Saglikli Olmak adına herşey..

Göz Seğirmesi Nedenleri ve Tedavisi

Göz Seğirmesi Nedenleri ve Tedavisi

Göz seğirmesi denilen olay, göz kaslarının istemsiz olarak kasılıp gevşemesidir. Sebepleri ve tedavisi ile ilgili herhangi bir çalışma yapılıp, fikir birliği de sağlanmadığı için henüz hastalık olarak kabul edilmemektedir. Ancak bu göz seğirmesinin ciddi olmadığı anlamına gelmemelidir. çünkü Göz Seğirmesi Bazı hastalıkların önemli bir belirtisi olabilmektedir

Göz Seyirmesinin Nedenleri

• Gözlerde Konjuktivit benzeri iltihaplanma meydana gelmesi Durumunda göz seğirmesi görülebilir. Bu durumda doktor tedavisi gerekir ve göz damlası veya göz kremi kullanılabilir.
• Şayet gözlük kullanıyorsanız, bu durum gözlerinizin derecesinin değişmesinden kaynaklanabilir. Bunun için de göz ve gözlük numaralarınızı tekrardan kontrol etmeniz gerekir.
• Magnezyum ve potasyum minerallerinin eksikliği göz seyirmesi nedenleri arasındadır.
• Özellikle uykusuzluk ve yorgunluk göz seğirmesinin başlıca nedenleri arasındadır. Kafein tüketimi de tetikleyebilmektedir.

Göz Seğirmesi Tedavisi

Göz Seğirmesi Nedenleri ve Tedavisi
Göz Seğirmesi Nedenleri ve Tedavisi

Göz seğirmesi için genellikle tedavi gerekmez. Ancak özel bir durumunuz varsa mutlaka doktora başvurmanızda fayda vardır.
• Göz seğirmesinin sebebine bağlı olarak gerekirse ilaç kullanılabilir.
• Göz seğirmesini geçirmek için yüzünüzü yıkayabilirsiniz. Bu göz kaslarının uyarılmasını sağlar.
• Göz seğirmelerinin bazıları psiko-noropatik sebeplerden kaynaklanıyor olabilir. Bunun için Norolojik tedavi görmek gerekir.
• Göz seğirmesi yaşadığınızda kısa süreli gözleri dinlendirmek kasların dinlenmesini sağlayacağından faydalı olabilir.

• Göz seğirmesi şiddetlenerek artıyorsa, seyirmeyle birlikte yüzün diğer bölümlerinde kasılmalar oluyorsa, gözde şişlik, kızarıklık ve göz kapağında düşüklük varsa bir göz doktoruna gidilmesi gerekir.

ben neden çıkar goz zeremesi tedafisi gozalti morluklari magnezyum eksikliginden olabilir mi sagliklibirey goz segirmesi gozde meydana gelen seğirmeler goz seyirmesi nasil gecer göz seğirmesi tedavisi göz seğirmesi neden olur ve nasıl geçer yüz kasım kasılıyor göz seyiriyor boyun düzleşmesi göz seyirmesi2 thoughts on “Göz Seğirmesi Nedenleri ve Tedavisi”

  • hocam merabalar. Hocam bende solumda boyun düzleşmesi var. boynumdan gelen ağrı kafamın üstünden gözüme vuruyordu ama son 1 aydır sol gözümde bir ağrı var gözüm çabuk yoruluyor sanki. Kaslarım gözümü sıkıyor gibi. Öyle bulanık görmek gibi bir şikayetim de yok. Yardımcı olur musunuz?

    • Merhaba Merve Hanım. Rahatsızlığınız ile ilgili olarak Beyin Cerrahisi Bölümüne gidip muayene olmanız da fayda Var. Kas kasılmaları ve sinir gerilmeleri gözünüzü etkiliyor olabilir. Şu an için Problem yaratmıyor gibi görünsede ilerisi için risk oluşturmaması için durumu kontrol altına almanız gerekir. geçmiş olsun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir