Kalıcı Dövme Sildirme

Lazer ile kalıcı dövme sildirme işlemi cilt uzmanlarının muayenesi ile başlar; muayene esnasında dövmenin anatomisi yani yapısı, dövme yapımında kullanılan boya, yapıldığı zaman ve yapılış yöntemi incelenir.
Lazer ile kalıcı dövme sildirme işlemlerinde dövmenin profesyonel bir şekilde yapılmış olması, tek renk kullanılması,boyanın doğal ve az kullanılmış olması, kalıcı dövme sildirme işlemi açısından oldukça avantajlı sayılır.
Lazer ile kalıcı Dövme Sildirme işlemlerinde kullanılan lazerlerin hepsi sadece bu alanda, yani Dövme silme işleminde kullanılması için özel olarak üretilmiştir. FDA onayı almış cihazlar kullanıldığında insan sağlığına herhangi bir zararı olmamaktadır.

Kalıcı Dövme Sildirme de Kullanılan Lazerler

Lazer Kalıcı Dövme Sildirme
Lazer Kalıcı Dövme Sildirme

Lazer ile kalıcı Dövme Sildirme işleminde kullanılan lazerler Q Switched özellikte ve nanosaniye yani çok kısa sürede çok fazla atış yapma yetisine sahip olmalıdır.Tüm dünya da dövme silme işleminde Q Switched Nd YAG- KTP lazer sistemleri tercih edilmektedir.
Dövme yapımında kullanılan boyalar, cilt altında cilt renginden farklı renklerde olmaktadırlar. Bu yüzden Dövme sildirme işleminde kullanılan lazerler sadece bu renkler üzerinde etki edecek şekilde ayarlanarak cilt hücrelerinin zarar görmesini engeller. İşlem sırasında dövme boyası üzerine uygulanan lazer enerjisi cildi geçerek, lekenin sahip olduğu boya tarafından absorbe edilir (emilir), emilim ile birlikte ısı ortaya çıkar. Ortaya çıkan ısı boyayı parçalar, daha küçük boyutlara böler. Boyanın boyutlarının küçülmesi ile dövmede solma görülür, zamanla küçük parçalara ayrılan dövme boyası vücut tarafından ortadan kaldırılır. Dövme silme uygulamasında gerçek görünüm uygulamadan hemen sonra değil, parçalanan dövme boyasının parçalanarak vücut tarafından atılmasını takiben ortaya çıkar. bu süre ortalama birkaç aydır.

Kalıcı Dövme Sildirme Video


Yukarıda video da gördüğünüz gibi Lazer teknolojisi ile Dövme sildirmek oldukça basit. Video da görünmüyor ama, Lazer işlem öncesi Local anestezi uygulaması yapılıyor. Anestezi işleminden sonrada gördüğünüz gibi hızlı birşekilde dövme silme işlemi gerçekleştiriliyor.

 

kalıcı dövme sildirme kalıcı dövmesini sildirenlerin yorumları Kalc Dvme dovme sildirenlerin yorumları evde kalıcı dövme silme ev yapimi dovme silme kremi dovmesini sildirenlerin yorumlari 2015 dovmesini sildirenlerin yorumlari dovme sildirme on muayene dövme geciren krem

2 Replies to “Kalıcı Dövme Sildirme

  1. slm bnm kolumda 5 cm 5 cm örümcek var onu sildirmek istiorum bana fiyat söylersenz çok memnn olurum acil bana dönmenizi beklicem tşk 053* *** ** **

    1. Merhabalar Emel Hanım. Fiyat için Dövmenin Büyüklüğü (Alansal olarak), kullanılan yöntem ve boyanın önemi oldukça büyüktür. Bu yüzden inceleme yapılmadan fiyat teklifi sunulmamaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*