Saglikli Olmak adına herşey..

Keçiboynuzunun Faydaları-Zararları

Akdeniz bölgesinde çokta yetişen ve ülkemizin hemen hemen her yerinde kolaylıkla bulunan keçiboynuzunun faydaları hiçte hafife alınacak türden değildir. Taze olarak içerisinde pekmeze benzer oldukça tatlı bir sıvı bulunan keçiboynuzu, birçok sağlık sorununa iyi gelmektedir.
Keçiboynuzu, karbonhidrat ve sodyum açısından oldukça zengin olduğundan, tüketildiğinde müthiş enerji verir. Bu faydasının yanında Selenyum, potasyum, magnezyum gibi elementler ve A ve C vitami bakımından da oldukça zengin bir bitkidir.
keciboynuzu faydaları nelerdir zararlarıAktarlarda kurutulmuş olarak satılan keçi boynuzunun nasıl kullanılacağı ve nasıl tüketileceğini de Anında Aktardan öğrenebiliyorsunuz. Kolay kullanımı ve birçok faydası olmasına ragmen ülkemizde değeri bilinmeyen keçiboynuzu, Astım ve cinsel gücü arttırdığı için yalnızca ihtiyaç duyanlar tarafından tüketilmektedir. Oysa ki bağışıklık sistemini güçlendirdiği için herkes tarafından tüketilmesi gereken ender bitkilerden biridir.

Keçi boynuzunun Sağlığa Faydaları

 1. Keçiboynuzunun birçok kullanım şekli vardır. En basit şekli ile dalından koparıp yiyebilirsiniz bile. Çok tatlı olmasından dolayı genellikle kış aylarında daha çok tüketilmektedir.
 2. Keçiboynuzu içerisinde çokça bulunan galik asit sayesinde bağışıklık sistemini güçlendiriyor, Astım ve alerjiye bağlı nefes darlığına oldukça iyi geliyor. Bu yüzden Astım krizlerinde keçiboynuzu oldukça faydalıdır.
 3. Keçiboynuzu pekmezi, Alerjik nedenlerden dolayı nefes darlığı çekenler için doğal bir ilaç.
 4. Enerji vericidir ve Afrodizyak Özelliği taşır. Cinsel dürtüleri uyarır.
 5. Sertleşme ve iktidarsızlık sorunu olanlar için doğal viagra özelliği taşıyor. Bu sorunu olan erkekler Keçi Boynuzu kürü uyguladıklarında sorun ortadan kalkabiliyor..
  Sertleşme için Keçiboynuzu Kürü : 2 tane keçiboynuzunu parçalara ayırın ve bir havanda güzelce ezin, daha önceden kaynamış olan sıcak suyun içerisine katıp ılımasını bekleyin. ılıdıktan sonra bu suyu için. Faydalarını kendiniz göreceksiniz.
 6. Sperm Sayısını arttırdıgı için çocuk sahibi olma şansını yükseltir. Sağlıklı bir cinsel yaşam sürdürmenizi sağlar.
 7. İçerisinde çokça bulunan ham selüloz sayesinde bağırsak kurtlarına, tenya vb rahatsızlıklara iyi gelir.
 8. Yetişkin veya çocuklarda ishali durdurmak için kullanılır.
 9. Balgam söktürücü özelliğinden dolayı, sigara içenlerde ve astım hastalarında çok faydalı oluyor.
 10. Bronşları açarak göğsün yumuşamasını sağlıyor.
 11. Fosfor ve kalsiyum açısından zengin olması bakımından kemik erimesine karşı etkili bir koruma sağlıyor.
 12. Barındırdığı vitamin ve minerallerle diş ve diş eti hastalıklarıyla savaşıyor.
 13. Mide ve bağırsak gazlarını dışarı atarak şişkinliği gideriyor.
 14. Kanın zehirli maddelerini temizliyor ve kansızlığı gideriyor.
 15. Hafızayı güçlendiriyor ve konsantrasyonu arttırıyor.
 16. Düzenli şekilde yenilen keçiboynuzu akciğer kanserine yakalanma riskini azaltıyor.

Keçiboynuzunun Zararları

 • Bağışıklık sistemini güçlendirdiği ve vücudu birçok olumsuz durumdan koruyan keçi boynuzu bazı yanlış kullanımlardan dolayı istenmeyen sonuçlara neden olabiliyor. Bunların önüne geçmek için, kullanım amacınıza bağlı olarak Nasıl kullanılacağınızı Bize yorum kısmından sorabilirsiniz.
 • Karbonhidrat ve şeker bakımından çok zengin olduğu için özellikle şeker hastaları kullanmadan önce doktora danışmalıdır.
 • Çok fazla tüketildiğinde mide bulantısı ve baş dönmelerine neden olabilir. Bu yüzden abartmadan tüketmeye özen gösterin.
 • Hamilelikte tüketilmesi sakıncalı olabiliyor. Bu yüzden doktora danışmadan kesinlikle keçiboynuzu tüketilmemeli..
 • Kan sulandırıcı ilaçlar ( Aspirin, Coraspin veya Clexan iğne kullananlar) keçi boynuzunu kendi başına kullanmamalıdır. Keçiboynuzunu kullanmadan önce doktora danışılmalı, onay verilmesi durumunda tüketilmelidir.

Yukarıda yer alan olumsuzlukların dışında keçiboynuzunun  zararları bulunmamaktadır. Sağlıklı bireyler gönül rahatlığıyla miktarını abartmamak şartıyla kullanabilirler.

ibrahim Saraçoğlu Keçi Boynuzu Faydaları


Prof.Dr iBrahim Saraçoğlu hocamızın sertleşme sorunu yaşayanlar için önerdiği keçi boynuzu kürünü uygulayarak, cinsel performansınızı arttırabilirsiniz.

ibrahim Saraçoğlu Keçi Boynuzu Kürü

Kaynamakta olan yaklaşık yarım litre suya 6-7 adet keçiboynuzunu küçük küçük kırarak atınız. Ağzı kapalı olarak hafif ateşte 3 dakika kaynatınız. Kaynama süresi tamamlandıktan sonra ocağın altını kapatınız ve 20 dakika dinlendiriniz. Dinlenme süresi tamamlandıktan sonra kaşıkla keçiboynuzu parçalarını çıkartınız. Soğuduktan sonra yarısını sabah aç karna, diğer yarısınıda akşam yatağa giderken içiniz. Bu uygulamaya bir hafta boyunca hergün devam ediniz. Birinci haftadan sonra 3 ay boyunca hergün akşam yatağa giderken bir su bardağı içiniz. Daha sonraki aylarda zaman zaman uygulayınız.

 

keçi boynuzunun faydaları keçi boynuzunun faydaları ve kullanımı keçiboynuzu faydaları keçi boynuzunun faydaları ve zararları keçi boynuzu nasıl kaynatılır keçiboynuzunun faydalari keci boynuzu faydalari keçiboynuzu pekmezinin zararları keci boynuzu keçi boynuzu kürü faydaları2 thoughts on “Keçiboynuzunun Faydaları-Zararları”

  • Merhaba Ali bey. Yüksek KAlorili oldugu için kısmende olsa kilo almaya yardımcı olabilir.
   Kilo almada problem yaşıyorsanız, hormon testi yaptırıp bir aksaklık olup olmadıgını kontrol ettirin. Şayet hormonal bir rahatsızlık yok ise metabolizma hızınız yüksek demektir.

   Bu gibi durumlarda düzgün beslenme ( Kilo Alma diyeti ) ile birlikte spor yapıp kas hacmini arttırarak ideal kilonuza erişebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir