Saglikli Olmak adına herşey..

Hangi yiyecekler Tokluk Hissi Verir ?

Hangi yiyecekler Tokluk Hissi Verir ?

Özellikle proteinli ve yağlı yiyeceklerintokluk hissi yarattıkları bilinen bir gerçektir. Genellikle diyetlerde yapılan yanlışlar proteinlerle karbonhidratları ayırmak yada yağ içeren besinleri tamamen diyetten uzaklaştırmaktır. Fakat karbonhidrat,  yağ ve Protein birlikte tüketildiğin de daha çok tokluk hissi yaratmaktadır. Grasemiik indeksi dusuk yani kan sekerini yavaş yükseltip yavaş düşeren yiyecekler tokluk hissinin uzun süre hissedilmesini sağlamaktadır. Örneğin beyaz seker, beyaz sekeri içeren gıdalar, pirinc ve beyaz undan yapılan yiyecekler kan sekerini hızlı yukseltip hızlı düşürdüğü için daha erken açlık hissi yaratmaktadır. Tokluk hissi Yaratan Bir diğer gıda da çorba’dır. Yapılan bılımsel calısmalarda öğün öncesi tüketilen corbaların insanlar üzerinde daha uzun süren birtokluk hissi yarattığı kesin olarak bilinmektedir.

Temel olarak daha uzun süre tok kalmak ve daha az kalori almış olmak diyet yapma konusun da bize yardımcı olarak daha  hızlı kilo vermemizi Sağlamaktadır. Lifli yiyecekler sebze ve meyveler, Fakat Üzüm ve Muz gibi kan sekerini hızlı yükseltip hızlı düşüren yiyeceklerden değilde daha posalı lifli ve seker oran düşük olan meyveler tüketildiğinde istenen sonuç elde edilebilmekte ve Kişi Daha hızlı ve Daha Sağlıklı bir şekilde diyetini sürdürüp zayıflayabilmektedir.

tokluk hissi veren bitkiler tokluk hissi veren yiyecekler tokluk hissi veren çaylar tokluk hissi veren besinler tokluk hissi veren gıdalar tokluk hissi veren bitkisel ilaçlar insana tokluk hissi veren yiyecekler tokluk hissi için ne yapmalı hangi yiyecekler tokluk hissi verir tokluk cayiBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir