Doğal Yöntemlerle Uçuk Tedavisi

Halk dilinde Uçuk, tıp literatüründe ise herpes simplex olarak yer alan bu rahatsızlık hemen hemen hepimizin başına gelmiştir. Uçuğun neden çıktığı da henüz tam olarak tespit edilmiş değil. Ancak özellikle yorgunluk hallerinde, ateşli rahatsızlıklarda ve Bünyemizin zayıfladığı durumlarda hemen kendini gösteren bu virüs dudağımızda uçuk çıkmasına neden oluyor.
Yapılan araştırmalara göre Herpes Simolex (Uçuğa neden olan Virüs) sürekli olarak vucudumuzda yer alıyor. Ancak kendini sadece bellirli zamanlarda ve bellirli durumlardan sonra gösteriyor. Yani kısacası biz ilaçlı yada ilaçsız bir şekilde uçuğu tedavi ettiğimizde virüsü öldürmüş olmuyoruz. Sadece yuvasına geri sokuyoruz. Bu yüzden Sürekli uçuk çıkması normal. Uçuk ile daha az karşılaşmak için öncelikle bedenimize dikkat etmeliyiz. Kendimizi çok yormamalıyız. Uykusuzluktan dolayı oluşan yorgunluklarda çok sık uçuk çıktığı bilinmektedir.

Uçuk Neden Çıkar ?

ucuk vede çözüm uçuk bitkisel çözüm ucuk-tedavisi-ucuk-neden-cikarYukarıda yazdığımız gibi, uçuk çıkmasının en büyük sebebi bünyemizin zayıf düşmesi yani bağışıklık sistemimizin güçsüz kaldığı zamanlardır. Bu durumda, Yeterince uyumamak, hastalanmak, sağlıklı beslenmemek vb gibi durumlarla meydana gelmektedir.
Stres ve moral boğuzluğu uçuk çıkmasına neden olur.
Uçuk çıkmaya başlamadan önce, çıkacağı yerde hafif bir kaşıntı ve dolgunluk hissi yaratır. Daha sonra iltihaplı bir şekilde pütür pütür bir görünümle kendini iyice belli eder.
Şayet sizde sürekli olarak uçuk çıkıyorsa elinizin altında, uçuk tedavisinde kullanılan kremleri elinizin altında bulundurmanız iyi olacaktır. Hiç olmazsa bu belirtiler ortaya çıkmaya başladığında hemen müdahele edebilirsiniz. Uçuk tedavisinde kullanılan kremler , Zovirax, Antivir vs.

Dikkat ! Uçuk uzun süre geçmezse önemli rahatsızların habercisi olabilir. Bu durumda hemen doktora başvurun.

Doğal yöntemlerle Uçuk tedavisi

  • Eğer dudağınızda uçuk çıktıysa ve siz ilaç kullanmak istemiyorsanız o zaman aşağıda yazacağımız yöntemleri uygulayabilirsiniz. Zaten virüslerin kullanılan ilaçlara karşı bir zaman sonra bağışıklık kazanması gibi bir özelliği mevcut ( Kör olasıcalar :) )
  • Uçuk çıkan yere buz koyun. Bu hem kaşıntısını azaltır hemde virüsün etkisini yitirmesini sağlar. Böylelikle daha kısa sürede iyileşmiş olur .
  • Doğal yöntemlerin en etkilisi olan ve Antibiyotiğin babası olarak bilinen Sarımsak’ı uçuğun üzerine sürün. Hafif yanma yapabilir bu normaldir. Virüs tedavisinde sarımsak oldukça etkili bir doğal çözümdür. Sarımsağı uçuğa sürerken her yerine iyice sürdüğünüzden emin olun. Bunu günde 10 kere’ye kadar yapabilirsiniz. Uçuğun kısa sürede nasıl iyileştiğini göreceksiniz.
    Sarımsağı sürerken mucize beklemeyin. Yani sürdüm hani geçmiyor gibi şeyler kafanızdan geçmesin. Bunun içinde zaman gereklidir. Bilmeniz gereken, piyasada var olan bütün ilaçlar doğada var olan elementler kullanılaral elde edilmektedir.

zivaroks uçuk ilacı doğal uçuk tedavisi uçuğun doğal tedavisi UÇUK DOĞAL TEDAVİ uçuk neden kaynaklanır ne iyi gelir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*