Hemoroid-Basur Evde Tedavisi

Hemoroidin Evde Tedavisi

Düzenli bağırsak hareketleri hemoroidin daha kötüleşmesine engel olur. Bü yüzden Aynı saatlerde tuvalete gitmeyi alışkanlık edinin
Hemoroidin (Basurun) evde tedavisi genel olarak düzenli bağırsak hareketi alışkanlığı geliştirmeyi içeriyor, Bu düzen sağlandığında hemoroidin ilerlemesi, ve daha kötü bir hal alması engellenmiş olur.

Hemoroidin ilerlemesi nasıl önlenir?

Hemoroid Ağrısını Azaltmak için Ne Yapmalı

[adsense]
Doktorunuzun önerdiği ağrı kesici ve kremleri kullanın.
Günde birkaç kez 10 dk. süreyle beze sarılı buz uygulayabilirsiniz. Buz uygulaması sonrası anal bölgeye ılık suyla ıslatılmış havluyla 10-20 dakika kompres yapın.
Oturma banyosu yapın. Küveti anal alanı kapsayacak şekilde yeterli sıcak su ile doldurun. Oturma banyosunu özellikle büyük tuvaletinizi yaptıktan sonra günde birkaç kez yapın. Bir seferde yaklaşık 15 dakika bekletin. Dikkatli olun! Su çok sıcak ise, yanıklara neden olabilir. Bonyo yaptığımız su sıcaklığı ideal sıcaklıktır.

Diğer öneriler

Anüs etrafında meydana gelen basıncı azaltmak için yatarak dinlenin. Eğer 3-6 aylık hamileyseniz yan yatabilirsiniz. Hamile değilseniz kasıklarınızın altına bir yastık koyarak yüz üstü yatmak hemoroidin ödemini azaltmaya yardımcı olur. Burada amaç anal bölgegi mümkün olduğunca kalp seviyesinin üzerinde tutmaktır.
Hemoroidinizin daha fazla tahriş olmaması için uzun süre oturur pozisyonda kalmayın. Eğer oturmak zorundaysanız yastık üzerine oturun. Ağır kaldırmaktan kaçının.
Hemoroidin tahriş olmasına neden olan nemi engellemek için pamuklu iç çamaşırı giyin. Anal bölgedeki ödemi azaltmaya ve daha rahat hareket etmenize yardımcı olacak bol kıtafetler giyin.
[reklam]

Written by admin on Ağustos 6th, 2013 with 1 comment.
Read more articles on Hastalıklar.

Related articles

1 comment

Read the comments left by other users below, or:

Get your own gravatar by visiting gravatar.com Muhammet
#1. Temmuz 14th, 2014, at 4:13 PM.

Arkadaşlar beni şimdi iyi dinleyin. Herkes bir telden bir ağızdan konuşuyor. Herkes bu hastalığı çekmiş durumda ben dahil. Benim gitmediğim hastane, dinlediğim birçok kişi kullanmadığım ilaç kalmadı. En sonunda ameliyat dediler. Eğer ameliyat olursanız makat bölgesinde dışkıyı tutamama gibi durumlar söz konusu meydana geliyor. Yaklaşık 2 senedir çektiğim bu hastalığı en sonunda yurt dısından arkadaşım krem getirdi ve şükrediyorum halime kremi 3 hafta kullandıktan sonra makatta olan çatlak ve etrafında ki meme denilen kitle kurudu ve geçti. Sakın ve sakın ne ameliyat olun ne de bilmediğiniz şeyler kullanmayın. Yok oturma banyosu sıcak su, yok maydanoz suyu yok sebze yiyin bol bol gibi bir sürü insanlardan dinledim ama gerçekten hepsi boş. Benim kullandığım bu krem cok iyi bir şekilde geçirdi. Yapmanız gereken kremi kullanmadan önce nasıl duşa girer gibi makat bölgesini suylu yıkayıp kremi sürüyorsunuz. 3 hafta sonra hiçbirşeyiniz kalmıyor. Benimle iletişime geçmek için: Numaram: 0536-826-** **

Leave your comment...

If you want to leave your comment on this article, simply fill out the next form:
*

You can use these XHTML tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong> .

This is the content of the ad4.php file. Leave it blank or include your ad.