Evde Diş Beyazlatma Yöntemleri

İnsanlar dişlerini beyazlatmak için Çoğu zaman ya kimyasal maddeler kullanır yada diş doktorlarına giderler.Ancak Bazen bu yöntemler daha kötü sonuçlar yaratabiliyor. Ama bazen evde bile dişlerimizi beyazlatabiliriz. Bunun için bazı doğal diş beyazlatma yöntemleri bulunmakta. Doğru sonuç almak içinde bu yöntemleri doğru kullanmak gerekir, yoksa kaş yapalım derken gözden de olabilirsiniz. Limon kabuğu ile diş beyazlatma buna örnek olabilir. Limon asidi Diş minesine hasar vererek diş sağlığımızı bozar.Limon yerine çilek daha sağlıklı bir yöntemdir..

Diş Beyazlatma Neden önemlidir ?

Beyaz dişlere sahip olmak , toplum içinde gülücük saçmak çoğu zaman insana iyi hissetirmektedir. Diş beyazlatma kendine güven açısından da önemlidir..

Evde Diş Beyazlatma Yöntemleri

Evde diş beyazlatma yöntemleri doğru kullanım ile etkili sonuçlar verebilmekte ve Evde diş beyazlatma yöntemleri çok fazladır . Biz size bunlardan bir kaçını söyleyeceğiz.

 1. Diş beyazlatma yöntemi olarak en çok tercih edilen yöntem hidrojen peroksit kullanımıdır. Sabah ve akşam olmak üzere bu yöntemi günde iki kez kullanabilirsiniz. Bunu da hidrojen peroksit’i bir pamuk yardımıyla dişlerinize uygulayarak yapabilirsiniz. Yaklaşık olarak 1 dk’dan sonra da ağzınızı temiz su ile gargara yaparak uygulamayı sonlalndırabilirsiniz.
 2. Kabartma Tozu ile Diş Beyazlatma ikinci yöntemimiz. Diş macunu yerine fırçayı Kabartma tozuna batırın ve dişlerinizi fırcalayın ardından guzelce gargara yaparak dışlerinizi kabartma tozundan temizleyin. Kabartma Tozu ağızda hafif bir yanma hissi verebilir bu normaldir..
 3. Diş beyazlatma için güvenli ve etkili bir diğer yontem ise diş macunu yapımıdır. Gerekli  olan malzemeler  hidrojen peroksit (3 çay kaşığı), kabartma tozu (2 çay kaşığı), ½ çay kaşığı tuz ve biraz diş macunu. Bu karışımı ile dişlerinizi fırçalayın, sonra bir kaç dakika bekletin. Bunu yaptıktan sonra, bol su ile gargara yapınız.
 4. Portakal bir diğer yöntem. Portakal kabuğu veya portakal içini dişlerinize sürün. Bunu düzenli olarak hergün yapın. Sonucu kendiniz göreceksiniz.
 5. Çilek doğal diş beyazlatma da  etkili bir meyve türüdür. Yapmanız gereken tek şey kabartma tozu (½ çay kaşığı) ile 1 olgun çilek karışımıdır. Bu maddelerin karıştırılması için bir blender kullanın. Dişlerinizi fırçalayın ardından diş fırçasının üzerine karışımı koyun. Haftada bir kez yapabilirsiniz.

Kabartma Tozu Dişleri Beyazlatır mı ?

Kabartma tozu diş beyazlatma açısından en çok kullanılan maddedir. Diş beyazlatma konusunda hazırlanan bütün doğal reçetelerde kabartma tozu yer almaktadır. Kabartma tozunun diş beyazlattığı yaygın olarak bilinmekte ve etkisi çoğu kişi tarafından onaylanmaktadır.

kabartma tozu ile diş beyazlatma diş beyazlatma yöntemleri kabartma tozuyla diş beyazlatma kabartma tozu dişi beyazlatırmı kabartma tozu diş beyazlatma portakal kabuğu ile diş beyazlatma limonla diş beyazlatma kabartma tozu dişleri beyazlatırmı kabartma tozu limon diş beyazlatma kabartma tozu diş beyazlatır mı

19 Replies to “Evde Diş Beyazlatma Yöntemleri

 1. MERHABA DİŞLERİMİ YALNIZCA LIMON KbuguyLAMI YAPICAM VE GUNDE KAC KEZ KABARTMA TOZU KULLANMASAM OLMAZMI KORKUYORUM BIRAZ SIGARA KULLanıyorum ben ve lımonun kabugumu sadece ıcı degıl dımı

  1. Merhaba Sevda hanım. Limon yerine çilek ile yapılan yöntemi tercih edebilirsiniz ( Çilek Sezonu oldugundan bunu tavsiye ediyoruz). Böylelikle dişlerinize daha az hasar vermiş olursunuz. Limon asidik oldugu için diş minesini inceltebiliyor ( çok nadirde bir durum).

 2. Ben 15 yaşındayım dişlerini beyazlatmak için kabartma tozu kullanmak istiyorum dişlerine zarar verirmi

  1. Merhaba Betül Hanım. Karbonat hemen hemen bütün diş macunlarının içinde bulunan bir madde. Dişlerinize herhangi bir zararı yoktur. Gönül rahatlığıyla Kullanabilirsiniz.

 3. Merhabalar. Limon kabuğu rendesinin günde 1 defa uygularsak bir zararı var mıdır? Ne kadar süre içinde kullanilmasini onerirsiniz ?

  1. Merhaba Hilal hanım. 3 günde bir uygulamanız yeterlidir. Diğer günlerde dişlerinizi fırçalamanız yeterli olacaktır.

  1. Merhaba Esma Hanım. Çok yoğun bir Apse değil ise, Ağız temizliğine dikkat edip Vucudunuzun o iltihabı kurutmasını bekleyin. Hamilelikte ilaç kullanımı zorunlu olmadıkça doğru kabul edilmemektedir. Şayet Enfeksiyon ilerleyecek durumda ise, Doktor kontrolunde antibiyotik ilaç kullanmanız gerekir. Çok geçmiş olsun

 4. diş fırçasını kabartma tozu batırarak yapılan uygulama günde kaç kez oluyor ve hergun yapılması mümkünmü zararı varmı?

 5. Dişteki sigara ve çay lekelerinden kurtulmak için eczanelerde temin edebilecegimiz ilaç/macun vs. Özel bir karışım var mi, Sağlıklı güvenli ve etkili olacak.
  Saygılar…

  1. Merhaba Rıza Bey. Eczanelerde satılan ürünler genellikle diş macunları ve gargaralardan ibarettir. Dilerseniz sizde bunlardan birini kullanabilirsiniz. En çok tercih edilenleri Oral-B ürünleridir.

 6. kabartma tozu ve limonu denedim beyazlatıyor ama diş etimi soydu tahriş etti .diş beyazlatan yeni mağcundan kullanıyorum işe yarıyor gibi sonra aynı oluyor .ana dişimde delik var çürük ,ön alt dişimin antının iç kısmında sarı leke var.bunlar koku yaparmı

  1. Ağız kokularının büyük sebeplerinin başında, Ağızda ki bakteri fulyaları gelmektedir. Diş çürüğü veya diş eti hastalıkları ağız kokusunun en önemli sebeplerindendir. Bu yüzden önce dişlerde ki çürükleri tedavi edin. Geçmiş olsun

  1. Evet. Kabartma Tozu dişlerde bir kaç ton beyazlama sağlayabiliyor. Burada önemli olan dişlerde oluşan saırılığın neyden kaynaklandığı ve dişi ne kadar Nufuz ettiğidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*