Hamilelikte Mide Yanması Nasıl Geçer

Gebelikte mide yanmasına ne iyi gelir

Hamilelikte mide yanması hormonal dengenin bebek lehine değişmesi ve büyüyen rahmin mideye baskı uygulayarak mide özsuyunu yemek borusuna doğru itmesiyle oluşur..
Gebeliğin ilk zamanlarında bulantı-kusma ve iştahsızlık gibi şikayetlerin meydana geldiği mide Hamileliğin ilerlemesiyle beraber yanma, hazımsızlık, kabızlık veya ishal olarak devam eder.

Yemekleri sık aralıklarla az az yiyin..
Beslenmelerden sonra uyumaktan veya sabit oturmaktan kaçının. Hareket ederek Midenin besinleri sindirmesini sağlayın. ( Hafif hareketler)
Çay, Kahve gibi bebek sağlığı açısından da sağlıksız olan içeceklerden uzak durun. Gazlı içecek kesinlikle tüketmeyin.
Aşırı kilo mide yanmasına sebep olacağından Gebelikte Fazla kilo almamak için aldığınız kalorileri yakmaya özen gösterin. Ufak Ufak yürüyüşler çok iyi olacaktır.

Gece yatmadan 1-2 saat önce herhangi bir şey yemeyin. Mideyi rahatlatması açısından çok az şekerli bir bardak süt içebilirsiniz.

Bitkisel tedavi Yöntemleri

Bu besinler alerji veya başka yan etkilere sebep olacağından Doktor Tavsiyesi olmadan kesinlikle Kullanmayın. Kullanmayı düşündüğünüz zaman doktorunuza Başvurun.

Karnabahar : Haşlanmış karnabahar, mideyi asit saldırılarından koruyarak tüm sorunları giderebilir. İçeriğinde bulunan gefarnato maddesi ülser ilacının hammadesi olarak kullanılıyor.

Lahana : Lahanayı çiğ olarak yemeyi tercih edin. İnce şeritler halinde doğrayıp salata yapın. Meyve presinde lahananın suyunu sıkıp aynı miktarda elma suyu ile karıştırın ve için. Lahana, ülser ve gastrit ilacı olarak biliniyor. Dörtte bir lahanayı yıkayıp kalın şeritler halinde doğrayın. 1 kerevizi soyup doğrayın. 1 havucu temizleyip dilimleyin. Lahana, kereviz ve havucu katı meyve presinde sıkıp sabah akşam suyunu için.

Patates : Çiğ patates suyu mide yanmasının doğal ilacıdır. Patatesi soyup katı meyve presinde suyunu sıkın. Su,havuç suyu ya da kereviz suyu ile karıştırıp için.

Elma sirkesi : Salatalarda ya da mezelerde elma sirkesi kullanın.

Maden suyu : Mide asidinin büyük bir bölümünü etkisiz hale getiriyor.

Ispanak : Ispanağı buharda pişirin ya da haşlayarak tüketin. Taze yapraklarını salata olarak yiyin.

Zeytinyağı : Çiğ olarak kullanıldığında besinlerin midede kalma süresini azaltıyor ve yağların sindirimi için safra salgısını artırıyor.

Baklagil : Fasulye, bezelye ve mercimekte bulunan bioflavionid maddesi, midenin koruma faktörünü artırıyor.

Muz : Mideyi seven meyvelerin başında geliyor. Ara öğünlerde birer muz yemek, midedeki yanma hissini ortadan kaldırabilir. Muz, mide enzimleri ve hücrelerinin üretimini de artırıyor.

Kızarmış ekmek : Midenin salgıladığı aşırı asidi kurutarak yanma hissini gideriyor.

Meyankökü : Güçlü bir mide koruyucusu.Yapılan son araştırmalara göre midedeki aşırı asitlenmeyi azaltıyor.

 

hamilelikte mide yanması hamilelikte mide yanması nasıl geçer hamilelikte mide yanmasına ne iyi gelir gebelikte mide yanması nasıl geçer mide yanması nasıl geçer hamilelikte mide yanması ne zaman geçer hamılelıkte mıde yanması nasıl onlenır gebelikte mide yanması ne zaman geçer Gebelikte mide yanmasina ne iyi gelir hamilelikte mide yanması ne zaman biter

One Reply to “Hamilelikte Mide Yanması Nasıl Geçer”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*