Saglikli Olmak adına herşey..

İlişkiden Kaç Gün Sonra Hamilelik Belli olur

Gebeliğin gerçekleşmesi için belli bir zaman aralığı mevcuttur. Bu zaman aralığında yaşanan ilişki sonucu ancak hamilelik oluşabilmektedir. Âdetin birinci gününden diğer âdetin birinci gününe kadar geçen süreye siklus adı verilir. Bu süre genel olarak 28 gündür. Gebeliğin oluşabilmesi için kadının yumurtlamış olması gerekir ve bu yumurta dışarı atılmadan sperm ile karşılaşırsa ancak o zaman gebelik meydana gelir. Hamile Kalmak için en doğru zamanı şöyle hesaplayabilirsiniz. Diyelim ki Siz 28 günde bir adet oluyorsunuz. Sizin yumurtlama döneminiz adetin ilk gününden itibaren 13-15. günleri arasındadır. Yani sizin bu tarihlerde ilişki yaşamanız gerekir. Bu yüzden Hamile kalmak için bu günlerde ilişki yaşamak, şansı oldukça arttırmaktadır. Diyelim ki siz bu ilişkiyi yaşadınız ve yumurta ile sperm doğru yerde doğru zamanda karşılaştı ve döllendi.

Peki Hamilelik ilişkiden kaç gün sonra anlaşılır?

ilişkiden Kaç gün Sonra Gebelik Belli olur
ilişkiden Kaç gün Sonra Gebelik Belli olur

Düzenli olarak adet oluyorsanız ve yaşadığınız ilişkiden sonra adetiniz gecikmişse hamile kalmış olabilirsiniz. Hamile olup olmadığını anlamanın en garanti yolarından birisi Kan tahlilidir. Kan testi için adetin geçmesini beklemenize gerek yoktur. ilişkiden yaklaşık 7-10 gün sonra Kan testi ile hamile olup olmadığınızı anlayabilirsiniz. Kan Testi sonucunda ölçümlenen Beta-HCG değeriniz yüksek ise bu sizin Hamile olduğunuz anlamına gelir.
Gebe olup olmadığınızı anlamanın bir diğer yolu ise, idrarda gebelik testidir. Bu test için adetinizin gecikmesini beklemelisiniz, daha doğrusu net sonuç almak için ilişkiden yaklaşık 3 hafta sonra bu testi yapmalısınız. idrarda gebelik testi yaparken sabah ilk idrarınızla yapmanızda yarar vardır. Gebeliğin oluşmasından sonra görülen en belirgin belirti, Adet gecikmesidir. Ancak unutmamalısınız ki her adet gecikmesi de hamilelik değildir.
İlk gebelik belirtileri;
· Adet gecikmesi; en kesin gebelik belirtisidir. Adet gecikmesinden bir hafta sonra idrar testi, adet gecikmesinden hemen sonra ise kan testi yapılarak gebelik anlaşılabilir.
· Göğüslerde hassasiyet
· Sık sık tuvalete çıkma
· Mide bulantısı
· Yorgunluk
· Baş dönmesi
· Bazı yiyeceklerden tiksinme
· Kokulara karşı hassasiyet
· İştahsızlık
· Ruh halinde değişim
· Vücut ısısında artış
· Mide ekşimesi

ilişkiden kaç gün sonra hamilelik belli olur hamilelik kaç günde belli olur ilişkiden kaç gün sonra hamile kalınır Hamilelik Ilişkiden kaç gün sonra belli olur ilişkiden kaç gün sonra gebelik belli olur gebelik ilişkiden kaç gün sonra belli olur ilişkiden kaç gün sonra hamilelik anlaşılır ilişkiden sonra hamilelik ne zaman belli olur ilişkiye girdikten kaç gün sonra hamile kalınır cinsel ilişkiden kaç gün sonra hamile kalınır605 thoughts on “İlişkiden Kaç Gün Sonra Hamilelik Belli olur”

 • ilişkiden 2 gün sonra idrar testinde belli olmaz mı gebelik adet dönemini mi beklememiz gerekiyor ben spor yapıyorum negatif çıktı diye mekik falan yapıyorum beklemem mi gerekiyor cvp verirseniz

  • Merhaba ilsu hanım. ilişkiden iki sonra gebelik testinden sonuç alamazsınız. Kan testinde en az 1 hafta ( 3 kere kontrolünün yapılması ve Beta-HCG değerinin trendine bakılması gerekir), idrar tahlilinde ise, adet gecikmesi olması durumunda kontrol edilmesi Net sonuçları alma açısından tavsiyeedilmektedir.

 • merhaba ben kasım ayının 8inde adet oldum ama ovulasyonum ayın 28inde oldu(ovulasyon testiyle baktım)29unda eşimle birlikte olduk.gebelik bekliyordum 8 aralıkta kan testi yaptırdım ama beta hcg negatif.önümüzdeki günlerde tekrar bakmama gerek var mı yoksa kesin hamile değilmiyim? teşekkürler

  • Merhaba Seda Hanım. Hamilelik ihtimalini yok gibi görünüyor. Adetiniz gecikirse tekrar kontrol ettirin. Ancak onun dışında gerekli görünmüyor.

  • Kan tahlili ile baktıysanız gerek yoktur. Adetiniz gecikirse kontrol amaçlı tekrar test yapabilirsiniz.

 • Merhabalar ben idrar yollarindan dogustan rahatsizim 3 senedir 2 tane ilacla idrara cikiyorum ilacsiz yapamiyorum sık sık yanmalar oluyor simdi 8aylik evliyim adet gunumden 2 hafta once esimle cocuk yapmaya karar verdik 4 aralikta adet oldum 2 gun once bitti bu sure zarfinda hafif hafif karin agrisi sancilari oldu midemde yanma oluyo dun tekrar iliskiye girdik ama bosalmadi esim bugun akintidan hafif kan lekesi gordum korktum acaba ictigim ilaclar cocuk olmaya engel olurmu..

  • Merhaba Büşra Hanım. Ne tür ilaçlar kullanıyorsunuz ? Size bu ilaçları öneren doktorunuzla gebelik düşüncesini paylaşabilirsiniz. ilaçlar gebeliğe engel olmasa bile, gebelik esnasında problemlere neden olabilir. Bu yüzden mutlaka doktorunuzla bu düşüncenizi paylaşın.

   • Cardura ve vesicare kullaniyorum doktor verdi ama gebe kalirsan birakcaksin dedi gebe kalmaya engelmi bisey demedi artik doktorlarda cok bakmiyor ara ara karnimda hafif sancilar oluyor minik minik idrar yaparken pembemsi parca dusuyo.

    • Merhaba Büşra Hanım. ilaçlar gebeliğe engel değil, ancak gebelik esnasında bebeğe zararlı olabilir diye kullanımı istenmemiş. Parça düşmesiyle ilgili kadın doğum doğum uzmanına muayene oldunuz mu ?

 • Merhabalar. Ben adetimden 18gün önce ilişkiyi girdim. ve ilişkiden 6 gün sonra da gebelik testi yaptırdım. Sonuç negatif çıktı. Tekrar test yaptırmam gerekir mi? Sonuç değişebilir mi?

  • idrar tahlili yaptırdıysanız, adet tarihinize yakın tekrar yaptırabilirsiniz. Ama kan tahlili ile yaptırdıysanız tekrar test yaptırmanıza gerek yoktur.

 • Merhaba.iliskiye gireli 15 gun oldu.bgn adetimin ilk gunuydu ama olmadm idrar testi yaptim negatif cikti sizce 1hafta daha beklemeli miyim idrar testi icin

  • Merhabalar. Büyük olasılıkla gebelik söz konusu değil. Adet tarihlerinin 2-3 gün erken veya geç olması normaldir.

 • İlişki tarihinden 10 gün sonra kan testi yaptirdim negatif cikti adetim 3 gün gecikti tekrar teste gerek var mıdır?

  • Kan tahlilleri genellikle net sonucu verir. Ancak adetiniz gecikmeye devam ederse tekrardan test yaptırmanız yararlı olacaktır.

  • Merhaba Sevgi Hanım. Klomen, Yumurta çatlatmak için kullanılıyor. Yumurtlama döneminde ilişki yaşarsanız ve sağlıklı bir döllenme gerçekleşirse, hamile kalırsınız.

 • Merhaba iliskiye gereli 18 gun oldu ayin 10 adet olmam gerekiyodu olmadim test yaptim negatif cikti kan testi kesin sonuc verirmi simdiden tesekkurler

  • Merhaba Hatice Hanım. Kan tahlili %99 kesin sonucu verir. Hamilelik şüphesi varsa tekrardan test yaptırabilirsiniz.

 • Mrblar ben 30 kasimda adet gordum bittikten bigun sonra iliskiye girdim daha sonra yumurtlama donemim 14aralik gosteriyo 11 aralikta tekrar iliskiye girdim 13 aralik sabahi siddetli bel agrisiyla uyandim daha sonra kasik agrisi karnimda siskinlik basladi 14 aralikta yumurta aki gibi akintim oldu iki gundur az akintim oluyo kasik ve bel agrisi 4 gun devam etti bugun hafifledi ve yumurtlama doneminden 2 gun sonra tekrar iliskiye girdik hamile olabilirmiyim idrar testi yapmalimiyim sizce

  • Merhaba Duygu Hanım. Gebelik elbette söz konusu olabilir. Bunun için kanda gebelik testi yaptırmanız daha doğru olacaktır.

 • Slm ben birici çocuk ine yoluyla tedavi oldum bir oğlum oldu şimdi ise bir defa iğne kulandım 2 defa kılomen kulandım yumurtam gelişti çatlama iğlenesi yapmadan hamile kalır mıyım

  • Yumurta çatlamadan hamile kalamazsınız. Yumurtanın döllenmesi için çatlamış olması gerekir. Doktorunuz yaptıgı kontroller sonucunda yumurtanın çatladıgını veya ne zaman çatlayacağını söyleyecektir. Bu tarihlerde de ilişki yaşarsanız hamile kalma olasılığınız artacaktır.

 • İlişkiden 23 gün sonra beta hcg yapıldı ve sonuç 0.10 çıktı. Karından bakılan ultrasonda doktor rahim duvarı ince gebelik yuzde 1 ihtimal dedi. Karından bakılan ultrasonda rahim duvarı belli olurmu ve 23 gün sonraki kan testi kesin sonuç mu? Çünkü kız arkadaşım hala adet olmadı cok endişeliyiz.

  • Merhaba Okan Bey. Hamilelik ihtimali yok denecek kadar az. 23 gün sonra yapılan kan tahlilinde %99 net sonuç alırsınız.

   • Kesin gebe olmadığını adet olunca mı anlarız ? Yada kan testi tekrar yaptırmaya gerek varmıdır ? Tesekkür ederim yanıtınız için .

    • Adet olması hamile olmadıgı anlamına gelir. içinizin rahat etmesi için tekrardan test yaptırabilirsiniz ancak gebelik olasılığı çok düşüktür.

     • Hocam sorularımla bunaltıyorsam kusuruma bakmayın. Bilgi alabildiğim için teşekkür ederim. Anladığım adet olmadığı için gebelik olasılığı var ama küçük ihtimal. Test bazen yanlış yapılabiliyormuş test yanlış çıksa bile karından ultrasonla rahim duvarı 1mm dendi. Test yaptırdığımız gün yani ilişkiden 20 gün sonra bakıldı onada. Cvplarınız için inanın çok teşekkür ederim. Bi nebzede olsa içimizi rahatlattınız.

     • Gebelik Söz konusu oldugunu düşünmüyorum. Ancak dediğimiz gibi farklı nedenlerden dolayı adet gecikmesi yaşıyor olabilir. Özellikle bu konuyu kız arkadaşınızda kafasına takıyorsa, adet gecikmesi bu yüzden yaşanıyor olabilir. Adet söktürücü alıp, kız arkadaşınızın adet olmasını sağlayabilirsiniz.

  • Merhaba Hatice Hanım. ilişkiyi yaşadığınız tarihten itibaren 10 gün sonra kan tahlili yaptırabilirsiniz.

 • Merhabalar ben 4 yıllık evliyim eşimle çocuk düşünmeye karar verdik fakat 1 aydır çabalarımiza rağmen sonuç hep negatif çıkıyor haftada bir yada 2 kez birlikte oluyoruz en son 8 aralıkta adet gördüm öncesinde ve sonrasında birlikte olduk aradan 9 gün geçti kanda yine negatif çıktı düzensiz ilişkiye girdiğimizde n mi sonuç alamıyorum ne olur bana yardımcı olun birde yumurtlama ile bilgilendirirseniz çok sevinirim şimdiden tesekurler.

  • Merhaba Serpil Hanım. Kaç günde bir adet oluyorsunuz ?
   Yumurtlama tarihi iki adet tarihinin orta günleri olarak kabul edilir ancak bu her zaman böyle olmamaktadır. Örneğin siz 28 günde bir adet oluyorsanız, sizin olası yumurtlama döneminiz adetin ilk gününden itibaren 2 hafta sonrasıdır. ( Yani 12-16 günleri arası sizin yumurtlama döneminiz olabilir). Bu tarihlerde ilişki yaşarsanız, hamilelik ihtimali yüksek olacaktır.

 • merhaba ben 7 aralıkta adet oldum.14aralıkta adetim bitti.15 aralıkta ilişkiye girdim.4 gündür sürekli midem bulanıyor ve halsizim.hamilelik testini ne zaman yapmalıyım yani ne kadar beklemeliyim? ve hamilelik olasılığım var mı ?

  • Merhaba Deniz hanım. Hamilelik ihtimali düşüktür. Kan tahlili yaptrabilirseniz, yaptırın belli olacaktır. idrar testinde ise, adet tarihiniz gecikmesi durumunda yaparsanız daha net sonuç alırsınız.

  • Yumurtlama döneminiz, Adet tarihinden itibaren 12-14 günleridir. Adet tarihinden 12 gün sonra ki günlerde ilişkiye girerseniz hamile kalma olasılığınız artar.

 • Merhaba.Ben iş icabı 3.dünya ülkelerinden birindeyüm.daha önce u olmayan bir bayanla korunmasız ilişki yaşadım ve içine boşalma oldu.16 ekim 2014.ben o günden sonra pek görüşmek istemedim 3 aralıkta hamile.olduğunu söyledi.4 aralık tarihinde de hastane raporu gösterdi küçük bir kağıt 7-8 haftalık oldugunu gösteren.buralarda tanıdık ve para ile almak.mümkün.hamile olma olasılığı nedir? İyi çalışmalar

  • Merhaba Kaan Bey. Korunmasız ilişkide hamile kalma olasılığı vardır. Raporla da bu durumu size kanıtlamış zaten.

 • Ben sevgilimle bi birliktelik yasadm migde bulantim gogs agrm bas agrsi var on ikinci gun kan tahlili verdmm iki gun kanamam oldu ama adetmi anlayamadm benim polikist over kistim varr tarlusal kullandm acaba hamile olabilir miyim

   • Hayr olmadi surtunme yoluyla iliski yasadm ve hala devam ediyor on yndnci gun kan tahlili verdim 《1.20ckti tekrarlamalmym ewwt korunmasiz

   • ben aralık 10unda ilişkiye girdim ve şüphelrim oldugu için aralık 26sında kan testi yaptırdım yani ilişkiden sonra 1 hafta geçmiş falan oluyor sanırım ve kan sonucum 0.1 cıktı sizce erkenmi yaptırmış oldum kesin sonuç çıkmışmıdır yoksa tekrar yaptırayımmı kafam çok karışık

    • Merhaba Emel Hanım. Aralık 10 ile 26’sı arasında 16 gün var. Kan tahlili için yeterli bir zamandır. Aldıgınız sonuç %99 doğru sonuçtur. Gebe değilsiniz.

 • İlişkiye gireli 15 hafta oldu. Kız arkadaşım bi kere çok az adet oldu ama hemen kesildi. Sonrasında 2 ay adet olmadı. Test yaptırmaktan korkuyo ikna edemedim. 15 haftalık hamile olsa dişardan olmasada kendi farkedeceği şekilde karnı büyümez mi? Yada başka şekilde mutlaka anlamazmıydı 15 haftalık gebeliği?

  • 15 haftalık gebeliği elbette fark ederdi. Gebelikten ziyade adet gecikmesinin sebebi için mutlaka doktora muayene olması gerekir.

 • Mrhb ben enson 25 kasım adet gördüm adetim 6 gün sürdü.ve adetime 2 gun kala bugun kan tahlili yaptirdim sonuc 0,8 yani negatif eger hamile olsaydim cikarmiydi kesin olarak bilmiyorum oysaki cok umutluydum sizce adetim gecikirse tekrar kan tahlili yaptiriyim mi

  • Merhaba Çiçeçk hanım. Büyük olasılıkla hamilelik söz konusu değildir ancak net sonuç için adet tarihinizi bekleyin. Gecikmesi durumunda yeniden test yapabilirsiniz.

 • Mrb.Ben 18 aralıkta adet oldum 22 aralıkta adetim bitti. 25 aralıkta ilişkiye girdim acaba hamile kalirmiyim ? Teşekkür ederim

 • Erkek arkadaşımla sürtünme yoluyla ilişkiye girdik ben bosalmadin ama o kıvama geldim oda bosalmadigini söylüyor ama benim endişemden dolayı tereddutte kaldı bir iki damla geldi mi acaba die bı günde 3 büyük fincan adaçayı içtim oda idrara çok çıkarıyor bide gripin falan içtim sizce hamile olma olasılığı varmi olayın üstünden 2 gün geçti bugün 3.gün sizce ertesi gün hapı almalımiyim tereddüte kaldım çok acil cevap

  • Merhaba Sinem Hanım. Sürtünme yoluyla yaşanan ilişkilerde hamile kalma olasılığı çok düşüktür.

 • Merhaba.Benim adetim yaklaşık 1 senedir düzene girmişti,her ayın 13 veya 15’i adet görüyordum fakat bu ay 13’ünde olmam gerekirken 11 gün gecikti bir tane tarlusal 5 mg kullandım üç saat sonra adet olmaya başladım.yani 25 aralıkta ilaç sayesinde adet oldum.2015 ocak ayında hamile kalmak istiyordum şimdi nasıl hesaplamalıyım

  • Merhaba Hülya Hanım. 13-16 Ocak sizin yumurtlama tarihiniz. Bu tarihler içinde ilişki yaşamanız hamile kalma olasılığınızı arttıracaktır.

 • Merhaba.gecen ayin 20 sinde adet oldum bu ayin 19 unda ilişkiye girdik ayin 26 sinda kan testi yaptırdım sonuc 1.20 çıktı yani negatif ama hala adet olmadim .hamile olma ihtimalim varmıdır hala.tekrar kan testi yaptirmama gerek varmı sizce ? Teşekkürler

  • Merhaba Güneş Hanım. Büyük olasılıkla havaların değişmesinden dolayı adet gecikmesi yaşıyorsunuz. Şayet gebelik söz konusu olsaydı tahlilde bu görülürdü.

 • mrb. 24 aralıkta ilişki yyasadım. kan testi ne zaman yapılsa hamılelik anlaşışır. ıdrar testı de aynı şekilde ne zaman yapılırsa uygun olur.

  • Merhaba Ayşe Hanım. Kan tahlili için ilişkiden yaklaşık 10 gün sonra uygulamanız net sonuç alma açısından daha iyi olacaktır. idrar testi için ise, adet tarihinize yakın veya adet tarihinizin gecikmesi durumunda yapmanız daha doğru olacaktır.

 • İyi aksamlar ben 8 senelik evliyim 7 yasinda kizim var 9 aydir bebek istiyoruz olmadi en son adetim 13 aralik 28 gunde bir oluyorum ama suanda cok halsizim mide bulantim cok var hcaba hamile olabilir miyim ?

 • mrb benim 1kızım var eşimle 2.çocuk yapmaya karar verdik son adet tarihim 16 aralık acaba ayın kaçında yumurtlama dönemim öğrenebilirmiyim

 • Merhaba adet bitimi ilk 2 gun ve 18 . 20. Gun korumasiz iliskim oldu yumurtlama donemim son ik8 ilski donemimde gorunuyor…ben son iliskimden 1 gun sonra kan testi yaptim .0.357 cikti deger suan regli baslangicima 8 gun var sizce hamile olma ihtimalim varmi?

 • mrb benim bir tane kızım var eşimle ikinci çocuk yapmaya karar verdik adet tarihim 16 aralık acaba yumurtlama tarihim ne zaman hangi tarihlerde ilişkiye girmeliyiz öğrenebilirmiyim

 • Mrb benim adet günüm 16 aralık eşimle ikinci çocuğu istiyoruz acaba yumurtlama dönemim ne zaman öğrenebilirmiyim

 • merhaba ben fatmanur hocam ben dün ilişkiye girdim ve bugun cok fena kasik agrim olustu ayni zamanda karnimda agriyor sebebi nedir aceba ?
  hamilelikle ilgili bi durum var midir lürfen acil cvp istiyorum

  • Merhaba Fatmanur hanım. Ağrının sebebi gebelik değildir. Gebelik etkileri bu kadar kısa sürede ortaya çıkmamaktadır.

 • Hayırlı geceler. Ben en son 24 kasım tarihinde adet oldum. Ortalama 32 günde bir oluyorum. 20 aralık tarihinde birliktelik yaşadım bunun dışında öncesinde ve sonrasında beraberliğim olmadı. İdrar testi yapsam doğru sonucu alabilir miyim? Şimdiden teşekkür ederim

 • Merhaba, ben yasmin ilacı kullanarak korunma sağlıyorum ancak 10 gün önce 2 gün ilacı içmeyi unuttum ve o gün eşimle ilişkiye girdik daha sonrasında ilacı normal içmeye devam ettim bu durumda 29 unda bitmesi gereken ilacım 31 inde bitti ve ilacım bittikten sonra 2 gün kasıklarımda adet sancısı çektim şuan ise ne ağrım kaldı nede adet oldum sizce hamilelik durumum olabilir mi?

  • Merhaba Merve Hanım. Gebelik olasılığı düşüktür. ilaç kullanımı aksadıgı zaman döngü bozulur ve adet tarihinizde değişiklikler meydana gelir.

 • slm ben 27 aralıkta adet oldum ve ocak 1 de ılıskıye gırdım 3 gündürde hafıf hafıf kasık agrılarım var ne zaman kan testı yaparsam hamile olup olmadıgı ögrenebılırım

  • Merhaba Seher Hanım. ilişkiden 1 hafta sonra kan tahlili yaptırırsanız durumu öğrenebilirsiniz.

 • Merhaba ben 2 yıllık evliyim ve esimle çocuk istiyoruz. Hastaligim bittikden yaklasik 1 hafta sonra beraber olduk. Belirtisi hemen ortaya çıkarmı. Idararimi tutamiyorum bu biraz kafami kurcaliyor yardimci olursaniz sevinirim.

  • Merhaba Sevgi Hanım. Belirtiler gebelik oluştuktan sonra yaklaşık 20 gün içinde oluşmaya başlar. Ancak bu belirtiler çok hafif olduğu için farkedemeyebilirsiniz. Gebeliğin olup olmadıgını anlamak için en iyi çözüm test yapmaktır.

 • kız arkadasımla iliskim oldu ama penis vajina icine girmedi sadece dısarıdan surttu ve hicbir sekilde bosalma olmadı. surterken ikimizide cıplaktik ve organlarımız temas halineydi ama icine girmedi hic.boyle bir durumda zevk suyu ile hamile olma ihtimali var mı adet tarihi 3 gun gecti ve hala adet olmadı cok endiseliyiz

  • Merhaba ALİCAN bey. Hamilelik olasılığı yok denecek kadar azdır. Adet gecikmesi, Psikolojik nedenlerden kaynaklanıyor olabilir.

 • Mrb benim beta hcg değerim 37,65 çıkmıştı 2 gün sonra tekrar ölçülcek dediler dediler ertesi gün 21 çıktı ve düşük yaptım 19 aralıkta kanama başladı 20 aralıkta bebek düştü ama şimdi bişeyler oluyor bana koku hassasiyeti durduk yere ağlama başladı dün itibari ile sürekli yatmak istiyorum uykudan gözümü açamıyorum iştahsızlık var bulantı br kez oldu baş dönmesi var hamile olma ihtimalim yok gibi ama size sormak istedim

  • Merhaba Küçük Hanım. Durumunuzu doktorunuza bildirmenizde fayda var. Belirtileriniz Normal değil.

 • ilişkiden 3 gün sonra idrar testi yaptım biri belli diger çizgi silik çıktı kan testi yaptırdım 0.16 çıktı sizce gebelik gibi bi durum söz konusu olabilirmi?

 • Merhaba adetimden 1 gun ve 5 gun once iliskiye girdik eşimle ve adet btminden hmn ilk gun tekrr beraber olduk acaba gebelik olmasi durumu nedr adet tarihimde 2.1.2015

 • selam merhaba.bir erkek çocuk 28 kasım 2003 dünyaya gelmişse kadın ve erkek şubat ayının kaçında ilişki yaşamışlar.ve bide şunu sormak istiyorum.ilişki birleşmesinde ve doğuma kadar toplam kaç gün sürer…

  • Merhaba Baran Bey. Bunun net bir yanıtı yoktur ancak, ilişki Şubat ayının ilk günlerinde yaşanmış olabilir.
   Hamilelik süreci, Yumurtanın döllenmesinden itibaren yaklaşık 40 hafta sürmektedir.

 • merhabalar,bn kurtj oldum23 agstosta tkkrr hmile klmak istyrm adet duzensizligim olyo mesala, genelde 20 yada 21 adet oluyorm .. ne zaman gebe kalmam daha yuksek olr?

  • Merhaba Havva Hanım. Adet düzensizliği olduğu için kadın uzmanına muayene olup, yumurtanın olgunlaştığı dönemde ilişki yaşamanız hamile kalma olasılığınızı arttırır. Yumurtlama dönemi genelde adet oldugunuz günden itibaren 2 hafta sonrasına denk gelmektedir.

  • Yumurtlama döneminde ilişkiye girmeniz hamilelik olasılığını arttırır. Adetiniz düzensiz ise, kadın doğum uzmanına muayene olup yumurtanın olgunlaştıgı dönemde ilişki yaşamanız gerekir.

 • merhaba ben 5 aylık evlıyım hap kullanarak adetım duzenlı gıdıyor esımle cocuk yapmaya karar verdık ve doktor kontrolunde bıze aybası bıtımınde sonra doktor kontrolunde tahlılermız ıyı cıktı doktorumuz bıze ıgne vurdu doktorumuz bıze ıgneden bıgun sonra ve 2 gun tekrar yapın deıdı bekleyın deıdı acaba hamıle kalırmıyım uyguladık admin kac gunde bellı olur

  • Merhabalar. Doktorunuzun size vurduğu iğne, yumurta çatlatma iğnesi. Gebelik olasılığı oldukça yüksektir. Hamile olup olmadığınızı da ilişkiden 1 hafta sonra kan tahlili yaparak öğrenebilirsiniz.

 • Merhaba.ben daha 3 aylık evliyim ve adetlerim normalde de gecikiyo du ama bu kadar olmuyodu en azından.Ben aralık ayının 5 ile 10 nunda regl olmuştum ama şimdi ocak ayının 2ile 7si arasinda olmam gerekti ve olmadım 12gun geçti.10 ocakta idrar testi yaptım ve negatif çıktı. Ve aynı hamilelik belirti olmaya başladı mide bulantısı hassasiyet goguslerde bel ağrısı vs bana yardımcı olurmusunuz..benim hangi zaman aralığında ilişkiye girmem gerek çocuk için ve eşimle çocuk istiyoruz.ve bu adet gecikmesi içinde yorum yaparsaniz sevinirim ..iyi gunler simdididen tesekkur ediyorum..

  • Merhaba Gamze Hanım. 28 günde bir adet oluyorsanız, sizin olası yumurtlama döneminiz adet tarihinden itibaren 13 gün sonrasına denk geliyor. Örneğin ;15 ocakta adet olduysanız sizin yumurtlama tarihiniz ; 28-31 ocak tarihleri arasında olma olasılığı oldukça yüksektir. Bu tarihlerde ilişki yaşarsanız gebelik olasılığı dahada artacaktır.

 • merba ben 30 aralıkta adat oldum ve adatimin 11 gunu eşimle birlikte oldum bu hamile kalma olasılığım varmı ? ve adetim toplam 28 ve 26 gu arası şimdiden tesekkur ederim

  • Merhaba Sevgi Hanım. Hamilelik ihtimali her zaman vardır. ilişki yaşadığınız tarih, yumurtlama dönemine denk gelmiş olabilir. Sizin olası yumurtlama döneminiz adet tarihinizden sonra ki 11-15. günleri arasıdır. En doğru bilgi için ise, kadın doğum uzmanına muayene olup ultrason ile bakılması gerekir.

  • Merhaba hocam. 2 gun once adet olmam gerekiyordu ama olmadım geçen ay 10 gün kadar gecikti 6sinda oldum normalde 26 sinda olurdum. 08.12.2015 tarihinde yani bugün nisanlimla sürtünme yoluyla ilişkiye girdik Nişanlim boşalmış üstümüzde kıyafetler vardı ama vajinanın üst tarafına kadar geçmiş içcamasirimda iıslaklık vardı yine üst bölgede. Pedde vardıbbende. Hamile olma ihtimalim varmı?

 • Merhaba kiz arkadasim ayın 27 sinde adeti bitti ayın 15 inde iliskiye girdik yymurtlama donemi icerisindemi hamile kalma ihtimali var mi

 • Eşimle adetimin 4.günu ilişkiye girdik 3 gün beraber olduk 20 saat geçtikten sonra ella hapını içtim içtikten bir gün sonra yine beraber olduk korunmadm hamile kalır mıyım

 • Meraba erkek arkadasimla 16 ocakta dün iliskiye girdik icime bosaldı adetimden yaklasik 10 gun sonra oldu acaba hamilemiyim yada bunu nasil anlarim

  • Merhaba Elif hanım. Hamilelik söz konusu olabilir. Kan veya idrar testi ile gebeliği anlayabilirsiniz.

 • 28günde bir adet görüyorum en son 9 ocakta adet gördüm adetim 11.günü esimle korunmadan birlikte olduk hamile kalmış olabilirmiyim

  • Hamilelik olasılığı her zaman vardır ancak sizin olası yumurtlama tarihiniz Adet başlangıcından itibaren 13-15 günleridir. Bu günlerde veya yakın zamanlarda yaşanan ilişkilerde gebelik söz konusu olabilir.

 • merhaba,

  4 aylık evliyim 5 ocak adetim geldi 14-18 ve yumurtlama günü olarak hesapladığım ayın 19 unda eşimle ilişkiye girdik. fakat mide bulantım oluyor arada. cocuk istiyoruz. sizce hamile kalır mıyım?

  • Merhabalar. Yumurtlama döneminde yaşanılan ilişkilerde hamile kalma olasılığı yüksek olmaktadır. Ancak kesin hamile kalırsınız diye birşey yoktur. Bebek istemenize rağmen döllenme gerçekleşmiyorsa, kadın doğum uzmanına muayene olup yumurtanızın durumunu kontrol edin. Gerekli görülürse yumurta çatlatma iğnesi kullanarak hamilelik ihtimalini daha da yükseltebilirsiniz.

 • Oncelikle meraba benim soyle bir sorum olacakti size benm adat dönemim 30aralik ve Ben de ocak 11 birde eşimle birlikte olduk hamile olma olasiligim varmı ??

 • iliskiden on gün sonra idrar testi yaptım negatif çıktı.acaba çok mu. erken diye çıkmadı?ne olur cevap yazın.şimdiden teşekkürler.

  • Merhaba Sibel Hanım. idrar testi için 10 gün yeterli olsada bizim tavsiyemiz adet gecikmesi durumunda yapılmasıdır. En net sonuç o zaman alınmaktadır. Ancak gebelik Şüpheniz varsa kan tahlili yaptırıp bu süre içinde Net sonucu öğrenebilirsiniz.

 • Mrb ayın 8 de adetvoldum 12 sinde ilişkiye girdim ne zaman dollenme olmuştur kan testini ne zaman yapmaliyim

  • Merhaba Özlem Hanım. Ayın 8’inde adet olduysanız, 12’sinde yaşadığınız ilişkide hamile kalma olasılığınız çok düşük. Ancak Kan testi yapmayı düşünüyorsanız yaptırabilirsiniz. İlişkinin üzerinden yeterince zaman Geçmiş.

 • merhaba. adetim 36 gunde bır oluyor. son adet tarıhım 9 ocak. 15. gunde yumurtam 15mm.di. benım yumurtlama günüm ne zamandır? şu an gebelik oluşmuş olabılır mı? teşekkürler

  • Merhaba Ece Hanım. 26-28 ocak sizin olası yumurtlama Döneminiz. Bu tarihlerde ilişki yaşamanız gebelik olasılığını arttıracaktır.

 • Ve ben duzensiz adet oluyorum kasım 8 de olmuştum sonra aralık 27de oldum bugun adet olmam lazımdı ama olmadımm yumurtlama donemim ne zaman

  • Merhaba Esma Hanım. Adet tarihiniz düzensiz oldugu için yumurtlama dönemi tahmini yapmak doğru olmaz. Ancak genel olarak kaç günde bir adet oluyorsanız, o günleri ikiye bölüp, 2 gün öncesi ve 2 gün sonrası arasında kalan günler sizin muhtemel yumurtlama dönemlerinizdir.

   • Çok teşekkür ederim.. Altı ay önce doğum yaptım şimdi hamile isem eğer kızımı emzirmeye devam edebilir miyim peki kimi doktor evet diyor kimisi hayır..

    • Süt salgısı devam ediyorsa kızınızı emzirebilirsiniz. Ancak gebelikten dolayı süt salgısı durabilir.

 • Merhaba.. Ben 35 günde bir adet oluyorum. En son 25 Aralık’ta adet oldum. Yumurtlama dönemim ne zamandır

  • Merhaba Nurgün Hanım. Adet’inizin ilk gününden itibaren 15-19 günleri arası sizin olası yumurtlama döneminizdir.

 • merhaba ben bu ayın 16 sında adet oldum ve bittikten hemen sonra ilişkiye girdim şu an test yaptırsam hamile olduğum belli olur mu

  • Gebelik ilişkiden hemen sonra belli olmaz. Kan tahlilinde ilişkinin üzerinden yaklaşık 1 hafta geçmesi gerekir.

 • Merhaba benim 1 tane kizin var ve esimle bebeğimiz olsun istiyoruz ben adet gününden 5 gün önce iliskiye girdim sonra 5 gün sonra adet oldum ve şuan10 ggünü gecdi ve merak ediyorum acaba test yapsammi yoksa adet olduğum için olmamismidir CVP VERİRSENİZ SEVİNİRİM şimdiden teşekkürler……….. ayrıca 30 günde bi adet oluyorum

  • Merhaba Rabia hanım. Adet olduğunuz için gebelik söz konusu olmayacaktır. 30 günde bir adet oluyorsanız, Adet tarihinizin ilk gününden itibaren 13 ve 17 günleri arası sizin olası yumurtlama döneminizdir.

 • Merhabalar hocam.Ben en son 15 ocakta adet gördüm ve 25-30 gün aralığında bir adet oluyorum adetim bittikten sonra hemen hemen her gün ilişkiye girdim şimdi bir şüphe var içimden gebelik testi yapsam kesin sonjç alır mıyım ? 30 ocaktan sonra eşimle aynı yerde olmayacağız ilişki söz konusu olmayacak hamile olma durumu var mı şimdiden teşekkürler

   • Çok teşekkürler hocam ama vajina içine boşalma olmadı sadece kaçma ihtimali var o yüzden soruyorum gebelik testi yapmalı mıyım diye ?

     • Vajina içine girildiği için gebelik ihtimali olabilir. Erkekte Zevk suyu olarak adlandırılan Prostat salgısının içine bazı durumlarda spermlerde karışabilmektedir ( Erkekte sertleşme olduğunda spermler penis ucuna doğru hareket eder. Bu yüzden gebelik testi yaptırmanızda fayda var.( Ancak bilmeniz gerekir ki hamilelik olasılığı düşüktür)

 • merhabalar. cocuk olmasi icin korunmadik.iliskiye girdikten 10 gün sonra adet gordum.hamile kalip kalmadigim ne zaman belli olur

  • Test yapabilirsiniz. ilişkiden yaklaşık 1 hafta sonra Kan testi yapmanız gebelik olup olmadıgını anlamanız için yeterli olacaktır.

 • Merhaba.Ben 25 aralıkta adet gördüm,5-7-10 ocak tarihlerinde birliktelik yaşadım 17 ocak tarihinde kan testi yaptırdım sonuç<1.20 çıktı.25 ocak tarihinde adet görmem gerekiyordu 8 gün geçti ama olmadım.15 gündür göğüslerim çok ağrıyor ama şişkinlik yok,ani kalkınca kasıklarım kasılıyor ve iki gündür midem bulanıyor bu belirtiler piskolojik mi?şimdiden teşekkürler

 • slm ben 15 aydir evliyim cocugum olmuyor guart var tedavi goruyorum hap kullanuyorum guart engelmi hamilelige

 • Adetimden 10 ya da 15 gün sonra esimle beraber olduk ama cocuk yapmayi istedgimz icin zaten evlendikten beri hic bir sey kullanmadk hamile kalma olasılığım nedr sizce

  • Merhaba Banu Hanım. Hamilelik olasılığı vardır. Bebek istiyorsanız yapacağınız en güzel şey, kadın doğum uzmanına muayene olmanız. Ultrason incelemesi sonucu yumurtanın durumuna göre doktorunuz size vereceği zamanda ilişki yaşarsanız hamilelik ihtimali %80’in üstüne çıkacaktır.

 • Merhaba kiz arkadasimla ocak ayinin 20 sinde iliskiye girdik korunmadan o gun her defasin da iliskiye girdigimiz de her seferde spermi icine birakmadim dun itibariyle 2 gundur migdem bulaniyo vs dedi hamile olasiligi varmidir kesin sonucu nasil ve hangi yolla ogrene biliriz yardimci olurmusunuz?

  • Merhabalar. Hamilelik olasılığı vardır ancak belirtileri bu kadar erken ortaya çıkmaz. Gebeliği öğrenmenizde en kesin yöntem, Kan tahlili ve ultrason ile muayenedir.

 • Merhaba , esimle 16 ocakta iliskimiz oldu . Ve hamileyim. Kac gunluk hamileyim ve ne zaman 1aylik olacaq.cevaplarsaniz cok sevinirim , simdiden Tesekkurleeeeeer

 • Merhaba, adet günüm 25 ocakdı Şubatın 3 ve 4 de eşimle beraber oldum bebek istiyoruz.Testi en erken ne zaman yaptırabilirim çok merak ediyoruz şimdiden teşekkürler

 • Mrb iyi gunler ben rontgen teknisyeniyim yani radyasyona maruz kaliyorum surekli o yuzden benim hamileligimi en kisa surede ogrenmem gerekiyor iliskiden sonra en kisa zamanda nasil ogrenebilirim hamileligi yardimci olursaniz sevinirim

 • Merhabalar ben duzensiz adet oluyorum ve bir ay oluyor isem genellikle iki ay olmuyorum cnki tiod ameliyati oldum ondan kaynaklaniyor sanirim ve 16 ocakda adet oldum ve yumurtlamayi hesapladim yumurtma tarihi tutmuyor ama 6 subartta eşimle birlikte olduk yinede yumurtlama tutmadigi halde hamile kalma sansim varmidir cok istiyorum lakin yinede kalma şansım varmidir ? Ilginize simdiden teşekkür ederim..

  • Merhabalar. Tiroid hormonundan dolayı yumurtlama dönemleriniz farklılık gösterebilir. Sizin her an hamile kalma olasılığınız vardır ancak bebek istiyorsanız kadın doğum uzmanına muayene olun. Ultrason ile muayene sonucunda yumurtanızın durumuna göre size ilişki için uygun zamanı belirleyecektir. Bu zaman içinde yaşadığınız ilişkide gebelik oluşma ihtimali oldukça yüksek olamktadır.

 • Slmlar ben 9 aydır evliyim çocuk istiyoruz kadın doğuma gittim klomen verdi sonrasında da çatlatma iğnesi vuruldum birgü. Aralıklarla da ilişki önerdi bugün çatlatma iğnesi vurulalı 13 gun oldu adetimde 18 şubat acaba adet gününden önce test yapsam çıkarmı gebelik kan tahlili

  • Merhaba Gül Hanım. Kan tahlili yaptırıp Beta-HCG değerine bakarsanız gebelik olup olmadıgı anlasılacaktır. idrar testi için Genellikle adet gecikmesi oldugunda bakılması net sonuç vermektedir.

 • Ben adetim bittikten hemen sonraki gün ilişkiye girdim ve tam anlamıyla olmadı sadece kızlık zarmdan dolayı kanamam oldu hamile kalma gibi bir ihtimalim var mı ?

 • Merhaba ben ilişkiden sonra üç gün gecikmeyle adet oldum bir sonraki adetim yani diğer adetim On gün gecikti fakat hiç ilişki yaşamadık hamile olma olasılığım var mıdır

 • Merhaba ben 3 ocakta birlikte oldum yedi gün sonra kan tahlili yaptırdım negatif çıktı.fakat mide bulantisi,koku hassasiyeti, kasık ve bel ağrısı var acaba tahlilde çıkmama ihtimali varmı?

 • merhaba ben 20 ocakta hastalandım.en son 11 şubatta eşimle ilişikiye girdik ve boşalma oldu. ve ben 16 şubatta hastalandım. biz bebek istiyoruz hamile kalma şansım ne kadar

  • Merhaba Burcu hanım. Adet oldugunuz için gebelik ihtimali de ortadan kalkmış oluyor. Hamile kalmak için Yumurtlama döneminde olmanız gerekir. Yumurtlama Dönemini Hesaplamak için Yumurtlama Günü Hesaplama adlı yazımızda yer alan hesaplayıcıyı kullanabilirsiniz.

 • Meraba ben eşimle adetın bırıncı gunu ılıskıye gırdım adet ve adetımın 2.ncı gunu adetım kesıldı sonra pembe bı sıvı geldı bıdahada bırsey gelmedı 72 saat ıcınde ella hap kullandım gebelık rıskı varmı ?

  • Gebelik riski yok denecek kadar azdır. Ella ertesi gün hapını içtikten sonra mı adetiniz kesildi ?

   • İlişkiden sonra adetim o aksam normal geldi ella ıctım elladan sonra bıdaha gelmedi pembe pembe geldi gunden gune az az gelmeye basladı spermler adetin devamını etkılermi

    • Hayır etkilemez. Ancak kullanmış olduğunuz ella ertesi gün hapı Kanamanın artmasına veya azalmasına neden olabilir.

 • Mrblar hamileyim çok şükür Rabbim hayırlısıylada sağlıklı bir şekilde kucağına almayı nasip etsin Rabbim bütün çocuk isteyenlere hayırlı evlatlar versin en kısa zamanda

 • merhaba,geçen ay ki adetimden bu yana 25 gün geçti normalde 20-22 günde bir adet oluyorum 3 gün önce gebelik testi yaptırdım negatif çıktı.Sürekli olarak eşimle deniyoruz.Teste çıkması için erken olma ihtimali var mı?

  • Adetiniz geciktikten sonra test yapmanız doğru olandır. Her adet gecikmesinin sebebi gebelik değildir. Adet gecikmesine neden olan bir çok durum mevcuttur.

 • merhabalar adetime 5 gün kala eşimle 3 gün ilişkiye girdik ve içime boşaldı ve şuan adetim 2 gün gecikti hamile kalmış olabilirmiyim ne zaman test yaptırmalıyım

  • Merhabalar. Sadece bu günlerde bir ilişki yaşadıysanız, hamilelik olasılığı düşüktür. Gebelik testini adetiniz geciktikten 3 gün sonra yapmanız , sonucu almanız için yeterli olacaktır.

 • Merhaba 2 yıllık evliyim.Adet düzensizligim var.Bazen 29 bazen 35 bazende 40 günü buluyor.En son adetim 35 gün sürdü.23 ocakta hastalandım 30 ocakta bitti.6 Subatta ovulasyon testinde cift cizgiyi gördüm.6 subat,14 subat ve 18 subatta birliktelik oldu.Aralıklarla sol kasıgımda agrı oluyo.Bugün yani 21 subatta biraz daha arttı sancıya dönüstü.Sol kasıgımda sislik,halsizlik,uyku hali,kalcamın yanlarında agrı,gögüs ucumu az sıkınca acıma var.İliski olmadan önce bunları yasamadım.3 farklı markanın gebelik testini yaptım negatif cıktı.Adet düzensizligim oldugu icin ne zaman adet olucagımı kestiremiyorum.P.tesi kan tahlili yaptırsam sonucu net verirmi.Birde size göre hamilemiyim.Biraz uzun oldu.Cevabınız icin simdiden tesekkür ederim..

 • Merhaba ben ocak ayı basinda hamile olduğumu öğrendim fakat hamile degil kimyasal gebelik yaşayip düşük yaptim beta hcg ilk ogrendigimde 300.08 di sonra degerimin sifirlanmasi 20 gün sürdü. Ve ocak sonu sifirlandi,8 subatta ilk adeti oldum doktor normal düşüklerdeki gibi tekrar hamile kalmam icin beklemek zorunda olmadığımı soyledi..yeniden deniyoruz sizce devam edelim mi yoksa bi sure bekleyelim mi? 1 senedir evliyiz ve çocuk istiyoruz.

  • Merhabalar. gebeliği düşünebilirsiniz. Ancak önemli olan siz kendinizi buna hazır hissediyor musunuz. Hem psikolojik hemde fiziksel olarak kendinizi hazır hissediyorsanız bir problem olmayacaktır. Ancak gebelik oluşması durumunda ilk zamanlarda kontrollerinizi sıkı tutmanız gerekir. Dış gebelik yaşayan kişilerde genellikle risk artarak devam etmektedir.

 • Mrb benim doktorum bana klomen ve inofolic verdi kullandım yarın adet günüm acaba bugün idrar testi yapsam doğru sonuç alabilirmiyim

 • Merhabalar ben 2 yildir evliyim cocuk istiyoruz ama ben duzensiz adet oluyorum 2 3 ayda bir doktora gittim adet sokucu kullandm bu ay ve doktor yumurtlama gunumun adetin 12 den 15 e kdr dedi sizce dogrumu bugunlerde iliskiye girdik ama adetime cok 15 gun var hamile olabilir miym nasil anlarim belirti olur mu

 • merhabalar adetime 6 gün kala kan testi yaptırdım sonuç 4.1 çıktı, bugün adetime 2 gün var belimde ve kasıklarımda çok ağrı var, midem de bulanıyor hamile olma olasılığım var mı acaba, yeniden test yaptırsam çıkar mı şimdiden teşekkürler

  • Merhaba ilknur hanım. Mutlaka yeni bir test yaptırın. Beta-HCG değeri 4.1 den daha yüksek çıakrsa hamile oldugunuz anlamına gelir. ( Genellikle bu şekilde oluyor ancak istisnalarda var )

 • Erkek arkadaşımla uzerimizde boxer varken sürtünme yoluyla ilişkiye girdik 24saat geçmeden norlevo kullandım hamile kalır mıyım

 • İlişkiden 9gun sonra test yaptırdım hamile değilim ama şuan 5 gün adwtim gecikti hamile olabilir miyim.tam bir birliktelik olmadı sperm içeri girmeden hamile kalma ihtimalim var mi.

  • Merhaba Gül hanım. Vajina içine boşalma olmadan gebelik oluşması söz konusu değildir. Adet gecikmesi sebeplerini ele aldığımız Adet Neden Gecikir Adlı yazımızı okuyarak olası sebepler hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

 • Merhaba 2yıllık evliyim. Artik bebek sahibi olmaya karar verdik. 26 şubatta korunmayı bıraktık. Adetlerim düzensiz en son 5şubatta adet olmuştum. 2 gündür göğüslerimde hassasiyet mevcut. Kasık var ve sık idrara çıkıyorum. Acaba gebelik belirtisi mi yoksa psikolojik mi anlam veremedim. Bu kadar kısa sürede bu belirtiler olur mu ve ne zaman test yaptırmalıyım ?

  • Merhabalar. Adet düzensizliği yaşıyorsanız gebelik ile ilgili bir bilgi vermek doğru olmaz. Bir kaç ay boyunca denemeye devam edin. Şayet başarılı olmazsanız kadın doğum uzmanına muayene olun. Yumurtanızı ultrason ile kontrol edip size doğru zaman için gün verecektir. O aralıklarda ilişki yaşadığınızda gebelik ihtimali çok yüksek oluyor. Böylece hayallerinize kavuşmanız mümkün olacaktır.

 • merabalar birsorum olcak bensubat yi adetimi olmamistim 15 subtta bir iliskim oldu icime bosalma olmadi fkat emizlendkten sonra yine oldu ondada icime bsalma olmadi 24 subatta test yaptim negatif ckti sbat ayini regli olmadn gecirdim 2 martta tekrar yaptim yine negati cikti kanda test yaptirmya korkuyorum acba bidaha nezaman tst yapmaliyim gebe kalms olabilirmyim

  • Merhaba Ezgi Hanım. idrar testi genellikle ilişkiden 2 hafta sonra sabah ilk idrarla yapıldığında net sonuç vermektedir. Kan testi ise 1 hafta sonra sonucu bize göstermektedir.

  • Merhaba Damla hanım. idrar testinde genellikle Adetin gecikmesi beklenir. 1 hafta 10 gün sonra yapılan idrar testinde alınan sonuçlar sağlıklı olamayabiliyor. Bu süre içinde en doğru sonucu veren test, BETA-HCG yani kan testidir.

 • en son 28 ocakta hastaandm subatin 15 ind iiski ysadm icme bsalma omadi teizlendiktn sonraterr iliski yasadik hamile kalmis olablirmiyim 24 subtta ve 2 martta test yaptm negatif ckti yined hamile kalmis olabilirmyim

 • adet günün 25 şubattı eşimle 24 şubat ilişkiye girdik hamile olma olasılığım nedir? ilişkiye gireli 8 gün oldu ve bende baş dönemsi baş agrısı halsizlik ve devamlı tatlı yeme istediği var kısa zamanda cpv verirseniz sevinirim

 • Merhaba ben sevgilimle iliskiye girdim kondomla korunuyorduk ve bosaldi disari cikarinca bi sivi disari dogru akti ama sperm olup olmadigini cozemedik, hamile kalma ihtimalim var mi?

  • Merhaba Beyza hanım. Kondomda yırtık yoksa hamilelik söz konusu olmaz. Akan sıvı size aitte olabilir.

 • Merhaba; 1 ocak gunu kız arkadasımla kondomlu ılıskıye gırdım. Ardından 72 saat sonra ella içti su an şikayetlerıvar. Adeti ılk ay gecıktı fakat sonrakı ay zamanında geldı. Hamıle olma olasıgı ve hamıle kaldıysa normal kan testınde cıkar mı? tesekkurler

  • Hamilelik söz konusu olsaydı bunu çoktan fark ederdiniz. Partnerinizin Şikayetleri ne konuda ? Kan testi yaptırabilirsiniz.

 • 2 ocakta tam ilişkiye girmeden üstümde kıyafetlerle ilişki yaşadım.Ama meni var mıydı ortada hatırlamıyorum.Hamile olabilir miyim sonra iki kere adet oldum.Ama Son adetim daha kısa sürdü gibi.23 şubatta ve 3 martta kan tahlili yaptırdım.Negatif çıktı. Hala korkum var.Bir aydır midem bulanıyor. Kasıklarım ağrıyor. Sizce bir daha kan tahlili yaptırmam gerekiyor mu?biliyorum biraz garip ama korkum nedeniyle soruyorum Size.

 • Ilişkiden1 gun sonra kanamam oldu ama cok acik renkte bi kanamaydi 2 gündür kanamam var. Adet mi oldum onu da anlamiş degilim.

  • Merhabalar. Yaşadığınız kanamanın ilişki ile alakalı bir durum olduğunu sanmıyoruz. Adet tarihinize yakın bir günde kanama olduysa, yaşadığınız kanama adet kanaması olabilir.

 • Merhaba arkadaslar ben 21 gunde bir adet goruyorum son adetim bu ayin 3 unde bitti esimle gun asiri iliskiye giriyoruz basimda iki gundur agri var siddetli supheleniyorum birde bnm tam yumurtlama gunum ne gundur

  • Merhaba Ysemin hanım. Gebelik belirtileri bu kadar kısa sürede ortaya çıkmaz. Başka sebeplerden dolayı bu rahatsızlıkları yaşıyor veya hissediyor olabilirsiniz. Yumurtlama Gününü hesaplamak için Yumurtlama Günü Hesaplama testi adlı yazımızda bulunan hesaplayıcıyı kullanarak öğrenebilirsiniz.

 • Merhabalar 19 yaşındayım 28 Şubat’ta adet oldum 5 martta da bittim 8 martta da erkek arkadaşımla arkadan ilişkiye girdik fakat arkama boşaldığında dışarı da çıktı hamile kalma ihtimalim var mı? Internette araştırdım idrardan sonra karbonat dökün kabarırsa hamileriniz yazıyordu denedim ve kabardı sizce böyle bir şey mümkün mü?

  • Merhaba banu hanım. Gebelik söz konusu değildir. Hamilelik oluşabilmesi için Vajina içine boşalma olması gerekir.

   • Çok teşekkürler peki dışarı Çıktığı için vajinanın oraya akma ihtimali var mı? Varsa da öyle bişeyde hamile kalır mıyım?

 • Adet.den snra 2 gunde bir surtunme ile iliski yasadik bosalmaya yakin kendini cekiyordu . Bi defadan snra kendini temizleyp ttekrar ack bi sekilde surtunme ile bosaliyordk. Hamile riskim var mi

 • Merhaba adetimden hemen sonra sevgilimle sürtünme yoluyla iliski yasadk tam bosalacagi sira yataga bosaldi. kendini temizledkten sonra tekrar surtunme yolu ile iliskiye girdk. Adetime 10 gun var . Hamilelk riskim var mi? Mide bulantisi kokulardan rahatsiz olma ve goz kararmasi gbi sikayetlermde var

 • merhaba Ben 17 subatta adet gordum esimle 3 Martta beraber oldum hamile olabilirmiyim lutfen yardimci olursaniz Cok sevinirim

 • Hocam merhabalar..benım en son adetımın ılk gunu 25 subattı ve yumurtlama gununu hesapladığımda 11 mart cıktı bız o gun esımle bırlıkde olduk uzun sure yataktan kalkmadım cunku bebek ıstıyoruz..ilişkiye girelı 2 gun oldu adetıme de daha 8-10 gun var..sizce hamıle kalmış olabılırmıyım adet gününe kadar bekleyemıycem..kan testınde cıkarmı 2 günlük bebek..

  • Merhaba Sibel hanım. Kan testinde doğru sonuç alabilmek için ilişkiden sonra yaklaşık 1 hafta beklemenizde yarar var. Heyecanınızı anlıyoruz ancak, maalesef doğru sonuç için biraz daha beklemelisiniz.

   • TESEKKUR EDERIM ILISKIDEN SONRA BUGUN TAM BIR HAFTA OLDU YAPTIRSAM CIKARMI KAN TESTINDE BİR DE BIR HAFTALIK BEBEGIN DEGERI EN AZ NE KADARDIR )
    🙂

    • Merhaba Sibel hanım. Başlangıç için kan tahlili yaptırabilirsiniz. Gebelik oluşmuşsa beta-HCG değeriniz yüksek çıkacaktır. 1 hafta sonra yeni bir test yaptıracaksınız, yükseliş devam ediyorsa kesin hamilesiniz denir.

 • mrhblar ben şubat 18 de hasta oldum 27 sinde eşimle korunmayı bıraktık ve o günden sonra 2 günde bir ilişkiye girdik bugun göğüslerim sızlamaya başladı adet günüme 1 hafta var acaba adet olacağım içinmi sızlıyor yoksa hamilelilk belirtisi olabilirmi kan tahlilini ne zaman yaptırmamı önerirsiniz.

  • Merhaba Sena Hanım. Kan tahlilini yaptırabilirsiniz. ilişkinin üzerinden yeterince zaman geçmiş.

 • Adetim bitti ve 1 gun sonra birlikte olduk bebek istiyoruz ne zaman test yaptirabilirim birdahaki adet gnumu beklemem gerekiyormu ??

  • Merhaba Aysen hanım. Öncelikle hamilelik için doğru zamanı tahmin etmek için Yumurtlama Dönemi Hesaplama Testi adlı yazımızda yer alan hesaplıyıcıyı kullanarak, yumurtlama gününüzü hesaplayınız. Bu günlerde ilişki yaşadığınızda gebelik olasılığı daha yüksek olmaktadır. gebelik testini ise ilişkiden yaklaşık 1 hafta sonra yaptırabilirsiniz.

 • Merhaba hocam eşimle ayin 13.14 iliski yasadik icime bosaldi adettim genelde ayin 23 baslayip 27 bitiyor hamilemiyim merak ettim

  • Merhaba Serpil hanım. Öncelikle Yumurtlama Dönemi Hesaplama testi Adlı yazımızdan yumurtlama gününüzü hesaplayınız. Şayet ilişkiniz Yumurtlama dönemine denk geliyorsa, hamilelik söz konusu olabilir. Bu yüzden gebelik testi yaptırmanızda fayda var.

 • Esimle adetten 3 gun once iliskiye girdik. Adetim 13 gun gecikti hala adet olmadim. Kan ve idrar testinde negatif cikiyor ama. Sizce ne olabilir

 • merhabalar ben subatin 20 sinde rengli oldum 24 dunde bittim cocuk denemsi yaptik martin 2 si 4du 6si ve 9 zunda hamile oldugum kan testinde cikarmi bugunde ayin 16 si kacindan sonra saymam gerek ve ayriyetten halsizlik yorgunluk ruhsal degisiklik var bianda gulup biyandan agliyorum bu aralarda mide bulamtisi var ama hiç kusmadim normal erken gebelik testi aldim 3 gün once negatif cikti cevabinizi maildende bekliyorum

 • Ben öğretmenim eşimle ayrı yerlerde görev yapıyoruz ayin 1 ilişkiye girdik 10 kan tahlili yaptırdı sonuç negatif çıktı adeti ayin 15 yedi fakat adet olmadım hamile olabilirmiyim

  • Merhaba Rabia hanım. idrar tahlili mi yatırdınız yoksa kan tahlili mi ? Ayrıca mevsim değişikliğinden dolayı adet tarihinde gecikme söz konusu olabiliyor.

 • merhabalar. Benim sorum şöle. En son adet dönemim subatin 20 si. Adet duzenli 28 gunde oluyorum. 3 gun once kan testi yaptirdim 0 cikdi yani doktor hamile deyilsin dedi. Bugun de idrar tahlili yaptim cikmadi. Ama midem de yanma bulanti var 2 gundur kafami yastikdan kaldiramiyorum. Hamile olabilirmiyim?

 • hocam merhabalar esımle korunmasız yumurtlama gununde ılıskı yasadık 2 gun arayla ..adetıme yaklasık 1 hafta var bugun kan tahlılı yaptırdım negatıf cıktı ılıskının uzerınden 1 hafta gecmstı kanda bu süre zarfı ıcınde yanılma payı varmıdır yoksa gercekten hamıle degılmıyım ? 🙁 cok acıl cvp yazarmısınız?

  • Büyük olasılıkla hamilelik söz konusu değil. Ancak kesin sonuç almak için önümüzde ki hafta yeni bir tahlil yaptırmanızda fayda var.

 • Hocam bir sorum olacakti bdn bu martin 13de adet olmam gerekirken olmadim ama korunuyorduk martin 19 oldu yine adet olmsdim 19da da korunmayi biraktik bugun tam5 gun gecti iliskiye gireli acaba hamile olma sansim ne kadar bu cuma randrvum var cuma gunu tam9 gun olucsk kanda hamilelik cikarmi lutfen acil cevap brkliyorum

  • Merhaba Nisan hanım. Ayın kaçında ilişki yaşadığınız ve yumurtlama döneminde olup olmadıgınız önemlidir. Bu bilgileri vermediğiniz için birşey söyleyemiyoruz.

 • Merhabalar 17 subat son adet 26 günde bir olurum 7 mart ilişki 14 mart beklenen adetti fakat 15 mart erken gebelik testi yaptıp pozitif çıktı sonra aynı gün kahverengi akıntılar oldu ayın 19 marta kadar ama sadece kahverengi kırmızı hiç görmedim aynı gün kanda beta hcg yaprırdım 0.4 çıltı yani yok idrar test beni yanılttı.. Sonra 20 martta dayanamayıp 1 test daha yaptırdım oda 0.39 çıktı kahverengi akıntı dün tamamen bitti az önce tuvalete gittim ve peçeteye afedersiniz ama böyle sümük kıvamında beyaz ve kahve karısımı bişey geldi sizce ne olabilir geç döllenme olabilirmi.. Ve bugün itibariyle 20 si 21 22 mart tarihlerinde tekrar korunmasız ilişki oldu yumurtlama zamanımda sizce ne zaman kan tahlili yaptırmalıyım Bide hesabı siz yapın nolur olabilirmi..

  • Merhaba Çağla hanım. Yaşadığınız kanama adet kanaması olabilir. Özellikle baharın gelmesi ile birlikte Adet tarihinde farklılıklar olabilir. Bunların sebebi de hormon salgılarının değişmesidir.

   ilişki yaşadıktan yaklaşık 1 hafta sonra kan tahlili yaptırabilirsiniz. Sizin için önemli olan mart ayında yaşadığınız Adet tarihidir. Bu aydan itibaren ilk 2 ay adet tarihinde 5 gün önce 5 gün sonra gibi değişimler yaşanabilir.

 • Adetimin ilk gününden 12.gün iliskiye girdik ve şuan 14 gun kadar bi sure gecti hamile kalma olasiligim var mi cevap yazarsaniz sevinirim ??

  • Bir kez düşük yaptim ve tekrarini yasamak istemiyorum çünkü anne olmayi çok istiyorum lutfen cevap yazarmisiniz..

   • Adetim çok dūzensiz aslinda 25 günde de geliyor 35-40 gūnde de ve bu yūzden hesaplamamda nekadar doģru bilmiyorum ayrìca guatir da hamile kalamamakta etkilimidir …

    • Guatr Adet düzensizliğine neden olabiliyor. Bu yüzden hamilelik üzerinde de olumsuz etkiler yaşatabiliyor. Sizin için en doğru seçim, kadın doğum uzmanına muayene olmanızdır. Doktorunuz size hamile kalabilmeniz için uygun zamanı söyleyecektir.

 • Merhaba hocam bugün 6 gün oldu ama ben çok merak ediyorum adet günü nede 7 gün var kan testi yapstirsam çıkarmi Teşekürler şimdiden

  • Merhaba Asya hanım. Kan testinde aşağı yukarı bir sonuç alırsınız. merakınızı gidermek adına test yaptırabilirsiniz.

   • Hocam Merhaba ben nisanin 3ü adet başlangıcı m 8 de bitti ve ilişki yaşandi bugün ayin 18 ve 2 güne bir ilişki oldu çok merak ediyorum inslah bu sefer olur 🙁

    • Merhaba Asya hanım. Sürekli ilişki yaşamakta sperm kalitesini düşürdüğünden doğru değil. Siz kaç güne bir adet oluyorsunuz ?
     Yumurtlaam döneminde yaşanılan ilişkilerde hamile kalınır. Sperm kalitesi yeterli ise hamile kalmış olabilirsiniz.

 • Hocam Merhaba ben Martin 11’inde adet oldum adetimin 5.gununde ilişkiye girdik 6 gün adetim tamamen bitti ve yumurtlama günümü hesapliyodum bugün yumurtlama gunumdu gene iliskiye girdik hamile kalma olasiligim nedir bana yardımcı olurmusunuz

  • Merhaba Mihriban hanım. Yumurtlama gününde yaşanılan ilişkilerde hamilelik söz konusu olabilmektedir.( Bu olasılık bu dönemlerde çok yüksek olmaktadır). Adetiniz gecikirse gebelik testi yaptırın.

 • HOCAM BEN bu geçtiğimiz perşembe ilişkiye girdm yani bebiş istiyoruz 11 ve 7 yaşında bir erkek birde kızım var onlar kardeş çok istedikleri için salı günü spiralimi çıkarttırdım perşembede ilişki oldu ve şiddetli sol kasık ağrım var hastaneye gitsem hemen röntken çekiyorlar oyuzden gitmedim ve akşamda baş dönmesi oluşmuştu acaba hamilemiyim gitsem kan testi yaparlarmı ve kan testindede bukadar erken küçükte olsa kendini belli edermi ayrıca 8 İle 12tarihleri arası regl zamanım Ayrıca yumurtlama dönemindemi olmuş ilişkimiz yanıtlarsanız çok sevinirim şimdiden tşkler 

  • Merhaba Nurcan hanım. Gebelik belirtileri bu kadar erken ortaya çıkmaz. Bu yaşadıklarınız Spirali çıkarttıgınız için yaşıyor olabilirsiniz.

 • HAYIRLI GÜNLER HOCAM BENİM REGİL DÖNEMİM 8YADA 12ARASI OLUYORUM KASIĞIMDA ÇOK AĞRI OLUYOR SOL KASIKTA VE BEBEK İSTİYORUZ SALI SPİRALİMİ ÇIKARTTIRDIM YANİ5 YILDIR KORUNUYORDUM SALI ÇIKARTTIRDIM PERŞEMBE VE CUMADA İLİŞKİYE GİRDİK DAHA İLAÇTAKULLANAMIYORUM HAMİLELİK VARMI DİYE YUMURTLLAMA DÖNEMİNE DENK GELMİŞMİDİR KAN TESTİNİ NEZAMAN YAPTIRAYIM BİLGİNİZE İHTİYACIM VAR ŞİMDİDEN TŞKLER….

 • Merhaba. 4 mart tarihinde adetim bitti ve 24 martta, adetime birkaç gün kala cinsel ilişkiye girdim. Takvimime göre 29 Mart’ta yeniden adet olmam gerekiyor ancak 2 gün geçti hala olamadım. Göğüslerimde hassasiyet ve iç çamaşırımda kahverengi lekeler var. Hamile olma ihtimalim var mıdır? Yoksa bu belirtiler adetten önce de görülebilir mi? Ve son olarak doğru sonucu alabilmem için idrar testini ne zaman yapmam gerekir? Teşekkür ederim.

  • Merhaba Özge hanım. Büyük olasılıkla yaşadığınız lekelenmeler adet habercisi olan lekelenmeler. Havaların bir ısınıp bir soğumasından dolayı Adet tarihinizde sapmalar olabilir. idrar testinde net sonuç alabilmek için Adetiniz geçtikten 3-5 gün sonra yapmalısınız.

 • 17 şubat adet oldum 8 mart eşimle beraber olduk tekrar 15 mart adet oldum herzamankı gıbı adetım 5 gün sürdü sizce hamilemiyim lütfen cevap verirmisiniz??? Teşekkür ederim

 • Hocam Merhaba ben Martin 11’inde adet oldum adetimin 5.gununde ilişkiye girdik 6 gün adetim tamamen bitti ve yumurtlama günümü hesapliyodum bugün yumurtlama gunumdu gene iliskiye girdik hamile kalma olasiligim nedir bana yardımcı olurmusunuz

 • Mrb hocam benim adet dönemim Mart 20 ve 15 martta birliktelik oldu ve suan ben adet olmadım bu kadar kısa bi dönemde hamile kalinilabilirmi acilll cevappp

  • Merhabalar. Hamilelik ihtimali her zaman vardır. Ancak Mevsim ve hava değişikliğinden dolayı adetiniz gecikiyorda olabilir. Biraz sabırlı olmanızda fayda var.

 • Kocamla adetime 7 gun kala iliski yasadik kasigima agri giriyor arada hamile kalmis olabilir miyim

 • Ben esimle hergun iliskiye giriyoz ama benim adetim duzensiz iltihapim var hamile kalabilirmiyim cvp lutfen

  • Hamile kalabilirsiniz elbet ama Doğru zamanda ilişki yaşamalısınız. Hergün ilişki yaşamak sperm kalitesini düşürü ve gebe kalma şansını azaltır

 • Merhaba yumurtlama günüm 17 martta bizde 17 19 23 te ilişkiye girdi Mart adet günümü ama olmadım 31 martta test yaptım negatif çıktı şimdi nisan hamile olabilirmi yi testi idrarda yaptım

 • Slm hocam
  Adet gunume daha on gun var..cok merak ediyorum.adet gününü beklemek zorundamIyız..test yaptırsak hamile olup olmadığım anlaşılır mi..gebelik kaç gunde oluşuyor acaba?

  • Merhaba Yagmur hanım. Kan tahlili yaptırabilirsiniz ancak idrar tahlili doğru sonuç için beklemenizde fayda var.

 • Merhaba Hocam geçen ay 3 martta adet oldum normalde 28 günde bir adet olurum yani 31 martta adet olmam gerekiyordu ama olmadım. 28 martta yani adet olmam gereken tarihten 3 gün önce sürtünme yoluyla ilişki yaşadım fakat rahmime bosalma olmadı göbeğime yakın yere boşaldı. İnternette okuduğum yazılarda adete birkaç gün kala hamilelik olmayacağı yazıyor. Bugün 4 nisan adetim 4 gün gecikti ve hayatımda ilk kez oluyor ve bugün kahverengi bi akıntı oldu. Hamile olmaktan korkuyorum piskolojim çok kötü sizce hamilemiyim

  • Hamilelik olasılığı çok ama çok düşüktür. Mevsim değişikliğinden dolayı adetiniz gecikmiş olabilir.

 • merhaba hocam ben adetim bıttıkten sonra bor kaç kafta sonra ılişkıye gırmiştım koruyorduk ama korunmuyor sımdı ama adet olma günüm yaklaşıyor hamıle kalma. Şansım varmı. Açıl bır cevap yazarsanız bıde çok az bıseylermı kan geldı bıde

 • Merhaba hocam ben 10 martta adet gördüm 18 martta ise jinekolaga gittim cocuk yapmamda problem olmadigini gayet saglikli oldugumu söyledi ama biraz enfeksiyon oldugunu ve 7 günlük bi ilac tedavisi uyguladi ve bitti 30 martta da korunmadik hamile olabilirmiyim cevap verirmisiniz tesekkürler

 • meraba admin iki yillik bi iliskim var iki ay sonra okul bitecek evlenmeyi dusunyz fakat mart 28 de iliskiye girdik bir gun icinde uc defa iki sorum olacak bir kiz arkadsmn bigisi olmadn oldu oldunu kiz farketmiyormu ikincisi hamile kalmsmdr kalmissa ne zman ogrenebilrm su an icin ona soyleyip test yapmaktan korkuyrm stresten kafayi yiycm yardimci olun

 • merhaba kız arkadaşımla korunmasız ilişkiye girdik ve zevk suyu gitti bizde 7 saat sonra ertesigun hapı aldık ve onu kullan 1 hafta sonra kız arkadasım test yaptı negatif çıktı ve 3 gün sonra bidaha yaptı yine aynı ve yaklaşık 25 gün felan oldu kız arkadasım karnıma ağrı felan giriyo dedi ve hala adet gormedi sizce ne yapmalıyım bi sorun olurmu teşekkür ederim

  • Merhabalar Zafer bey. Kullandıgınız ertesi gün hapından dolayı, adet tarihinde değişimler meydana gelebilir. Gebelik olasılığı yoktur. Korkmanızı gerektirecek birşey yok.

 • mrb eşimle yumurtlama döneminde beraber olduk ve aradan 5 gün geçti ama adettime var daha göğüs uçlarım kaşınıyor ve kasıklarımda batma oluyor ve mide ekşimesi arada oluyor. gebelik testi için ne kadar beklemek doğru oluyor.

  • Merhaba Mira hanım. Kanda gebelik testi yaptracaksanız ilişkinin üzerinden yaklaşık 10 gün geçmesi idealdir.

 • MRb ayın 1 de adet oldum adetim bittiginden 1 gün sonra eşimle ilişkiye girdik acaba hamile kalma oranım yüksek mi

  • Hamilelik ihtimali genel olarak yumurtlama döneminde yaşanılan ilişkilerde yüksek olmaktadır. Sizin böyle bir durum olmadıgı için hamilelik ihtimali düşüktür.

 • Merhaba son adet tarihim 26 mart ve 3.gunu klomen gunde 2adet kullandim.Nisanin 6 sina kadar duzenli iliski oldu.Bu surede gebelik olusmusmudur. En erken iliskiden kac gun sonra gebelik belli olur.

 • mrb eşimle ilişkiye girerken kuruluktan dolayı bebe yağı kullanıyoruz bu spermlere zarar verirmi hamilelik oluşmunu etkilermi acaba şimdiden teşekkürler.

  • Merhaba Sena Hanım. Gebeliği etkilemez ancak, Cinsel yaşamınızın sağlıklı olabilmesi için Tedavi görmenizde fayda var. Yaşadığınız Problem : Vajinismus…

 • İlişkiden 23 gün sonra kanda gebelik testi yaptirdim sonuç 0-5 mIU/ml çıktı, doktorum bana primolut verdi 3 gün kullandim ve biraktim 3 gün sonra adet oldum 3 gün sürdü, ilaçla adet gördügüm için şüphelerim var, hamile olma ihtimalim varmı? Şimdiden teşekkürler

 • merhabalar 3 aydır doğum kontrol hapı kullanıyordum ayın 31 adet oldum ve hapı bıraktım yalnız adetim damla damla ve çamur gibiydi nedenini merak ediyorum birde eşimle 3 gündür korunmasız ilşki yaşıyoruz hamile klama olasılığım nedir ve en erken nezaman yahlil yaptırabilirim öğrenmek için

  • Merhabalar. Adet şeklinizin böyle olmasında mevsim geçişleri ve kullandıgınız doğum kontrol ilacı olabilir. Gebelik oluşması için yumurtlama döneminde ilişki yaşamanız gerekir.
   gebelik testini ilişkiden 10 gün sonra Kan testi ile yapabilirsiniz.

 • Biz esimle kotunuyoduk ama ayin 20 sinden sonra birakdik korunmayi ve bu ayin 3 de adet olmam gerekiyodu olmadim 4de ise kan tahlili yaptirdim negatif cikdi sizce hamile Olabilir mi yim

 • Merhabalar.BEn ilişkiden dokuz gün sonra kan testi yaptırdım.bhcg 2.00 çıktı.DOktorum hamile olmadığımı söyledi.Adetim üç gün geçti hala tereddüt ediyorum.bilgi verirmisiniz.

   • Hocam benim merak ettiğim şey ilişkiden dokuz gün sonra kan testi kesin doğru yanıt verirmi.teşekkürler ilginiz için.

    • Evet Verir. Ancak Kan tahlilinde tam doğru sonucu almak için en az iki kez tekrarlanması lazım ve BETA-HCG değerinin artışına bakılması lazım.

 • Iyi aksamlar hocabenim 11 ve 8 sekiz yasinda 2 cocugum var 3.icin 4 aydir korunmuyoruz fakst hsmile kalamadim.ustelik yumutlama gunlerinde ilidkide bulunuyoruz. Sizce sorun ne olabilir

  • Merhaba Melis Hanım. Kaç yaşındasınız ? Uzun süredir denemenize rağmen Gebe kalamıyorsanız, Eşiniz ile birlikte muayene olmanızda fayda var. Bazen kadında herhangi bir sorun yokken, erkekte sperm kalitesi düşebiliyor. Bu yüzden ölçüm yapılmasında fayda var.

 • Hocam merhaba ben 7 aydır dogumkontrol hapı kullanıyorum gecen ilacım bitti hasta oldum hastalığımın 3.gunu kesmek icin sabh 1 tane aksam 1 tanr daha ictim kesilmisti yalnız akşam esimle birlikte olduk ve icime boşaldı kanamam tekrar geldi pembe bir sekilde bu sekil hamile kalma gibi bir durumum varmı 1 haftadır siddetli kasık ve sırt agrım var

  • Merhabalar Sevda hanım. Hamilelik söz konusu olmayacaktır. Akıntı ve ağrılarınızın sebebi Vajinal mantar veya idrar yollarında ki enfeksiyon olabilir. 2 gün içinde geçmez ise kadın doğum uzmanına muayene olun.

 • Hocam ben 26 yaşındayım. Hamilelik dusunuyorum. Ailemden uzaktayim. Gurbetlik var. Adetlerim duzenlidir. Her ayin 1 ya da 5 arasinda olur. Bebegimin dogumunu subat ayinda istiyorum. Subat 15 gibi. Peki hamilelik icin iliski hangi ayda olmali. Haziran mi? Yoksa yanlismi hesapliyorum. Mayista iliski yasayip haziran ayinda bebegim 1 aylikmi oluyor. Nasil hesaplayacagim hocam bana yardim edin. Subat da dogum olsun ki annemde gelsin. : (

  • Merhaba Ayşe hanım. Şubat doğumu için Mayıs ayında gebe kalmanız gerekir. Adet tarihlerinize bakılırsa, Mayıs 15’i gibi bir tarihte yaşadığınız ilişkiden hamile kalma olasılığı yüksek ve bu tarihte ki gebelik şubat ayında doğum ile sonuçlanabilir.

 • Merhaba ilişki yaşamanın uzerinden iki buçuk ay geçti 13 subatta girdim suan nnisanın 13 ü gebelik olur mu

 • Merhabalar. Benim en son adet tarihim 20.02.2015. Eşimle 09.03.2015 tarihinde ilişki Korunmasız ilişki yaşadık. Adetim gecikti. Adet gecikmesinin 15. gününde kan testi yaptırdım negatif çıktı. Ama neredeyse hamilelik belirtilerinin tümü var. Önceki düşük yaptığım gebeliğimde de ilişkiye girdiğim günden bir buçuk ay sonra gebe olduğum testte çıkmıştı ki defalarca test yaptırmama rağmen. Hamile olma ihtimalim var mı ? Hamileysem de Betahcg hormonu neden düşük çıkmıştır ?

  • Merhaba Büşra hanım. Genelde hamilelik durumunda BETA-HCG değeri yükselir ve yumurtalıklarda yumurta üretilmesini engeller. Ancak Bazende hamile olunmasına ragmen yumurtalıklarda yumurta üretilir ve Normal bir şekilde adet olmaya devam edersiniz. Gebelik şüpheniz varsa, ultrasona girebilirsiniz. Kese oluşumu gözlemlenmesi en iyi yöntemdir.

 • gunaydin hocam yaklasik 3 ay once iliskiye girdim icime bosaldi iki ay ustune hasta oldum ama goguslerim agriyordu ve bu ay hasta olmadim beyaz su gibi akintilar geldi bu ne olabilir

 • Meraba hocam. kafami kurcalayan biseyler var hocam son adetim 5 kasim 27 gunde bir adet oluyordum. Daha oncesindede iliskide bulundum en sorson 27 kasim iliskide bulunduk esim ilkinde disari bosaldi ikincide iceri. Daha oncesindende midem falan bulaniyordu goguslerimde hassasiyet falan vardi.4 aralikta idrar testi yaptim pozitif cikti.kafami kurcalayan oncedenmi hamile kaldiqim icin adetimden gecmeden pozitiv ciktI. Yoksa iliskiden 1 hafta sora idrar testinde pozitiv olmasi normalmi adetime yakin donemde iliskide oldugumuz icin mi pozitiv cikti.lutfen cevaplarsaniz cok sevinirim

  • Merhabalar. Bunu bilmek için bebeğinizin kesesine ultrason ile bakılması lazım. Kesenin durumuna göre hangi ilişkide hamile kaldıgınız belli olur ( ultrasonda bebeğinizin kaç günlük oldugu görülmektedir)

 • merhaba; ben adetimin başlangıcında 12 gün sonra korunmasız ilşki yaşadım zannedersem 2 gün sonra yumurtlama günümdü hamilelik ihtimali nedir? teşekkürler…

  • Merhabalar. Yumurtlama gününde vajina içine boşalma ile sonuçlanan ilişkilerde hamilelik olasılığı oldukça yüksektir.

   • Merhabalar ben bu ayin basinda adet oldum ama cok yogun iki gun oldu sonra hep kahverangi leke oldu toplam 1hafta ilk defa bunu yasadim sizin yorumlariniz ne yonde olur gebelik olurmu kasiklarimda sislik oluyo bazen

    • Adetiniz normal atrihinde mi oldu ?
     gebelik ihtimalini stres yaptıysanız, bu durum adet şeklinizin değişmesine neden olabilir. Yaşadıgınız bu kanamadan sonra da gebelik ihtimali oldugunu düşünüyorsanız mutlaka gebelik testi yaptırıp, net sonucu alın. Böylelikle içinizde rahat eder.

 • hocam merhaba esimle 20 gun once iliskiye girdik bugun kan testi yaptirdik negatif çıktı kesin sonucmudur

 • Merhaba her ayin 8 de yada 10 da adet görüyorum ve bu ay 8 de oldum 12 bitti 13 den itibaren ilişki yaşadik gebe kalip kalmadigimi bilmiyorum pazar günü aksam da aşiri bir sekilde kasik agrisi ile jinekologa gittim ve gebelik olusabilecegini ve o yuzden olabilceni söyledi idrar tahlillerim normal cikti bi sorun yok ama cok merak ediyorum hamile olup olmadigimi

 • Iliskiden 3 gün sonra mide bulantisi kusma ve ruh hallerinde degisiklik var ustelik bazi yiyeceklerden tiksinme de var kucuk tuvaletime de sık sık cikiyorum hamilelik orani ne kadardir ? Yada kan tahlili yapilsa belli olur mu ?

  • Merhaba Hatice hanım. ilişkiden 3 gün hamilelik gerçekleşmiş bile olsa, belirtileri bu kadar erken ortaya çıkmaz. Yaşadıklarınız psikolojik veya başka nedenlerden kaynaklanıyor olabilir

 • Merhaba
  Benim adetim 9nisan da basladi ve 13 nisan da bitti ve esimle 14 martta iliskiye girdik yalniz iliskiden once ve sonra kisa sureligine benden kahverengi bir sivi geldi bu sivi hamile olmami engellermi?

 • ne zaman cvp alabilirim ona gore test yaptirmak istiyorum cesaretimu toplamam lazim eger yine olmazsa hayalkirikligina ugrayacagim

 • merhaba ben 8 nisanda adet gördüm genellikle 8 ve 10 da adet görüyorum bu ay 8 de gördüm ve 12 de bitti 13 den itibaren ilişkiye başladık ayın 19 da şiddetli bi ağrı ile jinekolaga gittik ve agrıya sebep olabilcek bişey olmadını söyledi idrar tahlillerim de temiz çıktı ama doktorum gebelik oluşabilir ve o sebepden agrı yapmış olabilir dedi sizce hamile olabilirmiyim acil cevap lütfen teşekkürler

 • Hocam merhaba cok acil yardiminiza ihtyacim var simdiden tesekkur ederim ben 22 yasındaym 18 aylik evliyim evliligmn ilk gununden beri kendi yontemimizle korunduk ancak 19 nisanda birlikte olduk ve korunmadık adet günum her ayin 24 ü bir gun gecikti sizce kan testi ne zaman yaptrmaliym hamile kalma ihtimalim nedir.

  • Merhabalar. Korunma yönteminiz dışarı çekilme ise bu yöntemle tam olarak korunamazsınız. Hamile olsanız bile bu hamilelik yaşadıgınız son ilişkiden dolayı gerçekleşmemiştir. Çünkü yumurtlama gününüzü geçirmişsiniz.
   Gebelik testi için Adet tarihinizin gecikmesini bekleyin. Kan tahlili ile kontrol etmek için yarın gidip yaptırabilirsiniz.

 • ya bi sorum olacak ben gebelik testi yaptırdım c deki çizgi tam kırmızı çıktı t deki çizgi silik ve yatay şeklinde çıktı ben hamilemiyim deilmiyim hiçbişe anlamadım nolur bişe söleyin bana

  • Merhaba Büşra Hanım. Görünüm kullanılan gebelik testine göre farklılık gösterdiği için üzerinde ki talimatları okuyun. Gebelik testlerinde genel kabul, Hamilelikte çift çizgi olması şeklindedir.

 • Som hocam ben insanın dördünde adet gördüm ve 19 gün sonra tekrar gördüm adet Korunmuyoruz korunmadıkta Gebe kalma şansım varmısır hocam

 • Iyi günler..bir senelik evliyim internetten sayip yumurtama ve doğurganlık döneminde korunmadik..adetime bir hafta var ilk gebeligim olcak adet günümÜ beklemem mi gerek kesin sonuc almam için..Psikolojik olarak mi bilmiyorum ama midem cok bulaniyor iki gündür

  • Merhabalar. Kan tahlilinde ilişkiden 1 hafta sonra sonuç alabilirsiniz. Kendiniz evde idrar tahlili ile test yapacaksanız ilişkiden sonra en az 10 gün beklemenizde yarar var.

 • Mrb.ben eşimle adetimin bittiği gün iliskiye girdim. .. ve iliskiden 7_8 gün sonra alt karın bölgemde agrilarim oldu…Halen de devam ediyor 9.gundeyim bu ağrı ve kramp gibi şeyler neden oluyor? ?? Hamile olabilir miyim bu kadar erken anlayabilir miyim ?

  • Merhaba Melike hanım. Adet bitiminde yaşanılan ilişkilerde hamilelik olasılığı düşüktür. Rahatsızlığınız için Aile hekiminize muayene olmanızda yarar var. Geçmiş olsun

 • Merhaba ben ilişkimden 6 gün sonra kan tahlili yaptrdim ve negatif çktı sonuç . sizce doğru mudur tekrar yaptrmam gerekiyor mu ?

 • Merhaba hocam acil cvp verirmisin nisan 26 da adet oldum 1 mayista bitti ve o gun iliskiye girdim hamile olabilirmiyim

 • Mrb ben esimle 7 gun once bir berbrlik yasadik cocumuz olmsini cok istyoruz 2 kere berbr olduk icine bosaldi once onceki aksamda berbr olduk bosladi ben dayanamadim 4 gunu kan testi yaptirdim ama cikmadi negatif cikti yarin 7 gun acba yarin teksr tahilil yaptirsam cikarmi dogru sonuc verirm 4 gunku test dogrumudur adetime 5 gun var ve kokusuz blakinti aliyorr ilk beyazdi smdi sefaflasti kasik bolmde agri oluyor

  • Merhabalar. ilişkiden en az 1 hafta sonra yapılan tahliller sağlıklı sonuçlar veriyor. Bu yüzden yeni bir tahlil yaptırmayı düşünebilirsiniz. Kasıklarınızda oluşan ağrının sebebi gebelik olabileceği kadar, Adet sancısı da olabilir.

 • Merhaba bir sey öğrenmek istiyorum kan testinde beta hcg değeri 0.213 çıktı bunun anlami hamilelikte olumlu mu olumsuz mu?

 • 5 yumurtlama günün 5 önce ve sonra 7 ve 9 ilişkiye girdim hamile olduğumu ogrendigimde 17 si ve bhcg 168 di hangi gün hamile kalmış olabilirim

 • Merhaba hocam 1 aylik evlyim cocuk sahibi olmak istiyorum.nisanin 5 de evlendim nisanin 23de adet gordum nisanin 30 ise adetim bitti adet bitiminden itibaren surekli iliskiye giriyoruz yumurtlama donemimide denk gelsin diye bugun ise mayisin 6si karnima bir agri girdi vede hem akintim hemde cok az kan geldi akintimla karisik kan sabah mide bulantim bas donmem oluyor halsizlik vede hamile kalmis olabilirmiyim?

  • Merhaba Hatice hanım. Hamilelik söz konusu olabilir. Kan tahlili yaptırığ BETA-HCG değerini kontrol etmenizde fayda var.

 • Merhaba size bisey sormak istiyorum . ben ayin birinde adet oluyorum düzenli bu ay 5 gun geciktim . sevgilimle arkadan ilişkiye grdik ve bosaldi tam olarak nereye bosaldiginda bilmiyorum . hamile olasiligim varmi birde 23 un de ilişkiyegirdik yumurtlama gunum ne zaman .

  • Ters ilişkilerde hamilelik söz konusu değildir. Ancak bu tür ilişkilerde sağlığınızdan olabilirsiniz.

 • Bir sorum olacaktı 7 8 ay önce bir ilişki yaşadım ama ön tarafa boşalma falan olmadi yumurtaligimin sag tarafinda kist var ve 2 aydirda hastalanmiyorum kan testi yaptirdim test sonucum 0.214 cçıktı iliskiden kac gun sonra hamile kaliniyor ? Kistten dolayi mi hastalanamiyorum yoksa testin sonucu pozitif mi? Simdiden çok teşekkür ederim

  • Testin sonucu Negatif. ilişkiden yaklaşık 1 hafta sonra hamilelik belli olur. Kistten dolayı adet gecikmesi yaşıyor olabilirsiniz.

 • 5 6 ay önce bir ilişki yaşadım 2 aydirda adet görmüyorum doktora gittigimde sağ yumurtaligimda kist var dendi ilişkiden kaç gün sonra hamile kalınıyor kistten kaynakli mi yoksa hamilelikle bir ilgisi var mı muayene günüme daha var merak ediyorum sormak istedim yardmci olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler

  • Merhaba Selinnaz hanım. 6 ay önce yaşanan bir ilişkiden hamile kalmış olsaydınız, muhtemelen bu gün karnınız burnunuzda olurdu ve 6 ay boyunca adet olmazdınız. Sizde ki adet gecikmesinin nedeni kistler olabilir.

 • Merhaba yaklaşık 20 gün önce ilk cinsel deneyimimi yaşadım erkek arkadaşım prezervatif korundu bir kaç gün sonra birazda kuruntu yaptığımdan ella ertesi gün ilacı kullandım bir gün sonra adet vakti geldiğinden sanırım düzenli bir şekilde adet oldum sonrasında da bir sorun olmadı yalnız 9 gün önce ilişki yaşadım bir kaç saat sonra kanamam oldu çok az. İkinci ilişki sonrasında da tekrar etti ve ardından alt üst karın ağrım başladı hafif ateş . Kızlık zarından dolayı ya da tahriş olabilir mi enfeksiyon şüphesi vb.test yaptım iki kere negatif çıktı.hala rahat değilim.ilacın etkisi olabilir mi hormonları çok etkiliyormuş acil cevap yazarsınız.

  • Merhaba Pelin hanım. Ella ertesi gün hapından kaynaklı bir durum olabilir. ilk ilişkide kızlık zarı yırtılmadı mı ? O an ki ilişkide kanamanız olmadı mı ?

 • Merhaba ben 10 Nisan’da 16 haftalık gebeliğimi missed abourtes ile düşük yaptım 5 gün kanamam oldu bitti 5gun sonra 20 Nisan’da yine 3-4 günlük bı kanamam oldu. 7 Mayıs’ta esimle birlikte olduk acaba hamile olma ihtimalim varmı ne zaman netlesir acele cevaplarsanz sevinirm şimdiden teşekkürler

   • Bazı zamanlarda yogunluk nedeniyle Sorulan sorulara erken dönüş yapamıyoruz. Bu yüzden anlayış göstermenizi rica ediyoruz.

  • Merhaba iclal hanım. Durumunuz biraz karmaşık. Adetiniz düzene girmediği için ( daha doğrusu yaşadıgınız kanamaların neden oldugunu bilmediğimiz için) birşey söylemek doğru olmaz. Ancak gebelikten şüpheleniyorsanız test yaptırabilirsiniz.

 • Son bir şey daha sormak istiyorum 5, 5 buçuk ay önce yaşanan ilişkiden hamile kalma olasılığımız var mı? Cinsel ilişkiden kaç gün sonra hamile kalma olasılığımız var?

 • meraba hocam benim 29 nisanda adetim bitti telefonuma adet takipçisi yükledim ve hamilelik oranım düşük ve yüksek günleri diye bir uygulaması var bizde iki günde bir ilişkiye girdik ve o günleri takip ettik dün yumurtlama günümdü ama ben bir haftadır gögüslerimde ve kasıklarımda şidetli agrılar var ve hiç birşey yiyemiyorum ve ara ara baş dönmem var kan tahilini sizce ne zaman yaptırmalıyım bana yardımcı olursanız sevirim

 • merhaba hocam son adet tarihim 27 nisanda başlamıstı bizde 3 gün sonra kocamla korunmasız ilişkiye giriyoruz devamlı içime boşalma oluyo bugun 10.gün test yaptım evde negatif çıktı genede hamile olmuş olabilirmiyim

  • Merhaba Ysemin hamin. Bu tür ilişkilerde gebelik ihtimali yok denecek kadar azdır. Testte yaptırmışsınız zaten. Gebelik muhtemelen söz konusu değildir.

 • 2 yıllık evliyim 2 kere düşük oldu. En son 13 nisanda adet gördüm 3 mayısta beri korunmuyoruz bi kaç gündür belinde ve arada kasiklarimda ağrı oluyor hamile kalma ihtimalim olabilir mi ne zaman test yaptırmak kesin sonuç verir

  • Merhabalar. Gebelik testi yaptınız mı hiç ?
   Adet tarihine bakılırsa, ilişki yaşadığınız dönem, yumurtlama döneminiz olabilir. Bu durumda hamilelik olasılığın yüksek olması anlamına geliyor.

 • Merhabalar ben 20 sinde adet oldum 27 sinde tamamen kesildi bittikden sonra 6 gununde esimle iliskiye girdik bir defa bosaldi hamile kalmis olabilirmiyim suan 11 gun oldu ne zman bellu olur kasiklarimda ara ara agri gryor sik idrara ckiyorum ve koyu renkde idrarm .

 • Merhaba ben 11 nisanda evlendim adetim evlendiği gün bitti hamile kalmadım tam hatırlamıyorum ama 4 yada 5 Mayıs ta adet gördüm bittikten sonra ilişkiye girdik sonra iki defa daha girdik 12 sinde eczanede test aldım ama birsey cikmadi idrar testinde de cikmadi ve şunuda belirteyim bende idrar testinde enfeksiyon varmış şuan da antibiyotik kullanıyorum hamile kalmayı engeller mi gittiğim doktor cok ilgisiz di birsey sormadım muayene ederken evlimisin diye bile sormadı tesekkurler en kısa zamanda cevap vermenizi bekliyorum

  • Merhaba Sena Hanım.
   Kullandıgınız ilaçlar gebeliğe engel değildir. Çocuk sahibi olmak istiyorsanız, Adet tarihlerinizi not edip bize yazarsanız, olası yumurtlama döneminiz konusunda size fikir verebiliriz.

   • Merhaba ben her ayın 4 veya 5 de adet görüyorum bu ay 4 dünde adet göreceğimi düşünüyorum şimdiden kasık sancıları başladı bu ayda olmadı çok istiyoruz yumurtlama dönemim 18 i diye hesaplıyorum ama yine olmadı acaba bir sorun olabilirmi doktora gitsem erkenmi olur jinekolog a mi gitsem kadın doğuma mı erken mi olur biraz erken yazarsanız sevinirim tesekkurler

   • Merhaba ben bugün regl oldum demekki 36 GUN falan sürüyor bana yardımcı olursanız sevinirim tesekkurler

  • Merhaba adet tarihim her ayın 5 de ama bu ay geçti bugün 9 haziran ama birşey yok tahlil yaptım gebelikte yok

 • Merhaba hocam benim 7 aylık evliyim 19 gündür korunmuyoruz adetim 5 gündür gecikti kan tahlili yaptırdım negatif çıktı hamilemiyim bilmiyorum

  • Merhaba Melek hanım. Hamilelik söz konusu olsaydı Kan tahlilinde mutlaka belli olurdu. Havaların değişiminden dolayı adet gecikmesi yaşıyor olabilirsiniz.

 • merhaba ben 26 nisanda adet gördüm 9mayısta eşimle birlikte olduk
  gögüslerimde agrı ve kasıklarımdada agrı var mide bulantısı ve baş dönmelerim ayrıca halsizliğim başadım bugun itibarıyla
  gögüsleride agrı ve kasıgımdakı agrılar adet zamanlarımdada olurdu normalde
  ama hamılemıyım degılmıyım ıkılemde kaldım kan tahlılı ne zaman yaptırmmaı tavsıye edersenız ve olası gebelık mumkunmu sızce

  • Merhabalar. Hamile kalmış olsanız bile, belirtileri bu kadar kısa sürede ortaya çıkmaz. ilişkiden 8-10 gün sonra kan tahlili yaptırıp sonuca bakabilirsiniz.

 • hocam 26 nisanda adet oldum 11 mayısta ilişkiye girdim içime boşalma oldu ama 2 saat sonra ella hapı kullandım hamile olma ihtimalim var mı _

 • Merhabalar. Ben en son nisan ayinin 29 unda adet görmüştüm ve mayis ayinin 13 unde de ilişki yasadik ve adetinin gelmesini iple cekiyorum acaba ilişkiden 7 gün sonra kan testi yapsam Bise cikar mi lütfen yardimmmm.

  • Merhabalar. Yaklaşık 10 gün sonra yaparsanız, alacağınız sonuç daha güvenilir bir sonuç olacaktır.

 • Hocam merhabalar. ben nisanin 30unda adet gordum 4 mayistada bitti esimle 16 mayista iliskiye girdik ve icime bosaldi cocukta istyoruz. daha adetime 10 gun var ama ozellikle son 2 gundur kasilarimda agri vucut isimda bi artis arada mide bulantisi ve mide yanmasi halsizlik falan oluyo hamile kalma olasiligim nedir ne zaman doktora gitsem net sonuc alabilirim. simdiden tesekkur ederim.

 • Mrb.6 aylık evliyim korunmamıza rağmen gebe kalamıyorum sizce tıbbı bi kontrol yaptırmsm gerekir mi yoksa daha erken mi ama bana daha önceden polikistik over teşhisi konuldu bu engel olur mu ?

  • Merhaba Berna Hanım. PKO Gebeliğin oluşmasını engelleyebiliyor. Kadın doğum uzmanına muayene olun ve çocuk istediğinizi belirtin. gerekli kontrol sonucunda ihtiyac olursa yumurta çatlatma tedavisi yapılıp ilişki için size tarih verilir. Böylelikle hamile kalmak için doğru zamanda ilişki yaşamış olursunuz

 • Ben gecen ay ilişkiye girdikten sonra adet düzensizligim oldu her ayın birinde olurken 28 de oldum bu ayda 24 de oldum acaba neden korunmayı bıraktık başladı aşırıda karın agrım var

  • Merhabalar. Bulundugunuz Şehirde havalar değişiyorsa bundan kaynaklanabilir. 3 Aylık periyotta adet düzeniniz değişebilir. 3. adetten sonra normale dönmezse kadın doğum uzmanına muayene olun. Geçmiş olsun

  • Merhabala. Bazen yoğunluktan dolayı dönüş yapmakta gecikebiliyoruz. Anlayışınız için Teşekkür ederiz.

 • Merhabalar nişanlımla hastalığımin son günü Korunmasız dışarı çekilme yoluyla ilişkiye girdik. Her yaşadığımız iliski de içime boşalmadigina eminim ve çekildikten 3-5 dk sonra boşaliyo hamile kalmam mümkün mü lütfen cevap verin.. şimdiden teşekkürler

  • Merhabalar. Bu tür korunma yöntemlerinde çok düşük bir ihtimalde olsa gebelik riski vardır. Ancak ilişkinin adet dönemindeyken yaşanmış olması bu riski en aza indirmektedir.

 • Merhaba ben mayıs 3 te regl oldum mayıs 24 Te ilişki yaşadım yumurtlama donemimmi kan testi için kaç gün beklemeliyim

 • Iyi aksamlar hocambenşm,sorum adetım duzensız 2yılluk evlıyım adet olmada 3gun ilişkiye gırdık ve bugün adetım bitti tekrar ilişkiye gırdık karnımda kıraplar var arada ağrı gırıyor hamıle olabılırmıyım

  • Merhabalar Eda hanım. Yaşadığınız şeylerin gebelik ile alakası yoktur. Hamile kalmış olsanız bile bu kadar kısa sürede belirtileri ortaya çıkmamaktadır.

 • Merhaba adet günüm 1 mayısta başlayıp 6 mayısta sona erdi eşimle 22 mayısta birlikte olduk. Hamile kalmış olma ihtimalim nedir ?

 • Merhaba ben 14mayista adet oldum 22mayista iliskiye girdim suan halsizlik ve kokulara karsi hassasiyet cok azda mide bulantim var 5gun oldu hamile kalmis olabilirmiyim???

  • Merhaba seda hanım. Hamile kalmış olsanız bile Hamilelik belirtileri bu kadar kısa sürede ortaya çıkmamaktadır. Yaşadıkalrınızın sebebi ya psikolojik yada başka şeylerdir

 • Merhaba, ben 2yillil evliyim şimdiye kadar prezervatifle korunarak birliktelik yaşadım bu ay bebek düşündüğümüz için adet bitiminden 2.gun sonra korunmasız birlikte olduk (reglim düzenli ) 26.
  sinda bitti simdi ikinci birlikteligi ne zaman yaşamamız gerekiyor birde bu birlikteliğinden hamile kalma olasiligim nedir şimdiden teşekkür ederim .

 • Merhaba bundan 10 gün önce esimle ilişkiye girdik.her ay adetim 2gun öne geliyor 26 hastalanmam gerekirdi bugunayin 28 kan testi yaptırdım sonuç 1.20 çıktı hamile olabilir m iyim

 • Merhabalar. Benim adet günüm her ayın 24’ü gibi bir zamanda veya bir kaç gün ileri de oluyor. Sevgilimle bu ayın 17’sinde ilişkiye girdik. İçime gitme gibi bir durumu olmadığını söyledi. Fakat adet günüm yaklaşık 5 gün geçti. Göğüslerimde hassasiyet ve kasıklarımda sancı gibi agrılarım oluyor. Acaba hamilelik belirtisi olabilir mi? İlişkinin üstünden geçen zaman zarfında ve hala adet olmadığımı varsayarsak, hamile olma olasılığım var mıdır?

 • Merhaba mayısın 17 sinde adetim bitti we 22 mayısta ilişkiye girdik anne olmayı çok istiyorum eşim o gün içine boşaldı hamile kalmsmiyimdir kan testi ne zaman yaptirmaliyim çok acil cwp ltfn

 • Merhabalar erkek arkadasimla iliski yasadim fakat kizligima dokunmadi surtunme yoluyla bi seyler yasadik ve bosaldi hamile kalma olasiligim var midir acaba cok korkuyorum bi kac gun oldu henuz hic bi belirti yok ama adetim ne zamandi hatirlamiyorum

 • Adetimin bitigi aksam esimle birlikte oldum aradan suan bir hafta gecti kasiklarimda cok agri var ve ara ara lekelenmem oldu asiri sinir var vucudumda test yapsam cikarmi kizimdada boyle olmustum kasiklarimda cok agri olmustu yardimci olurmusunuz lutfen

 • Merhabalar 5 ay öncesinde yaşanan ilk ve tek ilişkiden hamile kalma olasılığımız var mı? Beta hcg sonucum 0.213 çıktı bilgi verirseniz sevinirim Teşekkürler.

 • Sorum yok ama bir şey dikkatimi çekti..İnsanlar, eşiyle ne kdr az birlikte oluyorlar. Sadece çocuk yapmak için , ayın belli bir döneminde görev gibi birleşmek de nedir? Bu sekılde güzel ve sağlıklı mutlu cocuklar doğar mı hiç? Sevişmeden çocuk olur mu? Sevişin bayanlar, aşk yaşayın, hamile kalmayı aklınızdan cıkarın.bakın o zaman ne kadar kolay hamile kalacak ve cok güzel aşk çocukları doğuracaksınız

 • Merhaba hocam 2 yıllık evliyim en son adetim mayısın 29 unda bitti ve haziran 1 de eşimle ilişkiye girdik icime boşalma olma sizce hamilelik riskim nedir ve ne zaman test yaptirmaliyim

 • Merhaba hocam 17 mayısta adet oldum 23 mayısta temizlendim 4gun sonra erkek arkadaşımla ilişkiye girdim 3 saat sonra yasmin ilacı kullandım hamile kalma durumum nedir

 • Merhaba ben hamile kalmak istiyorum ama dişimde çuruk ve dolgu olması gereken dişlerim var hamile kalınca dişciye gitmem sorun olurmu?

 • Merhaba adetimin 9.günü ilişkiye girdim içeri boşalma olmadı acaba hamile kalmış olabilir miyim göğüs hassasiyetim var 29 günde adet oluyorum 7 veya 8 gün sürüyor cevap verirseniz sevinirim

 • Merhaba. Eşimle 1 hafta once ilişkiye girdik fakat boşalma olmadı sadece zevk suyu gelmısmıdr ilşki sırasında onuda bılmıyoruz adetımde gecen ayın 15 inde basladı hala adet olamadın acaba hamıle kalmıs olabılırmıyım

 • Erkek arkadasim bosaldiginda bacak arama geldigini fark ettin hic bi sekilde tam iliskiye girmedik ama.yaklasik 10 gun oldu midem az bulaniyo ve feci sekilde bas donmeleri yasiyorum.hamile olma olasiligim varmi? Eczanedeki testlerde cikarmi

 • Meraba ben esimle birlikte olduktan 10 gun sonra adet oldum adetm 11 gun surdu normalde cok olurum ama bu sefer daha az aoldum kucuk petlerin yarisi doluyordu ve agrim olurdu ama olmadi acaba hamilemiyimdir ?

 • ACİL Merhaba hocam iyi günler nişanlım ile adet kanamasından 2 sonra sevistık sürtünme yoluyla bir kaç defa defa dışarı boşaldimasi oldu kızlik zari bozulmadan sadece zevk suyuyla bu şartlar da hamile kalma ihtimalim varmıdir ve durumdan 27 gün sonra gebelik testi yaptm ve olumsuz çıktı ama bundan 1 hafta önce kahve rengi kan geldi bu durumda bu kullanmis olduğum ilaçlardan(antidepresan,Anafranil,merasa ) olabilir mi

  • Bence sen biran önce nikahi kiy ne olur ne olmaz. Lan sizin kizlik zariniza sicim emi. Her boku yiyin sonra gelin dindne bahsedin. Bi tükenmediniz gitti.

 • Merhaba 2aylik evliyim adetim bitti ertesi gün ilişkiye girdik . sonradan 4 5 defa daha gordik aralıklarla hamile kalmış olabilirmiyimm ??

 • Merhabalar , adet olduktan 15 gün sonra eşimle birlikte olduk. Şu an 7 gün geçti hiç bir belirti yok. Yumurta çatlatıcı ilaç kullanmıştım. Gebe kalmış olabilirmiyim. Vede kan testini yaptırsam şu an sonuç verirmi? Şimdiden tşkrler..

 • Erkek arkadaşımla bugün ilişkiye girdik korunduk fakat elimize sıvı geldi kayganlaştırıcı mı yoksa boşalmamı olduğunu Ayırt edermedik prezervatiften akmış olabilir diye düşünüyoruz yarın adet olmam gerek, eğer olmazsam hamile kalmış olabilir miyim Lütfen yardım edin

 • Erkek arkadaşımla 20 mayısta anal ilişki yaşadık boşalma olmadığını söylüyor ama ben endişeliyim çok ağrılı bir adet dönemi geçiriyorum ve 3 gün sürüyordu.23mayista yine ağrılı oldu fakat birbuçuk gün sürdü 12 haziran evde gebelik testi yaptım negatif çıktı 22 haziranda tekrar ağrılı bir adet oldum yine birbuçuk gün sürdü hamile olabilirmiyim(1 ay önce yumurtaligimda çok küçük bir kist bulundu kistte az sürmesine sebep olabilir mi)

 • Merhaba,ilk iliskimi tecavuz ile yaşadım.Bundan sonra isteyerek olmadığı icin 2 ay psikolojik tedavim suresinde dogum kontrol hapı kullandım.Simdi bir nisanlim var ikinci birlikteligimi 20 haziranda yaşadık.Ilkinde vajina uzerine bosaldı icime 2 damlaainin aktigini hissettim fakat sonrasinda prezervatifle devam ettik.diger seferleri de korunmadan disari bosalarak oldu.Freely diye bir idrar testi yaptim negatif,adetime daha 14 gun var.Fakat benim
  Midem bulaniyor,siddetli göğüs ve kasık agrilarim var ve asiri halsiz hissediyorum?Psikolojik olarak kendimi kotu hissediyor olabilirmiyim?Yada hamilemiyim?Bu kafami cok bulandiriyor ve asiri takinti haline geldi.Lutfen cevaplayiin .

 • Merhaba sevgilimle sevisiyorduk onda iç çamaşırı yoktu fakat bende pantolon ve kilot vardı yani cinsel organlarimizin teması olmadı boşalması da peçeteye oldu eğer boşaldiktan sonra elinde Sperm kaldıysa pantolon ve kilot üzerinden elleyince geçme ihtimali olabilir mi bu aradarada ben adet oldum fakat üstüne görmeyse diye korkuyorum

   • Adetimin 5. Günü ilişkiye girdik tamamen vajınama giriş olmadı ama yinede giriş söz konusu 24 saat olmadan ella kullandım.Adet dönemim oldugu için bi sonraki adetime daha cok var.İlişkiden sonra bugun 7. Gün kan testini nezaman yaptırsam çıkar ?

 • İyi günler geri çekme yöntemiyle korunduğumuz halde adet göremedim. Bugün 4. günü kan testim <1 çıktı bu ne anlama gelir? testi yinelememe gerek var mı emin olamıyorum

  • Degerin 1’den kucuk olması gebelik olmadıgı anlamına geliyor. Adet gecikmesinin sebebpleri farklı olabilir. Bir kaç gün içerisinde olmazsanız, Adet söktürücü kullanabilirsiniz.

 • Merhabalar size sorum olucak 17 haziranda adet gördüm.ovülasyon tarihin 2 temmuz ve bugün eşim yanlışla boşaldı ve bana soledi soledikten hemen sonra dusa girip iyice yıkadım hamile kalmış olabilir miyim çok korkuyorum daha 8 aylık bebeğim var o büyümeden ikinci bir bebek istemiyorum ne yapmalıyım?

 • Yahu hey Allahım Yarabbim buyuksun .. İnsanlar ne kadar rahatlar böyle yok sevgilimle yok dostumla seviştik ettik boşaldı hamile kalirmiyim falan bu nedir ya bu ne ? Sevgilin o senin kızım kocan mı ya . Allah ıslah etsin . Siz gidin önce bi tövbe edin tövbe .. Madem korkuyorsun ne diye birlikte oluyorsunuz.. Admin bunların sorularını cevaplama ya . Sevişirken sana mı sordular anasını satım boşver 😉

 • Merabalar esimle 10 temmuzda iliskiye girdik icine bosalma olmadi 1 hafta sonra anlik kanamam oldu ve durdu 19 temmuzda regl olmam lazimdi olmadim ve 3 gun gecikmis durumda supheleniyorum test yapsam dogru cikar mi acaba hamile miyim suan cok erken

 • Ben temmuzun 16si yada 17si gibi adet oldum 23unde iliskiye girdikten sonra ella ictim ve 26sindada iliskiye mecbur kaldim 27sinde tekrar ella icmek zorynda kaldim adetime 12yada 13gun ve ben iliskimden 1hafta sonra kan tahlili yaptirdim 0.23cikti negatif dediler yani tahlili erkenmi yaptirdim acaba

 • Merhabalar
  Ben adet baslangicindan 14 gun sonra iliski yasadim gebe kalma sansim varmidir daha oncede bu sekilde planlamistik ama olmamisti

 • Adet bitiminden 1 gun sonra kizligim bozuldu ve erkek arkadasim icime bosaldi hemen yikadim hamile kalma ihtimalim varmi litfen uardim edin..

 • Mrb iliskinin ustunden 14 gun gectikten sonra kan testi yaptirdim sonuc negatif cikti dogrumudur bukadar kisa surede bu sonuc kasiklarimda batma gbi agri var psikolojikmidir sizce

 • mrb bn temmuz 12 de adet oldm ve 17 ila 18 arası adetim btti ve eşimle 31 ve 1 arası ilişkiye girdik esimde Sperm sayısı az hamile kalabilirmiym

 • Merhaba ben iliski yasadim icime bosalmadi ve o iliskiden sonra duzenli adet gormeye devam ettim iliskiden sonra 4 ay adet gordum ama 2 aydir adet olmuyorum hamile kalmis olabilirmiyim

 • İyi Günler sevgilimle ilişkiye girmeyi denedik vajinal kısmı dar oldugu için olmadı sürtünme sırasından 5 dk önce boşalmıştım vajinal kısma degil ama sevgilimin 3ünde adet dönemi bitti 10unda oldu bu olay hamilelik riski nedir acaba cevap verirseniz çok sevinirim

 • merhaba eşimle 5 gün önce cinsel birleşme yaşadık ve 4 gün boyunca sürekli içime boşaldı normalde adetim ayın 24 ünde gelecekti fakat ben tatilde olduğumuz için adet adetici ilaç kullandım bu gebeliği önler mi? hamile kalma ihtimalim varmıdır?

 • Adet günümden bir iki gun once sevistim cinsel birleşme olmadı sadece sürtme oldu. Iki hafta sonra midem de bi gerginlik var ara ara bulantım oluyo ben usuttugumu dusunuyorum fikir verirmisiniz

 • Merhaba adetim bittkten sonra ilişkiye girdik ve boşaldı hamile kalmak istiyorum sizce adet bittincemi ilişkiye girmeliyiz yoksa adet doneminden oncemi girmek gerekir hamile kalmak için beni aydınlatırsanız sevinirim

 • Merhabalar benim kafam çok karışık ben sevgilimle ilişkiye girdim ama prazarvatiflrle korunarak ve sevgilimde ilişkiden sonra prazarvatifin içindeki sıvıyı parmağıyla alıp vajinasına sürmüş içine parmağıyla koymuş adetinde gecikme oldu ve hamile kaldım dedim olurmu öyle bir ihtimal

 • Hayırlı akşamlar 6 aylik evliyim son 1 aydir esimle cocuk dusunmeye basladik ancak daha karar asamasindayiz. Dun iliskiye girdigimizde esim hic yapmadigi seyi yapti ve icime bosaldi adet gormeme henüz 6 gun var. Hamile kalma ihtimalim var mi?

 • merhaba ben 5 yıldır 21 günlük haplardan kullandım 19 ekimde adet oldum ve 14 ekimden sonra hap içmedim 3 kasımda eşimle ilşkimizde içime boşaldı iki gündür sol kasığımda sancı var sık idrara çıkıyorum hamile kalmış olabilir miyim? teşekkürler.

 • Merhabalar,
  Adetim 22 eylülde bitti 27 eylülde eşile ilişkiye girdik ve boşaldı.fakat cocuk istemiyoduk o gün içerisinde ertesi gün hapı olan ella yı kullandım.hamile kalma olasılıgım varmı acaba??

 • Merhabalar.nisanlimla adete 4 gün kala birlikte olduk.4 gün sonra normal günümde adet gordum.ilişkiden 19 gün sonra idrar testi yaptım negatif cikti. 24 gün sonra da kan testi yaptırdım sonuç 0.1 cikti. Ama bende belirtiler devam ediyor.bu koşullar da hala hamilelik şüphesi olabilir mi psikolojik mi.ilişkiden 24 gün sonra kanda belli olur muydu guvenebilir miyim

 • Hocam merhaba lütfen mail ime cevap veriniz
  Ben yeni evliyim ilk ilişkisi yaşadım. Eşimin hamile kalmasını istemiyordum korunmasız ilişkiye girdik. Dışarı boşaldıktan sonra tekrar ilişkiye girmek istedik ama rahim ağzına sperm biraktigimi hissettim. Sizce hamile kalma olasılığı nedir?

  Lütfen en kısa surede bir cevap veriniz

 • Adetimin bittigi gun eşimle iliskiye girdik. 2 hafta gecti ustunden fakat sadece midem bulanior oda 2 gunde bir falan olabiliyor. Kusmuyorum ama sadece bulantı var. 2 hafta icinde hamilelik durumu olabilir mi ? ..

 • Merhaba hocam nisanlimla adetim bittikten 10 gun sonra iliskjye girdik yanliz onceden beyaz akıntım çok vardi.nisanlim icime bosaldi 3 kez galiba benim akıntım kesildi 5 gundur birde idrale sık çıkma var acaba hamile olma ihtimali varmı acil cevab veririmisiniz dugune daha 6 ay var cok onemli kan testini ne zaman yaptirmaliyim..

 • merhaba. dün erkek arkadaşımla ilişkiye girdik ama korunuyorduk ilişki sırasında prezervatifin yırtıldığını gördük ama boşalma gibi bişey söz konusu olmadı. acaba hamilemiyimdir ? Lütfeeen acil cevappp.. 🙁

 • Merhaba benim bir sorum olacaktı yardimci olurmusnz lütfen .. Ben şuan ikinci evliliğimi yapıyorum hep kafamda bir şüphe oldu gecen sene 2014 mayis sonlarinla haziran 2 gbi ilk esimle ilişkiye girdik bosalip bosalmadigibu bilmiyorum temmuzun 23 de de şimdiki esimle beraber oldum bebegmi dogurdum acaba bebegim kimden yardimci olurmusnz ?

 • Kız arkadasimla iliskiye girdik sonunda bosaldigimi fakettim ama birazi icine kalani daha yeni akiyordu hemen gidip temizlemesini soyledim ve temizlerken ic kisimdan biraz temizlemesi gerektigini soyledi bu durum bi gebelik yaratirmi adet gunu 25-30 arasi biz 5 inde iliski yasadik

 • Hocam yumurtaliklarimda kist oldugundan doktor 3 ay yasmin dogum kontrol hapi kullanmami onerdi kullandim gecen ayin 23 de bitti 27 sinxe de adet gordum 31 de bitti adetim. Esimlede bu ayin 1rinden beri birliktelik yasiyoruz gunde 1 defa bu ayin 7sinde yumurtlama gunumdu bu ay hamile kalabilirmiyim hapin etkisi gitmismidir ?

 • merhaba eşimle bir hafta önce birlikte oldum kendimden eminim içine boşalmadim hiç Gelmedi dedi fakat yinede ilimizinde içinde şüphe var tam bir hafta oldu fakat adet olmama az bi zaman kaldı adet olmazsam hamile kalmış mi olacam adet olursam hamile değilim anlamına mi geliyor beni aydınlatın lütfen

 • merhaba. 11 aralıkta regl oldum. genelde düzenlidir. reglden sonraki ilk ilişkim 5 ocakta. daha sonra hiç ilişkim olmadı. 11 ocakta regl olmam gerekirken olmadım. 18 ocakta teste gittim, negatif çıktı. geç döllenme de olsa pozitif çıkar mıydı? yoksa hala bir şüphe olabilir mi? teşekkürler.

 • Sevgilim göbeğime boşaldı ama ovuluyasyon günüme denk gelmis 2 haftadir diken ustundeyim 1 hafta sonra test yaptirdim negatif cikti suan 2. Haftadayiz acaba tekrar test yaptırsam hatalı çıkma ihtimali varmı yoksa 3 hafta geçmesini beklemelimiyim?
  Kan testi yaptırmak istemiyorum korktugum için.
  Lütfen acil cevaplayın.

  • Merhaba Damla Hanım. Hatalı yapmadığınız sürece, test sonucu güvenilirdir ve doğru sonucu size verir.

 • merhaba ben adet döneminden 1 hafta sonra ilişkiye girdim 2 gün sonra tekrar ilişkimiz oldu eşimle hamile kama oranım nedir

 • Merhaba ben adetimin son gunu lekeli gelirken esimle birlikte oldum daha sonra ara ara yine korunmadan birlikte olduk yumurtlama donemlerimde de birlikte olduk ilk birliktelikten 8-1p gun sonra test yaptim negatif cikti fakat benim asiri kasik agrilarim var ozellikle sag kasigim akintim var ara ara a kasintimda var ayrica bugun iki damlada leke gelmis mide bulantim yok ama istahim acildi diyebilirim ayrica yumurtlama gunumde birliktw olduktan sonra 8 . Gunum kan testi yaptirsam sonuc cikarmi acaba ilk gebeligim olacak eger varsa tabi 5 senelikte evliyiz ama ben korunmak icin hic ilac da kullanmadim 5 sene icerisinde bana acil bilgi verirseniz memnun olurum etrafimda bilgi alambilecegim kimse yok tecrubemde yok korkuyorum ayrica yeni adet donemime de 7 gunum var

 • Merhabalr ben 20 yaşındayım sozlum ile ilişkiye girdim fakat arkadan yaptik ama öne sıçramış olmasından korkuyoruz ben gebelik testi yaptırdım ama negatif çıktı biz ikimiz de suan da bebek istemiyoruz hazır degiliz olmaması için ne yapmamız acil bize yardımcı olur musunuz?

 • 31 mart-4 nisan arası regl oldum yumurtlama günüm 14 nisandi. 11 nisan günü sevgilimle ilişkiye girdik ve icime boşaldı. Bu ayki adetimin 28 nisanda olması gerekiyordu ama 1 gun geçti hala olmadim. Ve bundan 5 6 gun öncesinden kasık ağrılarım başladı regl sancısı gibi erken regl olcam sandım ama normal tarihinden 1 gun geçmesine rağmen hala olmadim. Hamile olabilir miyim sizce? Ilgilenirseniz cok sevinicem, teşekkürler.

 • Merhaba ben nisanlimla iliski yasadim ve icime bosaldi. Aradan 6 saat gecti ve ertesi gun hapi kullandim aradan 1.bck hafta gecti ve yine birlikte olduk ve yine ayni hata oldu. Ben yine 6 saat gecti ve hap kullandim. Hamileligimi onlemismidir ?

  • Merhaba Betül Hanım. Hamilelik olasılığı çok düşükte olsa vardır. Bu gibi durumlarda prezervatif ile korunmayı seçmeniz daha iyi olacaktır. Ertesi gün hapı hormonlar üzerinden etkili olduğundan çeşitli sorunları beraberinde getirebilir.

 • Merhaba lar ilişkiye girdikten bir hafta sonra test yaptırdım negatif çıktı ailevi pribler yaşadım normalinde adet görmem gerekiyo olmadım bugün eczanelerde satılan test aldım hiç bişey çıkmadı ve çok aşırı sarı akintim var :((( korkuda var

  • Merhabalar. Yaşadığınız adet gecikmesinin hamilelik ile bir ilgisi bulunmamaktadır. Sarı akıntının olması enfeksiyon olduğunu gösterir. Mutlaka kadın doğum uzmanına gidip muayene olun. Geçmiş olsun

 • Merhaba hocam ben mayis 26 sinda kiz arkadasimla ters iliski yasadim ama boşalma esnanisnda bosaldim cikarirkn prekzatif yirtimisti ve biraz camasira damlamisti iste şüphe edip acaba rahime kacmismi diye korkudan 4 saat ella ertesi gun hapi kulandik ve sabah birseylrr yasadik elle temasimda korkum acaba elimde meni vardi diye rahime kacmis diye korktuk iliskiden 2 hafta sonra eczane testi yaptik 4 kez negatif cikti ve guvenemdim iliskiden 18 gun sonra beta hcg total kan testi yaptik 0.00 negatif cikti ust 5 cikti aciklamada gebelik haftalri verilmis 3 -4 hafta degeri 9-130 m lu / ml cikti sizce daha ne yapmaliyim lutfen acil yardim..

 • 13 haziran da adet oldum 26 haziranda esimle iliskiye girdik 11 temmuz da adet oldum tekrardan hamile olma ihtimalim var midir

 • Merhaba ben 4 aylık evliyim bundan 6 gün once suphelendigim icin gebelik testi yaptim negatif çıktı fakat adetim gecikti belirtilerin birkaci da var hamile olma ihtimalim varmi sizce ?

 • merhaba hocam regl dönemim düzensizdi ve düğünüme denk geliyor diye microgynon kullandım biz 13 agustosta evlendik zar esnek olduğu için bi kanama gerçekleşmedi aradan bi gün geçtikten sonra 15 agustosta regl oldum 20 agustosta bitti ve o gün duş aldıktan sonra birlikte olduk içime boşaldı ve 2 saat boyunca yerimden kalkmadan ayaklarım duvarda dik bir şekilde uzandım. Tekrar 3 gün sonra 4 5 defa içime boşaldı fakat benim regl dönemim çok düzensiz hamile olma ihtimalim % de kaç olabilir

  • Merhabalar. Adet düzensizliği olduğundan kesin birşey söylemek doğru olmaz. Öncelikle Adet düzensizliği için tedavi olmanız gerekiyor. Aksi halde gebelik durumunu tahmin etmemiz güç olacaktır.

 • Merhaba iliskiye girdim ama adetime 15gün kala oldu bu hamile kalma olasiligim yuzde kac acaba iceri bosalma oldu ama usteydim

 • Merhaba iliskiye girdim ama adetime 15gün kala oldu bu hamile kalma olasiligim yuzde kac acaba iceri bosalma oldu ama usteydim hamile kalirmiyim

  • Merhaba Asli hanım. Yaşadığınız ilişki büyük olasılıkla yumurtlama döneminize denk gelmiş. Bu dönemde yaşanılan ilişkilerde hamile kalma olasılığı oldukça yüksek olmaktadır. test yaptırmanızda fayda var.

 • Birlikteligimin üstünden 21 gün geçti adet görmeme 1 hafta var ama ben hamile olup olmadigimi çok merak ediyorum gebelik testi yapsam sonuç doğru çıkar mi yoksa adetimin gecikmesini mi beklemeliyim

 • Merhabalar

  ben kan testi yaptırdım adet olmam gerekiyor bu günlerde henüz olmadın kan testi bta-hgc sonucu 1,20 çıktı tekrar test yapmama gerek var mı?

  • Merhabalar. Bir hafta sonra yeni bir test yaptırmanızda ve beta-hcg değerini kontrol etmenizde fayda var. Şayet Beta-HCG değeri yükselmişse hamilelik söz konusu olabilir.

 • Merhaba 5 ekimde hasta oldum 9 ekimde bitti hastalığım ve ben eşimle 10 ekimde ilişkiye girdim çocugumuz olsun istiiyoruz ve bugün kan tahlili yaptırdım hiç birşey çıkmadı hamile değilim daha beklemem gereklimiydi yoksa adet gecikmesini mi beklemem gerekliydi bilgi verirseniz sevinirim

  • Merhaba Tuğba hanım. Hamile kalabilmeniz için yumurtlama tarihinde ilişkiye girmeniz gerekir. Yumurta üretiminin olmadığı dönemlerde yaşanılan ilişkilerde hamilelik olasılığı olmamaktadır. Hamilelik yumurta ile spermin uygun koşullarda karşılaşması sonucu oluşmaktadır.

 • Merhabalar 2 ekim adet oldum ve 7sinde bitdi ve 16na kadar her gun iliskide olduk hamile olma sansim varmi?

  • Merhaba Ayşe hanım. Bu ilişkilerde vajina içine boşalma gerçekleştiyse hamilelik söz konusu olabilir.

 • Biz esimle hergun iliskiye giriyoruz korunma yontemi olarak geri cekme yontemini kullaniyorduk fakat hamile kaldim suan iki aylik hamileyim tam olarak 8 hafta 4 gun ben hergun iliskiye girdigimiz icin ve bu donemle benim zorla farkli bi iliskim daha oldugu icin hangi gun hamile kaldigimi nasil anlayabilirim acaba

  • Merhabalar. hamile kaldığınız günü net olarak doktorunuzdan öğrenebilirsiniz. Siz kendiniz bu günü tam olarak bilemezsiniz. Fetüsün gelişimi hamile kaldığınız günü belirleyecektir.

 • merhaba 5 ekim de nisanlimla bi olay yaşadım.Ama ilişki diyemem tam olarak anal yoldan yapmayı denedi ama içine girmedi bile.içime doğru bosaladığını da hissetmedim ama bazı şüphelerim var.son adetimin ilk günü 28 eylüldu.25 ekim de ikinci adetimi oldum.1 kasımda gebelik testi yaptım negatif çıktı.adetimin üzerinden 14 gün geçti (6 kasım ) kasigimin sol tarafında biraz ağrı var gibi hissediyorum. acaba hamile miyim adet sandığım şey yerleşme kanaması miydi gec dollenme olabilir mi lütfen yardım edin !!!

  • Merhaba. Kasıklarınızda ki ağrı hamilelikten kaynaklanmıyor gibi. Kadın doğum uzmanına muayene olmanızda fayda var. Vajinal enfeksiyon söz konusu olabilir. Adet gecikmesinin birçok nedeni olabilir.

 • Merhabalar. Ayin 23. Regl oldum 27 di temizlendim 27 ve 28 esimle iliskiye grdk hic bir seklde korunmadk icime bosalip bosalmdgni da bilmiyorum hamile kalma olasiligim varmidir cok merak ediyorum. simdiden tesekkur ederim

  • Merhaba Ebru hanım. Çok düşük bir ihtimal olsa da hamilelik ihtimali vardır ( Boşalma gerçekleşmişse şayet )

 • adetime 3 4 gün kala kan testi yaptırdım negatif çıktı hamile olsaydım çıkarmıydı adet gecikmesini bekleyip tekrar mı yapmalıyım

  • Merhaba Merve hanım. Hamile olsaydınız tahlil sonucunda çıkardı. Tekrardan test yapmanızı gerektirecek bir durum gözükmüyor

 • İyi akşamlar erkek arkadaşımla ilişkiye girdik iki gün önce dışarı bosaldı ve 5 saniye tekrar sonra geri içine soktu ve bunu aynı gün icersinde iki kere tekrarladı kasiklarim çok agriyo hamile olablirmiyim ihtimali varmı yardım edin .s

 • Gebelik testi yaptım iki üç tane hediye ikinci çizgi silik çıktı.ilişki sonrası on gün oldu adetime daha var sizce hamile olabilir miyim

 • Adet günüm henüz gelmedi adetten sonra ilişkim oldu on gün önce test yaptım iki tane ikinci çizgi soluk çıktı sizce hamile olabilir miyim?

  • Merhaba Sezen hanım. Hamilelik söz konusu olabilir. Bağlı bulunduğunuz Aile Hekiminize başvurarak kanda gebelik testi yapmanızda fayda var.

 • İlişkiye ne zaman girdigimi hatırlamıyorum boşalma olup olmadığını da fakat korunmasız bir iliskiydi ve adetim yaklaşık 15 20 gün gecikti goguslerimde hassasiyet var ama iki aya yakın bir zamanda ilişkiye girildi hamilelik riski nedir? Teşekkürler.

  • Merhabalar Lale hanım. En kısa zaman içinde gebelik testi yapmanızı öneririz. Adet tarihinin 15-20 gün gecikmesi normal değildir. Gebelik testinin negatif çıkması durumunda dahi mutlaka kadın doğum bölümüne randevu alıp muayene olun. Geçmiş olsun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir