Hızlı Kilo Vermek için Ne Yapılmalı ?

Kilo verme problemi bir çok insanın en büyük sıkıntılarından biri haline geldi. Televizyonlarda, internette en çok sorulan soruların başında, “Nasıl Kilo verebilirim ?” sorusu geliyor. Önce ki dönemlerde daha çok kadınlara özgü bir problem gibi görünse de son dönemlerde artan obezite ile birlikte, durumun aslında herkesi kapsadığı görülmektedir. Peki, kilo vermek için neler yapılabilir?, Ne yapılmalı, Ne yapılmamalı ? Sağlıklı ve hızlı kilo vermek için Hangi yöntemleri tercih etmelisiniz?

Hızlı zayıflamak isteyen bir çok kişi, seçtiği yöntemin yanlışlığından dolayı sağlığından da olmaktadır. Hızlı kilo vermek mümkündür ancak doğru davranılmadığı taktirde ölümle Sonuçlanabiliyor. Yapılan şok diyetler, Seçilen yanlış yöntemler ( Yemeklerden Sonra Kusmak Gibi ) kişinin hayatını ölümle sonlandırabiliyor. Fazla kilolarınızı vermek için sağlığınızdan olmamalısınız. Aksine kilolarınızı verdikten sonra daha sağlıklı olmalısınız.

Kilo vermek için ne yapılmalı
Kilo vermek için ne yapılmalı

internette bir çok Sitede yer alan diyetler, sizin için uygun olmayabilir. Her insanın ihtiyaç duyduğu besin miktarı farklıdır. Bu yüzden zayıflamak için oluşturulan diyet listeleri kişiye özeldir. Sadece genel olarak yapılmaması istenen durumları sizde kendi diyetinizde uygulayabilirsiniz ( Hamur işi ve yağlı yemekler, Kola, gazoz vb içeceklerin tüketilmemesi gibi ). Seçtiğiniz diyetin ve kilo verme yönteminin sonuçlarını kendiniz analiz etmelisiniz.

Kilo vermek için Yapılan Büyük Hata

Kilo vermek isteyenlerin yaptığı en büyük hatalardan biri, Aniden uygulanan şok diyetlerdir. insan vucudu en güzel şekilde çalışan bir mekanizmaya Sahiptir. Ani bir şekilde diyete başladığınızda beyin kendini ve vucudu korumak için önlem alır ve daha çok besin depolamaya, metabolizma hızını yavaşlatmaya başlar. Bu durumda da kilo vermek daha güç hale geliyor. Bu yüzden hiç bir zaman ani diyete başlamayın. Vücudun besine ihtiyacı vardır ve siz bu ihtiyacı karşılamak zorundasınız. Sağlıklı Zayıflamak ile Sağlıksız Kilo verme arasında ki Fark bu noktada Doğuyor. Vucudunuz içi gerekli olan besinleri karşılama da seçtiğiniz yöntem çok önemlidir. Tercih edilecek en iyi zayıflama yöntemlerinden biri Bu besinleri Salata ve Meyve tüketerek Karşılamaktır. Bu yüzden, diyete başlayanlara en çok söylenen söz, “Ana öğün yerine bol bol Salata Yiyin”dir.

Sağlıklı Kilo Vermek için Öneriler

Sağlıklı ve hızlı bir şekilde kilo vermek istiyorsanız yapmanız gereken 2 Şey vardır.
1. Size özel bir Diyet.
2. Diyet ile birlikte yapacağınız egzersizler.

İnternette yer alan bir çok diyet, Aslında sağlıksız olmaktadır. Çünkü diyet kişiye özeldir. Boy, ideal kilo ve Gün içerisinde harcanan kalori miktarları farklılık gösterdiği için, insanlara farklı diyetler uygulanmaktadır. Masa başında çalışan bir insan ile Aktif olarak hareketli olan bir insanın ihtiyaç duyduğu kalori miktarları farklıdır. Sizin için günlük 2000 kalori uygunken bir başkası için bu 3000 kalori olabilir. Tüm bunları göz önünde bulundurarak, uzman bir diyetisyen takibinde bir diyet listesi oluşturulmalı ve bu diyet ile birlikte spor yapılmalıdır.

Kilo Vermek için Genel Kabul Gören Konular

Hızlı ve Sağlıklı Kilo vermek için Yöntemler : Zayıflama Yöntemleri
Hızlı ve Sağlıklı Kilo vermek için Yöntemler : Zayıflama Yöntemleri

Hemen hemen her diyette karşılaşılan konuların Başında diyet süresince yasaklanan yiyecek ve içecekler;
Kola, Gazoz, Fastfood, Çikolata, Alkol, Kızartma, tatlı, Hamur işi ve yağlı yemeklerdir. Bu gıdaların yasaklanmasının sebebi besin değerlerinin düşük, kalori miktarlarının ise çok yüksek olmasıdır.

Kilo vermek için Ne Yapılmalı

  • Sabah uyanır uyanmaz aç karnına bir bardak ılık suya çeyrek limon damlatıp için. Sabah kahvaltınızda Yagsız peynır ve yoğurt bulundurun. Kendinizi hiç bir zaman tam doyurmayın. Günde 3 öğün yemek yerine, Az ama sık sık yemek yiyin.
  • Akşam yemeğinizin hafif olmasına dikkat edin. Bu öğünde salata tüketmeniz daha iyi olacaktır.
  • Akşam Yemeğinden Sonra Meyve dışında Herhangi birşey yemeyin. Yürüyüş yapma imkanınız varsa, akşam yemeğinden yaklaşık 1 saat sonra 45 dk’lık bir yürüyüş oldukça faydalı olacaktır.
  • Kısa mesafelerde araç kullanmak yerine yürüyün. Oturdugunuz binada asansör yerine merdivenleri kullanın. 3 Kat merdiven kullanmak yeterli olacaktır. Kalanını asansör ile çıkabilirsiniz.
  • içtiğiniz suya ve Çaya Limon Damlatın. Limon Metabozlizma hızınızı artırrır ve daha çok kalori yakarsınız.
  • Göbek, Bel ve Karın bölgesinde ki yağlanma için Mekik çekebilirsiniz.
  • Basen ve kalça Bölgesinde ki yağlanma için Basen Eritme Hareketleri Adlı Yazımızı Okuyabilirsiniz.

kilo vermek için ne yapmalı çalisan bir insan icin diyet listesi hızlı kilo vermek için ne yapılır hızlı kilo vermek için ne yapmalı sağlıklı ve hızlı kilo verme yöntemleri KİLO VERMEK İÇİN NE YAPILMALI kilo vermek için kilo verirken yasaklanması gereken yıyecekler hızlı kilo vermek için neler yapmalı hızlı kilo vermek için ne yapılmalı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*