Hızlı Göbek Eritme Hareketleri

Göbek bölgesinde oluşan yağlar hem erkeklerin hemde bayanların büyük problemi. Uygun bir diyet ile birlikte yapacağınız egzersizler, göbek etrafında yağlanma olmasını engellediği gibi, var olan yağlarında erimesini sağlar. Bir çok arkadaşımız göbek eriten hareketleri yapmasına rağmen olumlu sonuç alamadığını dile getiriyor. Bunun sebebi, bu egzersizlerin düzensiz ve yanlış yapılması olduğu gibi, hareketler ile birlikte yakılan kaloriyi yanlış beslenmeden dolayı geri almasıdır. Bu yüzden göbek eritmek için mutlaka diyette gereklidir.

gobek-eirten-hareketlerDiyet sözcüğü maalesef halkımız tarafından yanlış anlaşılıyor. Bu yüzden çoğu kişi ya diyet yapmıyor, yada belirttiği diyete uyamıyor. En doğal ve en iyi diyet, herşeyden yeteri kadar yenerek yapılan diyettir. Önemli olan ne yediğiniz değil, neyi ne kadar yediğinizdir. Diyet konusu ile ilgili olarak Aklınıza takılan soruları, yorum bölümünden bize iletebilirsiniz.
Şimdi sizlere diyet ile birlikte uygulayacağınız göbek eritme hareketlerini Anlatmaya Çalışacağız. Bu hareketler düzenli olarak yapıldığında %90 sonuç alabileceğinize emin olabilirsiniz.

Hızlı Göbek Eriten Egzersizler

Aşağıda yer alan hareketleri uygularken ara vermeden yapmanız gerekiyor. Bunun için bir program oluşturun ve bu egzersizler için kendinize zaman ayırın. Düzensiz yaparsanız sonuç alma olasılığınız azalır.

Çapraz mekik hareketi

capraz-mekik-hareketi ile göbek eritme egzersizi

Çapraz mekik hareketi yapmak için sırt üstü yere uzanın. Sağ ayağınızı yukarı doğru kaldırın ve dizinizi yere paralel olacak şekilde bükün ( Dizimizi tamTam bükmüyoruz ). Elleriniz ile başınızı resimde ki gibi tutun ve dirsekten kolunuzu açıp derin bir Nefes alın. Nefes verirken sol omzunuzu yerden kaldırın, karnınızı iyice sıkarak sağ doğru eğilin. Nefes alırken geriye doğru düzelin ve omuzlarınızı yere değdirmeden hareketi en az Dört defa tekrarlayın. Aynı hareketi diğer tarafınız için uygulayın.

Mekik çekme hareketi

Karın Kaslarını çalıştıran ve karın yağlarını eriten en etkili egzersizlerin başında mekik çekmek geliyor. Bu egzersizi mutlaka uygulayın. ilk başta zorlanabilirsiniz ancak egzersizi yaptıkça ilerleyen günlerde yapılması daha kolay oluyor.
Mekik Hareketini 2 farklı şekilde yapabilirsiniz. Başlangıç için, 1. seçeneği ilerleyen zamanlarda da 2. seçeneği uygulamanızı öneririz.

1. Seçenek

mekik-cekme-hareki-ile-gobek-eritme

Sırt üstü uzanın ve bacaklarınızı Dizden hafif bükün ( Resimde yer aldığı gibi). Ellerinizi başınızın arkasına koyarak kollarınızı açın. Derin nefes alın ve bel kısmından kendinizi yukarı doğru kaldırın. Kalkarken Aldığınız nefesi yavaşça bırakın. Bu hareketi en az 10 kere tekrarlayın. 1 Hafta aralıklarla Egzersiz sayısını 5 arttırarak devam edin (2. hafta 15 adet, 3. hafta 20 adet şeklinde).

2. Seçenek

Mekik ile Göbek Eritme Karın eritme Hareketleri Bel Yağlarını Eritme

Yere Sırt üstü uzanın ve dizlerinizi bökerek yere paralel olacak şekilde yukarı doğru kaldırın .Bu pozisyonu aldıktan sonra 1. Seçenekte ki gibi sırtınızı yerden kaldırın ( Bu harekette sırtınız yerden Yarım Kalkmalı ).

Karın Eritme hareketi

karin-eritme-hareketleri-egzersizleri

Karın bölgesi en hareketsiz bölge olduğu için bu kısımda oluşan yağlanmalar çok geç eriyor. Bu bölgeye özel olarak bu hareketi uygulamanız gerekir. Karın bölgesi ; Kasık ve göbek arasında yer alan bölgedir.
Yere Sırt üstü uzanın ve ayaklarınızı birleştirin. Birleştirdiğiniz ayaklarınızı yerle yaklaşık 45 derece oluşturacak şekilde bökmeden kaldırın. Ayaklarınızı kaldırdıktan sonra aynı şekilde sırtınız yere değmeyecek şekilde doğrulmaya çalşın ve bu pozisyonda içinizden 15’e kadar sayarak bekleyin ve bacaklarınızı yere indirin. 10 Sn ara verdikten sonra tekrar aynı hareketi uygulayın. Karın kaslarınızın gerildiğini hissedene kadar bu hareketi uygulayın. ( Yaklaşık 8 Defa )

Göbek Eriten Egzersizleri Uygulama Video

hizli gobek eritmek göbek yağlarını eriten en ıyı fitness hareketleri göbek gerdirme egzersizleri göbek etrafında yağlanma eriten hareketler göbek eritme hareketi göbek eriten hareket en iyi göbek eriten hareketler en hızlı göbek eriten hareketler carpraz mekik le gobek eritme alt karın eritme hareketleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*