Saglikli Olmak adına herşey..

Güneş Yanığı Nasıl Geçer, Ne iyi Gelir ?

Güneş yanığı; Yaz aylarında denizi seven hemen hemen herkesin başına gelen bir olaydır. Özellikle güneş koruyucu krem kullanmıyorsanız, deniz ve havuz sefasından sonra çekeceğiniz var demektir. Güneş yanığı için önceden önlem almak en iyi yoldur. Sürekli denize veya havuza gidiyorsanız; Güneş Koruyucu krem alın Keyfinize bakın..
Gelelim güneş yanığına Ne iyi Gelir Kısmına.! Siyah çay, Nergis çiçeği, elma sirkesi, zeytinyağı ve lavanta yağı.. Tüm bunlar güneş yanığına iyi gelen bitkisel yöntemlerdir. Evde kolaylıkla uygulayabileceğiniz bu yöntemler, Güneş yanığını geçirir, ağrısını azaltır..
güneş yanığı nasıl geçer doğal yöntemlerGüneş yanığı, derinin zararlı güneş ışınları sonucu içeriğinde ki nemi kaybedip kavrulmasıdır. Güneş yanığı sonucunda tomurcuk şeklinde su toplanır ve bir süre sonra deri soyulmaya başlar. Güneşe maruz kaldığınızda vücüdunuzda yanık oluşmasını istemiyorsanız, güneş koruyucu kremler kullanmalısınız. Ayrıca bol bol su içmek cildin nem oranını arttıracağın yanık oluşmasını engelleyecektir.

Güneş Yanığına Ne iyi Gelir ? Bitkisel Yöntemler

Güneş yanığı riskini azaltmak için saat 10:00-16:00 saatleri arasında mümkün oldukça güneşe çıkılmamalıdır. Zararlı uv ışınlarının etkisini azaltmak için, yayvan şapkalar, pamuklu hafif kıyafetlerin giyilmesinde fayda var.
Yüksek oranda göze gelen güneş ışınları, gözlerde katarakta sebep olacağından güneş gözlüğü kullanılmalıdır.
Güneşe Yanığına karşı alabileceğiniz Önlemler ve uygulayabileceğiniz; Doğal, Bitkisel yöntemler ise şöyle..

güneş yanığı soyulması– Vücudunuz güneşten dolayı yanmışsa, bir daha güneşe çıkmamaya özen gösterin.
– Güneş yanığı olan deriye krem veya herhangi bir losyon sürülmemeli. Bu uygulama her ne kadar ağrıyı azaltsa da Kalıcı güneş lekelerinin oluşmasına sebep olabilir.
– Yanmış deri ovuşturulmamalı ve sert cisimler değdirilmemelidir.
– Enfeksiyon Riskine karşı Tomurcuklar Patlatılmamalı.

Güneş Yanığı Nasıl Geçer: Kesin Çözümler

– Güneş yanığı cildi kurutur. Bunun için bol su içip günde 2-3 kere soğuğa yakın ılık su ile duş alın.
– Taze salatalığı blendır ile posa haline getirin ve suyunu ayırın. Ayırdığınız bu suyu yanık oluşan bölgeye sürün. Cilt kendini kısa sürede yenileyecektir. Ağrınız hemen kesilecektir.
– Elma sirkesi güneş yanığına iyi gelir. Yanık oluşan kısımlara inceltilmiş elma sirkesini bir pamuk yardımıyla sürebilirsiniz.
– Zeytin yağı güneş yanıklarını ve ağrısını giderir.
– Güneş yanıklarına karşı en etkili ürün Lavanta yağıdır. Lavantı yağı cildi nemlendirir ve besler.
– Güneş yanığının bulunduğu bölgeye koyulacak siyah çay ya da siyah çay poşeti güneş yanığından kaynaklanan yanma hissini ortadan kaldırabileceği gibi rahatlatıcı bir etki oluşturacaktır.
– Nergis çiçeğinin yaraları kapatarak yanıkların iyileşmesini süratlendirdiği, güneş yanıklarının ağrılarının hafiflediğini ve yeni deri hücrelerinin oluşmasına imkan tanıdığı belirlenmiştir.

Güneş Yanığı için Kremler

Güneş veya diğer yanıklarda oldukça etkili olan kremlerden biri Silverdin kremdir. Güneşten dolayı yanan kısımlara silverdin krem sürdüğünüzde çok ama çok kısa sürede ağrızının azaldığını ve bu yanık derinin iyileştiğini görürsünüz. Ağrınız fazla ise Silverdin krem ile birlikte Canesten krem kullanabilirsiniz. Canesten krem, hafif uyuşturma özelliği olduğu için ağrılarınızı azaltır. Böylelikle kolay bir şekilde kıyafetlerinizi giyebilirsiniz.

İbrahim Saraçoğlu Güneş Yanığı Tedavisi

Bitki bilimci Dr. ibrahim saraçoğlu, güneş yanığı için alınabilecek önlemleri ve uygulanabilecek tedavi yöntemlerini katıldığı bir programda anlattı. Saraçoğlu; güneş yanığına karşı havuç suyunun oldukça etkili olduğunu dile getiriyor.

 

güneş yanığı nasıl geçer evde silverdin güneş yanığı alın soyulması denizden sonra deri kavlaması deniz suyu yanigi nasil gecer yuzde ki guneş yanıklarını nasıl geçer güneş yanığı silverdin güneş yanığı soyulması iz kalır mı güneş yanığına sarımsak kürü güneş yanık izleri nasıl geçerBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir