Saglikli Olmak adına herşey..

Hızlı Basen Eritme Hareketleri

Hızlı Basen Eritme Hareketleri

Türk kadını olarak Kiloyu ilk önce basenlerden aldmaya başlıyoruz ve yağlanmayla ile ilk göz teması basen bölgesinde gerçekleşiyor. Bu yüzden şayet Basen oluşmaya başlamışsa hızlı davranıp harekete geçmekte yarar vardır. Yoksa şikayetimiz basen bölgesinle kalmayıp, kalça, göbek ve diğer bölgelerle devam eder. Erkenden alacağınız önlemlerle daha basen oluşmadan kalçalarınızı sıkılaştırabilirsiniz. Evde kolaylaıkla yapabileceğiniz bazı basen Eritme Hareketleri mevcut. Bizde bu yazımızda sizlere bu hareketlerden bahsedeceğiz.

Hızlı Basen Eriten Hareketler

Oldukça etkili olan bacak, kalça ve basen eritme ile ilgili en yeni hareketleri görmek için Bacak ve Kalça Eritme Hareketleri Adlı yazımızı okumanızı öneririz.
Bahsettiğimiz yazımızda yer alan örnek bir hareket
4- Bacak Dikme Hareketi
Yukarı da yer alan hareketin devamı için, yukarıda yer verdiğimiz linke tıklayabilirsiniz.

Tek Bacak Uzanma Hareketi

Basen Eritme Egzersizi 1
Basen Eritme Egzersizi 1

Tam dik bir şekilde ayakta durun. Daha sonra sağ kolunuzu yere paralel olacak şekilde öne doğru uzatın. Beliniz hiç bükülmeyecek şekilde öne doğru eğilin. Bu hareketi yaparken yerden birşey almaya çalıştığınızı varsayın. Eğilme sadece kalça tarafında olmalı ve kesinlikle belinizi bükmemelisiniz. Öne doğru eğilirken sağ bacağınızı da arkaya doğru kaldırın. Bu hareketi birkaç kere yaptıktan sonra diğer kol ve bacağınızla da yapın.

Kalça Kaldırma Hareketi

Basen Eritme Hareketleri : Kalça Kaldırma
Basen Eritme Hareketleri : Kalça Kaldırma

Bu hareketimiz Plates topuyla yapılıyor. Eğer plates topunuz yoksa bir an önce edinmeye çalışın. Pilates topunu kendinizden biraz uzağa koyarak yere uzanın. Ayaklarınız plates topunun üstüne gelecek şekilde yerleştirin ve sonra dizlerinizi bükerek yukarı doğru kaldırmaya başlayın. Dizlerinizi yukarı kaldırırken, kalçanızı da kaldırmayı unutmayın ve yine belinizi kırmamaya özen gösterin.

Basamak Çıkma Hareketi

Basen Eritme Egzersizleri : Basamak
Basen Eritme Egzersizleri : Basamak

Bu hareketimizi bir basamak yardımıyla yapacağız. Şayet hazırda böyle bir basamağınız yoksa 30 cm yüksekliği olan ve sizi taşıyabilecek birşey ayarlayabilirsiniz ( Koltuk minderleri, Yastık vs olabilir). Burda dikkat etmeniz gereken Dizinizin Baldır kısmıyla 90 derecelik açı yapması. Yani Diz ile kalça arasında ki bacak bölgesi yere paralel olmalıdır. Evde yüksekliklere erişmek için kullandığınız merdivenlerden de faydalanabilirsiniz.

Çömelme Hareketi

Basen Eritme Hareketi : Squat
Basen Eritme Hareketi : Squat

Belkide en etkili hareketlerin başında gelmektedir. Basen bölgesini çalıştırmanın yanı sıra hem karın kaslarını hemde sırt kaslarını çalıştırmakta ve güçlendirmektedir. Bu hareketi yapmak için de öncelikle dik durun. Kollarınızı öne doğru uzatın ve sonra Belinizi bükmeden, öne de eğilmeden, yalnızca dizlerinizi kırarak çömelin.

 

Bu ve bunun gibi birçok basen eritme hareketleri boş vakitlerinizi değerlendirmede oldukça yararlıdır ve göreceksiniz ki incelmenizde çok büyük rol oynayacaklardır. Evinizin salonunda günün istediğiniz bir saatinde, bu hareketleri uygulayabilirsiniz.          Kadınların en dertli oldukları konu olan kalça yağlarını eritmede uygulanabilecek basen eritme hareketleri, disiplinli bir şekilde uygulandığı takdirde vücudunuzdaki farkı görmeniz fazla uzun sürmeyecektir.

Basen eritme Egzersizleri Spor Eğitmeni Tavsiyeleri


Yukarıda yer alan egzersizleri düzgün ve düzenli olarak uyguladıgınızda, Basen ve selülitlerinizden kurtulma olasılığınız %85-90 civarındadır. Bu denli etkili egzersizleri evinizde kolayca uygulayabilir, basen ve kal.a bölgesinde oluşan yağları eritebilirsiniz.
Unutmayın ! önemli olan hareketleri çok yapmak değil, sürekli olarak yapmaktır.

Basen Eriten Hareketler Video 2

Bu videoda yer alan egzersizleri mutlaka uygulayın. Oldukça basit ve bir o kadarda etkili Basen Eritme Hareketleridir.

Video’da yer alan egzersizler basen eritmek için her ne kadar basit görünsede oldukça etkili hareketlerdir. Bu hareketler düzenli olarak yapıldıgında hem basen hemde kalça bölgesinde ki yağları hızlıca eritebilirsiniz. Böylelikle daha sıkı bacaklara ve sıkı kalçalara sahip olabilirsiniz. Videoda yer almayan ancak çok etkili bir hareketimizde Squat’tır. Resimli olarak yazımıza eklemiş oldugumuz Squat’ı da uygularsanız çok kısa sürede basenlerinizi eritmiş olacaksınız.

 

basen nasıl eritilir basen nasıl erir basenler nasil eritilir kalca nasil eritilir nasıl basen eritilir kalça nasıl erır basenleri nasıl eritilir en etkili basen eritme hareketleri evde basen eritme yolları basen eritmek için hareketler217 thoughts on “Hızlı Basen Eritme Hareketleri”

 • slm hocam kılo almak ıstıyorum ama bı turlu kılo alamıyorum bı cok ılac kulandım ama halen kılo alamadım bu konuda bana yardımcı olursanız sevınırım vereceyınız bılgıler ıcın tşkler :(:(:(

 • Merhaba 18 yaşında 48 kilo 1.50 boyundayım. 4 ay önce yaptığım diyet ve sporla 8 kilo verdim ama iç bacak ve basenlerim incelmedi çok fazla.ne kadar spor yapsamda fayda etmiyo sanki çok rahatsız hissediyorum bacaklarım kastan sertleşti ama hâlâ istediğim görüntüyü alamadım basen ve iç bacak erimiyor. Ruhsal dengemi bozuyo bu durum. Öneriniz var mı bu konuda

  • Fiziksel yapınızdan dolayı iç bacağınız kalın ise, bunun için birşey yapamazsınız. Ancak Bacak estetiği ile istediğiniz görünüme getirebilirsiniz. Ama şayet bacaklarınızda yağlanma mevcutsa bacak bölgesini çalıştıracak egzersizlerle bu basen bölgesinde bulunan yağları eritebilirsiniz. Örneğin, Squat basen eritme açısından en etkili egzersizlerden biridir.

 • işimden dolayı sürekli oturuyordum bir süre sonra basenlerim çıkmaya başladı.Çocuk sahibi olduktan sonra basenlerim çukur çukur oldu(selülit diyorlar galiba)bundan nasıl kurtulabilirim.Ayrıca iç varislerim var ve çocuk emzirdiğim için ilaçta kullanamıyorum varisler çukurlaşmasına neden olur mu ne yapmam lazım?

  • Merhabalar. Varisler selülit veya basen’e sebep olmaz. Basen ve selülit oluşması tamamen o bölgede ki kas dokunun gevşemesi ve yağlanmadan kaynaklanır. Bu yüzden bu bölgede ki yağlanmayı engellemeniz ve var olan yağlarıda eritmeniz, yakmanız gerekir.
   Basen ve Kalça eritmek için bu bölge üzerinde etkili egzersizlerle, kasların çalışmasını sağlamanız gerekir. Bu hareketler için Basen Eritme Hareketleri Adlı yazımızda bulabilirsiniz. Bu hareketlere ek olarak Squat yapın. Zamanla basenleriniz eriyecektir.

   Varislerden dolayı oluşan ayak aynmaları ve ağrılarını azaltmak için akşam yattığınızda ayaklarınızın altına yastık koymak faydalı olacaktır.

 • 15 yaşındayım 67 kiloda 1.66 boyundayım ergenlikten dolayı fazla kilolarım var çevremde dışlanıyorum nasıl kilo veririm

  • Merhaba Merve Hanım. Kilo problemini daha çok hangi bölgelerde yaşıyorsunuz ? Göbek, Kol veya basen ?

   Genel bir zayıflama için, düzenli ve dengeli beslenmeniz gerekiyor. Gün içinde mutlaka yürüyüş yapmanız ve buna ek olarak bölgesel zayıflama hareketleri yapmanız gerekir.

 • merhaba ben 22 yaşındayım boyum 1.65 ama basen sorunum kilomda 75 nasıl kurtulabilrim ben spor yapamıyorum çunku bel bölgesinde agrı var yapamyrm nasıl eritebilirim

  • Merhaba Emine Hanım. Egzersiz veya spor yapmadan zayıflamak çok zor. Böyle birşey ancak yemek yemeyi kestiğiniz zaman gerçekleşir. Bu da çok uzun bir süre alır. Hiç olmazsa gün içinde 1 saat kadar yürüyüş yapın.

 • merhaba. 20 yaşında 59 kiloyum kilomu belli etmiyorum fakat basenlerim çok fazla göze batıyor. Ne yapmalıyım mekik,squat ve bu hareketleri hep yapıyorum ayrıca zumba da yapıyorum. Yeni başladım sonuç alır mıyım? ve ne kadar sürede sonuç alırım?

  • Merhaba Gizem Hanım. Egzersizlere devam edin mutlaka faydasını görürsünüz. Düzenli olarak egzersizleri yapmanız durumunda yaklaşık 3 ay içinde fit bir fiziğe sahip olabilirsiniz. Evde yapabileceğiniz egzersizler için Basen Eritme Hareketleri Adlı yazımızı okumanızı öneririz.

 • Merhaba ben 17 yaşındayım 62 kiloyum boyum 163 basen bölgelerim geniş nasıl bir spor yapmalıyım ve kaç ayda gider acaba ?

  • Merhaba Sümeyye Hanım. Yazımızda yer alan egzersizlere ek olarak Evde Basen Eritme Hareketleri Adlı yazımızda yer alan hareketleri uygulayabilirsiniz. Sağlıklı bir şekilde ideal kilo ve vucut ölçülerine ulaşmak için minimum 2 ay düzenli egzersiz yapmanız gerekir

 • bn 15 yaşındayım 67 kiloym boym 1 60 tamamn kilo vermk istiyorm ama en çok bacaklarmdan istiyorm ne yapabilrm yani

  • Merhaba Merve Hanım. Öncelikle beslenme alışkanlığınızı düzene sokun. Özellikle akşam yemeğiniz azaltın. Her yemeğinizde mutlaka yoğurt tüketin.
   Bel, Karın ve Göbek yağlarını eritmek için Mekik çekmeniz gerekir. Basen bölgesi içinde yazımızda yer alan hareketleri uygulamanız yararlı olacaktır. Evde de kolaylıkla uygulayabileceğiniz diğer Egzersizlerimiz için de Evde Basen Eritme Hareketleri Adlı yazımızı okuyabilirsiniz.

     • Hayır Maden suyu kilo yapmaz. Bahsettiğimiz Gazlı içecekler, kola, gazoz vb içerisinde yüksek miktarda Şeker bulunan içeceklerdir.

 • Merhaba 19 yaşındayım boyum 1.53 kilom ise 46 . Basenlerim var ve aynı zamanda yavaş yavaş göbek ve karnımda çıkıyor . Basen kısmımda selülütlerim var. Basen eritme hareketlerini yapıcam ama ne kadar süre de zayıflatabilirim bilmiyorum . Bu konu da ve günde ne kadar hangi aralıklarla kaç kere yaparsam daha çabuk sonuç alabilirim bu konuda yardımcı olur musunuz ? Etrafımdakiler zayıfsın diyorlar fakat bu beni psikolojik olarak çok kötü ediyor . Lütfen yardım edin ? Ne yapmam gerektiğini bilmiyorum . Sürekli böyle mi olacak hep sürekli basen ve göbekten mi kilo alıcam çözümü yok mu bunun ?

  • Merhaba Elif Hanım. Öncelikle Beslenme şeklinizi düzene sokun. Abur-cubur tüketimini bırakın. Kola, gazoz, Fastfood, Çikolata, Kızartma gibi besinlerden uzak durun. Sabah uyandığınızda aç karna bir bardak ılık suya yarım limon damlatıp için. 3 öğün yemek yerine, az ama sık sık yemek daha faydalıdır. Akşam yemeğini yarım porsiyon yiyin. Hiç bir zaman tam anlamıyla doyurmayın kendinizi. Her zaman açlık hissi olsun sizde.

   Basen bölgesi için Basen Eritme Hareketleri Adlı yazımızda yer alan Egzerszleri, Sabah ve akşam olmak üzere her birinden 15 tdefa yapın. 3 güne bir bu sayıyı 5 arttırarak devam edin.

 • merhaba hocam. Ben 17 yaşındayım, boyum 1,55. Kilom 59. Bi diyet uyguladım ve bir ayda 6 kilo verdim. Ama basenlerim bi türlü gitmiyor, internette bulunan hareketlerı yapıyorum ama olmuyor 🙁 lütfen yardımcı olun.

  • Merhaba Sümmeye Hanım. Basen bölgesinden zayıflamak zaman alıyor. Bu yüzden sabırlı olmanız gerekir. Evde uygulayabileceğiniz egzersizler için Resimli Basen Eritme Hareketleri Adlı yazımızı okuyabilirsiniz.
   Yazımızda yer alan egzersizlerden her birini 15 defa yapın. 3 Gün arayla egzersiz sayısını 5 Arttırın.

 • merhabalar benim de kilo problemim var evde kenddimce bişeyler yapıyorum .. peşpeşe iki doğum yaptım 86 kilolarda kaldım 2 aydır dikkat eidyorum bi kaç gündür de evde spor yapmaya çalışıyorum 78,9 kilo oldum gündüz evde 4 mil leslie yapıyorum hızlı olandan .. gece şu saatlerde hareketler yapıyorum 100 mekik , 100 yan mekik 100 havada bacaklarla bisiklet , 65 (her gün 5 ekliyorum ) yerde popo kaldırma ve aynı sayıda yan dönüp bacak kaldırma basen hareketi en son da 15 dakika omuzuma ovlavayı alıp sandalyede dik oturarak sağa ve sola dönüyorum .. bunlara ekleme yapmalımıyım ? boyum çok kısa 1,56 cm şuan ki kilo m da 78,9 kilo tamamen göbek kalça ve basende toplanmış durumda .. 🙁 acaba ne kadar zamanda fit olmsa bile daha ii bi görünüme ulaşırım ??

  • Merhaba Vildan Hanım. Egzersiz anlamında bir eksiğiniz görünmüyor. Ancak Harcadığınız kalorileri almamanız için uygun bir diyet listesi oluşturmanız gerekir.
   Sabah kahvaltınız da ve akşam yemeklerinde sadece hafif yarım Menü ve yanında meyve olacak şekilde beslenin. Kola, Gazoz, Cips, Çikolota, Kızartma gibi gıdaları da kesinlikle tüketmeyin

 • merhaba 18 yaşındayım 1.58 boyundayım 51 kiloyum yaptığım egzersizler veya yüzme hiç bi ise yaramadı fitnessla yukarıdaki hareketleri 1 buçuk ay günde 45 dakkika yaptım fakat basenlerim aynı ne yapmam gerekiyor

  • Merhaba Ayşe Hanım. Yukarıda ki egzersizleri devam edip, Ağırlık çalışması yaparak egzersizlere devam edin. Beslenmenizi de düzene soktuğunuzda basenlerden kurtulacaksınız. Ancak biraz daha sabırlı olmanız gerekiyor. Zayıflamak için Yaklaşık 2 ay bir süre gerekiyor.

 • Merhaba ben 20 yaşındayım boyum 1.63 kilom 88. Kilom genel bir şekilde vücut hatlarıma dağılmış şekilde. Basenlerimde bu miktar daha fazla. Diyet yapmıyorum kilo verme çalışmalarına bugün başlayacağım. Ancak bu konuda sabırlı olamıyorum ve sürekli motive edilmeye , kontrol edilmeye ihtiyaç duyuyorum. Yer yoruma cevap vermeniz beni çok etkiledi. Hatta bu konularla ilgilenmeniz beni diyet ve zayıflama konusunda daha çok heveslendirdi. Sizinle direk iletişime geçip kilo vermemde yardımcı olmanızı çok isterim

 • merhaba ben nazlı 168 boyunda 54 kıloyum belım cok ınce kıloyu kalcadan(basenden) alıyorum. belımınce ona gore buyukolunca bıraz kılo almak ıstedım belım kalınlassın orantılı dursun dıye ama ben onuda dırek kalcadan aldım . yanı 10 kılo alıyorsam 2 kılosu bele8 kılosu kalcaya basene gıdıyor ne yapacam hiç bilmiyorum

 • merhaba hocam. 162 boyunda 59 kilom var. karın bölgemden kilo alımım sıfır.aldığım kilolar basen ve kalçama yığılıyor. ideal fit bi fiziğe sahip olmak istiyorum.işim gereği sürekli ayaktayım ama yinede kilo veremiyorum basenlerden. nolur yardım ediin

 • İyi günler 15 yasındayım 1.65 boyum 58 kilodayım ve zayıflamak istiyorum yasıma ve boyuma göre ideal kilo nedir ve nasıl bu kiloya düsebilirim yardımlarınızı bekliyorum

  • Merhaba Ezgi Hanım. ideal Kilonuz yaklaşık 53-55 kilo civarındadır. Fazla kilonuz yok. Bu yüzden sadece beslenmenize dikkat ederek ideal kilonuza erişebilirsiniz.

 • Meraba ben 16 yasindayim boyum 1.62 kilom 68 basen ve bacak bolgesinde aşırı yaglanma var ne yapabilirim ayni zamanda gobegimde var ve acilen zayiflamak istiyorum

  • Merhaba Funda Hanım. Genel olarak kilolarınızın fazla olduğunu düşünerek size bu cevabı yazıyoruz.

   Zayıflamaya Beslenmenize düzene sokarak başlayın. Öncelikle kendinize uygun bir diyet belirleyin. Bu diyet içerisinde;
   Kızartma, Kola,Gazoz, Cips, Tatlı, Fast food vb benzeri kalorisi yüksek ancak besin değeri düşük gıdalar bulunmamalı. Bol bol Salata, Bol bol meyve olmalı.
   Sabah uyanır uyanmaz, 1 bardak ılık suya 1 çtatlı kaşığı bal, 1 dilim limon kdamaltın. Karıştırın ve için. Kahvaltınızda yagsız Yoğurt, peynir türü besinlerle yapın. Kızartma yasak unutmayın. Kahvaltınızı yaptıktan yarım saat sonra, 45 dk lık bir yürüş yapın. Öğle yemeğinizi normal yiyin. imkanınız varsa birden oturup yemek yerine bunu gün içine yayın. Az ama sık sık yemek daha faydalıdır. Kendinizi hiç bir zaman tam anlamıyla tok hissetmeyin. Hep bir açlık hissiniz olsun.

   Akşam yemeğini yarım porsiyona düşürün Ve mutlaka yoğurt tüketin ( Yağsız olmasına dikkat edin ). Akşam yemeğinden sonra yine 45 dk’lık bir yürüyüş ve yürüyüşün Ardından ;
   Göbek bölgesini eritmek için Mekik, Basen- Kalça kısmını eritmek içinse Basen Eritme Hareketleri Resimli Adlı yazımızda yer alan egzersizleri 10 defa uygulayın.

 • Merhaba ben 23 yaşındayım. 1.56 boyundayım.yaklaşık 1 yıl önce diyetisyene gittim.3 ayın sonunda yağ oranım istenilen seviyeye ulaşmasına rağmen(%21-33 arası normal değer ve ben %21 oldum) kilom 59 oldu ve göbek-basen bölgesindeki çıkıntılarda da bir değişiklik olmadı.doktorum “sadece sıkılaşman gerekiyor kilon normal” dedi ama bu cevap beni hiç tatmin etmediği için bıraktım.48-50 arası bir kilo idealimdeki.sizce fazlalıklarımın kaynağı ne ve spor sadece sıkılaştırır mı? yani sporu bıraktığım zaman tekrar eski halime mi dönerim? Şimdiden teşekkürler..

  • Merhaba Merve Hanım. İdeal kilonuz sizin de dediğiniz gibi 47-48 kilo.Yani yaklaşık 10 kilo fazlanız var. Yağ oranını dengelemiş olarak görünseniz bile, Vucudunuzun bir yerlerinde fazlalık olduğu ortada.
   Öncelikle kendinize uygun bir diyet belirleyin. Diyet ile birlikte de spor yapın. Spor sadece sıkılaştırmaz aynı zaman da sizi ideal kilonuzu getirir.
   Spor yapıldığı sürece sıkı bir vucuda sahip olunabilir. Ancak spor bırakıldığı zaman, deri tabakası ve kas yüzeyleri yağlandığı için sıkı görünüm yerini sarkmalara bırakabilir.

   • peki yağ oranım dengeli olduğuna göre sizce bu fazlalıkların kaynağı ne olabilir? ödem olduğunu düşünsem de bu kadar sorunun kaynağı ödem olamaz diye düşünüyorum

    • Mevcut Fiziki Yapınız bunun en temel sebebi. Ödem oluştuğunda vucudunuzda şişlik olduğunu fark edersiniz zaten

 • İyi aksamlar yaklasık 2 aydır devamlı olarak yüzüyorum herhangi bir kilo vermedim ama cokta az olsa basen bölgemden gittiğini farkedebiliyorum bunu daha coğa cıkartmak icin napabilirim

  • Merhaba Esra Hanım. Yüzme sırasında Sabit durmak yerine, Kulaç atmak, mesafe almaya gayret göstermek daha olumlu sonuçlar yaratır. Yüzme ile birlikte kendinize uygun bir diyet programı belirleyin ve mutlaka yürüyüş yapın. Zayıflama hızınız artacak ve vucudunuz sıkılaşacaktır.

 • 15 yaşındayım .Boyum 1.60 ve kilom 57 sizce kilom normal mi ? Zayıflamak ve basen eritmek için 1 haftadır ip atlıyorum ilk başlarda 200-300 civarı atlıyordum ve bacaklarım çok ağrıyordu şimdi alıştığım için dün 750 bugün 1000 kere ip atladım ve 50 kere mekik çekiyorum 5 günde 1 kilo verdim ama önceden olmayan pantalonlarım olmaya başladı bu da basenlerimi biraz erittiğimden sanırım 7 kilo verip 50 kilo olmak istiyorum sizce böyle devanm etmeli miyim ?

  • Böyle devam edebilirsiniz. Beslenmenize de dikkat ederek yaktığınız kalorileri geri almayınız. Olumlu bir yönde ilerliyorsunuz

 • Ezgi hanımın dediği gibi aynı vücüt ölcülerinde 58 kiloyum ve 1.65 boyum var dediklerinize uygun beslenme programı nasıl olmalıdır neyler daha fazla basen eritir yardımcı olurmusunuz

  • Merhaba Betül Hanım. Basen eritmek için Spor ve egzersiz yapmalısınız. Sabah kahvaltıdan ve akşam yemeğinden sonra yaklaşık 45 dk yürüyüş yapmalı, ardından Evde Basen Eritme Hareketleri adlı yazımızda yer alan egzersizlerin her birinden 15 adet yapmanız iyi olacaktır.

   Diyet için ise, bu kişiden kişiye göre değişir ancak genel olarak ; Kızartma, Cips, Kola, Gazoz, Fast-food, Çikolata,Tatlı ve Hamur işlerinden uzak durmalısınız.

 • Merhaba ben 15 yaşındayım boyum 172 kilom 64 bacak boyum uzun.ama göbeğim yok. Üst bacak bölge m ve basen problemim var . Yememe düzen getirdim ekmeği azalttım ama bacaklarimda sarkmalar oluştu basen bölgesi ve üst bacak bölgemi sıkı bir şekilde eritmek için ne yapabilirim ?

  • Merhaba Buse Hanım. Basen bölgesinde oluşan sarkmaların büyük sebebi hareketsiz yaşam. Gün içerisinde yeteri kadar hareket edilmediği için deri tabakası yağlanır ve kaslar gevşeyerek sarkmalara sebep olur. Vucudunuzu sıkılaştırmak için egzersizler yapmanız gerekir. Kaslar çalıştıkça sertleşir ve vücut sıkı bir görünüm alır.

   Evde kolaylıkla uygulayabileceğiniz Egzersizleri Görmek için Basen Eritme Adlı yazımızı ziyaret edebilirsiniz. Yazımızda yer alan her bir egzersizi 15 defa uygulamanız yeterli olacaktır.

 • Merhabalar,ben 17 yaşındayım 1.65 boyundayım ve 67 kiloyum vücudumun üst kısmı ince bir problemim yok ama alt kısmında ise basenlerim geniş ve bacaklarım vücuduma göre kalın nasıl vüdumun alt kısmını inceltebilirim. Lütfen yardımcı olun…

 • Merhaba ben bir ara kiloluydum şimdi kilo vermeye başladım ama vücudumda sarkamalar oluştu bacaklarım da ve kol altlarımda sarkamalar var bunları düzeltebilirim yardımcı olurmusunuz ?

  • Vucut sıkılaştırmak istiyorsanız mutlaka spor yapmalısınız. Ani alınan ve verilen kilolar vucutta sarkmalara neden oluyor.

 • Merhaba hocam ben 177 boyundayım kilom 63 birkaç ay önce 60 kiloydum yaz ayları sıcak ve dondurma yemekten kilo aldım zannederim. Yaklaşık 2 haftadır dikkatli besleniyorum abur cubur dondurma vs yemiyorum akşamları yemek yemiyorum elma yiyorum su mutlaka yanımda hep içiyorum. Ayrıca günde 1 saat bisiklet sürüyorum ve akşamları günü birlik yürüyüş yapıyorum. Kilom aslında normal görünüyor ama ben basenlerimden şikayetçiyim. Bu arada 17 yaşımdayım üniversiteye hazırlanıyorum bu yüzden geri kalan vakitlerimde hep masa başında oturup test çözmek zorundayım. Basenlerim bisiklet ve yürüyüş ayrıca bu şekilde beslenmeyle incelir mi

 • Merhabalar ben 46 yaşındayım vücudumun alt kısmı daha ince fakat üst kısmı daha iri… göbek eritmek için ne tür bir hareket yapılabilir? Teşekürler….

 • merhaba ben15 yaşındayım 160 buyum 58 kiloyum basenlerim var ama ne yapacağımı bilmiyorum okul da çok etkileniyorum bundan dolayıokul açılana kadar gitmesini istiyorum çok üzülüyorum bundan dolayı lütfen yardım edermisiniz

 • 16 yaşındayım boyum 1.50 ve 64 kiloyum 3 aydır diyet yapıyorum 2 beden inceldim ama basenlerim selülitlerim ve göbeğim gitmiyor ne yapmalıyım

  • Merhaba Ayşe Hanım. Anlatıklarınızdan hala genel bir kilo probleminizin olduğunu düşünüyoruz. Diyet yapmaya devam edin. Diyet ile birlikte mutlaka Yürüyüş ve Egzersizler Yapın.
   Basen Eritme Hareketleri için Basen Eritme Hareketleri Resimli Adlı yazımızda yer alan egzersizleri ;
   Bel, Karın ve Göbek Eritme Hareketleri için Göbek Eritme Hareketleri Adlı yazımızda yer alan egzersizleri uygulayabilirsiniz.

 • benim öyle sorunum yok boyum1,67 kilom 46 benim zayıflamaya degil kilo almaya ihtiyacım var yardım edin herkez bana çöp gibi dio kilo almam lazım …???????

  • Merhaba Beren Hanım. Dengeli beslenme, zayıflatmaz. Düzenli bir yaşam tarzı sürdürüldüğünde ideal kilonuza erişirsiniz. Öğünlerinizi düzenli olarak yiyin. Sindirimin tam olarak yapılıp yapılmadıgını kontrol etmek ve diğer kan değerlerinizin durumunu öğrenmek için doktora başvurabilirsiniz.
   Düzenli öğün tüketildiğinde genellikle ideal kiloya erişiliyor

 • merhababar hocam.. ben 20 yaşındayım 57 kiloyum ve basenlerimden çok şikayetçiyim nasıl eritebilirim? hangi spor egzersizleri yapmalıyım? nasıl beslenmeliyim spor hocam bana basenler 6-7 ayda eritiliyor dedi gercekten öyle mi? eger genetik bir basen yapım varsa hiç eritemiycekmiyim 🙁

  • Merhabalar. Basen bölgenizin genetikmi ( Fiziksel Yapınızdan Kaynaklı) yoksa yağlanma kaynaklı mı olduğunu kendiniz tespit edebilirsiniz. kalça kemikleri iri, bacaklar yağsız ise bunun sebebi iskelet sistemi olabilir. Ancak iri kemik olmamasına rağmen, aşırı yağlanmadan dolayı basen oluşmuşsa bunu egzersizlerle ve düzenli beslenme ile eriterek daha küçük kalçalara ve düz bacaklara sahip olabilirsiniz.

   Öncelikle Kendinize uygun bir diyet listesi oluşturun. Diyet ile birlikte ;
   Sabah ve akşam olmak üzere en az 45 Dk yürüyüş yapın. Hem bu yazımızda yer alan egzersizleri hemde Basen Eritme Hareketleri Resimli Adlı yazımızda yer alan egzersizleri uygulayın.

   Basenlerinizin erimesi için yaklaşık 4 aylık bir süre gereklidir.

 • ben 24yasndayım 1.80 boyundayım ve 85kgdayım gunde 1saat yuruyorum ve gunde sadece 2kase xorba ve 1elma yiyorum 1saat yuruyusun etkisi olurmu kac zamanda verebilirim 10kg

  • Merhabalar. Yürüyüş tek başına yetmeyebilir. Kilo problemi yaşadığınız bölgeleri çalıştırmanız çok daha hızlı bir şekilde zayıflamanızı sağlayacaktır. 2 ay içinde yaklaşık 8-10 kilo verebilirsiniz.

  • Merhaba Buse Hanım. Sorunuza benzer sorular daha önce soruldu. Yorumlara verilen cevapları okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

 • Merhaba yaptigi sporlarla kalca üst kisimlarinin diklestgini goruyorum ben direk erimesini istiyorum ne yapmam gerek

  • Merhaba Ayşe hanım. Yağ oranı fazla değilse, zayıflamadan ziyade kaslar gelişir ve sıkılaşır. Sizde ki görüntü böyle birşeyden kaynaklanıyor olabilir.

 • Merhaba. Benimde sorunum basenlerle ust kismim zayif ama basenlerim genis ve inanin yemekle aram yoktur 1 ay kadar evde kendimce bazi hareketler uygulayip ac kaldiysamda bi ise yaramadi metabolizmayla ilgili olabilir mi acaba kafayi yicem erimiyorlar 🙁

  • Merhaba Betül Hanım. Basen bölgesinden zayıflamanız için zamana ihtiyacınız vardır. Yaklaşık 3 ay boyunca düzenli olarak egzersiz yapın

 • merhaba,16 yaşındayım boyum 1.63 diz kapağımın yanlarında, basenlerim de ve bel kenarlarımda yağlanmalar var. 3 haftadır evde kondusyon bisikleti sürüyorum bacaklarımda biraz faydasını gördüm ama kalçamın da incelmesini istiyorum her gün düzenli olarak mekik çeken birisiyim ama karnımdki yağlar erimiyor adonilerim oluşmaya başladı sadece. bana yardımcı olabilir misiniz,çok takıntılı biriyim görününümden memnun değilim arkadaş ortamıma okulumada yansıtıyorum…

  • Merhaba Kader Hanım. Kilonuzu Yazmamışsınız.
   Bisiklet sürmek Bacak bölgesi için oldukça faydalı ancak, kalça ve göbek bölgesi için ise etkisi yok denecek kadar azdır. Karın Kaslarınızın çıkması, bu bölgede yağ olmadığını gösterir. Kalça kısmından zayıflamak için tempolu yürüyüş/koşu yapmanız ve merdiven çıkmanız oldukça etkili olacaktır.

 • Hocam ben 14 yaşımdayım,65 kiloyum boyum 1.64 basen bölgem büyük her sabah kahvaltıdan önce bir bardak ılık suya bir kaşık elma sirkesi atıp içiyorum evden fazla dışarı çıkmadığım için hareket fazla yapamıyorum sizce basenlerimi eritmek için ne yapmalıyım ?

  • Merhaba Elif Hanım. Elma Sirkesi iyi bir seçenek ancak tek başına yeterli değildir. Zayıflamak istiyorsanız hareket ve egzersiz yapmanız gerekir. Basen bölgesinde ki yağları eritmek için evde yapabileceğiniz egzersizleri Basen Eritme Hareketleri adlı yazımızı inceleyebilirsiniz.

 • Merhaba 20 yaşındayım 1.65 boyundayım 65 kiloyum vücudumdaki tek sorun basenlerim ve bir türlü inceltemiyorum hangi hareketleri önerirsiniz basen için

 • 2 fincan yulaf tanesi,
  2 fincan kırılmış fındık,
  1 fincan buğday,
  1 fincan çekirdeksiz kuru üzüm,
  1 fincan ayçiçek tohumu,
  1 fincan badem,
  1 fincan ince kıyılmış kuru kayısı

  basen ve kalça daraltmak için böyle bi formül buldum acaba ne kadar faydasını görürüm doğru mudur böyle şeyler

  • Merhaba Emine Hanım. besin çeşitliliği olmazsa, zamanla vücudunuz zarar görür. ihtiyacınız olan her besini tüketmeniz gerekir.
   1 günlük veya haftalık olarak bu tarifler uygun olsa da uzun dönem için aynı şeyi söylemek doğru olmamaktadır.
   Websitelerinde yer alan bir çok tarif sadece örnek teşkil etmek amacıyla paylaşılıyor. Her kişinin diyet listesi farklıdır ve kişiye özeldir.

 • meraba 15 yaşındayım 61 kiloyum boyumda 1.62 düzenli spor yapıyorum karnımdan hiç fazlam yok ama basenlerim erimiyo ne yapabilirim ? şimdiden teşekkürler

  • Merhaba Burcu Hanım. Yaklaşık 8 kilo fazlanız var. Basenleriniz fiziksel yapınızdan kaynaklanıyor olabilir Bacak ve kalça çalıştıran hareket ve egzersizler yapın. Kalçalarınızda ve basen bölgesindeki yağları yakmanıza ragmen görünümde bir değişiklik olmuyorsa sebebi iskelet yapınızdır.

 • Merhaba 18 yaşındayım 47 kiloyum genel olarak zayıfım ancak sankı tüm kilom basenlerimde toplanmış gibi basenlerim kocaman ve eritmek istiyorum ne yapabilirim? Bir çok pilates hareketi gördüm en etkilisi hangisi? Nasıl beslenmeliyim?

  • Merhaba Ezgi Hanım. Basen oluşmasının sebebi günlük yaşantınızda hareketsiz kalmanızdır. Mümkün oldukça hareketli olmaya özen gösterin. Bu yazımızda yer alan egzersizlerle birlikte ( özellikle squat oldukça etkilidir ) Basen Eritme Hareketleri Resimli Adlı yazımızda yer alan , evde kolaylıkla yapabileceğiniz egzersizleri yapabilirsiniz.

 • Merhaba admin ben seray. Henüz 14 yaşındayim ve 45 kiloyum ancak belim cok kalin deil ama basenlerim ve ic bacak var bende birturlu eritemiyorum pantolon tayt giyemiyorum sort yada kisa bi elbise giymem mumkun deil ok kotu duruyor acaba diyorum sabahlari ac karnina yuruyus yapsam kahvaltida ne yemem gerkio boyumda yasima gore cok kisa o yuzden gdiyet yaparken gelisimimin durmasindan korkuyorum sizce ne yapmaliyim neleri yemeliyim bana yardimci olurmusunuz?? 🙂

  • Merhabalar Seray Hanım. Normal bir şekilde beslenin. özellikle protein ve kalsiyum bakımından zengin gıdalar tüketmeye özen gösterin. Tempolu koşu ile birlikte yazımızda yer alan egzersizleri uygulamanız yeterli olacaktır. Akşam biraz az yiyebilirsiniz. Sadece akşam yemeğini erken yemeye özen gösterin

 • Merhaba ben 18 yaşındayım 1.75 boyum var ve 65 kiloyum simit bölgem hariç her yer orantılı belim ince ama simit bölgem olduğu için istediğim gibi giyinemiyorum vücudum çok orantısız duruyor ne yapmalıyım

 • Merhaba boyum 1.71 kilom 65 ama ben 60 kilonun altına düşmek istiyorum bel bölgemde bir sorun yok basenlerim biraz geniş ne yapmalıyım

 • Merhaba ben 13 yaşındayım kilom düzensiz yani bir alcaliyor bir yükseliyor kilom 55ın üzerinde ve selülit,çatlak ve basenler ortaya çıktı birde iç bacaklarimda sarkmalar var ne yapmaliyim?

 • Merhaba.16 yaşındayım 1.60 boyunda ve 52 kiloyum.Kendimi kilolu bulmuyorum.Sadece basenlerim benı rahatsız edıyor ne yapmalıyım

 • merhaba ben 16 yaşındayım 173 boyum var 58 kiloyum sizce normalmi eskiden daha zayıftım ve ben 50-55 arası bişey olmak istiyorum. şikayetim daha çok basenlerde napabilirim

  • Merhaba Hazal Hanım. Kilonuz Fazla Sayılmaz. Basen bölgesinden şikayet varsa, bu alanı çalıştıracak olan egzersizleri yapmanız, basen eritmenize yardımcı olacaktır. İp atlamak, merdiven çıkmak gibi egzersizlerle birlikte yazımızda yer alan hareketleri yapmanız durumunda olumlu sonuç alacağınızı tahmin ediyoruz.

 • Merhaba hocam ben 14 yasindayim basenlerim var ve etrafimdakiler tarafindan dislaniyorum lütfen yardimci olurmusunuz

 • 13 yaşındayım boy 175 kilo 75 basen problemim var hem de bayaa en hızlı şekilde nasıl eritebilirim

 • Merhaba ben 18 yaşinda 165 boyundayim ve vücudunun yağ orani 28 . ama bu yaglarin hepsi basen ve kalçalarimda. Maalesef ne yaptysam bir turlu veremiyorm . basenim olduğu için bacaklarimda kisa görünüyor ve iğrenç duruyor . yapiyorum yapiyorm tekrar pes ediyorum . sizce hic birakmadan 1 ay boyunca 4-5 egzersiz hareketi yapsam yeterlimi ? Bi sonuç alirmiyim 🙁

  • Merhabalar. Elbette sonuç alabilirsiniz. Hatta öyleki sonuç aldığınızı gördükçe sıkılmadan spor ve egzersiz yapmaya da devam edersiniz.

 • merhaba 18 yasındaym. kiliom 64 okadarda kılolu deılm ama basenlerım aacaıp sekılde kotu duruyor. gıydıgım pantolonlarda kotu duruyor ozellkle renklı pantolonlar gıymıyorum. koyu tercıh edıyorum. yaklasık 5 aydır egzersız artı dıet yapıom. ama sonuc alamadım ama hale dıete devam. duzenlı olarak ama hala sonuc alamıyorum bu benı ruhsal oalrak cok kotu bozuyor ustelık bu yuzden hıc dısarı cıkamıyrm. sizce ne yapmlıyım?

  • Merhaba Elif Hanım. Ne tür Egzersizler yapıyorsunuz ? Programınızdan biraz bahseder misiniz.

   • internette gördüğüm egzersizler var. her gün onları yapıyorum. ve yaklaşık 30 dakika yürüyorum. ve hergün ip atlıyorum. bu 1 günde 200 kere filan. yememe de dikkat ediyorum. abur cubur-asitli içeçekelr(kola,vb.) bunları kullanmıyorum. okulda a acıktığım için form bisküvüleri var kepekli onlardan yiyorum. çayı şekersiz içiyorum….. bu böyle devam ediyor. fakat hala basenlerim çok var gerçekten delircem… dışarı bile çıkmak istemiyorum….

     • baya oldu. okullar açıkkende yapıyordum kapandıktan sonrada yapmaya başladım her gün düzenli olarak. yapıyorum. ama hala bir sonuç alamadım…sadece kalçamın gitmesini istiyorum. düşünüyorum dusunuyorum nerde yanlıs yapıyorum dıye ama bulamıyorum. ya nerde hata yapıyoruumkı? ustelık hergun duzenlı olarka yaptgm egzersızlerı arttrdım ve ıp atlamamıda 1000 e kdr atlıom bır gunde.

     • Yağlanma Varsa, Egzersiz ile eritmeniz ve basenlerinizi incelmeniz Mümkün. Kesinlikle beslenmenize dikkat edin Basen eritme egzersizlerini uygulayın. Egzersizleri yaparken ara vermemeye özen gösterin. Yaklaşık 40-45 dk boyunca egzersiz yaparak yaklaşık 2-3 ay içinde yağları eritebilirsiniz.

     • Diyet ile birlikte egzersiz yapmanıza rağmen basenleriniz erimiyorsa birşeyleri yanlış yapıyorsunuz demektir. Bu yanlışı da ancak siz tespit edebilirsiniz.

     • Yaptıkalrınızı gözden geçirebilirsiniz. Egzersiz sayınızı arttırabilir, yediğiniz yemekleri azaltabilirsiniz. Basen bölgesinde ki yağların erimesi, vucudun diğer bölgelerine oranla daha uzun sürüyor. Bunun için ayrıca sabırlı olmanız gerekiyor

     • ya ben hala devam ediyorum ama bir sonuç alamadım. bunları yapmadan önce daha zayıftım hatta. ne zaman bunlara başladım daha fazla kilo aldım ben. acaba sorun ne ya?

     • Merhaba Elif Hanım. Profesyonel destek almayı düşünebilirsiniz. Ya yeteri kadar kalori yakamıyorsunuz yada Yaktığınız kalorileri geri alıyorsunuz.

 • Merhaba. 30 yaşındayım boyum 1.66 kilom 66 🙁 basen sorunum yok yapı olarak geniş deilde yuvarlak bi vücut yapım var kilom çok göze batmiyor tek sorunum kalın bacaklarım ne yapabilirim ayrıca Nescafe tüketimi kilo aldirirmi bilgi verirseniz sevinirim.

  • Merhaba ceren Hanım. Vucutta depolanan fazla yağların yakılması için egzersiz yapmanız gerekir. Dengeli ve düzenli bir beslenme ile birlikte yapılan egzersiz ve spor sonucu ideal kiloya erişilebilinmektedir.

   Nescafe içerisinde Şeker bulunduğu için fazla tüketimi elbette kiloya sebep olabilir.

   Basen, Bacak, Bel ve karın bölgesini şekline sokmak, bu bölgelerde ki yağları eritmek için yapmanız gerekenleri sitemizde arama yaparak bulabilirsiniz. Bu konular ile ilgili olarak pek çok yazımız mevcut.

  • Merhaba Ada hanım. Sizden önce yapılan yorumları okuyabilirsiniz. Basen Eritme konusunda yeteri kadar cevap oldugunu düşünüyorum.

 • slm… ben 17 yaşındayın 1.70 boyun var 71 kiloyum ve basenlerim var sizce nasıl kilo verebiirim

  • Merhaba Ayşe Hanım. Sadece Basen bölgesi için diğer, vucudun herhangi bir yerinde oluşan yağları yakabilmek için egzersiz yapmanız gerekir. Egzersiz sonucu yaktığınız kalorileri geri almamak içinde Dengeli beslenmeniz önemlidir.
   Sizden önce yapılan yorumlara ve bu yorumlara verilen cevapları okumanızı öneririz. Genel hatları ile yapmanız gerekenler ve uzak durmanız gereken gıdalar hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

   Basen Eritmenin en hızlı yollarından biri tempolu koşudur. Hareket eden bacak kasları, etrafını saran yağı yakarak bu bölgede incelmeye sebep olur. Merdiven çıkmak, ip atlamak, Sırt üstü uzanıp bacakları hareket etmek, basen eritme açısından oldukça yararlıdır.

 • Merhaba. Ben 15 yaşındayım. 1.72 boyum ve 70 kiloyum. Basen bölgelerimden kilo vermek istiyorum. Ne yapmam lazım ? Nasıl kilo verebilirim ?

  • Merhaba Nur Hanım. Daha önce ki yorumlarımızı okumanızı öneririm. Daha önce yapılan bir çok yorumda farklı çözümleri dile getirdik. Zayıflamak istiyorsanız, mutlaka egzersiz yapmalısınız. Abur-Cubur tüketmekten kaçının. Özellikle akşam yemeğinden alınan kaloriler, vucut tarafından yağa dönüştürülüyor. Bu yüzden akşam yemeklerini Mümkün oldukça az yiyin.

 • selam 18 yaşındayım.155 gibi boyum var üst tarafım zayıf sadece bel bölgem ve kalçam basenler çok var… bunun için ne yapmalıyım?

   • göbek değil ya kalçalarım. vücut şeklim armut gibi. üst tarafım zayıf alt kalçam aşırı var kendini çok belli ediyor.

 • Merhaba yasin 17 boyum 169 kilom 63 ve basenlerim var birazda genetik genetik olduğu halde erir mi ve hareketler haricinde napilmali şimdiden teşekkürler

  • Merhaba Gülhan Hanım. Basen bölgesinde ki yağlanmanın genetik olma gibi bir durumu söz konusu değil. Ancak Kalça kemiği yapısı geniş olabilir. Basenlerinizde yağlanma varsa egzersiz yapıp basen eritebilirsiniz. Ancak Yağlanma olmayıp kemik yapısından dolayı büyük ise, egzersiz ile bir yere varamazsınız.

 • Merhabalar..yaşım 22,boyum 173 ve 57 kiloyum. Ben de basenlerimden ve bacaklarımdan şikayetçiyim. Önerdiğiniz bu hareketleri diyetsiz uygulasam yine de etkili olur mu,olursa ne kadar sürede etkisini görürüm? Şimdiden teşekkürler..

  • Merhaba Yasemin Hanım. Fazla kilolarınız olmadıgı için diyete gerek duymadan egzersiz yaparak basen eritebilirsiniz. Bu yazımızda yer alan hareketlerin her birini yaklaşık 15 dk uygulayın.(ara vermeyin ). Bu hareketlerin ardından Basen Eritme Hareketleri Resimli Adlı yazımızda yer alan egzersizleri de uygulayın mutlaka.

 • merhaba Adım Hilal yorumları okuyunca ıyı sonuc alacagıma emınımm. 18 Yaşındayım azda olsa Basenım var Kilom 66 Göbek felan yok sadece basenım var boyum 1.70 yardımcı olurmusunz

  • Merhaba hilal Hanım. Genel olarak yorumlarda yer alan bilgileri uygularsanız yeterli olacaktır. Size özel bir durum söz konusu ise, söyleyin size yardımcı olalım.
   Web üzerinden ancak neler yapabileceğinizi ve nelerden uzak durmanız gerektiğini söyleyebiliyoruz.

 • Merhaba ben 13 yasimdayim ve bu sene mezuniyet gecemiz var kisa elbise giymek istiyorum fakat basenlerim yuzunden bu biraz imkansiz gibi nee yapabilirim?
  Lutfen yardimci olun

  • Merhaba Deniz Hanım. Yaşınız çok genç olduğundan basenlerinizin bu şekilde görünmesi normal. Yaş ilerledikçe vucutta ki kas oranı dengeye gelir. Bu da daha sıkı bir vucuda sahip olmanızı sağlar. Fazla kilonuz varsa egzersiz yapabilirsiniz. Bu yazımızın dışında Basen Eritme Hareketleri resimli Adlı yazımızda yer alan egzersizleri uygulayabilirsiniz.

 • merhaba.52 kiloyum biraz basenlerim var bu hareketleri yapmak istiyorum fakat bu hareketlerin her birini kaç defa yapmalıyım?

  • Başlangıç olarak 15 dk boyunca (yaklaşık 20 defa) yapılıp, sonraki her hafta için 5 dk arttırmanız (5-10 adet) daha başarılı sonuçlar almanıza olanak sağlayacaktır. Basen eritmek için aynı zamanda Basen Eritme Hareketleri Resimli Adlı yazımızda yer alan egzersizleride yapmanız basenlerinizin daha hızlı erimesini sağlayacaktır.

 • Merhaba 16 yaşındayım boyum 175 kilom 51 göbek bölgemde hiç sorun yok ama biraz basenlerim var ve orantısız duruyor sizce ne yapmalıyım

  • Merhaba Leyla Hanım. Basen bölgesi genellikle hareketsiz bir yaşamdan kaynaklanmaktadır. Basen eritmek için mutlaka egzersiz yapmalısınız. Yazımızda yer alan egzersizleri düzenli olarak uygulayın. Yazımıza eklediğimiz videoda yer alan egzersizlerde basen eritmek için oldukça etkili hareketlerdir. Sizde bu egzersizleri yaparak, basenlerinizi eritebilirsiniz.

 • Merhabalar.165 boyunda 69 kiloyum.ust bedenim normal basenlerim 105cm.netdeku squat haraketlerini yapiyorum.1de ev bisikleti suruyorum.bunlari duzenli yapsam basenlerim erirmi?bide 1seye kafam karisdi.sikilasdirmayla eritmenin farki nedir?bazi haraketlercun sikilasdirir yazilmis.yani bu haraketler inceltmiyormu?simdiden tesekkurler

  • Merhaba Arzu Hanım. Squat ve bisiklet oldukça etkilidir. Sıkılaştırma, yağlar eridikten sonra kaslarınızın ve cildinizin ayrıca sıkışmasını sağladığı için hareketler için öyule bir tabir kullanılmıştır.

 • Merhaba ben egzersizleri uyguluyorum fakat basen bölgelerim yerine kalça ve iç bacak bölgelerim ağrıyor.Basen bölgelerime fayda olmadığını düşünüyorum.Sizce bu düşüncem doğru mu?

  • Merhaba Cansu Hanım. En çok hangi bölgede ağrı oluyorsa, o bölgede ki kasları daha fazla çalıştırıyorsunuz demektir. Genel olarak yapılan egzersizlerde, Diz üstü ve Kalça bölgesinde ki kaslar daha çok çalıştığı için bu bölgelerde ağrıların daha fazla olması normal. Egzersizlerinize devam edin. Vücut nerede yağ çoksa yağ yakım önceliğini o bölgeye veriyor. Bu yüzden Aynen devam edin. Doğru yoldasınız..

 • merhaba 14 yaşındayım boyum 1.68 49 kiloyum. rakam olarak çok değil ama özellikle basen bölgemin sıkılaşması lazım. neler yapabilirim?

  • Merhaba Öykü Hanım. Fazla kilonuz yok. Basen bölgesinde ki yağları eritip, Kas hacimlerini arttırmanız gerekir. Böylelikle hem sıkı hemde daha dolgun bir vucuda sahip olabilirsiniz. Yazımızda yer alan, Squat egzersizi bu konuda oldukça etkili. Sizde Bu egzersizleri düzenli olarak uygularsanız mutlaka faydasını görürsünüz.

 • 17 yasindayim 2 ay once bi diyet yaptim ve 75 kilodan 65 kiloya dustum gozle gorulur bi zayıflama oldu ama hala basenlerim cok genis belime gore cok goze batiyor boyum 168 basenlerimi eritmek icin yapmam gereken hareketler konusunda yardimci olursaniz cok sevinirim

  • Merhaba irem hanım. Basen eritme hareketleri yazımızda mevcut. Yazımızda yer alan egzersizleri uygulayarak basenleri eritebilirsiniz. Özellikle Squat hareketini yaparken, elinizde ağırlık bulundurmanız etkisini daha da arttıracaktır.

 • Merhaba arkadaşlar.Yaşım 15 169 boyunda ve 60 kilodayım.Belim ince karnımda pek yok sayılır.Ama biraz basen ve baya bir bacak kasım var ve kaslarımı bir türlü eritemiyorum.Koşsam yürüyüş yapsam dahada çok kas olucak.Napmalıyım ? Önerilerinizi yazın lütfen..

 • Merhaba ben 31 yaşındayım. Masabasi is yaptığım için basenlerim geniş. Bunun için gunde 150-170 basamak merdiven çıkmak basen eritmede yardimci olur mu

  • Merhaba Eda Hanım. Merdiven çıkmanızın elbette faydası olur. Ancak önemli olan beslenmenizi düzene sokmak. Unutmayınız ki ; Dengesiz bir beslenme ile alınan kiloları Spor yaparak veremezsiniz. insan sağlığı üzerinde en çok etkisi bulunan durum, Beslenme şeklidir. Yeteri kadar yemek yemeniz, kalori ihtiyacını karşılamanız yeterli olacaktır. Bunların fazlası Vücudun çeşitli bölgelerinde yağ olarak depolanmaktadır.

 • Mrb 3 ay sonra nişanm var 1.69 boy 65 kilom var basen ve simitlerm var:( 3 ay da bunlari yok edebilir myim ?

  • Merhaba Özlem Hanım. Uygun bir diyet ile birlikte Sitemizde yer alan egzersizleri uygularsanız basenleri eritebilirsiniz. Mutlaka istikrarlı olmalısınız. Basen bölgesi vucudun diğer bölgelerine oranla daha geç erimektedir.

    • istekli olup, beslenmenize dikkat ederseniz yapamayacağınız şey yoktur. karşılaşacağınız sonuç sizi bile şaşırtabilir.

 • Merhaba ben 15 yaşındayım 1.75 boyum var ve 60 kiloyum sizce kilom fazlamı bide basenlerimde sorun var

  • Merhaba Zeynep Hanım. Fazla kilonuz yok. Basen bölgesinde bir sarkma söz konusu olabilir. Bu bölgeyi toparlamak ve sıkılaştırmak için yazımızda yer alan egzersizleri uygulayabilirsiniz. Özellikle Squat oldukça etkilidir.

 • merhaba ben gamze 20 yaşındayım 1 60 boy 57 kiloyum basen sıkıntım var. Ekmeği vs hepsini yemeyi kestim düzenli spor yaparsam ne kadar sürede kurtulabilir acaba

  • Merhaba Gamze Hanım. Yemeği, ekmeği kesmek çok yanlış. Önemli olan yeterli miktarda almak, fazla almamaktır.
   Basen bölgesi diğer bir çok bölgeye oranla daha geç erir. Yapacağınız spor ve beslenme şekline göre bu süre 4 ay gibi bir süre alabilir.

 • Merhaba. Elif hanım ben kendimi bildim bileli hep aynı orandaydım şuan 24 yaşındayım ve bazenle kalça bölgen de kilo fazlalıkların oluştu bunun çözümü olarak yeterlimidir yoksa ayrıca bir diet uygulamalimiyimdir şimdiden ilginiz için tesekkurler

 • Merhabalar ben 12 yaşindayim kalçalarim ve basenlerim çok ben bunlari eritmek için neler yapmaliyim

  • 12 yaşındasın ve gelişme çağındasın düzenli bslen fazla diyet uygulama ve sürekli yürüyüş yap eğer sadece sorun basen ve kalcandaysa diyete gerek yok sürekli yürüyüş yap 🙂

   • Ya abla bnde 13 yasindayim basenm var.bn boyle seyden cok rahatsiz oluyorum.annme soruyorum gecmez onlar dio.bizim komsumuz var 20 yasind kiz.baseni var.annem buyuyunce oyle olcaksin dio.korkuyorum.tayt giyerken uzuluyorum.Fikriniz varmi 🙂

 • merhaba ben 1.55 boyun 47 kiloyum ama basenlerim var ve selülüt oluşmaya başladı ve daha 15 yaşındayım bacaklarımın zayılaması için ne yapabilirim

  • Merhabalar. Selülit oluşması derinin yağ tabakasının kalınlaşmasından kaynaklanıyor. Basen ise genellikle yag hacminin kas hacminden fazla olmasından kaynaklanır. Bu yüzden basen’i olmayan veya ince bacakları olanlarda bile selülit oluşabilir bunu aklınızdan çıkarmayın.
   Sizin yapmanız gereken bacak çalıştırma hareketlerini yapmaktır. Hem bu yazımızda yer alan egzersizleri hemde sitemizde yer alan diğer hareketleri uygulamalısınız. Özellikle tempolu yürüyüş ve merdiven çıkmak bacak sıklığı için oldukça yararlı olmaktadır.

 • bu hareketleri yaptığımda kesin sonuç alır mıyım okullar yaşklaşık üç buçuk ay sonra kapanacak ve ben zayıf olmak istiyorum

  • Merhaba Başak Hanım. Beslenmenize de mutlaka dikkat etmelisiniz. Dengeli beslenme+Sonuç= istediğiniz Vücut.

   Yanlış beslenme sonucu alınan kiloları maalesef spor yaparak vermek çok zor. Bu yüzden mutlaka ilk sırada dengeli beslenmek olmalıdır. beslenmenizi düzene soktuktan sonra egzersiz yaparsanız mutlaka faydasını görürsünüz.

 • Merhabalar benim problemin yanlar yani simit dedigmz yer kalcam çok güzel şekilli fakat üst kısımları kocaman yağ tabakası erimiyo lütfen yardim edin biray sonra nişanım var

  • Merhabalar Emine hanım. Dikkat etmeniz gereken nokta beslenmeniz. Simit dediğimiz bel ve karın bölgesinde ki yağlanmanın temel sebebi Akşam saatlerinde yenilen yemeklerdir. Akşam saatkerinde alınan kalorileri yakmak için yeterli zaman olmadıgı için vücudumuz bu fazla kalorileri yağa dönüştürüp göbek, karın ve bel çevresinde yağa dönüştürüyor. Bu yüzden sizin asıl Dikkat etmeniz gereken Akşam yemeğidir. Akşam yemeklerini azaltmaya çalışın. Akşam yemeğini mümkün oldukça erken ( saat 18:00 gibi) yemeye çalışın ve akşam yemekten sonra meyve dışında herhangi birşey yemeyin.

   Bel ve Karın bölgesinde ki yağları nasıl eritebileceğiniz ile ilgili yazımızı Göbek Nasıl Eritilir Linkine tıklayarak ulaşabilirsiniz.

 • 14 yaşındayım ve basenlerim bana sorun yaratıyo bu hareketlerle kurtulmam mümkün mü acaba ? LÜTFEN YARDIM EDİN

  • Merhabalar. Egzersizlerle beraber beslenmenize dikkat ederseniz kısa sürede basen bölgesini eritebilirsiniz.

 • merhaba ben kadar 16 yasındayım boyum 167 kilom 67 top gıbı ortada geziyorum en çok basemlerimden şikatciyim ve oturdugumde göbegimin çok daha buyuk durmasından yardımcı olun lutfen

  • Merhaba Kader hanım. Öncelikle sizin probleminiz bölgesel değil, daha genel bir kilo problemi olarak görünüyor. Hem basen hemde göbek bölgesinde yağlanmalar söz konusu. Bu durumda sizin beslenmenize dikkat etmediğiniz, yeterince egzersiz yapmadığınızı göstermektedir.
   Şayet herhangi bir sağlık sorununuz yok ise, kilo almanızın temel sebepleri yukarıda yazdıkalrımızdır. Bu söylediklerimizi düzeltirseniz yağları eritmeye ve zayıflamaya başlarsınız.
   Basen eritme hareketlerini düzenli olarak uygulayın ve beslenmenize biraz daha dikkat edin. Özellikle akşam yemeklerde çok az yemeye çalışın ve yatmadan öncede yaklaşık 45 dk egzersiz yapın.
   Karın Yağları Nasıl Eritilir Adlı yazımızı da okuyarak, Hızlı ve sağlıklı azyıflamak için Neler yapmanız gerektiğini öğrenebilirsiniz.

 • Merhabalar ben 16 yaşındayım boy 1.65, kilom 59 ve basenlerimden çok sikayetciyim. Egzersizleri hergün düzenli olarak yapmaya başladım bunun etkisini ne zaman görebilirim. Birde düzenli beslenme diyorsunuz ben ogrenciyim daha iyi nasıl beslenebilirim . yardımcı olursanız sevinirim.

  • Merhabalar. Öncelikle beslenme konusundan başlayalım.
   Okulda hangi öğünleri yiyorsunuz ? Bu öğünleri okul dışında yeme şansınız var mı ?

   Egzersizleri en az 70 gün yapın. Aksi halde bir etkisini görmezsiniz.

 • ben 13 yaşındayım boyum 1.57 kilom 55 basen bölgem çok fazla var hergün 3o dk yürüyüş yapıyrum ve üstteki hareketleri yapsam benim için fazla mı olur birde ben kahvaltıda çok yemek yiyorum ama öğleyin 1 tane meyve yiyorum akşam hiçbirşey yemiyorum günde 3 lt su içiyorum benim için yeterlimi akşam yemeği yiyeyim mi ??

  • Merhaba Zeynep hanım. Hiçbirşey yememek doğru değildir. Herşeyden yeteri kadar yemelisiniz. Yürüyüş ile birlikte yazımızda yer alan basen eritme hareketlerini uygulayın. Basen eritme sürecini daha da hızlandıracaktır.

 • merhaba ben 13 yaşındayım 1.59 bounda ve 52 kiloyum fazla basenim var eğer bu egzersizleri yaparsam ne kada sürede basenim azalabilir

  • Merhaba merve hanım. Basen eritme hareketleri ni yaklaşık 70 gün boyunca uygulamalısınız. Zayıflamada istikrar çok önemlidir. Bu yüzden düzenli birşekilde egzersizleri uygulayınız.

 • Ya bnde 13 yasindayim basenm var.bn boyle seyden cok rahatsiz oluyorum.annme soruyorum gecmez onlar dio.bizim komsumuz var 20 yasinda kiz.baseni var.annem buyuyunce oyle olcaksin dio.korkuyorum.tayt giyerken uzuluyorum.Fikriniz varmi 🙂 ve egzersizleri kacar dk uygulamaliyim 🙂

  • Merhabalar. Kalıtsal olarak basenleriniz yok ise Egzersizlerle Basen eritebilirsiniz. Yazımızda yer alan egzersizleri gün için de yaklaşık 45 dk uygulayınız.

 • 20 yaşındayım 160 boy 50 kiloyum. Düzenli olarak plates yapıyorum 2 aydır. Önce yürüyorum sonra 10 dk suaqt harketinde uAy yürüyusu yapıyorum. Sonra 45 plates basen eritme hareketleri yapıyorum iç bacak dış bacak popo kaldırma. Squat programı çıkardım ve uyguluyorum ama benim sorunum basenlerim genişledi spor yapmadan önce daha inceydi 🙁 yanlış yaptığımı düşünebilirsiniz ama hayır eminim harekerleri doğru yaptığıma nolur yardım edin 🙁

  • Merhabalar. Basen bölgesinde yağlanma mı var yoksa genel olarak genişler mi ? Şayet yağlanma yoksa, Siz kas hacmini arttırdıgınız için daha büyük görünmesine sebep oluyor olabilirsiniz.

 • Baldir kismimda yagdan cok kas var ve ben onlari eritmek istiyorum kotu bir goruntu veriyor ve kalin duruyor ne yapabilirim ?

 • Benim yaşım 14 boyum 1.70 kilom 55 göbek bölgesinde sorunum yok fakat bacaklarım yani basenlereim fazla kalın ne yapmalıyım.

  • Merhaba Emine hanım. Kilo probleminiz görünmüyor. Basen bölgesinden şikayetçiyseniz yazımızda yer alan egzersizleri uygulamayı düşünebilirsiniz. Özellikle Squat basen (kalça kaslarını) bölgesini çalıştırmada oldukça etkili bir hareket.
   Egzersizlerle brlikte her akşam yaklaşık 4 kat merdiven çıkarsanız kısa sürede basenlerin inceldiğini göreceksiniz.

 • Merhaba
  ben 13 yasindayim basenlerim ve kalçam cok var spor yapiyorum ama kısa sürede bıkıyorum ne yapmam gerek?

  • Merhaba Helin hanım. Kendinizi çok zorlamadan egzersizleri yaparsanız bıkmazsınız. Hareketleri uygulamaya koyuldugunuz da bunun sonucunu düşünün ve motive edin kendinizi. Bunu başarmanın en güzel yolu kendinize bir probram belirlemenizdir.

 • Ya ALLAH askina biri bana yardim etsin internetin basinda surekli basen eritme hareketlerine bakiyorum kimi o hareket yanlis bu dogru kimine gorede o yanlis farklisi dogru . Önceleri zayiftim 45kg oldugumu biliyorum ama hastalik atlattim ve aşiri yemege basladim ve tum yaglar basenimde toplandi eritmek istiyorum nolur yardim edin iki ay sonra nişanim var ve sözlum asker onun karsisina boyle cikmak istemiyorum lutfen yardim edin ya lutfen :((

 • bn 17 yasındayım 158 boyum 56 kiloyum tam ideal kilomdayım ama basenlerimden rahatsızım hergün bu hareketleri yapıp bol su içersem zaten fazla yemek yemem kahvaltım düzenli ve belim ince faydasını ne kadar sürede görürüm. bide ben bu hareketleri fazlasıyla yapabiliyorum canım cok yanmıyo???????

  • Merhaba Halime hanım. Egzersizleri uygularsanız yaklaşık 40 içinde basenlerin eridiğini fark edersiniz. Ancak 40 sonrasında da Bu hareketlere devam etmelisiniz. Tam anlamıyla sıkı kalçalara sahip olmak için yaklaşık 3 ay düzenli egzersiz yapmalısınız.

 • ben 15 yaşındayım 160boyunda 60 kiloyum abur cuburu çok seviyorum genellikle basenden alıyorum göbeğim çok az. genellikle çok hareket etmem fakat okulda her tenefüs merdiven inip çıkıyorum tabiki kantine gitmek için. 55 olmam için yardım edin

  • Merhaba Beyza hanım. Basen eritmek için sadece okulda merdiven çıkmak yetmez. Yazımızda ve sitemizde yer alan diğer basen eritme hareketlerini de uygulamanız gerekir.

   Kilo vermek ve zayıflamak istiyorsanız, abur cuburu çok sevmenize rağmen yememlisiniz. Harcadığınız kalorileri geri alıyorsanız bu bi anlam ifade etmez.

   Yaşınız henüz genç olduğu için herhangi bir diyet yapmadan sadece sağlıklı beslenerek fazla kiloları hızlı bir şekilde eritebilirsiniz.

 • iyi günler ben 16 yaşındayım 168 boyundayım 54 kiloyum zayıflamak istiyorum üst tarafım ince fakat basenim var. internetten ne kadar araştırdıysam bulamadım yardımcı olursanız sevinirim yaza düğünüzümüz var şimdiden teşekkürler

  • Merhaba Suba hanım. internette arayıpta bulamadıgınız Nedir ?

   Basenleri eritmek istiyorsanız, yapmanız gereken bölgesel egzersizler yapmaktır. Bunun için yazımızda yer alan Basen eritme hareketleri ile birlikte sitemizin Beslenme/Diyet kısmında yer alan konulara göz atmanızı öneririz.
   Basen eritmek için yediklerinize dikkat etmekle birlikte, yapacağınız hareketlerle bu bölgede ki yağları eritmelsiniz.
   Bacak bölgesini inceltmek ve basenleri eritmek için uygulayabileceğiniz etkili hareketleri Bacak inceltme Hareketleri Adlı yazımızda bulabilirsiniz.

 • Merhaba. Ben 15 yaşındayım boyum 1.60 ve 70 kiloyum. 🙁
  Bacaklarım ve göbeğimi eritmek istiyorum.Temmuz en az 55-60 kilo olabilir miyim sizce? Bana uygun bir diyet listesi veya yapmamı önerdiğiniz egzersizler varsa link atabilir misiniz? Şimdiden teşekkürler. 🙂

  • Merhaba Feriha hanım.
   Uygulayabileceğiniz zayıflama hareketleri için Zayıflama Hareketleri adlı yazımızı ;

   Zayıflamak için yapmanız gerekenleri ise ; Zayıflamak için Ne yapmalı adlı yazılarımızı okuyabilirsiniz.

   Basen bölgesi için neler yapacağınızı ise bu yazımızda ve yapılan yorumlarda bulabilirsiniz. Aklınızda soru işareti kalmaması açısından merak ettiklerinizi bize sorabilirsiniz.

 • Merhaba 22 yaşındayım ve 70 kilo yum doğumdan sonra aldığım 23 kilo yu hala veremedim bebeğim bir yasinda bende bir gelişme yok lütfen yardım edin eskisi gibi 52 kilo olmak istiyorum

 • Merhaba ben 17 yaşındayım 1.58 boyunda ve 48 kiloyum fakat bacaklarım kalın ve basenim var hangi hareketleri yapmalıyım?

 • Mrb ben 20 yaşındayım 1.70 boyum var ve önceden 48-50 kilo idim şimdi ise 60 kilo yum sabah ve akşamları 15 dk yürüyorum ve 50 55 kiloya düşmek istiyorum ne yapmalıyım bi öneriniz var mı acaba

 • Merhaba Ben 14 yasıma giricem 8. sınıfa geçtim ve lisede ince zarif birisi olmak istiyorum aslında ben zayıftım ama bnm suçum 1 senedir ye iç 7 /24 pc başına geçtim yedim oturdum yedim oturdum ve baldır basen şişti kalçam genişledi basenlerden nefret ediyorum çok irenç duruyolar alt bacaklarım ince üst basaklarım şişman ayrıyetten basen irenc ya 56 kiloyum 1.70 boyundayım ben belimi sağ tarafa kıvırdığımda sol basenim dışta kalıo çok kötü şimdi aklım başıma geldi evde dans ediyorum bu hareketleri okullar kapandığından beri ya akşam yada sabah yapıyorum olmuyo olmadı artık yürüyüş yapıyorum yeni başladım lütfen ince olmak istiyorum kalçamda genişledi ne olur yardım edin lütfen :((((

 • Salam mən azerbacandan yazıyorum 15 yaşındayım boyum 1.75 kilom 70 sizce bu normalmı kac kilo olmalıyım lütfen cevaplayın yalvarıyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir