Gribe Ne iyi Gelir, Grip Nasıl Geçer ?

Üst solunum yollarında meydana gelen enfeksiyondan kaynaklanan ve viral (Virüslerin Neden olduğu) bir hastalık olan grip, özellikle burun akıntısı ve göğüste tıkanıklık, gözlerde kızarma ve sulanma gibi belirtilerlerle kendini göstermektedir. Grip, ilerleme durumunu göre midede bulantılara ve yüksek ateşe neden olabilir. Doğal yöntemlerle hazırlanan bazı Bitkisel çaylardan bazıları gribin bu belirtilerini ortadan kaldırmaya yardımcı olmaktadır. Zencefil, okaliptüs, nane ve mate çayları gribe iyi gelen bitki çayları arasında ilk sıralarda gösterilmekte

Gribe iyi Gelen Bitkisel Çaylar

bitkisel-caylar-gribe-iyi-gelen-bitkilerBitki çaylarını hazırlarken , kaynatılmış suya Bitkimizi koyup demliyoruz. Kesinlikle bitkiyi kattıktan sonra kaynatmıyorsunuz. Tıpkı normal çay demler gibi demliyoruz. Bitkiler sıcak su içinde kaynatıldığında yarardan çok zararlı olmaktadırlar. Hatta Bazı bitkiler kaynatıldığında Zehirlemeye neden olabilmektedir. Böyle bir durum ile karşılaşmamak için çok dikaktli olmanız oldukça Önemli.. Aksi halde, doğal yöntemlerle tedavi olalım derken daha kötü sonuçlara neden olabilirsiniz.

Zencefil Çayı

zencefil-cayi-gribe-iyi-gelir-miTaze veya kuru zencefil ile hazırlanan bitkisel çay, gribin neden olduğu, burun akıntısı ve göğüs tıkanlığını açmak için oldukça etkili olmaktadır. Zencefil içinde yer alan etken maddeler, aynı zamanda vucut direncini arttırarak gribi kolay atlatmanızı sağlarken, aynı zamanda tekrardan gribe yakalanma riskini azaltır. Kuru zencefil yerine taze dilimlenmiş zencefil kullanırsanız çayınız daha etkili olacaktır. Demlediğiniz Zencefil Çayhının içine Limon Sıkarak , Hastalık esnasında vücudunuzun ihtiyaç duyduğu C vitamininide alabilirsiniz. Aklınızda bulunsun ! Gerektiğinden fazla tüketilirse mide ekşimesine neden olur.

Okaliptüs Çayı

Avusturalya kıtasında yetiştirilen okaliptus bitkisi, göğüs ve burun tıkanıklığı, burun akıntısı ile geniz akıntısı gibi rahatsızların tedavisinde sıkça kullanılmaktadır. Aborjin’ler tarafından ilk olarak Ateş Düşürmek için kullanılan okaliptus, günümüzde Gribe bağlı bir çok rahatsızlıkta da kullanılmaya başlanmıştır.Okaliptus Çayı ısıtılıp buharını içinize çektiğinizde hem boğaz ağrısına, hemde Burun akıntısına oldukça iyi geldiği bilinmektedir. Okaliptüste bulunan “ökaliptol” adlı kimyasal bileşenin grip virüsünü normalden çok daha kısa sürede ortadan kaldırdığına inanılmaktadır..

Nane – Limon Çayı

nane-limon-cayi-gribe-iyi-gelirNezle ve grip tedavisinde ülkemizde çokça tercih edilen Nane limon, boğazı yumuşatır ve burun akıntısına iyi gelir. Grip tedavisinde en çok ihtiyaç duyduğumuz C vitaminini bolca barındırdığı için Gribe de iyi gelmektedir. Ticari olarak üretilen pek çok burun açıcı ve öksürük ilaçları içinde de aktif bileşen olarak kullanılan nane, gribe neden olan virüslerin yayılmasını önleyici antiviral özelliklere sahiptir. Nane çayının normal dozlarda tüketiminin bilinen bir yan etkisi yoktur ancak yüksek miktarda nane tüketimi toksik etki yaratabilir.

Grip olduğumuzda Ne Yemeliyiz ?

Grip enfeksiyonun sıkça yaşandığı kış aylarında gripten kurtulmak ve bağışıklık sistemimizi güçlendirmek için bol bol sarımsak ve soğan tüketmemiz, Gribe yakalanma riskini oldukça azaltacaktır. Sarımsak ve Soğan bilinen en iyi doğal antibiyotiklerin başında gelmektedir. Bu iki bitkiyi tüketerek, Gripten korunabilirsiniz.
Kış aylarında bizi Gripten koruyan en önmeli vitaminlerin başında gelen C vitaminini, bol bol portakal, Mandalina ve limon tüketerek karşılayabiliriz. Bol bol muz yiyerek, Vucut direncinizi arttırabilirsiniz.
Adaçayını hem içebilir hemde gargarasını yapıp kullanabilirsiniz. Adaçayı gargarası, boğaz ağrısına iyi gelirken, Adaçayını içerekte gribin erken iyileşmesini sağlayabilirsiniz.

Evde Grip Tedavisi için Ne Yapmalı ?

gribe-okaliptus-iyi-gelirGiribe neden oldugu bilinen yaklaşık 54 çeşit Grip virüsü bulunmaktadır. Bu yüzden kullanılan ilaçlar bazen gereksiz olabiliyor. Bunun yerine evde yapılan doğal yöntemlerle ilaç kullanmadan gripten kurtulabilirsiniz.
Baş Ağrısı, Burun akıntısı ve yüksek ateş oldugunda, evde dinlenip bol bol meyve, sebze tüketmek grip tedavisinde oldukça işe yaramaktadır. Yazımızda yer alan yöntemleri uygulayarak yaklaşık 3 gün gibi kısa bir süre içinde gripten kurtulabilirsiniz. Son dönemlerde yapılan araştırmalar, gribi evde tedavi eden kişilerin sayısı oldukça fazla oldugunu göstermiştir. Bu bize gribin evde tedavisinin mümkün oldugunun en büyük kanıtı.
Not : Kuru hava gribin daha ağırlaşmasına neden olacağı için, bulunduğumuz ortamı nemlendirmek gerekir. Bunu yapmanın en basit yolu, odaya ıslatılmış 1 havlu koymaktır. Kombi kullanıyorsanız 1 bardak suyu kombinin üstüne koyarsanız, o su ısının etkisiyle buharlaşarak odanın nemli olmasını sağlar.

Gribe iyi Gelen Bitkiler-Uzmantv

gribe ne iyi gelir grip nasıl geçer gribe ne iyi gelir evde grip için ne yapmalıyım grip için ne iyi gelir gıribe ne iyi gelir GRİPE NE İYİ GELİR girip ne iyi gelir gribi ne geçirir gribe ne iyi gelir bitkisel

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*