“KOAH Bitkisel Tedavi Yöntemi” için 8 Yorum Yapıldı.

 1. ali kardelen dedi ki:

  orta derece koah var, bitki olarak ne iyi gelir

  • admin dedi ki:

   Merhaba Ali bey. Koah önemli bir rahatsızlık olduğu için her ne tür bir bitkisel tedavi uygulayacak olursanız bile mutlaka doktrunuza danışın. Ancak Yulaf samanının iyi geldiği söylenmektedir.

 2. Cengiz dedi ki:

  yaklaşık 3 ay önce zaturyeden dolayı tedavi görürken bu hastalık çıktı sigarayı 35 gün bıraktı tekrar başladım 2012 yılında emakli olduktan sonra günde 30 den içiyordum tedaviden sonra 2 günde 1 paket içiyorum nefesimdeki darlık eskisi kadar degil ançak koyu balgam çıkartıyorum balgam sökücü ilaç kullandım sabahları çıkan balgam beyaza yakın ve biraz tuzlu geliyor ayrıca günde bir kez bir kase yogur yiyorum bununda faydası olurmuDağekigi,Ada Cayı,Baga otu,Toz Zencefil Karışmıyla yapılan cayın bu hastalıga ne gibi faydası olur zararı varmıdır saygılarımla degeli hocam önerin ne ola bilir

  • admin dedi ki:

   Merhaba Cengiz Bey. Sigarayı Kesinlikle bırakmalısınız. Oluşan balgamın sebebi içtiğiniz sigara ve bronşlarınızda ki iltihaplanma olabilir.
   Yazdığınız Bitkilerle ilgili olarakta, genel olarak bronşları rahatlatıcı olduklarını söyleyebiliriz. Özellikle Baga otu olarak bilinen Sinir otu, biberiye, çemen, ebegümeci, hünnap, ısırgan otu, semiz otu, adam otu, ban otu, lavanta gibi bitkiler uzmanlar tarafından KOAH hastalarına önerilmekte.

 3. fatih dedi ki:

  Bu yukaridaki kürù bi gün yapip bi gün yapmayacakmiyiz.bi de sabah ogle aksam ayri ayri mi yapacagiz.

  • admin dedi ki:

   Merhaba Fatih Bey. Yulaf Samanı kürünü, içeceğiniz gün hazırlıyorsunuz. 2 günde 1 olacak şekilde ya sabah öğlen, yada Sabah akşam içiyorsunuz. ( 2 kere yani ) Bir gün içiyorsunuz bir gün içmiyorsunuz.

 4. Süleyman Kurt dedi ki:

  1945 doğumluyum, şu an yaşım 69, sigara geç başladım ama 40 yıl içtikten sonra 5 yıldır içmiyorum, 2009 yılında KOAH hastalığını yakalandım, 5 yıl düzenli kontrol ve tedavi altındayım, Ancak kullanmış olduğum ilaçlarımdan yavaş yavaş umudumu yitirmeye başladım,Birde ilaçlarım ağzımda mantar yapmaya başladı , Hiçte ara vermeden devam etmekteyim. Altarnatif tedavi için yulaf samanına umudumu bağladım, Yulaf zamanı gelince bizzat tarladan kendim alıp saman yapmayı düşünüyorum ancak saman toz halindemi yokta granüle şeklindemi olması gerekiyor tereddüte düştüm tekrar kür hazırlanması için yardımlarınıza ihtiyacım vardır, Çay olarak hazırlandığında bazı katkılar gerekiyormu.
  SAYGILARIMLA

  • admin dedi ki:

   Granül şeklinde olması yeterli. Herhangi bir katkı maddesi koymayın. ilaçlarınızı kullanmaya devam edin. ve Sürekli doktor kontrolünde olmaya çalışın. ilaçlarınız size başka etkiler yaratıyorsa doktorunuzdan değiştirmesini isteyebilirsiniz. Çok geçmiş olsun. Allah acil şifalar versin

Yorum Yap

*