Göz Altı Morlukları Nasıl Geçer ?

Göz altı morlukları genelde herhangi bir sağlık probleminden dolayı oluşmaz.Genel olarak Yorgunluk, uykusuzluk ve yaşın ilerlemesine bağlı olarak ortaya çıkan bir görüntüdür. Ancak bazen çocuklarda da göz altı morlukları oluşabilir. çocuklarda özellikle beyaz tene sahip olanlarda yorgunlukta ( Göz yorulması ) belirgin bir hal alır.

Göz altı morlukları Nedenleri

Göz Altı Morlukları Nasıl Geçer-Ne iyi Gelir
Göz Altı Morlukları Nasıl Geçer-Ne iyi Gelir

-Alerjilere Bağlı göz altı morlukları oluşabilir. Bahar nezlesi buna örnektir. -Egzematik rahatsızlıklar -Genetik yani kalıtsal durumlarda göz altı morlukları görülmektedir. -Stres, sigara, alkol ve uyuşturucu maddeler insan fizyolojisini bozduğu için damarlarda düzensiz kan dolaşımlarına sebep olur. Bunun sonucunda Göz altı morlukları meydana gelir.. -Burun, Alın , Kaş ve göz çevresinde ki damarlarda anormallikler

Göz Altı Morlukları Nasıl Geçer

Göz altı morlukları’nın Kesin bir çözümü yoktur. Ancak evde yapacağınız bir kaç işlemle bunu azaltabilirsiniz.

  1.  Gözlerinize Salatalık, Patates ve Kivi dilimleri koyarak morlukları azaltabilirsiniz. Bu yöntemi çocuklarda da kullanabilirsiniz.
  2. Soğuk Masaj yaparak göz altı morluklarından kurtulabilirsiniz. Bir buz parçası veya herhangi bir şeyi buzluğa koyup soğuduktan sonra göz altınıza tutun ve hafifçe ovun. Çocuklarda göz altı morlukların da bu yöntemi kullanabilirsiniz.
  3.  Kremler : Kozmetik ürün satışı yapan firmaların göz altı morlukları için piyasaya sürdükleri kremleri kullanabilirsiniz. Ancak bu kremlerin etkisi geçicidir.
  4. Yüzünüzü akşamlar yatmadan önce Soğuk suyla yıkamak ve yüz masajı veya Yüz yogası yapmak işe çok yarayacaktır.

Göz Altı Morlukları için Bitkisel Çözümler

* Bire Bir oranında domates suyunu ve Limon suyunu karıştırın. Bir pamuk yardımıyla gözlerinizin altına ve çevresine sabah ve akşam olmak üzere günde 2 kere uygulayın.

*içmek için hazırlamış olduğunuz Çayı dökmeyin. Çay demini alın ve tülbent gibi ince bir bez ile süzün ve Kalan dem posasını gözlerinizin üzerine koyun. Çay hem göz altı morluklarına iyi gelir, hemde göz yorgunluğu ve alerjisi olanları rahatlatır.

İbrahim Saraçoğlu Göz Altı Morluğu Maskesi

Göz altı genişliğine göre bir miktar patatesi posa haline getirin. Daha sonra bu posa haline gelmiş olan patatesi tülbent gibi ince bir bez yardımıyla sadece göz altlarına sürün ve 40-45 dakika kadar bu şekilde bekleyin ( Gözünüzün üzerine koymuyorsunuz ). Göz altı Morlukları ve Şişlikleri geçene kadar Haftada 3 gün olacak şekilde ( 2 günde 1 de yapılabilir) uygulayabilirsiniz. Patatesi gözzünüzden kaldırdıktan sonra da Papatya Çayı ile Göz altı ve patetesi uyguladığınız bölgeyi güzelce temizliyorsunuz.

Göz altı Morlukları ve Torbalarına Ne iyi Gelir

Göz Altı Morlukları için Çay Kürleri

Zambak, papatya, ıhlamur ve lavanta çaylarıyla hazırlanan kürler gözaltı morlukları ve torbalarına oldukça iyi gelmektedir. Bu kürler aynı zamanda göz yorgunluğunu da geçirmede etkilidir.
Kürlerin Hazırlanışı ve uygulanışı
Normal çay demler gibi bu bitki çaylarından herhangi bir tanesini demliyoruz. ( Suyu kaynatıyoruz ve altını kapatıyoruz. Daha sonra içine bitki çayımızı koyup demlemeye bırakıyoruz ). Yaklaşık 10-15 dk demlemdikten sonra, bir süzgeç yardımıyla süzüyoruz. Süzdüğümüz suyu bir pamuk veya makyaj süngeri ile gözaltı morluklarının yoğun oldukları bölgelere sürüyoruz.

Göz Altı morlukları için Patates ve Salatalık

Göz altı morlukları ve torbalarına oldukça faydalı olan patates veya salatalık, aynı zamanda göz altı kırışıklıklarına da iyi gelmektedir. Patates veya salatalığı dilimleyip gözünüzün izerine koyun. Yaklaşık 20 dk bu şekilde bekleyin.
Bir tutam taze ebegümeciyi havanda ezin, içine bir elmanın suyunu ekleyin. Karışımı gazlı bez arasına koyup, göz çevrelerinizde 20 dakika bekletin. Bir de bol bol maydanoz ve taze nane tüketin.

Göz çevresi kırışıklıkları Nasıl Geçer

1 kahve fincanı soya yağı
1 kahve fincanı badem yağı ve yarım kahve fincanı avokado yağı
Bir kapta karıştırın. Parmak uçlarınızı bu karışıma batırıp göz çevresine masaj yaparak sürün. Bu uygulamayı akşamları yatmadan evvel yapın. Sabahları yüzünüzü yıkayıp kurulayın.

bebeklerde göz altı morluğu cocuklarda goz altı morluğu çoçuklarda göz altı morluklarının nedenleri bebeklerde göz altı morlukları cocuklarda göz altı morlukları çocuklarda göz alti morarmasi bebeklerde göz altı morarması bebegimin goz alti mor bebeğimin gözlerinin altı mor Bebekte göz altı morlugu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*