruz. Ancak elbette karar yine de sizin.

 108. Merhaba ben 15 yasindayim gözlerinde miyop var ne zaman cizdirebilirim gözlüğümün derecesi 2.25 tehlike varmı ??

 109. 1-H52.0 hipermetropi bilateral yuksek hipernetrop astigmat
  2-H52.2 astigmat
  yazıyor raporum da benim gözlerim kac derece nasıl duzelir yardımcı olursanız sevinirim

  1. Merhaba. H52.0 VE H52.2 karşılığında yer alan rahatsızlıkların Kodlarıdır. Burada herhangi bir Numara söz konusu değildir. Sadece Hipermtropi ve astigmat olduğunu söylemiş.

 110. Merhaba,yaşım 27.10 yıldır gözlük kullanıyorum.En son 4 sene önce göz muayanesine gitmiştim.o zaman göz numaram her iki göz için 4.00 derece miyoptu.Geçen hafta muayene oldum.Göz derecem 5.25 miyop,0.50 astigmat olmuş.Gözlüğü değiştirdim.Ancak 3 gündür gözlüğüme alışamadım.Daha önce hiç böyle birşey yaşamadım.Bunun sebebi nedir ? Bu birinci sorum.Bugün de Kudret Göz Hastanesinde lazer için muayene oldum.Doktor retina kalınlığının intralasik yöntemi için uygun olduğunu ve ne zaman istersem ameliyat yapabileceğini söyledi.Benim çekincem astigmat değişken olabileceği için yakın zamanda yeniden astigmat rahatsızlığının nüksetme olasılığı.Sizce ameliyat için biraz daha beklemelimiyim ? Beklersem bu süre ne kadar olmalı ? Şimdiden teşekkürler.

  1. Merhaba Altay Bey.
   1. Gözlük alışkanlıkla da alakalı bir durumdur. 1.25 Ciddi bir değişimdir. ilk kullandığınızda baş dönmesi olabilir. Bunlar olağan şeylerdir. Kısa zaman içinde bu yeni gözlüklerinize de alışacaksınızdır.
   2. Astigmat değişkendir evet bu doğru ancak çok ilerlemeden durdurulması da oldukça önemli. Sizin gözünüzde başlangıç seviyesinde. Mercek problemi düzeltildiği zaman, hem Miyop hemde astigmat probleminiz ortadan kalkacaktır.

   Yeniden Nüksetme durumu kullanılan mercek ömrü ile alakalı bir durumdur. Bu yüzden bu konuda net birşey söylemek doğru olmaz. Bunu Operasyonu yapacak olan doktorunuzla görüşebilirsiniz. Bilmeniz gereken En az 10-15 yıl boyunca böyle bir durumla karşılaşmayacağınızdır

 111. selam ben 32 yaşındayım 15 20 yaşlarından itibaren gözlerimin uzağı bulanık gördüğünü fark ettim doktora başvurdum gözlük verdi miyop sun dedi o zaman lar 0 50 lerde başladı şimdi ise iki buçuk derece ulaştı ve hiç düzenli de kullanmadım gözlüklerimi çünkü kullandığım zaman başım dönüyor ve rahatsız oluyorum lazer olmayı düşünüyorum acaba ne dersiniz bu konuda sayın admin

  1. Merhaba Orhan Bey. Göz sağlığınız için, gözlüklerinizi düzenli kullanmanız gerekir. Başlangıçta sizin için zor olabilir ancak kısa zamanda gözlüğe alışırsınız. Bu yüzden Kesinlikle gözlük kullanın yoksa gözlerinizin sağlığı daha çok bozulacaktır.

   Lazer ameliyatı ile ilgili olarakta bunun için muayene olmanız gerekir. Retina kalınlığı ve mevcut durumunuz lazer ameliyata uygun ise ameliyat olabilirsiniz.

 112. Merhaba ben 15 yaşındayım 7-8 yıldır gözlük takıyorum astigmat olduğumu düşünüyorum gözlük numaralarım ikiside 5-6 arasında 18 geçtikten sonra tedavi olmayı düşünüyorum bi sakıncası varmıdır

  1. 18 yaşını doldurduktan sonra, yapılacak göz muayenelerinde herhangi bir problem çıkmazsa Lazer göz ameliyatı olabilirsiniz.

 113. merhaba. ben 15 yaşındayım en son bir buçuk yıl önce doktora gittiğimde gözlerimin bozuk olduğunu ve 0,75 ile 1 arasında olduğunu söylemişti. o gunden beri baktırmaYA GİTMEDİM. VERİLEN GÖZLÜKLERİ SADECE EVDE TAKIYORUM. NUMARAM BÜYÜMÜŞ OLABİLİR Mİ? LAZER TEDAVİSİ OLMAK İSTESEM OLABİLİRMİYİM? İNTERNETTE GÖZ BOZUKLUĞUNU ARAŞTIRDIĞIMDA BİRÇOK KİŞİ GÖZLÜK TAKMAMAYI VE BEYNİMİ GÖRÜYORUM! DİYEREK ALIŞTIRMAMIZI SÖYLÜYOR. SİZCE BU GERÇEK OLABİLİR Mİ?

   1. verilen gözlükleri sadece evde takıyorum 1.5 senden beri göz numaram büyümüşmüdür? gözlüğün beyni yorduğunu söylüyorlar sizce doğrumu

    1. Merhaba Buse Hanım. Numaranızın değişip değişmediği ancak muayene sonucu anlaşılabilir.
     Gözlüğün beyni yorduğu da şehir efsanesidir. Gerçeklik payı yoktur.

 114. Merhaba,
  Ben 35 yaşındayım.11 senedir gözlük kullanıyorum.0,75 İle başladı.Daha sonraki muayenelerden sonra şu an 1.5 numara gözlük kullanıyorum.Numara küçük gibi gelsede gözlüksüz rahat edemiyorum ve baş ağrısı yapıyor.Kış aylarında sıkıntı yaşadığım ve estetik sebebiyle artık gözlük takmak istemiyorum.Sizce zahmetli bir yöntem olan lens ilemi devam edeyim yoksa lazer ile göz ameliyatımı olayım.Lazer ile göz ameliyatlarının az da olsa ciddi riski varmı.Yardımcı olmanızı rica ederim.Teşekkürler

  1. Lazer tedavilerinde tek problem kullanılan mercekler. Bunun dışında yüksek risk faktörü yok denecek kadar azdır. Hijyene dikkat edeceksiniz, bir süre lens kullanmayı deneyebilirsiniz.

 115. Merhaba admin sağ: -3,25 ast.-0,75 ax:20
  sol: -2,75 ast.-1,00 ax:180

  bu bayağı bir önceydi kontrole gideceğim eğer değerler değişmemisse ameliyat önerir misin ? 20 yaşındayım bir de bu değerlerin hiç mi oynamaması gerekiyor ?

  1. Merhaba Onur Bey. Ameliyata yapılacak olan muayeneler sonucunda karar verilmektedir. Bu sonuçları ne zaman almıştınız ? gideceğiniz kontrolde Göz dereceleriniz herhangi bir Farklılık olmamalı.

    1. 3 aylık periyotlarla muayene olmanız oldukça yararlı olacaktır. Bu muayeneler sonucunda ölçümlerinizi not edin yanınıza

 116. Selam Hocam. Sağ göz Sph: 2.25 Cyl:1 Ax:15
  Sol göz Sph: 2.25 Cyl:1.25 AX:20

  Astigmat oranı değişmedi ameliyatı önerir misiniz?

  1. Merhaba Volkan Bey. Gözlük kullanıyorsanız, Bir süre daha Gözlük kullanın ve 3 ayda bir kontrollere gidin. Astigmatta Düzenli gözlük kullanımda göz derecesi bazen düşürülebiliyor. Şayet herhangi bir değişim söz konusu olmaz ise, elbette ki ameliyat olabilirsiniz.

   1. Yok hocam çocukluğumdan beri hiç kullanmadım ki bu benim hatam. Ama o zamandan bu zamana bozuk olduğunu biliyorum. Bu aralar önümde girmem gereken 1-2 sınav olabilir göz ile ilgili de o yüzden öyle 3-4 ay gibi takip süresi uzun geldi. Derecenin değişip değişmediğini tek tedavide anlamak mümkün değildir haliyle :) ?

    1. Maalesef göz derecelerinizin değişip değişmediğini uzun dönemlere yayılan kontrollerle öğrenilebilir. Gözlük kullanmamanız gözünüzün daha fazla bozulmasına neden olur

 117. merhaba gözlerim 4 derece miyop 10 sene gözluk 5 yıldırda lens kullanıyorum yaşım 34 bende amiliyat olmak istiyorum konyada yapılıyormu bu ameliyet ve ücretleri ne kadardır..

  1. Merhaba Kadir Bey. Konya da Selçuk üniversitesi Tıp Fakültesinde Ameliyatlar Yapılmaktadır. Ücretler Yapılacak Muayenelere göre değişmektedir.
   Bazı durumlarda yapılan Muayene ve tahliller SGK tarafından karşılanmakta, sizden sadece ameliyat parası alınmaktadır.

 118. Merhaba ben 14 yaşındayım.4 yıldır gözlük kullanıyorum.Dereceleri ikisininde ‘1’.18 yaşıma bastığımda lazer olmak istiyorum tam olarak ne kadar olur

 119. Iki gözümde 1.25 tsk ya almadilar..gözlerimi cizdirmek istiyorum..uzagi bulanık goruyorum..basari orani nedir ve fiyat 1100 lira yazilmis..tek göz icin mi cift goz icinmi

 120. İyi günler. Benim sağ gözüm 2.25 sol ise 0. 7 yıldır gözlük kullanıyorm ve gözlük kullanmayı sevmiyorm. Sizce lazer tedavisi bana uygunmudur ve olmalıyım ?
  Şimdiden teşekkürler

 121. Merhabalar.Benim göz numaram 1,75 yaklaşık 3yıldır gözlük kullanıyorum.Gözlük kullanmak benim için bir eziyet haline dönüştü.Özellikle sıcak havalarda gözlük burnumun üstünü terletip rahatsız edince gözlüğü çekip atasım geliyor.Numaram fözlükle idare edilebilicek kadar küçük siz ne önerirsiniz , aşağı yukarı fiyatı toplam ne kadar ve son olarak yaş sınırı varsa bu sınır kaç yaş? Şimdiden teşekkürler

  1. Merhabalar. Numaranız yüksek değil bu yüzden gözlükle idare edebiliyorsanız idare edin. Yaz aylarında hijyenliğe dikkat ederek Lens kullanabilirsiniz.
   Ameliyat için yas sınırı 18’dir. Fiyat konusu ise, kullanılan mercek, yöntem ve yapılan muayenelere göre değişkenlik göstermektedir.

 122. 21 yaşındayım 3 senedir numaralarim değişmedi sag 1.75 sol 1.25 miyop astigmat yok fiyatlar nedir acaba

  1. Merhaba Tahsin bey. Ücretler operasyon esnasında yapılan muayeneler, kullanılan teknik ve merceklere göre farklılık göstermektedir. Bu yüzden Bir fiyat söylemek imkansız oluyor. Her hastanın Operasyonu Farklı fiyatlar ile ile gerçekleştirilebiliyor.

 123. mrh ben 32 yaşındayım son 6 yıldır düzenli gözlük kullanıyorum bende Hipermetrop ve Astigmat var derecelerimsağ +0.25-1.75 & 180 sol göz -0.25-1.25 175 dir optikciden aldığım bilgiler lazer olabilirmiyim çok rahatsız oluyorum lazer olduktan sonra illerde tekrarlarmı bilgilendirirsenniz sevinirim iyi günler

  1. Merhaba Ahmet Bey. Astigmat değerleri genelde değişken olabiliyor. Değerleriniz Sabitlenmiş ise, Muayeneler sonucunda herhangi bir engel çıkmazsa Ameliyat olabilirsiniz.

   Kullanılacak olan mercek, Ameliyatın Ömrünü belirler. Bu yüzden bir daha karşılaşıp, karşılaşmamanız, kullanılan merceğe göre değişir. Geçmiş olsun

 124. Öncelikle merheba.
  Ben yaklasık 3 buçuk yıldır miyop sorunu yasıyorum. Öncesinde yoktu böyle bir şey daha sonra bozuldu gözlerim ve yavas yavas yasım ilerledikçe de numaram da arttı suan 3 numara . Genellikle kontank lens kullanıyorum evde oldugum sürede gözlük takıyorum. Yaşım 18 . Göz çizdirme için endişelerim var yaptırtıkdan sonra herhangi bir yan etki ya da risk altında olmak istemiyorum. Ve bilirsiniz göz doktorlarımız genelikle gözlük kullanırlar mantık olarak onalr neden yaptırmıyor acaba riskli mi ? sorusu içersinde kalıyor insan. Bilgilendirirseniz mutlu olurum. Teşekkürler..

  1. Merhaba Salih Bey. Lazerle tedavilerin belirli ömürleri vardır. Bu süreler kullanılan merceklerin kalitesine bağlı olarak değişiyor. Bu yüzden çoğu kişi Göz operasyonu geçirmek istemiyor ( Nasıl olsa 10 yıl sonra gene gözlük kullanmak zorunda kalacağım düşüncesiyle). Bunun dışında herhangi bir olumsuz yanı bulunmamaktadır. Ancak dediğimiz gibi Tedaviler genellikle Ömürlük olmamaktadır.

 125. Merhabalar benim gözüm sağ ve sol 1.25 ve 1.50 miyop var gözlerim durmuş ve çizdirmek istiyorum, çizridmemde herhangi bir sıkıntı olur mu yaşamımı etkileyecek şekilde?

  1. Woah! I’m really dgiigng the template/theme of this site. It’s simple, yet effective. A lot of times it’s very hard to get that perfect balance between usability and visual appearance. I must say you’ve done a fantastic job with this. In addition, the blog loads very fast for me on Chrome. Excellent Blog!

 126. Mrh ben 32 yasindayim gozum 5senedir sol 1.25sag 1.50 lazer ameliyati olmak istiyorum olabilirmiyim birde ameliyat sonrasi 10yil falan sonra yine ilerliyor diyorlar dogrumu

  1. Merhaba Nurrttin Bey. Göz dereceniz çok yüksek sayımaz. Fakat gözlük kullanımından rahatsız oluyorsanız Ameliyat olabilirsiniz. Ameliyatın Ömrünü Kullanılan mercekler belirliyor. Mercekler kaliteli olması durumunda çok uzun süre herhangi bir problem yaşamazsınız.

 127. Merhaba size bir sorum olacakti benim gozlerim suan -4.25 derece. kisa zaman once controle gittiyimde bana 5 adimda nasil kor ola bilme ihtimalini anlatmislardi bense 3u adimdaydim. nedeni habersizce 1 yillik lenslerimi 2 sene kullandim tabi bu durumda bana lens vermiyeceklerini soylediler ama ben neyapip edip zorla aldirdim lenslerimi. suan 3 aydan 3aya controllerime gidiyorum ve durumum iyi. 17 yasindayim ve hollanda’dan yaziyorum 18 oldugumda hemen turkiyeýe gelip tedavi olmak istiyorum tabi buda mumkunse ?

  ilginiz icin simdiden cok tesekkurler.

  1. Merhaba Fatma Hanım. Lazer tedavisine göz muayenesinin sonunda karar verilir. Şayet gözleriniz Lazer tedavisi için uygunsa Ameliyat Olabilirsiniz.

 128. Merhaba ben jale.Azerbaycandan Erzuruma gitdim orda lazerle ameliyat sadece netgör hastanesinde var dediler.Doktor Nihat Çağlar bey yapıyor.sizin bi bilginiz varmı bu doktor hakkında.bide Erzurumda başqa hastanede varmı bu tedavi yöntemi.bilgilendirirseniz sevinirim

 129. Benim bir sorum vardi yasim 23 benim sag gozum 4.00 derece sol gozum 4.00 1.25 astgmat var ameliyat olar miyim olsam ucreti ne kadar olur

  1. Ameliyat olabilirsiniz. Fiyatlarla ilgili birşey söyleyemeyiz. Yapılacak olan muayeneler ve kullanılacak mercekler, yapılacak olan işlemler fiyatı belirler. Bunlarda hastaneye ve hastaya bağlı olarak değişir.

 130. merhaba..lazer tedavisi ile gözlerimi çizdirmek istiyorum yaşım 18 uzağı göremiyorum göz numaram 3.00-3.500 uzun zamandır gözlük kullanmıyorum lazer tedavasi olabilirmiym ?

  1. Merhaba Gökhan Bey. Yapılan muayeneler sonucu herhangi bir olumsuz durum ile karşılaşılmaması durumunda Ameliyat olabilirsiniz.

 131. Merhabalar beyfendi size bir sorum olcaktı benim gözler 3,5 ve 4,00 derece lazer amaleiyatı olabiliyorum lakin şimdi amaliyat oldugumda gözümün 1 in altına inmesini istiyorum sizce 3,5 ve 4,ten 1e iner mi bir de benim kısıtlı bir sürem var 1 ay gibi yani bu operasyon 1 ay içinde olup iyileşebilir mi ? teşekkür ederim.

  1. Merhaba Sabri Bey. Lazer tedavilerde kısa sürede günlük yaşama dönebilirsiniz. Dereceleriniz ile ilgili olarak da genelde normal değerler elde ediliyor ( 1’in altına düşürülüyor )

 132. merhaba… biliyorum lazer ameliyatı doktora bağlı olan birşey ama sizce Taksim Alman Hastahanesi mi Asya Göz hastahanesi mi yoksa Dünya Göz mü teknoloji ve ameliyat ortamı bakımından aslında üç hastahanede de muayene oldum ama ameliyat ve tecrübe konularında pek bilgim yok o yüzden üç hastahane için bu konu hakkında bilgi verebilmeniz mümkün mü? teşekkürler…

  1. Merhaba Emre Bey. Maalesef Kurumlar hakkında Yorum ve Tavsiyede bulunamıyoruz. Olabilecek olumsuzluklardan sorumlu tutulmak istemeyiz. Ayrıca kurumlar özel kurum olduğu için işin ticaret boyutu da olduğundan, bu tür konularda yardımcı olamıyoruz.

 133. bende lazer tedavisi olmak istiyorum iki gozumden kontorollar ve tedavi fiyati nedir cevaplarsaniz sevinirim

  1. Merhaba Tarik Bey. Fiyatlar kullanılan mercekler ve Yapılan muayenelere göre farklılık göstermektedir.

 134. Merheba.ben Azerbaycandan geldim. simdi Ankararadayim. Eksimer lazer ameliyyati yaptirmak istiyorum goz numaram -4. Doktor kontrolu kechdim gzolerimin ameliyyata hazir olduyunu soylediler. Simdi ameliiyat yapdirmak istiyorum. Dunya goz hastanesinde ameliyyat fiyatlarinin toplam olaraq na kadar oldugunu bilmek istiyorum.

  1. Merhaba Flora Hanım. Lazer tedavi ücretleri, yapılan muayeneler ve kullanılan merceklere göre değiştiği için net fiyat söylemek imkansız. Bunun için direk kurum ile irtibata geçmeniz gerekir.

 135. Merhabalar sorulara dönüş yaptığınızı görerek yorum yapıyorm:) 23 yaşındayım uzaklıkta ilgili sıkıntım ve astigmatli bir göze sahibim malesef. Lens kullanmak bana cok mesakatli geliyo o yüzden gözlük kullanıyorum. Lazerle cizdirme oluyormu astigmat olduğunda ?

  1. Merhaba Ebru hanım. Astigmatta göz derecesi çoğunlukla değişken oluyor. Yaklaşık 1 yıl boyunca göz değerlerinizi 3 aylık periyotlarla kontrol edin. Değerlerde bir oynama olmuyorsa lazer tedavisi olmanıza engel bir durum yok demektir.

 136. İyi günler ben 20 yaşındayım gözlerim 2 numara miyop mesleğimden dolayı ameliyat olmam gerekiyo ama geçen sene istanbul göz hastanesinde göz numaram durmadığı için lazer olamadım ben riskleri göze alıp ameliyat olmak istiyorum acaba doktorlor ameliyat yapar mı?

  1. Ameliyat Yapılsa bile bunun size faydasından çok zararı olacaktır. Ameliyat yaparlar mı yapmazlar mı konusunda birşey söyleyemeyiz ancak kesinlikle tavsiye etmiyoruz.

 137. Merhaba 19 yaşındayım gözlük derecem -5.5 miyop. 2 yıldır derecemde herhangi bir değişiklik yok. Lazer ameliyatı olmak istiyorum. SGK bu ameliyatı karşılıyor mu? Ben belli bir dereceden sonrasını karşılıyor diye duymuştum. Dünya Göz’de olmayı düşünüyorum. Karşılanıp karşılanmadığını öğrenmek istiyorum şimdiden teşekkürler.

  1. Merhaba Burcu Hanım. Dünya Göz hastanesi bildiğimiz kadarı ile yapmış olduğu bir kampanya var. Kampanyada SGK güvencesi olanlara ücretsiz olarak Lazer tedavisi yapıyordu. kampanyanın devam edip etmediğini Dünya Göz hastanesini arayarak ögrenebilirsiniz. Geçmiş olsun

 138. 22 yasindayim az da olsa.ilerleme var o yuzden bekliyorum ama bu lazer.tedavisine hic.ısınamadim birincisi kime guvenecegimi bilmiyorum ikincisi fiyatı bu.kadar kısa süreli işlem neden bu kadar pahalı diger kafama takılan soru da o.kadar maddi.durumu iyi olan kisiler neden yaptırmııyor uzun vadede herhangi bir sıkıntı yan etksi oluyor mu

  1. Sorularınıza Sırasıyla Cevap vermeye Çalışayım ;
   1. Sorunuzun Cevabı, Muayene olduğunuz doktorlara güvenin. iNsanların bilgilerini bildiklerini sandıkları birçok şey aslında kulaktan doğma bilgilerdir. Gerçeklik payı çok azdır.
   2. Kullanılan teknoloji, Fiyatı belirleyen en önemli etkendir. Bunu hayatınızın birçok yerinde görüyoruz aslında. Bu teknolojik cihazların kurumlara Bir maliyeti söz konusu. Kullanılan merceklerinde aynı şekilde bir maliyeti var. Bu yüzden Alış pahalı oldugunda Satışta Pahalı oluyor.
   3. Bu durum biraz Yapı ile alakalı. idrae etsin Mantığı ile yaşıyoruz. Ya Birşey olursa demekten kendimizi alıkoyamıyoruz. Ancak Doğru yapılan bir tedavi sonucunda Gözlüksüz Hayat Mümkündür.

 139. selamunaleykum ben 18 yşındayım ve yaklasık 7 yasında gözluk verıldıg halde ben 9 10 yaslarımda aldım ozamandan bu yana gözluk takıyorum ve artık gözlükten kurtulmak istiyorum ama göz numaram 5-6 civarında astigmatımda var oda pek düşük degıl amelıyat olma sansım yokmu ?

  1. Merhaba Didem Hanım. Lazer tedavisi ;
   18–60 yaş arası bazı sistemik hastalığı (diabet – romatizma vb.) ve kronik göz hastalığı (glokom vb) olmayan, 12 dereceye kadar miyoplar, 6 dereceye kadar hipermetroplar ve 6 dereceye kadar astigmatlar bu tedaviden yararlanabilir.

 140. Merhaba, ben 17 yasindayim 18ime girince lazer yaptirmayi dusunuyorum goz numaralarim 4-5 bu ameliyati cok istiyorum eger kornea kalinligim ameliyata uygun olmazsa baska bir tedavi yontemi var mi?

  1. Kornea kalınlığı uygun olmaması durumunda maalesef lazer tedavi tercih edilmemektedir. Bunun yerine gözlük kullanmaya devam etmeniz gerekir.

 141. Merhabalar
  gözlük reçetem
  sferik=-2.5 silendi rik=-1.25 aks=3 Sağ göz
  sferik=-2.25 silendi rik=-2 aks=173 Sol göz
  şeklindedir.
  Yaşım 22 eccimer laser yaptırmak istiyorum,önerirmisiniz.Teşekkürler

  1. Merhaba Sevim Hanım. Excimer Laser yaptırmanızda bu sonuçlar engel olmaz. Ancak genel kontrol sonucunda gözlerinizde başka bir rahatsızlık tespit edilmezse lazer tedavisi yaptırabilirsiniz.

 142. Merhaba , benim gözlerimde 2.50 derece miyop var 20 yasindayim lazer tedavisi uygulatmak istiyorum son 5 yildir lens kullaniyordum ama artik lenslede rahat edemiyorum tedavi icin oneriniz var mi ?

  1. Lazer tedavisi için muayene olup, gözlerinizin ameliyat için uygun olup olmadıgına baktırabilirsiniz. Herhangi bir sorun çıkmaması durumunda lazer göz ameliyatı olabilirsiniz. Ancak gözlük ve Lens ile ilgili bir sıkıntı yaşamıyorsanız, bir süre daha kullanmaya devam etmeniz yararlı olacaktır.

 143. Ben 2000 doğumluyum ve dışarda gözlük takmıyorum hicbir zaman ama evde takıyorum .1 sene önce gittiğimde çok az astigmat var demişti miyopta 1.25.Ama şuan astigmat arttı kesinlikle bence. Doktora gitmekten korkuyorum numaram yüksek çıkarım diye üzülüyorum.Gitmelimiyim? İkinciside lens kullanmak istiyorum lens kullanabilirmiyim?Son olarak numarayı nasıl düşürürüm yada yükseltirim?

  1. Merhabalar Mustafa Bey. Mutlaka Doktora gidip Muayene olun ve size uygun görülen gözlüğünüzü sürekli olarak kullanın ( Lens kullanmak istiyorsanız Lenste olabilir ). Gözlük kullanmadığınız sürece gözünüz sürekli kötüye gidecektir. Bunun olmaması için mutlaka Lens veya Gözlük kullanın. Bunları kullandığınız müddetçe gözlerinizde düzelme olacaktır.

 144. Merhaba… Ben 21 yaşındayım ve miyopum. 6 ay önce göz numaram 2.25 ti şuan sabitlendi mi bilmiyorum. Lazer tedavisi olmayı düşünüyorum. Ameliyat öncesi tetkiklerde göz numaramın sabitlendiğini öğrenebilir miyiz?? iyi bi ameliyatın fiyatı en az ne kadar olmalıdır ve son olarak BATIGÖZ ü önerir misiniz? lütfen yardımcı olun teşekkürler…

  1. Merhaba Hamit Bey. Göz derecenizin sabitlendiği tek bir muayene öğrenilemez. Yaklaşık 3 ay aralıklarla en az 1 yıl boyunca ölçülen değerlerinize bakılarak buna karar verilebilir. BATIGÖZ ile ilgili olarak, herhangi bir yorum yapamamaktayız. Kurumlar hakkında herhangi bir öneri veya şikayet bizler tarafından yapılamamaktadır. Daha önce BatıGöz’de tedavi görmüş ziyaretçilerimiz olumlu yada olumsuz tecrübelerini paylaşması Daha doğru olacaktır.

   1. ben son 1 yıl boyunca sadece bi defa ölçtüm. ameliyat için 1 yıl beklemem mi gerekiyo yani ? teşekkürler

    1. Hayır Göz muayenesini istediğiniz zaman olabilirsiniz. Sadece Gözlük Alamazsınız. Size önerimiz göz ölçümlerinizi 3 ay’da bir yaptırın.

 145. Merhaba 27Yasindayim 14seneden beri gözlük kullaniyorum.uzagi göremiyorum yani miyop Sol gözüm 1,75 sağ gözüm 2 numara düzenli doktora gidiyorum her zaman artış oluyor.ayriyetten 2 yaşında oğlum var gozluklerimi gözümden geçip atıyor artık sürekli gozlukcuye gitmekten bıktım…..lazerle gözlükler den kurtulamibilir miyim.

  1. Merhaba Rabia Hanım. Göz dereceniz sabitlenmediği sürece lazer tedavisi olmanız avantaj sağlamaz. Bunun yerine Lens kullanmayı düşünebilirsiniz. Çocuğunuz büyüdüğünde tekrar dilerseniz gözlüğe dönebilirsiniz.

 146. İyi günler,
  benim göz dercem 7 numara miyop 2.25 astigmat muayene oldum kornea kalınlığımın feln yeterli oldugunu ameliyat olma şansımın oldugunu söylediler.Fakat ben nerde yaptırcağım konusunda çok kararsızım ankarada dünya göz ve kudret gözü duydum birde atatürk hastanesinde bir doktor tavsiyesi aldım.Devlet hastasindede kullanılan tekneloji yeterli oluyormu ? bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim
  teşekküredrm.

  1. Merhaba Sevinç Hanım. Kurumlar hakkında Ne yazık ki yeterli bilgimiz bulunmamaktadır. Ancak devlet hastanelerinin de yeteri kadar teknolojik olarak donatıldığını söyleyebiliriz.

 147. Merhaba , 23 yasindayim ögrenciyim. yaklasik 3 sene gözlük kullandim son 4-5 senedir lens kullaniyorum. Evde genelde gözlük takiyorum. 2 yildir göz derecem sabit -2.75 . Doktora her gittigimde sadece kuruluk oldugunu belirtip damla yaziyor.
  Uzun zamandir Lazer düsünüyorum ama cevresel yorumlar acikcasi kararsiz birakiyor. Bazi yorumlarinizda erken yasta lazer onermiyoruz gibi seyler yazmissin. Lazer icin ideal yas siniri nedir sizce ?
  Herhangi bir yan etkisi varmi yada ileride problem cikarabilir mi?
  Tesekkürler

  1. Merhaba Eftelya Hanım. Gelişim çağını bitirmiş kişilerde Ameliyat sorun yaratmamaktadır ( Daha doğru sorun çıkma olasılığı Çok aza iniyor). Yaş konusunda ki kaygımız bundan kaynaklanıyor. Göz dereceleriniz Sabit ise, gerekli kontrollerin ardından doktorunuz Ameliyatı uygun görürse olabilirsiniz.

   Ameliyat ile ilgili olumsuz söylentilerin bir çoğu Kullanılan mercek kalitesi ile alakalıdır. Mecek kaliteli olduğu sürece sorun çıkacağını pek sanmıyorum

 148. merhaba ben 13 yaşındayım ve askeri liseye gireceğim bu yüzden gözlüğüm sıkıntı oluyor bana 1.25 kayseride tekden hastanesinin müdürü benim akrabam bana torpil geçip bi şekilde ameliyat olabilirmiyim çok önemli bu benim için

 149. Merhaba şu an 14 yaşındayım ama 18 yaşını geçince göz kusurumdan kurtulmak istiyorum. Sağ gözüm 1.25 sol gözüm 1.75 o zamana kadar ilerlerse yaptırmayı düşünüyorum. Sizce numaram lazer için fazla düşük görülür mü ? Lazer tehlikeli midir ? Yaptırsam rahat edermiyim ? Şimdiden teşekkürler.

  1. Merhaba Aslı Hanım. Göz dereceniz düşük. Lazer tedavisi yerine Gözlük kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Göz dereceniz de herhangi bir oynama olmazsa ameliyat düşünebilirsiniz. Ancak aklınızda bulunsun gözlüğün de göz üstünde olumlu etkileri vardır.

 150. Merhabalar ben 24 yaşındayım. Gözlerimde miyop ve astigmat sorunu var. Miyop dercelerim sağ 3 sol 2.5. Astigmat sol 1 sağ 0.75. Ameliyat olmayi düşünüyorum doktorumda olabileceğimi soyledi. Fakat benim kafamı karistiran nokta ameliyat neticesinde miyop derecesi olabildigi kadar düşüyor hatta sıfırlanıyor ama astigmat sorununun tam olarak giderilemediği şeklinde duyumlar alıyorum. Bunun cevabını öğrenmek istiyorum. Şimdiden teşekkürler.

  1. Merhaba Serkan bey. Astigmatta göz dereceleri sürekli değişim gösterdiği için ortalama bazen net bir sonuç alınamıyor. Göz derecelerinizi 3 ay aralıklarla düzenli olarak kontrol edin. Şayet sabit bir derecede duruyorsa, Astigmat’a da sonuç %90’na kadar başarılı oluyor. Ancak göz dereceleriniz sabit değilse, ameliyat olmanızı önermiyorum.

 151. merhaba ben 21 yaşındayım gözlerimde astigmat bulanık görme sorunum var ne yakını ne de uzağı göremiyorum 3.75,4 derece göz bozukluğum var lazer tedavisi olmak istiyorum ama 5 veya 6 sene sonra tekrarlıyor diyorlar bunun hakkında bilgi alabilirmiyim.hemde sıfıra kadar düşüyormu derece,bazı sınavlara gireceğimden dolayı soruyorum cevap için teşekkürler.

  1. Merhaba ibrahim Bey. Değerleriniz sabitlendiğinde gerekli muayelerle birlikte uygun görülürse Lazer tedavisi olabilirsiniz. Kullanılan merceklerin ömrü kalitesine göre değişiyor. Çok uzun süre hiç problem yaşamayabilirsiniz.

 152. Merhaba, 47 yaşındayım

  Astigmat, miyop ve hipermetrop sorunum var, yaklaşık 12 yıldır gözlük kullanıyorum. İlk gözlük kullanmamın sebebi göz kuruluğu ile başlamıştı. 2 sene önce tekrar doktora gittiğimde sağ gözüm 5 sol gözüm 3 numara olmuştu uzak ve okuma gözlüğü kullanıyorum. Yaşım tedavi için sorun teşkil eder mi? ve Ameliyat masrafını sgk karşılıyor mu?

  İlgi ve alakanıza şimdiden teşekkürler.

  1. Merhabalar. Lazer tedavisinde yaşın bir önemi yoktur. Göz yapınız tedaviye uygunsa ameliyat gerçekleştirilebilir. SGK Karşılıyormu sorusuna işte, anlaşmalı kurumlarda, bazı tedavi masraflarını SGK karşılamaktadır. Ancak genelde Kurumlar Ameliyat Ücretini elden alırlar.

   Dünya Göz Hastanesinin SGK mensuplarına özel kampanyası mevcut. Hala geçerlimi bilmiyorum ancak şayet geçerliyse ücretsiz tedavi olabiliyorsunuz.

 153. Hem astimad hemde yakın proplemim var 6 yıldır gözlük kullanıyorum Lazerle göz çizdirmede yaş sınırı nedir acaba.

  1. Merhaba Leyla Hanım. Lazer ameliyatı için genelde 18 yaş üstü beklenir. Ancak önemli olan yaş değil gözünüzün durumudur. Uygun bulunması durumunda Lazer tedavisi uygulanabilmektedir.

 154. merhaba ben 20 yaşındayım göz numaram 2.75 günlük yaşamda lens kullanıyorum ama gözlerime lazer tedavisi uygulamak istiyorum. 12 yasından beri gözlük kullanıyorum yaklasık 3 yıldır lens kullanıyorm. önerebilecegniz göz hastanesi varmı ve toplam maliyet ne kadar tutuyor yardımcı olabilirsenız sevınırımm..

  1. Merhaba Şule Hanım. Göz dereceleriniz ve yapınız Lazer göz ameliyatına uygun olması durumunda Ameliyatı yaptırabilirsiniz. Maliyet konusunda ise, bu size uygulanacak tedaviye göre değişmektedir. 600 lira ile 10 Bin tl arası fiyatlar mevcut.

   Kurum önerisi olarakta Dünya Göz hastanesi bu alanda başarılı olan bir kurum. Ancak Önemli olan size uygun doktoru kendiniz bulmanız. Sadece bizim önerimizle o kurumu seçmeniz doğru olmayacaktır.

 155. merhabalar.24 yaşındayım. 10 sene gözlük kullandım.yaklaşok 3 senedir de lens kullanıyorum. ama artık 2sini kullanmak çok zor geliyor. göz numaram birisi 4.50, diğeri 4,25 yada 4 diye hatırlıyorum. herhangi bir sakıncası olabilir mi?

  1. Merhaba Elida. Lazer Ameliyatın göz derecesinden ziyade pozisyonunuz ile alakalı bir durum. Şayet Göz’ünün ameliyata uygunsa lazer ile tedavi olabilirsiniz.

 156. Merhabalar, işim gereği sürekli bilgisayar başındayım. Lazer tedavisinden sonra tekrar görme bozukluğu yaşar mıyım?

  1. Göz sağlığınızı tehlikeye atan etmenlerle karşılaşmanız, elbette gözlerinizin yeniden bozulmasına neden olabilir.

 157. Merhaba öncelikle kolay gelsin ben istanbuldan adem benim giz rahatsizligim ciddi derece sol 11 sağ 8 numara bir hastaneye müracaat ettim bir gözüme lazer bir göze mercek dediler gözlük lens kullanmadan sizce boyle bir tedavi olsam sorun yasarmiyim birde butcem fazla uygun değil bana ortalama neye maal olur bilgi verebilirsiniz sevinirim kolay gelsin

  1. Merhaba Adem bey. Daha Önce herhangi bir gözlük kullanmadınız mı ?

   Maliyet açısından ise, uygulanacak tedavi ve kullanılacak Merceklere göre farklılıklar olabilir.

 158. Merhabalar. ben Kırgızistan vatandaşıyım ve Kırgızistan’da yaşıyorum. Benim sol gözüm küçüklüğümden iyi görmüyor. İlk gözlük taktığım zamanlarda derecem 2 idi. Şu an 6. Sadece sol gözüm. Sağ gözüm %100 görüyor şükür. Ama bir gözüm beni rahatsız ediyor ve gözlük ve lensten rahatsız oluyorum. 4 yıldır ne gözlük ne de lens kullandım. 29 yaşındayım ve Türkiye’de lazer ameliyatı olmayı düşünüyorum. Lütfen bana bu amelitın olumlu ve olumsuz tarafları, ameliyat fiyatı ve ameliyat için ne kadar zaman gerekecek bilgi vere bilirmisiniz. Teşekkürler. Saygılarımla…

  1. Merhabalar. Gözünüze herhangi bir operasyon gerçekleştirebilmek için öncelikle muayene edilip, sorunun sebebini tespit etmek gerekir. Şayet Kalıtsal bir rahatsızlık değilse ve Lazer ile tedavisi mümkünse , Lazer ameliyat olup rahatsızlığınızı giderebilirsiniz.

   Ameliyatın olumsuz olması gibi bir durum söz konu olmaz. Zaten olumsuz sonuçlanma gibi bir ihtimal olursa, o Ameliyat doktorlar tarafından gerçekleştirilmez.

   Fiyatı ile ilgili olarak, gözünüzde ki rahatsızlığın neyden kaynaklandığı, ne gibi bir Operasyon olacağına bağlı olarak değişir. Tüm bunların cevabı için muayene olmanız gerekir.

 159. Merhaba.ben 16 yaşımda doktora giderek gözlerimin bozuk olduğunuöğrendim.uzak için gözlük verdi.kullanamadım.yaşım 23. Geçenlerde doktora gittiğimde göz numaram yükselmiş.2,5 olmuş.yine gözlük verdi kullanamıyorum ağrılar basıyor.takmadığım için de bulanık herşey. Lens kullanmak isedim.zararlı dediler.bende lazer istedim ams bi kaç göz doktoru demişki o kadar iyiyse biz niye gözlük kullanıyoruz vs demişler.pek önermemişler yani.. sorum şu? Lens mi iyi lazer tedavisi mi? Gözlüğü çok denedim olmuyor çünkü.

  1. Merhabalar. Lazer Tedavisi, tamemen hastanın durumuna bağlı bir durum. Başarılı bir tedavisi yöntemidir Lazer. Ancak Durum gözlükle idare edilebilecekse, Göz’e herhangi bir müdahele yapılmaması daha doğru olacaktır. Mutlaka gözlük veya lens kullanın. Lensin tek olumsuz yanı, gözünüzün iltihap kapmasına sebep olabilir ancak dikaktli ve steril şekilde kullanıldığında herhangi bir sorun teşkil etmemektir. Lazer tedavisi için muayene olun. Gözünüz uygunsa tedavi olabilirsiniz.

   Gözlük kullanarak değerlerinizin normale dönmesi de söz konusu olabilir. Bu yüzden yaklaşık 1 yıl boyunca gözlük kullanmanız, sonuca göre de lazer tedavisi olmanızda fayda vardır.

 160. Merhabalar bende astigmat ve miyop var ama elimde sadece son gittiğim muayeneden kalan reçetem var geçmişe dair numaralari hatırlamıyorum numaramin ilerlemesinin durup durmadigini tedavi eden doktr anlar mi cevabıniz için simdiden Teşekkürler

  1. Merhaba Emine Hanım. Daha önce ki muayenelerde gözlük aldıysanız optik eczanelerin sistemlerini kayıtlı bulunuyor. Rica ederseniz size söylerler.

 161. Merhaba..
  Ben 2006 yılında göz derecem 2 numara iken lazer ameliyatı oldum ( eski yöntemdi)
  Şimdi gözlerim tekrar 1.75 e yükseldi tekrar ameliyat olmak istiyorum. Böyle bi imkanım varmı. Korkuyorum da hep tekrar tekrar bozulucakmı diye. Cevabınız için şimdiden teşekkürler..

  1. Merhaba Esra Hanım. ikinci Lazer ameliyatı için tekrardan muayene yapılması gerekir. Şayet uygun görülürse ikinci kez ameliyat gerçekleştirilebilir.

 162. slm ben 28 yaşındayım doguştan göz bozuklugum var sol gözümle uzagı bulanık görüyorum bu zamana kadarda gözlük kullanmadım muayene oldugumda ise hipermetropi astiğmat oldugunu söylediler sağ -0.50 sol+1.0 bunlar birazdaha fazla olabilir
  lazerle kesin cözüm bulunabilirmi.gözlük kullanamıyorum çünkü
  beni bilgilendirirsenin sevinirim .teşekkürler

  1. Merhaba Recep Bey. Kalıtsal olarak yaşanılan göz problemleri için burdan birşey söylemek doğru olmaz. Muayene edilmesi gerekir. Ancak göz dereceleriniz çok yüksek değil. Gözlük yeterli olabilir.

  1. Merhaba Adnan Bey. Astigmatta ameliyat zorunlu değildir. Gözlük veya Lens kullanımı ile de görme problemlerini giderebilirsiniz.

 163. slm ben kendım için deıl abım ıcın bı soru sormak istiyorum abimde astigmat vardı yuksek derecede doktora gitti lasik yöntemiyle gözlerini çizdirdi fakat ilk günden itibaren cok yanma ve agrıları var bu agrılar normal mi ve daha ne kadar surecek ayrıca doktora danışmaya gerek var mı bılgilendirirseniz sevinıirim simdiden tskler

  1. Merhaba Metin Bey. Lasik Ameliyatı Sonrası Gözde hafif ağrı ve sulanma görülebilir. Genel olarak bu durum 3 gün gibi bir süre devam etmektedir. Ağrıları çok fazla ise doktorunuza danışın. Gerekirse koruyucu Lens kullanımını isteyebilir. Geçmiş olsun

 164. bn 13 yaşndaym gözümde miyop var.Ben derslerde ve televizyon izlerken takıyorum gözlüklerimi ve takmak istemiyorum göz derecem 2,5.yaşım küçük olsada başka tedavi türü yok mu?

  1. Selam Damla Hanım. Bu yaş aralığında gözlük kullanmaktan başka bir seçenek, şu an için yersizdir. Gözlüklerinizi kullanmaya devam edin.

 165. merhaba 4 yıldır uzak gözlüğü kullanıyorum. kontrole son gittiğimde doktorun tanısı H52.2-ASTİGMATİZMA;H52.1-MİYOPİ OLDU. gözlük camlarım ise
  sferik cam : sağ -2.00
  : sol -2.00

  slendrikcam ise: sağ-1.25
  : sol -0.25
  sizce lazer amelyatı olmalıyım. olmamın bi faydası olur mu bana. şimdiden çok teşekkür ederim

  1. Merhaba Kübra Hanım. Astigmatta en önemli durum göz derecesinin değişkenliğidir. Şayet göz dereceniz sabit ise, lazer göz ameliyatı olabilirsiniz. Aancak Bunun için öncelikle muayene olmanız gerekir.

 166. Slm ben 27 yasindayim ve goz numaram sag1,25 ve sol 1,50.
  Lazer tedavisini oneriyormusunuz bana tesekkurler

  1. Lazer tedavisi sadece göz derecesi ile alakalı değildir. Tam göz muayenesinin ardından doktorunuz tarafından uygun görülmesi durumunda, Lazer ameliyatı olabilirsiniz.

 167. Merhaba.20 yaşındaym..gözlermin derecesi 4.5 uzagı göremiyorum aynı zamanda 1.25 astgmat var..4 yıl gözlük kullandm 5 yıl da lens..son bir yıldır evde gözlük dışarda lens takıyorum..Artık gözlük yada lens kullanmak istemiyorum çünkü ikisinden de gerçekten bıktm ve gözlerimde son iki yldır kanlanma var,doktor mikrobik deil korkma deil(nasıl bir doktorsa nedeni söylemedi).kuruluk oldugunu düşünüyorum..Çizdirmeyi düşünüyorum ama korkuyorum..amlyttan sonra hiç görememe ihtimali var mı,çizdiren bazı kişiler devamlı damla damlattklarını söylediler bu ne kadar dogru, Ankarada hangi hastane ve doktoru tavsıye ediyorsunuz,fiyatı ne kadar,son olarakta benim durumumda olsaydınız (lens ve gözlükten bıkmış ve kanlanma olan biri olsaydınız)çizdirir miydiniz?

  1. Astigmatta en büyük sorun göz derecesinin sürekli oynaması. Yani bazen değeriniz 1.25 olurken bazı durumlarda 1.5 olmaktadır. Düşüş ve yükseliş olduğu içinde Lazer ameliyat sağlıklı olmamaktadır. Göz dereceniz sabitlenmediği sürece, ameliyatlardan uzak durun. Bu süre içinde de mutlaka gözlük veya lensleri kullanın. Bazı durumlarda Astigmat derecesi gözlük kullanımı ile rahatsız etmeyecek düzeyde sabitlenebilmektedir.

 168. Merhaba. 10.08.1995 yılında doğdum yaşım 19 4-5 senedir gözlük kullanıyorum ama son 3 senedir gözlük takmıyorum daha doğrusu mecbur kaldığım zaman takiyorum tabi o da nadir. Gözlerimde ağrı ve başımın arkasına doğru bir sancı oluyoor. 1.5 sene önce gözlük numaram miyop 2 idi. Ben gözlerimi lazerle çizdirmek istiyorum . Acaba herhangi bir sıkıntı çıkar mı çizdirmeden önce . Ve birde bu amaliyatların fiyatları ne kadardır . Teşekkürler.

  1. Baş ağrınızın sebebi gözlerinizden kaynaklanıyor olabilir. Lazer tedavisinde en önemli etken göz derecenizdir. Derecenizin sabitlenmiş ise, gerekli muayeneler sonucunda Lazer tedavisine başlanabilir.

 169. Merhaba,
  Yaşım 27. Doğuştan 4 derece ilerlemeyen astigmat var. 6 yaşımdan beri gözlük kullanıyorum. Kornea 503 micron kalınlığında ve ince oldugu için her gittiğim hastane ameliyat riskli dedi.(en son 2012 de gittim). Lasik yönteminden sonra çıkan lasek, ilasik, prk, smile, no-touch vs. ameliyatlarında korneası ince olan hastalarında faydalanabileceği söyleniyor. Benim kornea kalınlığı bu ameliyatlara elverişli midir? Yardımcı olursanız sevinirim ..

  1. Bahsettiğiniz yöntemlerle ameliyat olma ihtimaliniz var. Ancak Değerleriniz Sınırda olduğu için tehlikeli olabilir.

 170. Merhaba ben 17 yaşındayim lazerle gözümü düzeltmeyi düşünüyordum 18ime gelince. halada düşünüyorum ailem maddi manevi destekliyor. Göz derecem miyop 2.0 ydi en son. 4 yıldır gözlük yazılı ama devamli kullanmadim araliklarla kullandim ve çok sıkılıyorum bazen hiç takmiyorum ama çok kötü göremiyorum. 7 aya kalmaz 18ime basacam lazer tedavisini araştırdım her kafadan bir ses çikmiş kör kalırsın zararlı falan filan sizce ne yapmaliyim? gözlük daha kötü bozuyor hayatimda hiç lens takmadim ama gözlük takmak istemiyorum lazer hakkinda bilgi ve öneri verirseniz sevinirim..

  1. Lazer tedavisinde doğru sonuç almak için, göz derecelerinizin sabitlenmesi gerekir. Lazer tedavisinde, tek bir etken yoktur. Genel bir muayene şart. Ancak bu muayeneden sonra tedavi ile ilgili yorumlar yapılabilir.

 171. Merhaba ben uzagi net gormuyorum ve 6-7senedir gozluk kullaniyorum sag -1,25 ve ssol goz numaram -1,50 lazer tedavisi gorebilirmiyim tesekkurler

  1. Merhabalar Hasan Bey. Yaşınızı yazmamışsınız, ancak erken yaşlarda lazer tedavisini pek önermemekteyiz. Göz derecelerinizi yanınıza not edin. Dereceler sabitlendiğinde lazer tedavi düşünülebilir ancak dediğim gibi erken yaşta tavsiye etmemekteyiz.

 172. Merhaba. Benim uzak görme ve bulanik görme proplemim var 0.75 göz numaram. Lazer ile tedavi görsem. Gecermi. Tadavi olumlu olurmuş? Yardimci olursaniz sevinirim.

  1. Göz dereceniz Lazer gerektirecek kadar yüksek değil bence. Bir süre gözlükle idare etmeniz daha yararlı olacaktır.

 173. Merhabalar! Ben Almanya dan yaziyorum. Size soyle bir soru yoneltmek istiyorum anca insallah tam ne demek istedigimi anlamanizi umuyorum cunku gormeniz daha kolay olurdu. Bundan 10 yil once kardeshimlen shakalashirken kardeshim istemeyerek sol gozumu parmagiyla chizdi tam olarak beyazini (turkce nasil adlandirildigini bilmiyorum). O gun butun gun bashim agirdi ama gozumde bishey belli olmuyodu. Ondan sonra yillar gectikce gozumun beyazinda kucuk et parcasi buyumeye basladi sonra farkettik ki gozumun beyazinda ufak bir acilma var o chizmekten dolayi ve bu aynen diger gozumde de olushtu (sag gozumde). Birkac kez doktora gittim ve yorumlar shoyleydi su an icin gormemde bir problem yok, yalniz sicak, gunes, kimyasal maddeler, buhar, ishik bir suru shey gozume zarar veriyor. Tedavisi yok dediler. Lazer yapilsa bile yuzde 90 geri geliyomush bu dogru mu gercekten care si yok mu? Her alti ayda kontrole cagriyolar degishiklik var mi diye birde goz damlasi verdiler. Evet goruyorum bu dogru ama sicak ortamlarda kalamiyorum, yanimda sigara icildigi zaman dumani iyi gelmiyor, yemek yapamiyorum, banyodan sonra gozlerim kizariyor, acikcasi bir suru sorun yashiyorum ve henuz 27 yashindayim daha ne kadar boyle devam edebilirim bilemiyorum. Cocuk sahibi degilim ve aklima son gunlerde su soru da takilmaya basladi bu cocuklarima gecer mi yoksa sadece benimle mi alakali? Yorumlarinizi sabirsizlikla bekliyorum. Shimdiden teshekkurler. Iyi gunler dilerim.

  1. Öncelikle Geçmiş olsun. Son sorunuzdan Başlayayım. Problem sadece sizinle alakalı, çocuklarınızda böyle bir problem olmaz içiniz rahat olsun.

   Rahatsızlığınız ile ilgili olarak da gözün beyaz kısmı ( Sklera) yaralandığında, dikme işlemleri yapılabiliyor. Ancak sizde bu durum hangi aşamada bilemediğim için kesin birşey söylemek doğru olmaz. Kullandığınız damla büyük olasılıkla gözünüzün iltihap kapmaması için size verilmiştir.

   Şayet yüzeysel bir çizik ise, bu durum böyle devam edecek ve siz dikkat edeceksiniz kendinize. Dikiş atılması yalnızca yırtılma durumlarında yapılmaktadır. Bununla ilgili Farklı göz merkezlerinde tedavi olmanızda fayda vardır. Geçmiş olsun

   1. Tekrar merhabalar! Cevabiniz gercekten baya rahatlatti beni. Cocuklarimda bir problem gorunmeyecegi icin inanilmaz mutluyum. Sanirim benim goz problemim o dediginiz turden, yani Sklera da yuzeysel bir cizik ve shimdilik benim dikkat etmemin dishinda bashka birshey icin doktorlar izin vermiyorlar. Bana kalirsa lazer tedavisi olmak istiyorum ama kisa bir surede eski haline dondugu icin boyle bir tedaviye kalkishmamak daha iyi dediler bende shimdilik beklemekteyim. Cevabiniz icin cok tesekkur ederim. Iyi calishmalar dilerim.

 174. ben bulgaristanliyim esimi lazer tedavisi yaptirmak istiyorum,esimde astigmat var goz dereceleri 5 uzerinde lazer icin uyggunmudur ve bulgaristandan oldugumuz icin nasil ve ne yapmamiz hakkindabilgi verebilirmisiniz simdiden tesekur ederim.

  1. Lazer tedavisini nerede yaptırmayı düşünüyorsunuz ? Kurumlar arası ilişkiler konusunda ne yazık ki herhangi bir bilgiye sahip değiliz.

 175. ben 17 yaşındayım 18ime girince doktora görünüp lazerle tedavi olabilmem için onay isteyeceğim ..
  gözlerimde miyop var uzağı görme problemi yaşıyorum.

  dünyada lazere uygun göz oranı ne kadar bilgi verebilir misiniz ?
  lazer olmazsa başka tedavi yöntemi yokmu göz derecem 3 lerde

  1. Merhabalar Raşit Bey. Geçmiş olsun öncelikle. Lazer tedavilerinde önemli olan göz derecenizin Sabit kalmasıdır. Örneğin Astigmat’ta derece değişkendir. Bu yüzden ameliyatlar veya lazer ile tedavisi güç olmaktadır.
   Gözlük kullanımı ile durum kontrol altına alınabiliyorsa kullanmaya devam edin bir süre daha. Ve bu süre dahilinde 3 ayda bir kontrole gidin. Göz ölçümlerinde çıkan değerlerinizi not edin ve takip edin. En az 6 kontrolden sonra değişimin nasıl olduğuna bakın ve ona göre lazer tedavisine karar verin. Geçmiş olsun

   1. teşekkür ederim ilginiz için bir süre derecem 6-7 olana kadar yani gözlüklede kötü görmeye başlayana ve yaşım 21-22 olana kadar gözlükle devam etme düşüncesindeyim kontrollere 1 yılda 1 gideceğim . tekrar teşekkür ederim :)

    2- yılda bir gittigimde 2.35den 2 yıl sonra kine oranla 3 ‘e çıktıgını gördüm ama yaşlada alakalı olabilecegini duydum yaşım yükseldiginde oranların artma ihtimali azalıyormuş böyle bişe doğru mu acaba ?

    tekrar teşekkür ederim :)

    1. Yaş ilerlemesi artmada yavaşlamadan ziyade artık bir noktada sabitlenmeye doğru gider. 1 yıl çok uzun bir süre. Bunun yerine hiç olmazsa 6 ayda bir kontrole gidin ve gerekirse gözlüklerinizi değiştirin.

     1. Tamam Teşekkür Ederim.
      Aslına Bakarsanız Usanıyorum Doktora Gitmeye :((
      Ama Bakıldığında Göz Önemli Bir Nokta Dikkat Etmek Gerekiyor Tabi ki :)
      İnşallah Göz Derecem Dahada Fazla İlerleme Göstermez :)
      Bilgisayar Bölümünü Okuyorum İster İstemez Bilgisayarla Haşır Neşirim :) Buda Etkiler Herhalde Gözlerimi :)
      Teşekkür Ediyorum İlginiz İçin.

 176. Özel bir bankadan emekliyim.13ocak 2014 tarihinde dünya gözde tek gözden lazerle katarakt ameliyati oldum.bankamdan ne talep
  Edildiğini bilmiyorum.ama ben cepten 3600 tl ödedim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*