“Evde Diş Beyazlatma Yöntemleri” için 19 Yorum Yapıldı.

 1. sevda dedi ki:

  tendelıyım dıs fırcasıyla kabugu surcekmıyım nasıl yapıcam yardımcı olurmusunuz

 2. sevda dedi ki:

  MERHABA DİŞLERİMİ YALNIZCA LIMON KbuguyLAMI YAPICAM VE GUNDE KAC KEZ KABARTMA TOZU KULLANMASAM OLMAZMI KORKUYORUM BIRAZ SIGARA KULLanıyorum ben ve lımonun kabugumu sadece ıcı degıl dımı

  • admin dedi ki:

   Merhaba Sevda hanım. Limon yerine çilek ile yapılan yöntemi tercih edebilirsiniz ( Çilek Sezonu oldugundan bunu tavsiye ediyoruz). Böylelikle dişlerinize daha az hasar vermiş olursunuz. Limon asidik oldugu için diş minesini inceltebiliyor ( çok nadirde bir durum).

 3. betül dedi ki:

  Ben 15 yaşındayım dişlerini beyazlatmak için kabartma tozu kullanmak istiyorum dişlerine zarar verirmi

  • admin dedi ki:

   Merhaba Betül Hanım. Karbonat hemen hemen bütün diş macunlarının içinde bulunan bir madde. Dişlerinize herhangi bir zararı yoktur. Gönül rahatlığıyla Kullanabilirsiniz.

 4. hilal nur dedi ki:

  Merhabalar. Limon kabuğu rendesinin günde 1 defa uygularsak bir zararı var mıdır? Ne kadar süre içinde kullanilmasini onerirsiniz ?

  • admin dedi ki:

   Merhaba Hilal hanım. 3 günde bir uygulamanız yeterlidir. Diğer günlerde dişlerinizi fırçalamanız yeterli olacaktır.

 5. esma dedi ki:

  Merhaba 6 haftalık hamileyim 20 dişim apse yapti ne önerirsiniz

  • admin dedi ki:

   Merhaba Esma Hanım. Çok yoğun bir Apse değil ise, Ağız temizliğine dikkat edip Vucudunuzun o iltihabı kurutmasını bekleyin. Hamilelikte ilaç kullanımı zorunlu olmadıkça doğru kabul edilmemektedir. Şayet Enfeksiyon ilerleyecek durumda ise, Doktor kontrolunde antibiyotik ilaç kullanmanız gerekir. Çok geçmiş olsun

 6. fikri dedi ki:

  diş fırçasını kabartma tozu batırarak yapılan uygulama günde kaç kez oluyor ve hergun yapılması mümkünmü zararı varmı?

 7. Rıza dedi ki:

  Dişteki sigara ve çay lekelerinden kurtulmak için eczanelerde temin edebilecegimiz ilaç/macun vs. Özel bir karışım var mi, Sağlıklı güvenli ve etkili olacak.
  Saygılar…

  • admin dedi ki:

   Merhaba Rıza Bey. Eczanelerde satılan ürünler genellikle diş macunları ve gargaralardan ibarettir. Dilerseniz sizde bunlardan birini kullanabilirsiniz. En çok tercih edilenleri Oral-B ürünleridir.

 8. inci dedi ki:

  kabartma tozu ve limonu denedim beyazlatıyor ama diş etimi soydu tahriş etti .diş beyazlatan yeni mağcundan kullanıyorum işe yarıyor gibi sonra aynı oluyor .ana dişimde delik var çürük ,ön alt dişimin antının iç kısmında sarı leke var.bunlar koku yaparmı

  • admin dedi ki:

   Ağız kokularının büyük sebeplerinin başında, Ağızda ki bakteri fulyaları gelmektedir. Diş çürüğü veya diş eti hastalıkları ağız kokusunun en önemli sebeplerindendir. Bu yüzden önce dişlerde ki çürükleri tedavi edin. Geçmiş olsun

 9. izzet dedi ki:

  verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim

 10. şeyma dedi ki:

  kabartma tozu beyazlıkk sağlıyomu

  • admin dedi ki:

   Evet. Kabartma Tozu dişlerde bir kaç ton beyazlama sağlayabiliyor. Burada önemli olan dişlerde oluşan saırılığın neyden kaynaklandığı ve dişi ne kadar Nufuz ettiğidir.

Yorum Yap

*