En iyi Saç Çıkarıcı ilaç ve Etkili ürünler

En iyi Saç çıkarıcı ilaç veya ürünler denildiğinde “En iyi saç çıkarıcı ilaç bizim ilaç” gibi şeyler duymamanız gerekir. Şayet böyle birşey duyuyorsanız bir an önce oradan uzaklaşın. Bir ilaca en iyi ilaç diyebilmek için, o ilacın etkisinin oranı yan etkilerinden çok daha fazla olması gerekir. Kullandığınız ilaç ne olursa olsun, mutlaka bir yan etkisi olacaktır. Bu yan etki riskini göze alabilmek için, Etkisinin iyi olması gerekir.
minoxidil-tablet-yorumlari-sac-cikarici-ilacFiyat-Kalite parametresi ilaç için geçerli değildir. Yani her pahalı ilaç iyi değildir. Yine aynı şekilde her iyi ilaçta pahalı değildir. ilaçların fiyatlandırılmasında en önemli etken, ilacın elde edilme maliyeti ve süresidir. Kısa sürede elde edilen ilaçlar uygun fiyata piyasaya sürülürler.
Saç çıkarıcı ilaç veya ürün almayı düşündüğünüzde, kullanımının kolay olmasına dikkat edin.

Bölgesel Saç Çıkarıcı ilaçlar

Minoxidil

Yaklaşık %80 civarında olumlu sonuç alabileceğiniz bir ilaç,finasteridle beraber kullanılmadığında, gün geçtikçe etkisi azalmaktadır. Oldukça etkili olduğu kadar, en çok yan etkiye sahip ilaç Minoxidil’dir. Minoxidil, Saç köklerine daha fazla kan gitmesini saçlayarak, saçı besler ve kıl kökünü uyarır. Böylelikle O bölgede yeni saç çıkmaya başlar.

Finasterid

Eczanelerde Propecia olarak satılmaktadır. Minoxidil’e oranla daha az etkiye sahip bir ilaç olmasına rağmen, yinede çok etkilidir ve %70 oranında başarı sağlar. Yeni saç çıkması ve Saç dökülmesi üzerinde etkili olan DHT hormonuna etki eder.Hap olarak kullanıldığı için vücudun herhangi bir yerinde yan etkiye sahip olabilir. Genellikle vücudun diğer bölgelerinde de kıllanmaya sebep olur. Erkeklerde Cinsel isteksizlik ve meme büyümesi gibi yan etkileri vardır.(propecia,proscar adlı tabletlerdir.)

Procapil

Minoxidil’e benzer etki gösteren Procapil, finasteri gibi DHT hormonun bölgesel olarak salgısını azaltır. Çok nadiren Alerjik yan etkileri olabiliyor. Bölgesel olarak kullanıldığı için Propecia gibi tüm vucutta ve Cinsel anlamda herhangi bir yan etki göstermez. (hairforte , floxia adlı ilaçlarda vardır)
Tvlerde gördüğünüz saç çıkarıcı bitkisel ilaç ve ürünlerden uzak durun. Bu tr ilaç ve ürünler genellikle hiç bir işe yaramayan, insanların umutlarını kendilerine para kapısı olarak gören kişiler tarafından uydurulan palavralardır. Bu konuda hassas ve dikkatli olmanızı öneririz.

Saç Çıkarıcı Haplar- Saç Çıakrıcı ilaçlar

Saç çıkarması için bir hap satın alacağınız zaman dikkat etmeniz gereken, Etken maddeleri içerisinde Keratin bulunmasıdır. Keratin pahali bir madde olduğu için ilaçlarda genelikle az miktarda bulunmaktadır. Siz mümkün oldukça içinde en fazla keratin bulunan hapları seçmeye çalışın.Hap içerisinde Çinko ,DHT Hormonu engelleyici saw palmetto,keratinin öne maddesi L-sistin,bayanlarda sıkça kansızlığa sebep olduğundan demir (iron) olmalıdır.
Yukarıda yer alan bilgileri göz önünde bulundurup En iyi Saç çıakrıcı ilaçları şöyle sıralayabiliriz ;

Xpecia teblet

En iyi ve en zengin içeriğe sahiptir. Kadın ve erkekler için ortak kullanılabilmektedir. Kendisine benzeyen diğer ilaçlardan farkı ; hem saç dökülmesini engeller hemde Xpecia kullandığınızda yanında başka bir ürün veya ilaç kullanımı gerektirmez. Saç kalitesini arttırma, yeni saç çıkarma gibi özellikleri, diğer ilaçlarla hemen hemen aynıdır. Erkek ve kadınlar için ayrı formlarda üretilmektedir. Özellikle kadınlarda kansızlık görüldüğü için, Bayanlar için olan Xpecia tablette kan yapıcı maddelerde ilave edilmiştir. Üreticisi Hair Pharma firmasıdır. Bu firma sadece saç ile ilgili araştırmalar yaptığı için güvenilirdir
Pnantogar kapsül: Günümüzde Pan plus adıyla satılmaktadır

Pan plus kapsül

Hem erkeklerde hem kadınlarda aynı ilaç kullanılmaktadır. Pantogara benzer etkilere sahiptir. Saç dökülmesinden ziyade saç kalitesini arttırmaya yarar.iSviçre lisanslı olmasına rağmen Pan Plus kapsül Bulgaristan’da üretilmektedir. Bu da akıllara soru işaretleri getirebilir.

Telovium kapsül

Hem erkeklerde hemde kadınlarda kullanılabiliyor. Ancak daha çok bayanlar tercih etmektedir. Sebebine gelirsek ; erkeklerde görülmeyen ( sadece bayanlarda meydana gelen ) telogen effluviumda daha etkilidir. Pan Plus gibi iSviçre lisanslı bulgarista üretiliyor. Assos firması tarafından ithal edilmetedir.

Öneri : Kullanım kolaylığından dolayı, saç çıkarıcı ilaç alırken tablet formunda olması sizin için iyi olabilir.

 

saç çıkaran ürünler saç çıkaran ilaçlar saç arasında cıkan sivilce nasıl tedavi olunur saç çıkarıcı ürünler xpecia tablet kullananlar xpecia tablet gogus üstünde neden kasınir saç çıkartan ürünler saç çıkartan ilaçlar sac cikaricilar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*