Saglikli Olmak adına herşey..

Hamileyken Uçak Yolculuğu Sakıncalı mı

Hamileyken Uçak Yolculuğu Sakıncalı mı

Uçak yolculuğu veya seyahat planı olan gebelerin hep aklına takılan bir sorudur. Uzmanlara göre Hamilelikte uçak yolcuğu ve seyahat ikinci üç aylık dönemi uçmak için en güvenli zamandır.
Uçakla veya herhangi bir araçla seyahat etmenin hamilelerde bir sorun yaratmayacağı söylense de her gebelik bir olmadığı için bunu özel olarak doktorunuza danışmanız da fayda vardır.

Hamilelikte ilk üç Ay ve Uçak yolculuğu

Hamilelikte Uçak Yolculuğu ve Seyahat
Hamilelikte Uçak Yolculuğu ve Seyahat

Hamileliğin ilk 3 ayı içinde seyahat etmeniz de bir sakınca yoktur. Ancak seyahat sırasında vucudun aynı pozisyonda olması, ayaklarınızı uzatamamak , uzanamamak veya yatma da problem çekilmesine sebep olan uzun soluklu uçak veya otobüs seyahatlerinde vucut daha çok etkilendiği için problem yaratabilir. Bu durum kısa uçak uçuşlarında ve kısa yolculuklarda problem yaratmamaktadır.
Uçka yolculuğunun size zararının olup olmadığını en iyi doktorunuz bilir. Bu yüzden mutlaka uçak yolculuğu için doktorunuza bu konuyu danışmalısınız. Zorunlu kalınmadıkça seyahat etmemek alınabilecek en güzel önlemdir.

İkinci üç ay ve hava yolu seyahati

Önce ki aylarda seyahat edip herhangi bir sorun ile karşılaşmadıysanız veya ilk kez seyahata çıkacaksanız da doktor kontrolunde seyahat etmeniz de bir problem yok. Havayollarının bile erken doğum riski ve hamile yolcunun güvenliğinden ötürü çekindiği üçüncü üç aylık dönemin aksine ikinci üç ay erken doğum için de risk oluşturmaz.

Hamileliğin son dönemi

Hamileliğin son döneminde olan yolcuların seyahat etmemesi önerilir. Zaten kullanacağınız havayolu şirketi hamilelikle ilgili size sorular yöneltecektir. Verdiğiniz cevaplar doğrultusunda sizi uçağa alıp almama kararı verirler.

Bu tür beyanlarda genellikle yolcunun söyledikleri doğru kabul edilir ve birçok havayolu şirketi uzman görüşüne başvurmaksızın yolculuğa izin verir.

 

hamilelikte ucaga binmek sakıncalımı hamile iken ucaga binilir mi hamileyken uçağa binilir mi hamileyken uçağa binmek hamılelıkte ucaga bınmek hamileligin ilk aylarinda ucaga binilir mi hamileyken ucaga binilirmi hamilelikte uçağa binmek zararlı mi hamilelikte uçağa binilir mi hamilelikte uçak yolculuğu ilk 3 ayBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir