Hızlı Saç uzaması için Doğal Yöntemler

Normal durumlarda saçlar ayda ortalama 0.5 ile 2.5 cm arasında uzar. Saç uzaması miktarında ki bu fark genetik olabileceği gibi, beslenme ve saç bakımı ile de doğrudan alakalıdır. Yetersiz ve dengesiz beslenme sonucu vücutta meydana gelen vitamin ve mineral eksikliği, Saçların sürekli boyanması, uzun süre Fön veya Saç düzleştirici kullanmak gibi saçların yıpranmasına neden olan uygulamalar saç yapısını etkilediği için saçın uzama miktarı konusunda da olumsuz etkiler bırakır. Hızlı saç uzatma kürleri sihirli değnek olarak düşünülmemelidir. Saçın uzaması için zamana ve bakıma ihtiyaç vardır. Bakım yapılmayan bir saç ayda 1 cm uzarken bakımı yapılan saç 2.5 cm uzayabiliyor. Burada ki 1 cm’lik Fark önemli bir farktır. Saçınızın hızlı uzaması için, saçınıza doğru bakım yapmanız şart. Saçınız için ihttiyaç duyulan vitamin ve mineralleri gerek oral yönden gerekse haricen vucudunuza almanız gerekir.

Hızlı Saç Uzatma da Saç Derisinin Önemi

Saçların temel bakımı saç kökleri ile başlar. Saç telleriniz ne kadar sağlıklı görünürse de görünsün, kökleri zayıf olan saçlar zamanla dökülecek veya incelerek kırıklıklar oluşmasına sebep olacaktır. Saç Derisi sağlığı için Aşağıda yer alan uygulamaları yapmamız gerekir.
1. Saç derisini temiz tutmak. Saç derisi temiz tutulmadığında yağlanma olur. Bu yağlanmaya bağlı olarak kepek ve bakteri oluşabilir.
2. Saç derinize düzenli masaj yapın. Bu kan dolaşımını hızlandırır ve saç köklerine kan yolu ile daha fazla besin taşınmasını sağlar. Böylelikle Saç köklerinde besin yetersizliği oluşmaz.
3. Saç Derisinin kurumasını engellemek için Doğal Yağlar kullanılmalı.

Saç Bakımı için Doğal Yağlar

Hızlı Saç Uzatma Yöntemleri ve yolları
Hızlı Saç Uzatma Yöntemleri ve yolları

Saç için kullanılan yağlar Uçucu ve Kalıcı ( Taşıyıcı) yağlar olmak üzere ikiye ayrılır. Uçucu yağlar arasında lavanta, limon, biberiye yağı gibi yağları sayabiliriz. Zeytinyağı, badem yağı, Hint yağı gibi yağlarda taşıyıcı yağlar arasındadır. Uçucu yağları direk saç derisine uygulamak tahrişe neden olabileceğinden bu tipteki yağlar taşıyıcı yağlar ile inceltilerek kullanılmalıdır. Örneğin saç derinize masaj yapmak için lavanta yağı kullanacaksanız 1 çay kaşığı lavanta yağını 2 yemek kaşığı zeytinyağı ile karıştırabilirsiniz. Doğal yağlar saç derisini yumuşatırken saç tellerini nemlendirir, cildi korur ve uçların kırılmasını gözle görülür oranda azaltır.

Saçın Hızlı uzaması için Ne Yapmalı ?

Hızlı Saç uzaması için birçok kozmetik ürün bulunmakta. Ancak biz yazımızda kozmetik ürünlerden ziyade kendimiz neler yapabiliriz ona Bakacağız.
Saç sağlığı için A,B12,C ve E Vitaminleri ve Proteinler oldukça önemlidir. Bu vitaminleri kompleks olarak bir arada bulmamız güç olduğu için Karışımı kendimiz hazırlayacağınız. Bu karışım için Bize gerekli olan Vitaminleri, Bir eczaneden çok ucuza elde edebilirsiniz. işte Size Karışımın Formülü ;

Hızlı Saç Uzaması için Karışım

Saç uzamasını Hızlandırmak için Doğal ve Bitkisel Kürler
Saç uzamasını Hızlandırmak için Doğal ve Bitkisel Kürler

Malzemeler ;
1. Adet Bemiks Ampul, Evigen Ampul, ve Bepanthene Ampul ve kullandığımız Şampuan ( Dalin Çocuk, katkısız olduğu için tercih edebilirsiniz).
Hazırlanışı ;
Almış olduğumuz Ampullerden birer tane açıyoruz ve bir kaseye koyup içine saç uzunluğumuza yetecek kadarda zeytin yağı Katıp güzelce karıştırıyoruz. iyice karıştırdıktan sonra parmak uçları ile masaj yapıp saç derimize sürüyoruz. Yaklaşık 1-2 Saat saçlarımı öylece Kalıyor.

Saç Bakım Şampuanı ;

Daha Sonra Yine Her bir ampulden birer tane açarak Almış olduğumuz Dalin şampuanının içine döküyoruz ve güzelce karıştırıyoruz. Her duş alışımızda Bu şampuanla Saçımızı Güzelce yıkıyoruz. Yıkama Esnasında Şampuan yaklaşık 2 dk kadar saçınızda dursun.

Protein ihtiyacı için ;

Saç derimiz ve kökleri için gerekli olan Protein ihtiyacını da yumurta  sarısından karşılayacağınız. 2 Adet yumurta sarısını ayırıp bir kapta çırpın. Daha Sonra bu yumurta sarısını saç diplerine parmak uçları ile masaj yaparak uygulayın. Bunu 3 gün’e bir yapabilirsiniz.

Saç uzaması için Doğal ( Bitkisel) Çözüm

Yukarıda Yer alan Karışımımıza Ek olarak özellikle saç uzaması üzerinde olumlu etkisi bulunan vitamin ve doğal ürünler arasında beta-karoten, keten tohumu yağı, silis, ısırgan otunu sayabiliriz. Herhangi bir sağlık sorunu nedeniyle düzenli olarak ilaç kullanıyorsanız veya saç derisini etkileyen bir rahatsızlığınız varsa bu ürünleri kullanmadan önce doktorunuza danışarak olası yan etkileri hakkında bilgi alın.

saçın uzaması için doğal yöntemler doğal yöntemlerle saç uzatma saç uzamasını hızlandırma saç uzamasını hızlandırmak saçların uzaması için doğal yöntemler saçın uzamasını hızlandırmak saçların çabuk uzaması için doğal yöntemler saçların hızlı uzaması için doğal yöntemler doğal saç uzatma yöntemleri saçın hızlı uzaması için doğal yöntemler

7 Replies to “Hızlı Saç uzaması için Doğal Yöntemler

    1. Merhaba Berfin Hanım. Yumurta akı saçları uzatmadan ziyade saç derisini besler. Azda olsa, saçların uzamasında dolaylı olarak etki edebilir.

  1. Saçlarim eskiden belime kadardi kisa saç merakimdan dolayi kestirdim şimdi omuzlarimda ve çok sık okul açilmadam uzamasini istiyorum ne yapmaliyim lütfen yardm edin

    1. Yazımızda yer alan Yöntemleri uygulayabilirsiniz. Saç uzaması için saç diplerinin ve kıl köklerinin iyi beslenmesi gerekir.

      1. Yaaaa admin bana yardım et saçımın uzamasının istiyom beslensin ve kabarmasın bu üçünü nasıl yapıcammmm

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*