Saglikli Olmak adına herşey..

Hamilelikte Mide Bulantısına Ne iyi Gelir

Hamilelikte En sık yaşanan olumsuz durumların başında kuşkusuz Mide bulantısı gelmektedir. Hamilelik döneminde Mide bulantısı için doğal çözümlerin var olduğunu söyleyebiliriz. Ancak uygulayacağınız yöntem ne olursa olsun, mutlaka doktorunuzun bilgisi dahilinde ve doktorunuza danışarak onay aldığınızda uygulayın.
Hamilelikte ilaç kullanımı, bebeğe zarar verdiği için, kadınlar gebelik dönemleri boyunca doğal çözümlere muhtaç olmaktadırlar. Bu bitkisel tedaviler sayesinde yaşadıkları rahatsızlar giderilmeye çalışılırken aynı zamanda bebeğe de zarar vermemek asıl amaç olmaktadır.
Sabah Hastalığı olarak adlandırılan Hamileliğe bağlı mide bulantısı, Hamileliğin oluşmasından yaklaşık 4 hafta sonra başlayarak 16-17 haftalara doğru son bulur. Bu dönem içinde yaşanan mide bulantılarının bebeğe herhangi bir zararı yoktur.

Hamilelikte Mide Bulantısı için Ne Yapabiliriz ?

Hamilelik döneminde yaşanılan mide bulantısını azaltmak için en etkili yöntemlerden biri az ama sık sık yemek yemek. Hamileliğin bu döneminde mümkün oldukça Yağsız ve hafif beslenmek önemlidir. Öğünlerden sonra içilecek bir kase çorba , mide kaslarını gevşeteceği için kusma ve bulantıya iyi gelir. Dikkat edilmesi gereken nokta, sıvı tüketiminin öğünlerden sonra olmasıdır. Hamilelik döneminde yaşanılan stres ve yorgunluk Bulantıya sebep olduğu için, anne adayının kendisini yormaması ve stresten uzak durması gerekir.

Hamilelikte Mide Bulantısı Bitkisel Çözüm

Hamilelik döneminde mide bulantısı için bitkisel çözüm olarak zencefil oldukça faydalı olmaktadır. Normal çay demler gibi demlenen zencefili, ufak ufak yudumlarla içmek, bulantı hissini azaltmaktadır. Zencefil kökü kapsülleri de içilebilir.
Tüm bunların dışında sabahları yoğun olarak yaşanan mide bulantıları için, yatağınızın baş ucunda, bisküvit veya kraker tarzı atıştırmalık gıdalar bulundurabilirsiniz. Yataktan kalkmadan önce 2-3 tane biskuvit yiyip yaklaşık 5 dk bekledikten sonra kalkmakta mide bulantısının şiddetini azaltacaktır.

 

hamilelikte mide bulantısına ne iyi gelir hamilelikte mide bulants mide bulantsna ne iyi gelir bakire kızlarda kist belirtileri hamilelerde mide yanmasına ne iyi gelir hamilelerde mide bulantısına ne iyi gelir hamilelikte mide bulantısına bitkisel çözüm hamilelikte akinti olmasi ve çok pis kokmasi gebelikte mide bulantısına ne iyi gelir hamilelik bulantılarına bitkisel çözümBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir