Güneş Lekeleri Nasıl Geçer ?

Güneşten dolayı oluşan cilt lekeleri, ciltte kahverengi beneklerin veya çil benzeri lekelenmelerin oluşması sonucu meydana gelirler.
Güneşten oluşan cilt lekeleri , derinin güneşle temas etmesi sonucu melanin (cilde renk veren yapı) pigmentinin bir noktaya toplanmasından dolayı oluşmaktadır.

Bu lekelenmeler yaz aylarında güneşin daha fazla görülmesi ve daha dik açılarla düşmesinden dolayı, özellikle hassas ciltlerde çok fazla görülmektedir.. Açık renkli tene sahip olan kişilerde güneşe daha çok maruz kalan yüz, kol, bacak, sırt ve boyun bölgelerinde çok sık oluşmaktadır. Güneş Lekesi tedavisi oluşan lekenin büyüklüğüne bağlı olarak değişmektedir.

Küçük lekelenmeler Kimyasal Peeling ile lekeli bölgedeki derinin soyulmasıyla tedavi edilebilmektedir.
Güneş Lekeleri koyu ve fazla ise Lazer ile tdavi edilmesi istenilen sonucun elde edilmesi açısından daha doğru bir yaklaşım olacaktır..

Güneş Lekelenmelerine Karşı Güneşten Uzak Durun. Özellikle Güneşin dik açılara yakın derecede düştüğü 11:00-16:00 saatleri arasında güneşe çıkmaktan kaçının. Eğer bu saatlerde dışarı çıkmanız gerekiyorsa güneş koruyucu kremler kullanmanız da çok yararlı olacaktır.
Ayrıca Yaz aylarında güneşe maruz kalan cilt çok kuruyacağı için bol bol sıvı tüketilmeli ve deri sürekli olarak nemlendirilmelidir. Geceleri cilt besleyici kremler kullanmanız cildinizi besleyeceği için cilt lekelerinin oluşması da engellenmiş olacaktır.

boyunda güneş lekesi boyundaki güneş lekeleri boyundaki gunes lekesi nasil gecer boyundaki gunew lekesi boyunda olusan gunes lekesini nasi gecer boyunda oluşan güneş lekeleri yüzümüzün derinlerdeki lekeler boyunda güneş boyunda cilt lekeleri boyunda çikan güneş lekeleri nasil gecer

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*