Evde Burun Tıkanıklığını Açma

Özellikle Sonbahar ve Kış aylarında başımıza gelen ve günümüzü, gecemizi, uykumuzu bize haram eden burun tıkanıklığını açmak için evde kolaylıkla uygulayabileceğiniz basit yöntemler var. işte Burun tıkanıklığı açmak için evde uygulayabileceğiniz yöntemleri öncelikle kendim için araştırdım. Bulduğum sonuçları sizinle de paylaşmak istedim. Umarım Sizde faydasını görürsünüz.

Burun Tıkanıklığı Açmak için Doğal Yöntemler

burun-tikanikligini-acma-burun-tikanikligi-Burun-tıkanıklığıTuzlu Su : Belkide en çok duyduğumuz ve bildiğimiz yöntem. Sanırım çok işe yaradığı için herkes bu yöntemi söylüyor. 1 bardak suya, 1 çay kaşığı tuz ekleyin ve güzelce karıştırıp tuzun erimesini sağlayın. Daha sonra bu tuzlu suyu Burnunuza Çekin ve başınızı aşağı doğru eğerek akmasına izin verin. Bu yöntem aynı zamanda Geniz akıntısını da kısmen kesmektedir.
Nemli Hava Soluyun: Burun tıkanıklığını açmada etkili bir yöntem olduğunu söyleyebiliriz. Sıcak ve Nemli havayı burnunuza çekin. Sıcak ve nemli hava Burunun rahatlamasını sağlar ve Sinüsleri yumuşatarak nefes almanızı kolaylaştırır. Kış aylarında kalorifer üstüne bir ıslak bez veya bir bardak su koymak içeride ki havanın nemli olmasını sağlamaya yetecektir.
Buruna Parmak Sokma: Komik ve iğrenç gelebilir ama çok işe yarıyor. Tıkalı olan burnunuza parmağınızı sokup hafifçe yukarı doğru ittirerek başınç uygulayın. Bu Başınç burnunuzun açılmasını sağlıyor.
Ayaklarınızı Sıcak Tutun : Soğuk algınlıklarının en büyük nedenlerinin başında ayakların üşütülmesi geliyor. Ayak, Baş ve Bel kısmı sıcak tutulduğunda burun tıkanıklığı kendiliğinden açılmaktadır. Bu yüzden çorap giymek yada varsa Sıcak su torbası kullanmak oldukça faydalı olacaktır.

burun_tikanikligina-ne-iyi-gelir-Burun-tikanikligi-acma-Burun tıkanıklığı Tedavisi
Mentollü Buharı Soluyun: Sıcak suyun içine Mentol veya Vicks krem karıştırın ve bu suyun buharını soluyun. Aldığınız buhar hem burun tıkanıklığını açar hemde nefes darlığına iyi gelir. Şayet Okaliptus veya Mentol, Vick yoksa limon ile bu uygulamayı yapabilirsiniz.
Yüze Sıcak ve Nemli Havlu Koymak: Bir havluyu hafif ıslatın ve ütü yardımıyla ısıtın. ısınan havluyu yüzünüze tutarak bu şekilde nefes almaya çalışın. Bu uygulamayı birkaç sefer yapabilirsiniz.
Amuda Kalkmak: ilk duyduğumda “Bu ne Saçmalık” demiştim. Kendim uygulamaya cesaret edemedim ancak sonraları gelen yorumlar gerçekten çok işe yaradığı yönündeydi. Bu yüzden sizinle paylaşmak istedim.
Tıp bu alanda da ilerlemiş. Şayet bunları yapmaktan yorulduysanız, Gidin bir eczaneye ve Burun spreyi satın alın. Burnunuz tıkandıgı sürece bu spreyi sıkıp kendinizi rahatlatabilirsiniz.

basenleri karin gerdirme ameliyati ucreri burun tıkanıklığını ne açar burun açma yöntemleri BURUN TIKANIKLIĞI AÇMA burun açıcı yöntemler burun tıkanıklığı nasıl açılır buhar nefesi açar mı burun tikanikligini acma burun tıkanıklığı nasıl açılır evde

2 Replies to “Evde Burun Tıkanıklığını Açma

  1. Burun spreyleri bağımlılık yapıyor ben şu anda onu kullanıyorum ilk kullanmaya başladığımda günde bi defa kullanmam yetiyordu şimdi ise en az 3 defa kullanıyorum tuzlu su çekin daha iyi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*