Saglikli Olmak adına herşey..

Doğal Sivilce Kurutma Yöntemleri

Güzelliğine önem veren herkesin en büyük sorunların başında sivilce problemi gelmektedir. Çok erken yaşlarda tanıştığımız sivilcenin , insan hayatı üzerinde ki etkisi oldukça büyük. Geçmeyen sivilcelere sahip kişilerde zamanla psikolojik sorunlara neden olabiliyor. Aynaya baktığınızda yüzünüzde sivilce olması, kendinizi kötü hisssetmenize neden oluyor. Peki hayatımızı bu kadar olumsuz yönde etkileyen Sivilcenin neden çıktığını biliyor muyuz ? Buyrun beraber sivilce neden çıkar ona bakalım.

Sivilce Neden Olur ?

sivilce-kurutmak-icin-ne-yapmaliyimSivilce sözcüğü telafuz edildiğinde, aklımıza ilk gelen cildin yağlı olmasıdır.Ancak durum her zaman böyle olmayabiliyor. Bazı durumlarda hormonlarda ki denge bozulur. Bu hormonal yapıda ki bozukluk yağ bezlerinin çalışmasını sağlayarak, derinin gözeneklerini tıkar. Tıkanan bu yağ molekülleri sertleşir ve bakterilerin ürümesi için uygun bir ortam yaratır. Bu nedenle de bu bölgelerde sivilceler oluşmaya başlar.
Bu yüzden gözeneklerin açık olduğuna emin olmamız gerekir. Şayet gözeneklerin tıkalı olduğunu fark edersek, buhar banyosu yaparak cildimizin gevşemesini sağlamalıyız. Buhar banyosundan sonra da bitkisel bir maske uygulayarak, gözeneklerin içinde kurumuş olan yağ moleküllerinin çözünüp dışarı atılmasını sağlamalıyız. Bunu yaptığımız zaman yüzümüzde siyah nokta oluşmasını da engellemiş oluruz.

Çinko eksikliği : Yapılan inceleme ve araştırmalar sonucunda vücudunda çinko eksikliği olan kişilerde sivilcelerin daha çok çıktığı gözlemlenmiş. Sizde de çinko eksikliği olabilir. Bu yüzden tahlil yaptırmanızda fayda var. Günde 1 adet Çinko kompresi tablet kullanılarak, çinko eksikliği giderilebiliyor.

Bitkisel Yöntemlerle Sivilce Kurutma

Limon asidik özelliği sayesinde sivilce kurutmak için oldukça etkilidir. Sadece limon kullanmak bile çoğu zaman işe yarayabiliyor. Hazırladığınız maskelerin içerisine limon karıştırmak, etkisini arttıracaktır..

Maske Tarifi ;
1 Dilim limon, 1 Kaşık yoğurt (yağsız, süzme yoğurt), 1 kaşık bal’ı alıp güzelce karıştırın. Hazırladıgınız karışımı akşam yatmadan önce yüzünüze uygulayın. Yoğurt kuruduktan yaklaşık 5 dk sonra ( toplamda 20-25 dk) yüzünüzü güzelce yıkayın.sivilce-kurutma-yollari-yontemleri
Doğal Cilt temizleyici
Maskeyi uyguladıktan sonra, şimdi tarifini vereceğimiz cilt temizleme toniği ile yüzünüzü bir pamuk yardımıyla temizlemeyeceksiniz ve uyuyacaksınız.
Tonik tarifi :
1 Çay bardağı kadar Gül suyunun içine yarım limon damlatıyorsunuz ve karıştırıyorsunuz. Bununla her akşam yatmadan önce yüzünüzü siliyorsunuz. ( Makyaj temizleme toniği olarakta kullanılabilir).
Maya Maskesi
-1 tatlı kaşığı toz maya
-2 adet aspirin
-Yarım Dilim Limon Suyu
Öncelikle Aspirini toz haline getirin. içerisine de toz mayayı karıştırın ve Limonu sıkıp güzelce karıştırın. iyice karışıp kıvamını aldıktan sonra yüzünüze maske şeklinde sürün. Yaklaşık 30 dk bu şekilde bekleyin. Aspirin kurumaya başladıktan sonra ılık su ile yüzünüzü güzelce yıkayın. Yüzünüzün hiç ıslak kalmamasına dikkat edin..

Bebek Pudrası ile Sivilce ve Sivilce izlerine Elveda!

sivilce-kurutmak-icin-maske-tarifi
Bebek pudrası, cilt onarıcıdır. içerisine limon ekleyerek hem sivilce ve sivilce izlerinden hemde Siyah noktalarınızdan kurtulabilirsiniz.
1 Kaşık bebek pudrasının içine kıvamlı hale getirecek kadar limon ekleyerek karıştırın. Kıvamını aldıktan sonra temizlenmiş yüzünüzde sivilcelerin ve izlerin olduğu yerlere sürüp yaklaşık 30 dk bekleyin. 30 daki dolduktan sonra ılık su ile güzelce yıkayın ve yukarıda yer alan tonik ile cildinizi temizleyin.

 

sivilce kurutma yolları sivilce kurutma yöntemleri sivilce kurutma bebek pudrası sivilceye etkisi sivilceleri kurutmak için sivilcelere 1 gecede son kurutuyor sivilce kurutucu sivilce kurutma yolları doğal yöntem sivilce kurutma doğal sivilceleri kurutmak için ne yapılmalıBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir