Kilo Almak için Öneriler- Ne Yapmalı ?

Obeziteden dolayı, çevremizde kilo almak isteyenlerden çok kilo vermek isteyenleri görüyoruz. Ancak zayıflamak isteyenler kadar kilo almak için çaba sarf eden insanlar da var. Kilo almaya çalışan kişilerin yaptığı en büyük yanlış, Hızlı şekilde kilo alırım düşüncesiyle sağlıksız beslenmeleridir. Oysa kilo vermek için nasıl ki zaman gerekiyorsa aynı şekilde kilo almak içinde zaman ve sağlıklı beslenmek gerekir. kilo-almak-istiyorum kilo alma yolları kilo almak için ne yapmalıyım nasıl kilo alabilirim nasıl kilo alınır

Düzenli beslenme ile birlikte sabırlı olmak, kilo alma açısından oldukça önemlidir.
Kilo alabilmek için yapmanız gereken aslında çok basit. Harcadığınız kaloriden daha çok kalori alırsanız zamanla kilo alırsınız. Bunu yaparken sağlıklı beslenmezseniz ( Örneğin ilaçlarla kilo almaya kalkarsanız), aldığınız kiloları tekrar vermeniz uzun sürmeyecektir. Bu yüzden kilo almayı zamana yaymalısınız. Vücut için gerekli olan her besini aldıktan sonra zaten ideal kilonuza ulaşacaksınız. Kilo almayı çok deneyip başarılı olamıyorsanız mutlaka Doktora gidip muayene olun. Bazı durumlarda hormonal yapıdan dolayı kilo alamiyor olabilirsiniz. Örneğin Hiper troidi olanlarda kilo almak oldukça zordur. Bu yüzden ilk önce bir doktora gidip kan tahlili yaptırmanız fayda var.

Kilo Almak için Nasıl Beslenmeli, Ne yemeli ?

  • Akşam saatlerinde genellikle oturduğumuz ve uyuduğumuz için metabolizma hızı yavaşlar, yani daha az kalori harcarız. Bu yüzden gece beslenmek daha çok kalori depolamamızı sağlar ve daha kolay kilo alabiliriz.
    Akşam yemeklerinizi seçerken kalori değeri yüksek gıdalar tüketin ( Zayıflamak isteyenlere yemeyin denilen herşeyi yiyebilirsiniz). Örneğin akşam yemeklerinden sonra tatlı tüketebilirsiniz. Günlük kalori ihtiyacınız 2000 ise, siz 3-4 bin kalori alın. Vucudunuz artan kaloriyi yağ olarak vucudunuzda depolayacaktır.

2. Spor Yapın. Her ne kadar zayıflamak isteyenlere söylenirken duymuş olsanızda, spor yapmak kas hacmini arttırdığı için kilo almanızı sağlar. Sporun kilo üzerine yanlış bilinen etkisi zayıflattığıdır. Oysa ki kilo zayıflatmak çok, sizi ideal kilonuza erişmenize olanak sağlar. Yani zayıfsanız kilo alırsınız, Şişmansanız kilo verirsiniz.

  •  Her sabah düzenli kahvaltı yapın. Kahvaltı yapıldığında gün içinde daha çok acıkırsınız. iştahınız açıldığı içinde daha çok yemek yersiniz. Bu da sizin kilo almanıza neden olur. Gün içinde mümkün oldukça öğün sayısınızı arttırın. Günde en az 5 öğün yiyin.

4. Bitkilerden faydalanabilirsiniz. Yemeklerinizde acı biber, soğan ve benzeri bitkiler tüketmek, iştahınızı acar ve daha çok yemek yemenizi sağlar. Böylelikle vücuda aldığınız kalori miktarı artar.

  • Yüksek kalorili meyve ve sebzeler tüketin. Bol bol protein almaya çalışın. Protein kasların gelişimi açısından oldukça önemlidir. Bunun için Kuru meyveler tüketebilirsiniz. Haftada en az 2 kez Balık ve tavuk tüketin. Sabahları 1 bardak sütün içine 1 kaşık bal karıştırarak için.

6.Fazla hareket etmekten kaçının. Egzersiz yaptıgınız saatler dışında fazla hareket etmemeniz kalori yakmamanız anlamına gelir. Boş vaktinizi oturarak geçirin. Bu oturmalar esnasında Ceviz, fındık vb çerezler tüketerek vücudunuza aldığınız kalori miktarını arttırın.

  • Sigara , Çay vb içecekler vucutta ki demirin emilimini zorlaştırır. Bu da beraberinde kansızlığı getirir. Stresten, Çay ve sigaradan uzak durmalısınız.

Kilo almak için uyabileceğiniz, kilo alma diyetleri mevcuttur. imkanlarınız dahilinde sizde diyet listesi oluşturup, bu diyete uyarak kilo alabilirsiniz.

Kilo Almak için iştah Açıcı Kür

Doğru bir şekilde hazırlanıp tüketilen Bu kür, ayda yaklaşık 6-8 kilo almanızı sağlıyor. Sizde video da yer alan Karışımı hazırlayarak Aç karnına her sabah için. Güne iştahlı başladığınız için daha yemek yiyebilir, daha hızlı kilo alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*