Saglikli Olmak adına herşey..

Göz Altı Morlukları neden Olur, Nasıl Giderilir ?

Bayanların yüz güzelliğini önemli ölçüde etkileyen , oluştuğunda kötü bir görünüme sahip olmaya neden olan en büyük problemerin başında göz altı morlukları geliyor. Gözaltı morlukları genellikle göz çevresinde bulunan kılcal damarların genişlemesinden veya bu bölgede ki derinin incelmesinden kaynaklanır. Bu yüzden uygulayacağınız tedavi yöntemi iki şekildedir. Birincisi bu kılcal damarları rahatlatmaya yönelik olan, ikincisi ise göz altı derisinin sağlıklı olmasını sağlamaya yönelik uygulanan yöntemlerdir.

Gözaltında neden morluklar oluşur?

göz çevresinde ki morluklarGöz altında ki kılcal damarlar genişlediğinde bu damarlarda daha çok kan birikmeye başlar. Kan miktarı arttıkça da rengi koyulaşır ve morluklar oluşmaya başlar. Bunu tıpkı Bacaklarda ki Varis gibi düşünebilirsiniz. Nasıl ki çok ayakta kalındıgında Varis oluşuyorsa ; Gözümüzü çok yorduğumuzda da bu bölgede ki damarlar genişler ve morluklar ortaya çıkmaya başlar. Bu yüzden Göz altı morluklarının oluşmasının en büyük sebebi uykusuzluktur. Düzenli uyku uyudugunuzda göz dinlenir, kılcal damarlar rahatlar ve morluk oluşmaz. Göz Altında ki Morluklar için bitkisel çözümler için Göz Altı Morlukları Nasıl Geçer Adlı yazımızı Okuyabilirsiniz.
Temel Sebepler ;
-* Göz alerjisi morluk oluşmasına neden olur. Bahar aylarında morluk artıyorsa büyük olasılıkla Alerjik kaynaklı göz morlukları oluşuyordur.
-* Demir eksikliğine bağlı olarak göz altı morlukları meydana gelebilir. Kendinizi yorgun ve halsiz hissediyorsanız büyük olasılıkla demir eksiliğinden kaynaklanıyordur.
-* Karaciğer veya böbreklerde ki rahatsızlıklar morluğa neden olur.
Sürekli tuz veya tuzlu gıdalar tüketmek .

Peki Göz altı morlukları nasıl geçer?

Göz altı morluklarına karşı alabileceğiniz en hızlı önlem buz Presidir. Buzu kısa süreli şekilde göz çevrenize tutmak veya soğuk su ile yüzünüzü yıkamak morlukların bir süre azalmasını sağlar. Yine Aynı bir kaşığı buzlukta soğutup göz altına tutmak Göz Altı morluklarına iyi gelir. Ancak bu yöntemlerin geçici bir çözüm olduğunu unutmayın. Kalıcı çözümler için Göz doktorunuza muayene olup, oluşan morlukların nedenlerinin araştırılması gerekir. Tanı konulduğu zaman tedavisi daha kolay gerçekleşecektir.
göz altı morlukları için buz soğuk su

Göz Altı Morlukları için Evde uygulayabileceğiniz Yöntemler

Avakado Yağı:
Avakado yağı, özü sayesinde göz etrafında sürüldüğünde hem morluklara hemde torbalara iyi gelmektedir. Göz çevresine masaj yaparak avakado yağını güzelce yedirin. Olumlu sonuç alabilmek için düzenli kullanılması gerekiyor. Düzenli kullanım sonucunda göz altı derisini besler ve burada ki kılcal damarların güçlenmesini sağlar. Aynı zaman göz çevresinde ki kırışıklıkları da giderir.
Elma ve Kahve
Elmayı blendirda posa haline getirin ve içerisine 1 tatlı kaşığı kahve ilave edin. Hazırladığınız karışımı bir bezin içine sararak göz altlarına koyun ve yaklaşık 15 dk bu şekilde bekleyin. Hafta da 3 kere bunu uyguladıgınızda göz altı morlukları geçer.
Salatalık Kompresi: İnce dilimlenmiş salatalığı gözünüzün üzerine ve etrafına yerleştirin. Dilerseniz suyunu sıkıp, bir pamuk yardımıyla göz çevresine sürebilirsiniz. 1 saate kadar yüzünüzde durabilir herhangi bir zararı yoktur.
Patates Kompresi: Bir patatesi blendırda püre haline getirin ve gözünüzün üzerine koyup 15 dk kadar bekleyin. Bunu 2 günde bir uygulayabilirsiniz. Göz altında ki damarları rahatlatır.
Çay Kompresi: Sallama çay poşetlerinizin hafif soğuduktan sonra gözünüzün üzerine uygulayın. Böylece hem göz yorgunluğunuzdan kurtulmuş olursunuz hem de göz altınızdaki morluklarınızı hafifletmiş olursunuz.

İbrahim Saraçoğlu Göz Altı Morlukları için Maske


ibrahim saraçoğlu göz altı morlukları için soğuk nar çekirdeği yağı uygulamanızı tavsiye ediyor. Sizde Prof. Dr. iBrahim saraçoğlu hocamızın önerdiği bu yağı ; akşam yatmadan yaklaşık 2 saat önce göz altına sürün ve ertesi güne kadar yüzünüzde kalmasına izin verin. Yıkamanıza gerek yoktur.

MADECASOL göz altı morlukları neden olur göz altı morlukları neden olur nasıl giderilir göz altı morlukları geçermi göz altı morluklara karşı göz altı morluklar nasıl giderilir göz altı kararmaları nasıl geçer buz kalıcı göz altı morluklarına iyi gelir mi bacaklardaki varis ve morluklara ibrahim saraçoğlu 9 aylık bebekBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir