Saglikli Olmak adına herşey..

Evde Hızlı Saç Uzatma Yöntemleri

Evde Hızlı Saç Uzatma Yöntemleri

Bitkisel Saç Uzatma Yolları

Bir bayan için en önemli güzellik göstergelerinden biri olan saçlar, kesildiğinde uzaması bir hayli zaman alıyor. Bu yüzden de birçok Bayan saçların hızlı uzaması için çeşitli bitkisel yöntemler aramaktadır.
Saç kısalığından şikayet eden bayanlar, Kısa zamanda saçlarını uzatmak için çeşitli maskeler kullanmaktadır. Bu maskelerin başında bitkisel yağlar gelmektedir.

bitkisel sac uzatma yollariKullanılan bu yağlar sayesinde saç derisinin canlılığı artar ve saç kökleri beslenerek saçın daha erken uzamasını sağlar. Saç uzatmak için uygulayabileceğiniz doğal yöntemler ise şöyle ;

Hızlı Saç Uzatma 1. Yöntem; Bir yemek kaşığı kadar soğan suyunu güzelce saç diplerine uygulayın. Saçınıza bunu uygularken hafif masaj yapmayıda ihmal etmeyin. Kolay uygulanabilmesi için pamuğu tercih edebilirsiniz. Bu şekilde yaklaşık 10 dk bekledikten sonra Aloe vera suyu ile, soğan suyu uyguladıgımız saç diplerini temizliyoruz. Temizleme işlemi bittikten sonra aktardan almış oldugunuz 1 yemek kaşığı civan perçemi, 2 yemek kaşığı ısırgan otu yaprağı, 1 yemek kaşığı melisayı kaynamış olan bir demlik suyun içerisine katarak demlendirin. Demlenme işlemi bittikten sonra bu su ile saçlarınızı durulayın.

Hızlı Saç Uzatmanın Yolları

hizli sac uzatma yontemleri yeni2. Yöntem ; Kırmızı veya siyah turpu rendeleyin ve bir tencere suda yaklaşık 30 dk kadar kaynatın. Kaynama işlemi bittikten sonra bir süzgeç yardımı ile suyu süzün. Saçınıza yetecek miktarda su alıp içerisine yumurta sarısı ilave edin ve güzelce karıştırın ( Yumurta sayısını saçınızın uzunluğuna göre siz kendiniz ayarlayın ). Karışımı hazırladıktan sonra saç diplerine parmak uçlarınızla masaj yaparak sürün. Bu şekilde yaklaşık 25 dk bekledikten sonra kullandığınız şampuan ile saçlarınızı güzelce durulayın.

Saç uzatan Bitkisel Yağlar

Hindistan Cevizi Yağı; Saç bakımı için tercih edilebilecek en iyi yağlardandır. Saçları nemlendirerek kırılmaları azaltır ve saçların parlak olmasını sağlar. Hindistan cevizi yağını saça uyguladıgınızda saçlarınız toz,egzos gazı ve güneşin zararlı ışınlarından etkilenmez. Saç kıran, saç egzaması, saç dökülmesi, kepek gibi etkenlerden de saçları korumaktadır. E ve K vitaminlerini içerir ve haftada 1 kez saçlara uyguladığınızda saçların hızlı uzamasını sağlar.
saclari hizli uzatan yaglar
Keten Tohumu Yağı; içerisinde bolca omega 3 ve omega 6 yagı bulunan keten tohumu yağı, saç derisi için oldukça faydalıdır. içerisinde bulunan E ve A vitaminleri sayesinde saçı besler ve erken uzamasını sağlar. Kıl köklerini beslediği için dökülmeleri azaltır. Kırılgan saçlara uygulandıgında hem daha gür hemde parlak olmasını sağlar

Jojoba Yağı; Kuru ve yıpranmış saçlar için oldukça faydalıdır. Özellikle saç dökülmesine iyi gelmektedir. Düzenli olarak kullanıldıgında saçların hızlı uzamasını sağlar. Banyodan sonra saçlarınıza jojoba yağını masaj yapar gibi yedirin ve saçlarınızda yarım saat boyunca tutarak daha sonra saçlarınızı durulayın. Aktarlarda kolayca bulunabilir.

Biberiye Yağı; Diğer yağlar gibi biberiye yağı da saç ve saç derisi için oldukça faydalı yağlardandır. Banyodan sonra temiz olan saçlarınıza uygulama yapılır ve 30 dakika kadar saçlarınızda bekleterek saçlar durulanır. Zeytinyağı ile birlikte kullanırsa saç uzaması daha hızlı bir şekilde gelişir. Doğal yöntemler ile saç uzatma olayında en etkili çözümdür.

 

saç uzatma yöntemleri evde Dudak ici uçuklaması sivilcelere 100% etkili c z m ev yapımı saç uzatma yolları evdeki eşyalarla saç uzatma clindoxyl nasıl durumlarda kullanılıR saç uzatma yolları yüzünde ben olan insanların benleri nasıl geçer? kabartma tozu dsleri beyazlatr cürüklerı yok eder siyah benlerin geçmesi için yöntemler doğalBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir