Saglikli Olmak adına herşey..

Göz Altı Morlukları Nasıl Geçer-Ne iyi Gelir

Göz altı morlukları

Hemen hemen her yaş grubu insanda dönemsel olarak görülen Göz altı morlukları, genelde göz yorgunluğuna bağlı ortaya çıkmaktadır. Bu göz altı morlukları Bazen öyle belirgenleşir ki göz çevresini boyanmışçasına siyahlaşır. Dönemsel olarak ortaya çıktığı için, Göz altı morluklarıyla başa çıkmak güç olmaktadır. Ancak morlukların nedenleri araştırılır ve tespit edilirse kolaylıkla çözüm üretilebilmektedir.
Göz altı morlukları genellikle beyaz tenlilerde ve göz çukuru fazla olan kişilerde sıklıkla ortaya çıkmatadır. Göz altı morluklarının başlıca nedenleri; Genetik nedenler, düzensiz uyku, yorgunluk, aşırı stres, yetersiz beslenme gibi nedenler.

Göz Altı Morlukları için Doğal ve Bitkisel Çözümler

Göz Altı Morlukları Nasıl Geçer, Ne iyi Gekir ? Salatalık ile göz altı morluklarını geçirmek mümkün. Üstelik göz altı morlukları için Salata Kürünü çok kısa sürede ve kolaylıkla hazırlayabilirsiniz. Sulu ve taze bir salatalığı ince dilimlere ayırın ve gözlerinizin üstüne koyun. Yaklaşık 20 dk Yüzünüzde bekletin ve ardından duru ılık su ile yüzünüzü yıkayın.
Limon ve domates suyu ile Hazırlanan Maske, göz altı morlukları için oldukça etkili bir çözümdür. Eşit miktarda limon ve domates suyunu karıştırarak 1 hafta boyunca günde 2 kere göz altlarına sürün.
Elma kürü hazırlayarak göz altı morluklarınızı geçirebilirsiniz; Göz altlarınıza yetecek kadar elma rendeleyerek suyunu süzün ve içerisine 1 Tatlı kaşığı kadar türk kahvesi ilave ederek karıştırın. Karışımı bir tülbent veya sargı bezi gibi ince bir tülün içine koyarak göz altına koyabilirsiniz. Bu kürü Haftada 3 kez (2 gün arayla) uygulamanız yeterlidir.
Patates dilimlerini tıpkı salatalık dilimleri gibi gözlerinizin üzerine koyun ve yaklaşık 20 dk bekletin. Bu sayede göz altı morluklarınızı geçirmiş olacaksınız.
Soğuk sallama çay poşetleri Göz altı morluklarının yanı sıra göz yorgunluğuna da iyi gelmektedir. Çay poşetlerini demleyip çayınızı için, soğumaya bıraktığınız çay poşetlerinide gözlerinizin üzerine bırakın. Bu sayde hem çayınızı içmiş olacaksınız hemde göz altı morluklarını yok etmeiş olacaksınız.
Süt; bir fincan kadar soğuk sütü bir pamuk yardımıyla gözünüzün altına uygulayın. Göz altında süt kurudukça siz yeniden sürün ve yaklaşık 5-6 kez bu şekilde devam edin. uygulama bittikten sonra ılık duru su ile yüzünüzü yıkayabilirsiniz.

göz altı morluğuna ne iyi gelir göz morluğuna ne iyi gelir göz altı morluklara ne iyi gelir göz altı morluklarına iyi gelen göz altı morluklarına neiyi gelir göz alti morluğu ve yorgunluğuna ne iyi gelir göz altı kırışıklarına ıklaştırmaya morluğa ne iyi gelir bitkisel göz altı morluğuna neiyi gelir salata göz altı goz altı morlukları için ne iyi gelBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir