Gözenek Sıkılaştırmak için Maske Tarifleri

Ciltte oluşan gözenekler, kötü bir görünümün yanı sıra cilt sağlığı açısından da önemlidir. Gözenek oluştuğunda ciltte daha fazla bakteri nufuz eder ve siyah nokta oluşmasına neden olur. Özellikle yağlı cildi olan kişilerde gözenekler açık ve geniş birşekilde olur. Bu yüzden Yağlı ciltlerde Siyah nokta oluşması daha fazla görülür. Gözeneklerin oluşmasını engellemek cilt sağlığı ve yüz güzelliği açısından oldukça önemlidir. Yüzünüzde siyah nokta oluşuyorsa, büyük olasılıkla sebebi gözeneklerdir. Bundandır ki gözenek sıkılaştırmak oldukça önemlidir ve üzerinde durulması gereken bir konudur. Özellikle bayanlarda çok fazla önem taşıyan Bu konu için bitkisel maskelerle doğal çözümler üretmek mümkün. Evde kolaylıkla hazırlayabileceğiniz gözenek sıkılaştırıcı maskelerle hem siyah noktalarınızdan kurtulacaksınız hemde pürüzsüz bir cilde sahip olacaksınız. işte o tarifler ,

Ciltte ki Gözenekleri Sıkılaştırmak için Maske Tarifleri

Gözenek Sıkılaştırmak için maske Tarifleri
Gözenek Sıkılaştırmak için maske Tarifleri

Yazımızda yer alan maskeleri uygulamadan önce, cilt tipinize uygun bir tonik ile cildinizi temizlemeniz gerekir. Cilt temizliği yapıldıktan sonra, Gözenek sıkılaştırıcı maskeleri uygulayabilirsiniz. Cilt temizlenmeden uygulanan maskelerin etkisi istenildiği gibi olmamaktadır. Hazırlanan maskeler tamamen bitkisel ve doğal maskeler oldukları için, cildin temizlenmesi daha iyi sonuç almanızı sağlayacaktır.

Gözenekleri Sıkılaştıran Bitkisel veya Doğal Cilt Maskeleri:

  1. En çok bilinen ve işe yarayan doğal çözümlerden biri Sodadır. Soda tonik görevi görür. iSter sodayı doğrudan yüzünüze uygulayın ( Yıkayın), isterseniz sodayı buz haline getirip, gözenekli bölgeye sürebilirsiniz.
  2.  Doğal olarak hazırlanmış gül suyu, Cildi besleyerek gözeneklerin sıkılaşmasını sağlar. Pürüzsüz bir cildin yanı sıra parlak ve nemli bir cilde de sahip olacaksınız.
  3.  Kuşburnunu çay gibi demleyin. Kuşburnu çayını tıpkı bir tonik gibi kullanarak cildinizi temizleyin. Bu sayede cildiniz hem toksinlerden arınır hemde gözenekl sıkılaştırıcı özelliği sayesinde, cildiniz pürüzsüz bir görünüm alır.
  4.  Bitkisel kayısı cekirdeği yağı kremi ; Cilt yıpranmalarının onarılmasında, vücut sarkmalarında ve yaşlanma sürecinin yavaşlatılmasında etkin bir rol oynar.
  5.  Olgun ve kızarmış bir domatesi soyun ve Blendır yardımı ile püre haline getirin. Püre haline gelmiş olan domatesi yüzünüze uygulayın ve yaklaşık 20 dk bekleyin. Ardından duru su ile yıkayın. Domates içerisinde bulunan C vitami sayesinde hem sivilce oluşumunu engeller hemde gözenekleri kapatır.
  6. 1 Adet limonun suyunu sıkın ve 1 kaşık bal ilave edip karıştırın. Haftada bir yüznüze sürün ve yaklaşık 15 dk bekletin. Bal cildi beslerken, Limon , ciltte biriken yağların çözünmesini sağlayarak gözenek sıkılaştırıcı etki gösterir.

Yüzde ki Gözenekleri Kapatmak için ;

  • Un, Gül suyu ve yoğurt ile yapılan Gözenek sıkılaştırıcı maske tarifi ;

-2 yemek kaşıgı yoğurt,
-2 yemek kaşığı un,
-Bir miktar gülsuyu
Bu 3 ürünü de bir kaba koyup karıştırın ve maske halinde yüzünüze uygulayın. 20 dakika kadar yüzünüzde bekletin. Sonra                    yüzünüzü duru su ile yıkayın. Gözeneklerin kapandığını farkedeceksiniz. Bu maskeyi haftada bir uygulayın.

  • Yaş maya ve Bir miktar sütü küçük bir kasede karıştırın. Hazırladığını karışımı parmak uçları ile yüzünüze sürün. 10 dakika içinde cildiniz toparlanmaya başlıyor. Yarım saat bekletip, yıkayın. Elma yağı, elma sirkesi veya gülsuyu ile silin. Uygun bir nemlendirici ile nemlendirin. Haftada bir bu maskeyi uygularsanız, gözeneklerde gözle görülür değişiklik göreceksiniz.

yoğurt un gülsuyu maskesi gözenek sıkılaştırıcı doğal maskeler yogurt un ve gulsuyu maskesi yoğurt un gül suyu gözeneklerin kapanması için evde maske gözenekleri sıkılaştırmak için maske gözenek sıkılaştırıcı yoğurt gül suyu un gozenek sikilastirici etkili cozum cilt gözeneklerini sıkılaştırıcı maske

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*