Saglikli Olmak adına herşey..

Hızlı Zayıflama Hareketleri YENİ !!

Hızlı Zayıflama Hareketleri YENİ !!

Fazla kilo şikayeti olanların sayısı her gecen gün artıyor. Özellikle kadınların bu şikayeti erkeklerden daha fazla olmaktadır.
Sağlıksız beslenme ve hareketsiz yaşam tarzı sonucu alınan kilolar maalesef kolay verilemiyor. Zayıflamak istiyorsanız, ilk hedefiniz sağlıklı beslenmek olmalıdır. Yanlış beslenme sonucu alınan kaloriyi egzersizlerle yakmak oldukça zahmetli olmaktadır.
zayıflatan-hareketlerZayıflama hareketleri ile yağlanan bölgelerde ki yağların erimesini hızlandırabilirsiniz. Özellikle bölgesel anlamda alınan kiloları vermek için egzersiz şarttır. Egzersiz yapılmaması durumunda vücütta sarkmalar başlar ve fiziğiniz çok kötü görünmeye başlar. işte Size evde kolaylıkla hemen hemen her yerde uygulayabileceğiniz Zayıflama Hareketleri ;
1. Kelebek Hareketi
kilo-ver-hareket1
Ayağa kalkıp Sırtınız dik olacak şekilde durun. Bacaklarınızı omuz genişliğinde açın. Daha sonra bacaklarınızı ve ellerinizi açıp kapatın.
2. Yalancı Oturma
zayıflama hareketleri 2
Bu hareket ile amaç Kalça, Basen ve bacak bölgesinde ki yağları eritmek. Bu hareketi de sanki bir sandalyeye oturmuş gibi yapıyorsunuz ve bu pozisyonda bekliyorsunuz. Belinizin dik olmasına özen gösterin.
3. Şınav Çekme
kilo-verme-egzersizleri (3)
Şınav hareketi ile göğüs ve kollarımızda ki yağların yakılmasını sağlıyor. iki ayağınızı yanyana gelecek şekilde ve parmak uçlarına basacak şekilde geriye doğru uzatın. Kollarınızı omuz genişliğinde açın ve göğsünüzü beliniz bükülmeyecek şekilde ( Ayak bileklerinden itibaren) yere değmeyecek kadar indirin. Bu şekilde Kol, Göğüs ve karın kaslarının çalışmasını sağlayarak burada oluşan yağların yakmasını sağlarsınız.
4.Mekik ile Karın Yağlarını Eritme
Mekik hareketi
Özellikle bel, karın ve göbek bölgesinde ki yağları yakmak ve bu bölgede ki fazlalığı eritmek için çok ama çok etkili bir harekettir. Mekik hareketinin temel prensibi yukarı doğru kendinizi kaldırırken, Ayaklarınızı yerden kaldırmamak ve dizlerinizi bükmemektir. Ayakalrınızın üzerine bir ağırlık ( Birinden ayaklarınızın üzerine oturmasını isteyebilirsiniz) veya ayaklarınızı sıkıştıracak bir yöntemle bu egzersizi yapmanız daha doğru olacaktır.

5.Basamak Hareketi ile Basen Eritme
zayıflama-hareketleri (2)
Bu harekette hedef Basen bölgesini eritmektir. Bir sandalyeyi önünüze koyun ve bir basamağa çıkıyormuşsunuz gibi sandalyenin üzerine çıkıp inin. Bu hareketi yaparken beliniz dik olacak şekilde yapmanız gerekiyor. Her seferinde diğer ayakla sandalyeye çıkıyorsunuz.

6. Squat ile Bacak inceltme Hareketi
Squat hareketinde amacımız Kalça yağlarını eritmek ve kalçaları daha sıkı hale getirmektir.
Squat hareketinin yapılışı ; Ayakta dik durup bacaklarınızı omuz genişliğinde açın. Daha sonra belinizi hiç bükmeden dizlerden eğilin. Bu hareketi yaparken kalçalarınızı hafif geriye doğru götürmelisiniz. Egzersizi uygularken elinizde bir ağırlık olursa etkisi çok daha fazla olur.
zay_flama_hareketleri_3_

7.Ters Şınav Karın Eritme Hareketi
zay_flama_hareketleri_4_
Bu hareket ile Arka kol ve karın kısmında oluşan yağları yakarsınız. Bir sandalyeyi alıp arkanızı dönün ve ellerinizi sandalyenin üzerine koyup ayaklarınızı hafif öne doğru uzatın. Bu pozisyonda kollarınızla vücudunuzu kaldırıp indirin.

8. Karın Germe Hareketi
zay_flama_hareketleri_5_
resimde ki pozisyonu alın ve bu şekilde 30 sn bekleyin. Bu egzersizi yaparken karın kısmının kasıldığını hissedeceksiniz. Şayet bunu hissetmiyorsanız egzersizi yanlış uyguluyorsunuz demektir.
9. Bacak inceltme Hareketi
zay_flama_hareketleri_6_
Bu hareket ile bacak ve kalça kısmında ( kasıklara doğru) oluşan yağları eritirsiniz. Dik durun ve bacakalrınızı omuz genişliğinde açın. Daha sonra adım atar gibi dizinizi karnınıza kadar kaldırın. Sağ ayağınızı kaldırırken sol kol, Saol ayağınızı kaldırırken sağ kolunuzu öne doğru getirin.

10. Bel ve Baldır kısmını Eriten Hareket
zay_flama_hareketleri_7_
Ayakta dik durun ve öne doğru adım atıp, geride kalan ayağınızı bükün. Bu hareketi yaparken elleriniz belinde durmalıdır.

Zayıflama Hareketleri Vide0


yukarıda ki videoda yer alan egzersizleri her sabah uygulamak oldukça faydalı ve etkili olacaktır. Bu egzersizleri uygulayarak haftada 4 kilo verebilirsiniz.

Zayıflamak için Son Öneriler

Zayıflayabilmeniz için, gün içinde aldığınız kalorilerden çok daha fazlasını yakmanız gerekir. Zayıflamak isteyenler için sabah kahvaltısı çok önemlidir. Güne mutlaka kahvaltı ile başlayın. Vücutta yağ olarak depolanan öğün akşam yemeğidir. Bu yüzden akşam yemeğini her gün azaltarak yemeye devam edin.
Yemeği birden kısarsanız kilo vermezsiniz. Bu beynin kendini koruması için metabolizma hızını yavaşlatmasından kaynaklanmaktadır.

Aç kalmadan kilo vermek istiyorsanız, Protein ağırlı beslenin. Mümkün oldukça karbonhidratlardan uzak durun ( gerekli oldugu kadar tüketin. ) protein ağırlıklı beslendiğinizde vücut gerekli olan enerjiyi sağlamak için vücutta ki yağları parçalar ve bu yağları yakarak enerji üretmeye başlar.

 

sivilceleri geçireb karin yaglari hangi hareketle eritilir popu erıtme hareketlerı gorseller yüzde yüz göbek bölgesi nasıl gider göbek yagı hangi sporla gider 9 haftalık bebek görüntüsü basen ve kalçalar en hızlı nasıl eritebiliriz 20 haftalık bebeğin görüntüsü Karın Ameliyatı İzle 9 AYLIK bebek görüntüsü1 thought on “Hızlı Zayıflama Hareketleri YENİ !!”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir