Saglikli Olmak adına herşey..

Doğum Sonrası Çatlaklara Ne iyi Gelir

Doğum Sonrası Çatlaklara Ne iyi Gelir

Hamilelik dönemi boyunca, sürekli olarak gerilen cilt ile birlikte Hızlı kilo alıp vermelere bağlı olarak çatlaklar oluşur. Doğum gerçekleştikten sonra, alınan kilolar hızlı bir şekilde verilir. Bu Hızlı değişimlerden dolayıda ciltte çatlaklar meydana gelir.
Hamilelik döneminde çatlakların oluşmaması için bazı önlemler almak mümkün. Başlıca yapılması gereken, Alınan kiloları vermek için aceleci davranmamak. Kilo kaybının zamana yayılması doğum çatlaklarının oluşmasını engeller. Ayrıca gebelik döneminde bazı kozmetik ürünlerde kullanılarak cilt çatlakları engellenebilir.

Doğum çatlakları Nasıl Geçer ?

Badem Yağı, Kakao Yağı, Kayısı yağı, Kantaron Yağı, Zeytin Yağ, Çörekotu Yağı .. Birebir ölçülerle karıştırın. Ve uygulayın.
Gebelik sırasında çatlak oluşumunu engellemek için özellikle yemek sonrası karnınıza sürün.

Cilt Çatlakları İçin

Doğum Çatlakları Nasıl Geçer Doğum Çatlaklarına Ne iyi Gelir
Doğum Çatlakları Nasıl Geçer
Doğum Çatlaklarına Ne iyi Gelir

Kakao yağı, Gliserin yağı, Keten yağı aynı miktarlarda alıp karıştırın. Hazırladığınız karışımı çatlakların olduğu bölgelere uygulayın.
Badem yağı, Saf Zeytin yağı, Çörekotu yağını aynı ölçekte alıp karıştırın ve çatlaklara sürün. Hamilelik sonrası oluşan çatlaklardan bu bitkisel yağlar sayesinde kurtulmaktadır.

Doğum Sonrası Çatlaklar için Bitkisel Çözüm

Doğum çatlakları için en etkili tedavi yöntemlerinden biri bitkisel yağlar. Cildi beslemesinin yanında, esnek olma özelliği de kazandıran bu bitkisel yağlar, doğum çatlaklarını doğal bir yöntemle geçirmiş olacağız.
Doğum Çatlakları için ;
Malzemeler 2 çay kaşığı zeytinyağı 2 çay kaşığı badem yağı 2 çay kaşığı çörek otu yağı Kullanımı Tüm malzemeleri karıştırın.
Çatlaklarınızın çok olduğu bölgeye masaj yaparak uygulayın. 10 dakika bekleyin ve ılık suyla yıkayın. Bu işlemi her gün tekrarlayın.

 

doğum çatlaklarına ne iyi gelir kantaron yagi catlaklara iyi gelirmi doğum çatlaklarına bitkisel çözüm Dogum sonrası catlaklara ne ıyı gelır çörek otu yağı çatlaklara iyi gelirmi dogum sonrası çatlaklara bitkisel çözüm doğum çatlakları nasıl geçer doğum çatlaklarına çözüm doğum sonrası çatlaklar için bitkisel malzeme doğum çatlaklarımı neBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir