Hızlı Yağ Yakan Yiyecekler

Zayıflamak isteyenler için beslenme büyük önem taşıyor. Bazı yiyecekler kilo almaya neden olurken bazı yiyecekler de metabolizma hızını arttırarak yağ yakmaya yardımcı oluyor. Bu yağ yakıcı yiyecekler sayesinde hem açlığınızı giderebilir, hemde zayıflayabilirsiniz. Böylelikle herhangi bir diyet yapmadan vucudunuza hem daha az kalori alacaksınız hemde daha çok kalori yakacaksınız.
Tüketilen besinler, vucut tarafında sindirilirken kalori yakımına sebep olurlar. Örneğin 1 salatalık yaklaşık olarak 9 Kaloridir. Bu salatalığın sindirimi esnasında yaklaşık 15 kalori harcanmaktadır. Yani 1 salatalık tükettiğinizde 6 kalori yakmış oluyorsunuz.

Yağ Yakıcı Yiyecekler Nelerdir?

yag-yakan-yiyecekler-nelerdir

1.Yağsız yoğurt

Günde en az Üç öğün yağsız yoğurt tüketmek, vucudun hızlı birşekilde yağ yakmasını sağlıyor. Yapılan araştırmalar sonucunda, diyet listesinde yoğurt bulunanların, listede yoğurt bulunmayanlara oranla %66 daha hızlı ve %22 oranında daha fazla kilo verdikleri görülmüştür. Diyet listesinde yağsız yoğurt bulundurmayanların, bel yani simit bölgesinde daha çok yağlanma olduğu tespit edilmiş.
Tüm bunların yanında yoğurt içinde bulunan Kalsiyum ve proteinler sayesinde fazla kiloların sağlıklı bir şekilde verilmesi sağlanıyor.

2.Protein Tozu

Günde 2 kere su veya yağsız süt ile hazırlanıp içilen Protein tozları yağların yakılmasına yardımcı olmaktadır. Kas yapımına katıldığı için, protein tozu daha çok body Building yapanlar tarafından kullanılıyor. Yemeklerde 2 Saat önce tüketilen Protein tozu, O öğünde aldığınız kalorilerden yaklaşık 200 kalorisini metobolizma tarafından yakılmasını sağlıyor. protein tozu kullanacaksanız bilmeniz gereken, %8 civarında kas miktarında artışa da neden olduğudur. Yani yağı yakıp kasa dönüştürüyor diyebiliriz. Bu yüzden erkekler tarafından daha çok tercih edilebilir.

3.Köy Peyniri

Günde en az 200 gr. köy peyniri yiyin. Yapılan araştırmalar gösteriyor ki, 200 gr. köy peynirinin içinde tam 32 gr. protein ve kazein (sütteki protein maddesi) var. Bu iki madde sindirim sistemini çok iyi çalıştırdığı için hem kendinizi çok sağlıklı, hem de tok hissediyorsunuz. İçeriğindeki kalsiyum zenginliği de, yağ yakışında katalizör görevi görüyor.

4.Somon Balığı

Somon Balığının beyni güçlendirdiği neredeyse herkes tarafından bilinen bir bilgi. içerisinde yer alan Omega-3 sayesinde de vucutta ki yağların yakılmasına neden oluyor. Diyet yapanların, diyet listesinde kesinlikle bulunması gerekn somon, Bağışıklık sisteminide güçlendiriyor. Bu yüzden sağlığını düşünen herkesin haftada en az 2 kere somon balığı tüketmesini öneriyoruz.

5.Kahvaltılık gevrek

Elbette, şekerli corn-flakes’lerden bahsetmiyoruz. Hani müsli veya yulaflı gevrekler var ya, onlardan işte. Her sabah kahvaltısında bu tür gevrekleri yiyen insanların %78’i, bir sene içinde 14 kilo vermişler. Bu araştırma sonucuyla birlikte, konuya daha iyi bir şekilde eğilmemiz gerektiğine karar verdik. Buyurun top sizde…

6.Çorba

Yapılan araştırmalara göre, haftada en az 4 kez çorba içenlerin vucutlarında ki yağ oranı oldukça düşük çıkmış. Sizde çorba içerek vucudunuzda ki fazla yağlardan kurtulabilirsiniz.

7.Greyfurt

Hemen hemen her diyetisyenin önerdiği meyve olan greyfurt, içerisinde bol miktarda bulunan C vitamini sayesinde metabolizmanın hızlanmasını sağlıyor. Günde 3 defa 1 bardak greyfurt Suyu içenlerin 4 ayda 12 kilo verdikleri, yapılan araştırmalar sonucu ortaya çıkmış. Sizde Çay, Kahve yerine greyfurt suyu içerek zayıflayabilirsiniz.

8.Antep fıstığı

Günde bir veya iki avuç Antep fıstığı yemeye ne dersiniz? Aldığınız kaloriyi unutun, içindeki protein fazlası sizi gerçekten çok mutlu edecek. Fakat yararları sadece bununla kalmıyor. Antep fıstığının direkt kan şekerine müthiş bir faydası var. Kan şekerinin düşmesini engellediği için daha az yemek yiyor ve dolayısıyla ince kalmanızı sağlıyor. Kısacası sabah kahvaltısıyla öğlen yemeği arasında bir avuç götürün, diğer avucu ise akşamüstü yiyin.

9.Yumurta

Yumurtaya ait kötü izlenimi geçmişte bırakın ve beyaz mucizenin tadına bakın. Günde üç yumurta yiyerek 12 hafta içinde kas ve yağ ölçüsü bakımında çok güzel bir vücuda sahip oluyorsunuz. Doz olarak iki yumurta tercih edenlerin bu faydaları görmedikleri ispatlanmış. Kahvaltı, öğle yemeği ve sadece acıktığınızda yemeyi tercih edin, akşam geç saatlerde uzak durmakta fayda var.

10.Fasulye

Öğünlerinizin herhangi birinde bir kaşık fasulyeye kesinlikle yer verin. Böbreklere olan faydasının yanında, kan şekerine uyguladığı başarılı tempoyla iyi bir kilo kaybına ve güçlü, sağlıklı, zinde bir bedene sahip olmanızı sağlıyor. Yani fasulyenin yararları saymakla bitmiyor. Bir diğer adı “sihirli değnek” olan fasulyeyi, özellikle spor yapan insanlar ihmal etmesin!

 

yag yakan yiyecekler yağ yakıcı yiyecekler vajinamda hızlı yağ yakan yiyecekler yağ yakan protein tozu yağ yakan yağ yakan yiyecekler listesi YAĞ YAKICI YEMEKLER yağyakıcı yiyecekler yağ yakan şeyler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*