“Gebelikte Coraspin Kullanımı” için 174 Yorum Yapıldı.

 1. duygu diyor ki:

  Mrb 6 haftalik gebeyim 2dusuk 1mol gebelik gecirdim 8yasinda saglikli bir oglum var drum coraspin baslamadi ilk gebeligimde pihtilasma sorunu yasamadim dusuklerimin sebebi bundan dolayi olabilir mi

  • admin diyor ki:

   Elbette olabilir. Tahlil yaparak kan değerlerinizden böyle bir rahatsızlığınızın olup olmadıgını anlayabilirsiniz.

 2. hediye diyor ki:

  hocam benim ilk çocuğumda hiçbir sorun yaşamadım normal bir doğum gerçekleşti kızım şimdi 2.5 yaşında ama 2. çocuk düşündüğümüzde geçen yıl 7 hafta 6 günlükken bebeğimin kalp atışı durdu kürtaj oldum bu sene yine 8 hafta 2 günlükken kalp atışı durdu.doktorum 2 düşüktede folik asidi kullanmamı söyledi coraspin kullandırmadı bu erken düşüklerin genelde kromozomda bozukluktan kaynaklandığını söylemişti. şimdide birdahaki hamilelikte coraspin kullanmamızı ilaveten progesteron ile desteklememizi söyledi.sorum şu eğer benim hamileliğimde bebekte kromozom bozukluğu varsa coraspin ve progesteron düşüğü engelleyip problemli bir bebeği dünyaya getirmemi sağlamaz mı?(iki düşüktede kromozom incelenmesi yapılmadı)

  • admin diyor ki:

   Merhaba Hediye Öncelikle olumsuz yaşanan gebeliklerinizden dolayı geçmiş olsun. Herhangi bir tahlil yapılmadan düşük olması bir nedene bağlamak doğru değildir. Son dönemlerde bir çok gebelik kan pıhtılaşmasından dolayı olumsuz birşekilde sonlanmaktadır. Yaş ilerledikçe de gebelikte bu tür problemlerin görülme sıklığı artıyor.

   Sonlanan gebeliklerde Kalp atışının durmasından dolayı değilse, doğrudan düşük gerçekleşmiş olsaydı olaya farklı bakılabilirdi. Ancak kalp atışının durması Büyük olasılıkla Kan pıhtılaşması kaynaklı. Yani Coraspin kullanmanız durumunda sorun ortadan kalkabilir. Ancak sebep tek başına bu olmayacğı için Mutlaka Tahlil yaptırın. Şu an ki goktorunuz Yapmıyorsa başka bir doktora gidin ve kan pıhtılaşmanızın olup olmadıgını öğrenin.

 3. şerife diyor ki:

  İyi g7nler hocam ben 34 haftalık hamileyim. Benim dört aylıkken kanamalarım oldu az az bunun için progestan ve iğne kullandım .Şuan iğneye devam ediyor um.Çok bir sıkıntım yoktu .Dün kontrole gityim bebeğim 2.960 gr olmuş fakat suyu azalmış karnımda ćok gergindi doktor bana coraspirin verdi ben bırak diyene kadar kullan dedi .Bende olurya erken doğum falan olursa diye korkuyorum kanamadan diğer kontrol de iki hafta sonra bsns ne önerirsiniz .Birde bebeğin suyunu artırmak için bir yol varmı bol bol su içmem söylendi Teşekkür ederim.

  • admin diyor ki:

   Merhaba Şerife Hanım. Amniyon sıvısında meydana gelen azalma bebekte bir rahatsızlık veya sizin aşırı sıvı kaybetmenizden kaynaklanır. Bebeğinizin kilosu normal. Doğuma yaklaştıkça bebeğinizin kilo artışı hızlanır ve rahim içinde ki yeri daralır. Karnınız çok genişlemediği için de amniyon sıvısında azalma olmuş olabilir ( Bu Sıvı bebeğin idrarı ile oluşuyor ). Doktorunuzun önerilerine kulak asın. Kanama olması halinde Coraspin kullanmayı bırakıp hemen durumu doktorunuza bildirin. Mutlu gebelikler

 4. demet kurt diyor ki:

  Merhaba hocam ben 11 haftalik hamileyim, son haftalarda alerjik rinitim arttiği ve ateşim yükseldiği için parol , allergodil sprey ve zyntec hap kullandim bebeğe zarari olmuş mudur ?

  • admin diyor ki:

   Merhaba Demet Hanım. Kullandığınız her ilaç, almış oldugunu her besin kana karıştığı için doğrudan bebeğinize de geçer. Bu yüzden ilaç kullanılmasını tasvip etmiyoruz. Sadece bir kereliğe mahsus bir zararı olmamış olabilir ancak dikkatli olmalısınız. ilaç kullanmak yerine sağlıklı beslenerek doğal yollarla bu problemlerden kurtulmaya çalışın. Geçmiş olsun

 5. sevim diyor ki:

  Merhaba ben catlama ignesi yaptım göbekten doktorum bana arti progestan verdi adetimin 20. günü kullan dedi progestan ile hamile kalır miyim

  • admin diyor ki:

   Merhaba Sevim Hanım. progestan yumurtalıklarınızı uyarmak için kullanılmış. Doktorunuz Size ilişki tarihi verdi mi ?

 6. Coraspin gebelikte diyor ki:

  Merhaba hocam. 36 yaşındayım. 7.5 yaşında oğlum var. ElhamduliLlah. Geçen sene antibiyotik kullandım ve 7 haftalık düşük oldu.. Kaç yıl dır moim var. Şimdi de ElhamduliLlah 3 haftalık hamileyim. Doktora gittim, ultrason baktı, HCG için kan verdim ve idrar tahlil yaptırdım. HCG – 439.87 çıktı, idrarda – 8-10 lökosit, 2-3 eritrosit, bol epitel, ve Protein eser çıktı. Doktor bana şu ilaçları yazdı – Crinone %8 vaginal jel, Coraspin – 100 mg, Folic iod, Progestan 200 mg, Endol 100 mg fitil. Benim korkum bu Coraspin ve Endol ilaçlar. Ne kadar okudum ikiside yasak ilk üç ayda. Çok korkuyorum düşük olmasın diye. Ağrılarım var, elhamduliLlah kanama yok. Coraspin kullanım mi yok mu? Teşekkürler. Ayşe.

 7. sema diyor ki:

  mrh ben şu an 18 haftalık hamileyim kan pıhtılaşmasından dolayı coraspin, clexan iğne ve folbiol kullanıyorum. geçen hafta doktor folbiolu kesip decavit verdi vitamin ancak decavitin prospektüsünde kan pıhtılaşmasını engeleyyici ilaç kullananların dikkatli kullanması gerektiği decavitin bu ilaçların etkisini azaltabileceği gibi bi yazı okudum. Böyle bir durum sözkonusu mu? Kullanırsam bebeğime kan akışı azalır mı daha önce bu nedenle bi düşüğüm oldu bu yüzden kaygılanıyorum. Teşekkür ederim.

 8. Gamze diyor ki:

  Merhaba hocam, ben 27 yaşındayım 2 yıllık evliyim. Eylül 2013te gebeliğimin 6.haftasında düşük yaptım ve kürtaj oldum. Kasım 2013 te tekrardan hamile kaldım progestan ve haftada bir iğne verdi dr um ama bu gebeliğim de 8.haftada düşükle sonuçlandı kürtaj yapıldı. Her iki gebeliğimde de kalp atışlarını duymadık ultrasonda sadece kese görünüyordu. ikinci gebeliğimde 6.haftada lekelenmelerim başlamıştı ama 8.haftaya kadar kalp atışların duyabilmek için bekledik 8.haftada artık kesenin şekli de bozulmaya başlamıştı kürtaj yapıldı. ilk düşüğümden sonra dr um coraspine başlamıştı. ikinci düşükten sonra genetik testlerimiz yapıldı herhangi bir problem çıkmadı. adetin 3.gününde hormon testlerim de yapıldı onlar da normal değerlerde. eylül ayında operatif histeroskopi yapıldı sol yumurtalıklara yakın bir yerde yapışıklık görülmüş o açıldı ayrıca poliplere rastlanmış onların da temizlendiği yazıyor raporda. şuan yaklaşık 1 yıldır coraspin ve folbiol kullanıyorum son 2 aydır da b12 başladı dr um. en son ikinci bir dr a daha gösterdik sonuçlarımızı durumumuzu anlattık o dr da coraspin kullanmama gerek olmadığını söyledi pıhtılaşma sorunum olmadığı için. sadece folik asit yeterli dedi b12yi de bırakmamı söyledi. coraspine devam etmeliyim bırakmalı mıyım karar veremedim. sizin öneriniz nedir acaba?

  • admin diyor ki:

   Merhaba Gamze Hanım. Coraspin 100 mg’ı günlük hayatta bir çok kişi kullanıyor. Kanı sulandırdığı için tansiyonu düzenlemeye de yardımcı oluyor. Herhangi bir kanamanız yoksa sizde kullanabilirsiniz. Bunun herhangi bir zararı yoktur. Ancak adet dönemlerinizde ( 1 hafta öncesinden ) veya kanama olan dönemlerde kullanmamanızı öneririz. Aksi taktirde Kan kaybı fazla olabilir.

 9. sezen diyor ki:

  merhaba ben 8 haftalık hamileyim.35 yaşındayım.7 ay önce 9.haftada düşük yaptım.Bu üçüncü hamileliğim.İlkinde tansiyonum 13-14 oluyordu.İlk çocuğum sağlıklı dünyaya geldi (10 yıl önce).Şimdiki hamileliğimde 5.haftada çok az kanamam oldu lekelenme şeklinde.Doktor Proluton ve crinone jel verdi.10 gündür lekelenme yok.Doktorum tansiyonum yükselebilir diye coraspin 100 mg verdi.Prolutonu bırakmamı söyledi.Ama ben ilaç kullandıkça içimde hep bi şüphe var.Bu ilaçlar bebeğimin fiziksel ve bedensel gelişimine etki yapabilir mi?

  • admin diyor ki:

   Merhaba Sezen Hanım. Coraspin 100 mg kullanılmasının sebebi olası Kan pıhtılaşmasının önüne geçmektir. Etken madde olarak zararsız bir ilaç olup, size veya bebeğinize herhangi bir zararı olacağını sanmıyoruz. Daha önce düşükle sonuçlanan bir gebelik yaşadığınız için, ilk 3 ay düzenli ve sık sık kontrole gitmenizde yarar var.
   Yaşadığınız kanamalar ile ilgili olarakta, hamilelik esnasında rahim duvarında yırtılmalar meydana gelir. Bu yırtılmalardan ortaya çkan kanama sonucunda da lekelenmeler oluşur. Kanamalar uzun sürmedikçe ve bundan sonra tekrarlamadıkça bir problem teşkil etmez.

   Şayet kanamanız olursa Coraspin kullanmayı bırakın ve ivedilikle durumu doktorunuza bildirin.

 10. Ece diyor ki:

  Merhaba hocam,

  Ocak 2014’te 23 haftalık erken doğum yaptım. bebeğimi kaybettim. Bunun üzerine yaptırfığım trombofili panelinde: FV (Leiden): Normal, FII (Protrombin): Normal, mthfr c677t:normal , mthfr a1298c: heterozigot. Şu anda hamile değilim. Bu sonuçlara göre yaptırmam gereken başka testler var mı? Gebelik öncesi kullanmam gereken ilaç var mı?

  • admin diyor ki:

   Merhaba Ece Hanım. Kanınızda Pıhtılaşma sorunu yaşıyorsunuz. Gebelik düşündüğünüz dönemlerde coraspin kullanmanız gerekebilir. Ayrıca, doktorunuz muayene sonrası uygun görürse düşük riskine karşıda ilaç kullanmanızı isteyebilir.

 11. ela diyor ki:

  Merhabalar , bundan 5 ay önce 2 kere düşük yaptım biri 7 haftalik ti diğeri 4, ilkinde kese hiç gorunmedi kan değerlerimde hep düşük çıkıyordu bu sırada Dr hiç bir ilaç onermedi bana bana ve kürtaj yapmamız gerekiyor dedi ertesi gün kendiliğinden kanamam oldu ve düşük yaptım. Şimdi yine hamilelik ilk kan testim 97 çıktı 2 gun sonra yine istedi Dr ve 217 çıktı ama ultrasyonda gorunmedi erken olduğunu söyledi. folik asit ve coraspin 100 mg verdi dün başladım . Basından beri beline ve kasiklarim da çok ağrı var adet sancısı gibi. Haftaya yine gidicem kesesi görebilirmiyiz o zaman. Ve başka ilaç kullanmam gerekir mi sizce progestan gibi. Teşekkürler

  • admin diyor ki:

   Merhaba Ela Hanım. Test yaptırmaya devam edin. Beta-HCG değerinizin yükselişi devam ederse kesin gebelikten söz edebiliriz. Şayet gebelik oluşmuşsa yaklaşık 2 hafta sonra keseyi görmeyebaşlarsınız.
   Düşük ve Kan pıhtılaşmasına Karşı doktorunuz size ilaç vermiş zaten. Bunun dışında ilaç kullanmanıza gerek yoktur. Mutlu bir gebelik gecirmeniz dileğiyle..

 12. SNY diyor ki:

  Merhaba ben 21 haftalık gebeyim bu hafta genel taramaya gittiğimde bebeğime giden 2 damarda da daralma olduğu tespit edildi, ilerde doğabilecek herhangi-bir problem oluşmaması için Coraspin verildi aynı zamanda tuzlu yiyeceklerden uzak durmam tavsiye edildi,kilolu biri değilim çok yemeğe düşkün de değilim fakat eğer damarlarımda tıkanma devam ederse bebeğime yeterli besin gitmeyeceğinin bu nedenle zayıf dünyaya gelme olasılığının olduğunu söylediler bu konu beni çok rahatsız etti,sizce ne yapmam gerekiyor.Sizin genel görüşünüze ihtiyacım var.

  • admin diyor ki:

   Merhabalar. Daralmadan Kasıt, Pıhtılaşma mı söz konusu yoksa Çap mı küçük ? şayet Çap küçükse yapılacak pek birşey yoktur. Ancak olası pıhtılaşma söz konusu ise, Coraspin kullanmanız gerekir. Kontrollerinizi de aksatmayın kesinlikle. Geçmiş olsun

 13. saliha diyor ki:

  Merhabalar ben iki kez dusuk gecirdim ve bi tanidigim riskli hamilelikte cocuk dusunmeye basladiginda bu ilaci kullanabilecegimi soyledi onunda basindan gecmis tekrarlayan dusukler ve bu ilacin cok faydasini gormus sizcce de kullanmamda bi sakinca yokmudur ?Bir de dusugun sebebi genetikse kullanmaliyiz diyebilir miyiz ?

  • admin diyor ki:

   Merhaba Saliha Hanım. Coraspin kullanabilirsiniz ancak, kanama olması durumunda çok kan kaybetmenize neden olabilir. Heterezigotluk yani kan pıhtılaşması söz konusu ise, tahlil yaptırıp ilaç kullanımına başlamanız gerekir.

 14. elfida diyor ki:

  merhaba hocam;
  25 haftalık hamileyim ilk gebeliğim daha önce herhangi bir düşük yaşamadım 6 haftalıkken kanama nedeniyle progestan başlandı 15.haftaya kadar kullandım ve doktorum artık ihtiyaç duymadı 20.haftamda erken doğum olabileceğinden proluton depot iğne kullandım 23.haftamda kasılma nedeniyle doktoruma başvurdum ve rahim ağzı yetmezliği teşhisiyle acil serklaj yapıldı,prepar başlandı yine aynı dönemlerde doktorum pıhtılaşmadan süphelenip coraspin başladı ve test istedi nitekim pıhtılaşma problemi çıktı doğuma kadar hem aspirine hem cleaxane 0.4 iğneye devam etmem söylendi benim sorum ilaçlar kesilmeden erken dogum olursa acilen doğuma girmem gerekse kanama problem olur mu ayrıca bu durumlarda normal doğum yada spinal veya epidural anestezi ile doğum yapilabilir mi?şimdiden teşekkür ederim saygılar

  • admin diyor ki:

   Merhabalar Elfida Hanım. Kontrolünüz dışında gerçekleşen kanamalarda Bu tür ilaçlar aşırı kan kaybına neden olabiliyor ( Kanı sulandırdıkları için ; Pıhtılaşmayı engellerler). Ancak kanama olmayan durumlarda herhangi bir sakıncası yoktur. Hele ki Kan pıhtılaşması söz konusu ise kesinlikle kullanmanız gerekir. Doğumun yaklaşması ile birlikte, gebelik durumunuza göre doktor ilaçların kullanımını durdurabilir ( Doğum esnasında kan kaybı yaşanmaması için ).

   Doğum şekli ilacınızı ne zamana kadar kullanacağınızla alakalı değişkenlik gösterecektir. Normal doğumda iç kanamalara mudahele edilemediği için uzun süre kanamalar yaşanabilir. Bu durumda Epidural Tercih edilebilir.

 15. Şeyma gülşen diyor ki:

  mrhblr ben 31 aralıkta sekiz haftalıklen bir düşük yaptım yedi ay sonra hamile kaldım progestan 200 mg ilaca başladım kanamalarım oldu bu sefer progestan 50 lilik iğneye başladık kanamalarım dönem dönem artınca iğneyi iki doza çıkardık devamlı istirahatle 21.nci haftaya ulaştım gecen hafta kontrolümde kasılmalarım olunca doktorum progestan ilaca döndük günde iki tane vajinal kullanıyorum doktorum artık normal doğumun zor olduğunu söylüyor bu tedavi normal mi fazla mı birde hamile kalmadan iki ay önce coraspine başladım ve hala devam ediyorum devam etmeli miyim ?

  • admin diyor ki:

   Merhaba Şeyma Hanım. Gebeliğinizin devam etmesi için, düşük tehlikesine karşı progestan kullanmak zorundasınız. Coraspin’e gelince, şayet kanamalarınız yoksa kullanmanızda bir sakınca yoktur. Ancak kanama oluyorsa daha fazla kan kaybetme olasılığı oldugu için Coraspinin bu dönemlerde kullanılmaması gerekir. Geçmiş olsun

 16. rahime dağ diyor ki:

  Merhabalar. Ben 22 yasindayim.ilk hamileligim 9 haftalikken sona erdi. Daha sonra 2 ay normal adet gordukten sonra hormon testlerim temiz cikti.gecen hafta yumurtaliklarim catlamasina rağmen döllenme olmamis.sizce bu neden kaynaklanmakta.

  • admin diyor ki:

   Merhabalar Rahime Hanım. Her yumurtlamada Hamilelik gerçekleşecek diye bir durum söz konusu değildir. Sizin Yumurtlamanız kadar eşinizin sperm kalitesi ve yaşanılan ilişkinin zamanıda önemlidir. Önceki hamileliğiniz doğal olarak gerçekleştiyse ( Herhangi bir yumurta çatlatma tedavisi görmediyseniz) yeniden hamile kalmamanız için bir neden yoktur.
   Yumurtlama döneminde ilişki yaşamanız gebe kalma ihtimalini yükseltir. Ancak hiç bir ilişkide hamile kalma olasılığı %100 değildir. Bu yüzden strese girmenize gerek yok. Önümüzde ki aylarda yumurtlama döneminde ilişki yaşayarak gebe kalabilirsiniz.

 17. AYÇA diyor ki:

  merhaba hocam 25 yaşındayım bir sene evvel 7 haftalık gebeliğim kalp atışı alınamadığı için sonlandırıldı. Şuan 17 haftalık gebeyim. Coraspin verdi hekimim 15 gün kullanmamı eğer fayda görmezsem iğne vereceğini söyledi. Suyunu az gördüm birazcık dedi ben o heyecanla sormayı unuttum suyunu derken amniyon sıvısından bahsetmiş olabilir mi yoksa kan miktarındaki sudan mı bahsetti 15 gün bekleyemeyeceğim bu Yüzden yazmak istedin teşekkür ederim

 18. bengü diyor ki:

  merhaba hocam,
  16 haftalık hamileyim tüp bebek yöntemiyle hamile kaldım.geçen 3 hafta boyunca haftada 1 olmak kaydıyla damla şeklinde kanamam oldu malesef mahrumiyet bölgesinde zorunlu görev yapıyorum doktor bulmam çok zor burda nadir gidebiliyorum doktora kanamam olunca bir dr.bebek iyi gelişimi iyi dedi fakat plesantada boşluklar var dedi 1 aya kadar kendiliğinden kapanabilir dedi fakat bana hiç bir ilaç vermedi 8 yıl sonra gelen mucizemi kaybetmekten korkuyorum acaba proluton depot iğne alıp kullansam mı hafta da bir ?bir daha ki kanamamda dr.bile bulamıyabilirim çok endişeliyim

  • admin diyor ki:

   Merhaba Bengü Hanım. Kanamalar yerleşmeden dolayı oluyor olabilir. kendi başınıza kesinlikle ilaç kullanmayın. Doktor bulamıyorum demişsiniz ancak gebelik süresince hem sizin hemde bebeğinizin düzenli olarak kontrol edilmesi gerekir. Bu yüzden doktora gitmenize engel olan herneyse, bu engeli bir an önce aşın.

 19. halime karaman diyor ki:

  7 yasinda bir kizim var.Allaha sukur hamileleginde hicbir sorun yasamadan dunyaya geldi.kizim 2yasindayken bos gebelik gecirdim.7haftalikken kurtaj oldum.yine kizim 4 yasindayken bir hamileligim oldu.6-7haftalikken daha kalp atisini duymadan( lekelenmem oldu.dr dusuk baslamis dedi) kurtajla alindi.en son bu hamileligimden 7ay sonra hamile kaldim.bu seferkide kimyasal gebelikti.2.kurtajla birlikte alinan embriyo patolojiye gitti temiz cikti.Allahiminda izniyle 2.kez anne olamk istiyorum.ama korkuyorumda.ne yapmaliyim sizce.kan pihtilasmasi durumu sonradan olabilirmi.(kizimin hamileliginde sorun yoktu ya ondan sofuuorum. )simdiden cok tesekkur ediyorum

  • admin diyor ki:

   Merhaba Halime Hanım. Kan pıhtılaşması sonradan söz konusu olabilir. Ancak sizin daha önce dış gebelik yaşamış olmanız, bunu tekrar yaşama riskinizi arttırıyor. gebeliği düşünmeden önce doktora gidip gerekli kontrolleri yaptırın. Özellikle rahim ve fallop tüplerinin muayene edilmesi gerekir. Olası daralma veya tıkanma var mı bakılmalıdır.
   Doktor kontrolünde hamile kalırsanız, bu tür riskler yaşamadan gebe kalır ve allahın izniylede doğumunuzu yaparsınız.

 20. zelis diyor ki:

  Hocam merhaba 2 asilama 1 tup negatifinden sonra Rabbin bebisimizi nasip etti. 5 haftalik hamileyim plt 108 cikti sonucu gosterecegiz doktor corasprin yazdi ama testi tekrarlatti. Sonuca gore baslatacak ilaca. Anlamadigim plt pıhtılaşma azligi anlaminda değil mi. Corasprin kani iyice sulandirmaz mi biz mi yanlis anladik. tesekkur ederim cvp icin

  • admin diyor ki:

   Merhaba Zeliş Hanım. Değeriniz Normal. Kan pıhtılaşmasına karşılık doktorunuz hazırlık yapmış. Değeriniz yüksek çıkarsa, ilaç kullanmaya başlayacaksınız ancak görünen buna gerek kalmayacak. Gayet sağlıklısınız.

 21. Nur Artan diyor ki:

  Merhaba 17 haftalık hamileyim geçen hafta kontrole gittiğimde bebeğim 150 gr dı buhafta 156 gr. 1 haftada hiç kilo almamış doktorum 1 1 hafta geriden geliyor dedi. corasprin verdi bebeğe temiz kan gitmesi gitsin kilo alımında yardımcı olur ve beslenmene dikkat et dedi üzüntüden soramadım acaba ilerleyen zamanda kilo aralığı kapanırmı ya da hep yaşıtlarından düşük mü devam eder Çok endişeli ve üzgünüm

  • admin diyor ki:

   Merhaba Nur Hanım. Endişelenmenize gerek yok yok şimdilik. ilerleyen zamanlarda tekrardan durumu kontrol etmenizde yarar var.

 22. feride diyor ki:

  Merhaba hocam. Dun kan tahlili yaptirdm beta HCG 533 cikti ama ultrason da bebegin kesesi görünmedi. Öncelikle bu beni tedirgin etti. Ve doktor coraspin 100mg ile minoset 500mg yazdi. Kullanmali miyim ne için kullanacağım? 25 yasindaym ve ilk gebeliğin. Şimdiden tesekkurler

  • admin diyor ki:

   Merhaba Feride hanım. Yeni bir kan tahlili yaptırmanızda fayda var. BETA HCG değerinizin Bin’lerin üstüne çıkması ve sürekli olarak artması gerekmektedir.

   Coraspin ; Olası kan pıhtılaşması rahatsızlığında bebeğe oksijen ve besin gitmez. Coraspin kan pıhtılaşmasını engelleyerek, bebeğe daha fazla oksijen ve besin gitmesini sağlar. Bu tableti Kanama oldugunda kullanmamanız gerekmektedir. Bunun dışında her gün kullanmanız gerekir.

   Minoset ; Ağrı kesicidir. Bunu ağrınız olduğunda kullanmanız yeterli olacaktır.

 23. buse diyor ki:

  Merhaba hocam,
  Yasim 30 3 yillik evliyim. Akraba evliligi degil. Daha önce 2 gebelik geçirdim. Birinde bhcg 979 a kadar cikti kese görüldü kalp atisi gorulmedi ve düşük yaşandı diğerinde ise 7 günlük gecikme( lekelenme oldu) de b hcg 35 e kadar çıkabildi ve düşüşe geçti. Dr um şimdiden coraspin kullanmaya başlamamı yumurtlama tarihinden itibaren de progestan kullanmami önerdi. Düşükler in sebebi hakkında herhangibir tahlil yapılmadı. Gebeliğin oluşması fakat gelişmeme si kan pıhtılaşma siyla alakali olabilir mi? Ben aynı şeyleri yaşamaktan çok korkuyorum. Birde erkek kardeşim de yıllar önce faktör 7 düşüklüğü teşhisi konulmuştu bununla bir alakası var mıdır?

  • admin diyor ki:

   Merhaba Buse Hanım. gebeliğin sonlanmasında birçok etken bulunuyor. Ancak bunların içinde en çok karşılaşılan ise, Kan pıhtılaşması. Bu rahatsızlığın akraba evliliği ile herhangi bir ilişkisi yoktur. Bu tamamen sizinle alakalı bir durumdur. Doktorunuzun tavsiyesine uyun ve ilaçları kullanmaya başlayın. Coraspin kan pıhtılaşmasını engellerken, Progestanda olası düşük tehlikesini ortadan kaldırmaya yardımcı olmaktadır.
   Kanama, Regl olma vb durumlarda Coraspin kullanımını bırakın. Bunun dışında Coraspin’i kullanabilirsiniz.

Yorum Yap

*