“Göbek Yağları Nasıl Erir-Göbek Eritme” için 2 Yorum Yapıldı.

 1. Ece dedi ki:

  Merhaba ben 16 yaşındayım 1.63 boyundayım ve 68 kiloyum nerdeyse bir hafta boyunca sabahları yeşil çay ,haşlanmış yumurta ve domates ardından bir de elma öğle yemeğinde yanlızca elma ve saat 4 5 gibi çorba gece atıştırmalıkta meyve türü yedim fakat bu düzeni korumak oldukça zordu çünkü okula gidiyordum ve de sınav stresi falan derken bir hafta bile sürdüremedim diyebilirim 2-3 kilo vermiştim evet ama bundan fazlasına geçemedim peki şimdi ne yapmalıyım gerçekten ideal kiloya ulaşmam gerek en çokta sağlığım için birkaç egzersiz yapıyorum evde fakat yürüyüş yapabileceğim uygun bir yerde yaşamıyorum maalesef gerçekten uzman bir görüşün desteğine ve fikirlerine ayrıca nasıl ilerlemem gerektiğini söylemesine ihtiyacım var umarım yardımcı olabilirsiniz teşekkürler ..

  • admin dedi ki:

   Merhaba Ece Hanım. Zayıflamak istiyorsanız kesinlikle sabırlı olmalısınız. Zayıflamak evrelerini ; Hazırlık, ısınma ve zayıflamaya başlama olarak ayırabiliriz. Burada , hazırlanma evresi, kendinizi psikolojik olarak zayıflayacağınıza inanmaya ve istikrarlı olacağınıza inanmakla başlar.
   Isınma ; Vücudunuz yağ yakımına başlamadan önce, gün içerisinde aldığınız kalorileri yakar. Metabolizma gerekli olan enerji yetersiz olduğunda depolanan yağlar yakılarak bu enerji elde edilir. işte bu enerji elde etmek için vücudunuzun yağ yakması da Zayıflama evresi olur.
   Bu toplam süreç yaklaşık 3-4 ayınızı alır. Yani uyguladığınız diyet ve egzersizlerin sonucunu 3-4 ay sonra fark etmeye başlarsınız ( Kilo verirsiniz ancak çok gözle fark edilir değildir ).

   Tavsiye olarak, kahvaltınızı düzgün bir şekilde yapmaya çalışın. Ancak kızartma vb yağlı ve kalori değeri yüksek gıdalar tüketmeyin ( Yemeklerden önce aç karnına 1 bardak ılık suya limon damlatarak için). Kahvaltıda yağsız yoğurt olsun. Öğlen hafif bir yemek veya salata ile devam edebilirsiniz. Akşam ise çok geç yememeye ( en geç saat 19:00’a kadar yemeğinizi yemiş olun) özen gösterin ve yarım porsiyon tüketin. Akşam yediğiniz miktarı birden azaltmayın. Her hafta bir miktar azaltın böylelikle vücudunuz kendini bu duruma adapte eder ve açlık hissi yaşamazsınız. Akşam yemeğinden sonra yaklaşık 45 dk egzersiz yapın. Yürüyüş yapma imkanınız yok ise, yaklaşık 4 kat merdiven çıkıp inin.

   Göbek Eritme , Basen eritme, Bel ve Karın yağlarını eritme Hareketleri ile ilgili yazılarımızı sitemizi inceleyerek bulabilirsiniz. Bölgesel yağlanma söz konusu ise bu hareketlerden faydalabilirsiniz.

Yorum Yap

*