Saglikli Olmak adına herşey..

Göz Altı Morlukları için Evde Çözüm YENİ !!

Göz altı morlukları hemen hemen her yaş grubu insanlarda görülen bir problemdir. Göz altı halkaları olarakta adlandırılan göz çevresinde ki morluklar, genellikle kalıtsal veya dış etkenlerden ve konforsuz yaşam standartlarından kaynaklanmaktadır. Genel olarak bir hastalık olmasada, Göz altı morlukları bazı hastalıkların belirtisi arasında yer alabiliyor. Şayet Bu göz halkaları, herhangi bir hastalıktan dolayı oluşmadıysa, Evde uygulayabileceğiniz bir kaç basit Doğal yöntem ile Göz altı morluklarına Çözüm üretebilirsiniz.

Göz Altı Morlukları Neden Olur ?

goz-alti-morluklari-icin-evde-cozumUyku düzensizliği, Uzun süre bilgisayar başında zaman geçirmek, Stress, Kalıtsallık ve Alerji.… Bu yazdıkalrımızın hepsi göz altı morluklarının oluşmasına sebep olabilir, halka ve şişliklere neden olabileceği gibi kalıtımsal veya alerjik bir reaksiyon sonucunda da bu tür şikayetler olabilir. Genellikle Basir maskelerle çözüm üretilebilse de, alerjik ve kalıtsal sebeplere sadece uygun tedavi çözüm olmaktadır.

*Kalıtsal Sebepler
*Yetersiz uyku veya Gözü yoracak Aktiviteler
*Yorgunluk Hali
*Yoğun Stresli Yaşam
*Güneş Alerjisi
*Kullanılan Kozmetik ürünler ve ilaçlar
*Gebeliğin Varlığı
*Bayanlarda Adet Döneminde olunması
*Demir eksikliğine bağlı oluşan Kansızlık
gibi birçok neden göz Altı Morluklarının oluşmasına sebep olabiliyor. Ancak bu sebepler içinde en çok karşılaşılan durum, Yorgunluğa bağlı ve Alerjik nedenlerle morluklar oluşmasıdır. Bu gibi durumlarda, yaşam tarzını değiştirerek sorunu çözüme kavuşturabilirsiniz.

Göz Altı Morlukları İçin Evde Çözüm

Göz Altı Morlukları, basit nedenlerden kaynaklandığı için, evde kolaylıkla hazırlayabileceğiniz doğal maskelerle geçirebilirsiniz. Hemen hemen her mevsim kolaylıkla bulunan bu ürünleri kullanarak bu probleme son verebilirsiniz.

Salatalık Maskesi Göz Çevresi

Salatalık Maskesi‘nin Cilt için faydalarını bilmeyenimiz yoktur. Aynı şekilde göz etrafı için oldukça yararlı olan salatalık maskesini hazırlamakta bir hayli kolay.
Sulu ve taze bir salatalığı ince birşekilde dilimleyin ve gözünüzün etrafına koyun. Bunu hergün yapabilirsiniz herhangi bir sakıncası yoktur. En az 15 dk boyunca gözünüzde tutmanız gerekir.
Ayrıca; Patatesi de aynı şekilde dilimleyerek, gözünüzün etrafını koyarsanız, Morlukların azaldıgını ve iyi geldiğini görürsünüz.

Limon-Domates Suyu

Göz Altı Morlukları için Kesin çözüm’lerden biri Limon ve Domates suyu ile hazırlanan bu maskedir. Eşit miktarda limon ve domates suyunu karıştırıp parmağınızla göz cevresine sürün. Göz altı morlukları geçene kadar her gün yapabilirsiniz.

Göz Altı Morlukları için Çay

Bir Çay demlediniz ve içtiniz. içtiğiniz Çayın (Sallama Çayı da Olabilir) Demini atmayın. Bir ince tülbent içerisine koyun ve gözlerinizin üzerinde 15 dk kadar tutun. Çay hem göz yorgunluğunu alır hemde Göz altında ki Morluklara İyi Gelir.
Sallama Çay içiyorsanız, Poşetleri soğumasın bekleyin gözünüzün üzerine aynı şekilde yerleştirin.

Göz etrafında ki morluklar için en basit çözümlerden biride Süttür. Soğuk süte bir pamuk bandırıp, göz etrafını sürün ve yaklaşık 25 dk bekleyin daha sonra ılık su ile yıkayın.

Göz Altı Morlukları için kesin Çözüm

ebegumec otu goz alti morluklariEbegümeci bitkisi, Göz altında oluşan morlukları geçirmek için bilinen en kesin çözümdür. Sadece morluklara değil aynı zamanda göz kuruluğuna da iyi gelmektedir. Güneşe karşı alerjisi olanlarda bu bitkiden faydalanabilirler.

6-7 Adet Ebegümecini doğrayın ve kaynamış olan suyun içerisine atıp üzerine Kapatın. Yaklaşık 15 Dk demlenmesini bekledikten sonra bir pamuğu alıp suya batırın ve gözlerinizin üzerine bu pamuğu yerleştirin. Pamuk gözlerinizin üzerindeyken bir yandan da göz parmaklarınızda hafif masaj yaparak göz çevresini rahatlatın. Yaklaşık 25 Dk bu şekilde bekleyin ve masaj yapın. Pamugu kaldırdıgınız da göz altı morluklarının azaldıgı hatta tamamen yok oldugunu göreceksiniz.

Bunlar göz altı morluklarını hafifletmek için aşağı yukarı her evde bulunan malzemeler kullanılarak hazırlanan reçeteler. Ancak morlukların altında yatan uyku düzensizliği, yetersiz beslenme ya da gerekli vitaminlerin alınmaması, stres gibi diğer nedenlere çözüm bulmadan göz altı morluklarından kurtulmanın mümkün olmadığını unutmayın.

 

gözaltı morluklarının çözümü Goz alti morluklari icin cozûm goezalti morluklarına kesin çözüm göz altı morlukları çözüm göz altı morlukları kesin çözüm göz altı morluklarına evde çözüm Basur Görüntüleri göz altı morluğuna çözüm GÖZ ALTI MORLUKLARI İÇİN KESİN ÇÖZÜM göz altı morluklara en etkili çözümBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir