Saglikli Olmak adına herşey..

Çimen Suyu Diyeti ve Faydaları

Son dönemlerde bitkisel yöntemlere artan ilginin ardından bir çok bitkisel kür gün yüzüne çıkmaya başladı. Bunlardan biride son dönemlerde ünlülerin kullandığı çimen suyu diyeti. Çimen suyu olarak adlandırılan bu kür,  buğday çiminden elde ediliyor. Bu yüzden ismine aldanıp, Bahçede ki çimenlerin suyunu hazırlayop içmeye kalkmayın. Allah korusun zehirlenebilirsiniz. Özellikle son dönemlerde Meryem üzerli ve Özgü namal’ın kiloalrını vermesine sebep olan Çimen suyu diyeti, adından çok bahsettirmeye başladı.

bugday-cimi-suyu-cimen-suyu-diyetiEvinizde yayvan sinilerde veya geniş yüzeyli saksılarda yetiştirebileceğiniz buğday tohumları ile yetiştirilen çimenin özel bir şekilde bakım yapılması sonucunda çimen suyu elde edilmektedir. Çimen suyu genellikle yağ yakıcı, metabolizma hızlandırıcı ve ödem attırıcı etkilerinden dolayı kullanılmaktadır.
Çimen suyu diyeti hem tok tuttugu için hemde metabolizmayı hızlandırdığı için kilo vermeyi kolaylaştırıyor. Özgü namal, çimen suyu diyeti sayesinde 1 haftada yaklaşık 5 kilo verdiğini söylüyor. Çimen suyu diyeti hızlı zayıflatmasının yanında aynı zamanda tam bir detoks kaynağıdır. 1 Bardak çimen suyu içerisinde bulunan vitaminler, mineraller ve proteinler, 1 litre meyve suyunda anca bulunmaktadır. Yani 1 bardak çimen suyu yaklaşık 2 kilo meyveyle eşdeğerdir.

Çimen suyunun Faydaları Nelerdir?

  • Çimen suyu içeresinde bol miktarda A,B,C ve E vitaminleri bulunur. Bu vitaminler hem sizi hastalıklardan korur hemde cildinizi besler..
  • Çimen suyu tam bir demir, fosfor ve kalsiyum kaynağıdır.
  • Metabolizmayı hızlandırı. Böylelikle vucut daha fazla yağ yakar.
  • Yağ yakımı arttığı için enerji verir. Böylelikle daha zinde olursunuz.
  • Hem bağışıklık sistemini hemde sindirim sistemini destekler.
  • Gaz ve şişkinlik gibi sindirim bozukluklarına çok iyi gelmektedir.
  • Vucudunuzda bulunan toksinleri yok eder ( Anti-oksidan özelliği vardır)
  • Çimen Suyu diyetiyle ile vucudunuzda oluşan ödemi atabilirsiniz.
  • Çimen suyu içmek kanser riskini azaltıyor ve kanser hücrelerinin yayılmasını engelliyor.

Çimen Nasıl Hazırlanır?

bugday-cimen-suyu-nasil-hazirlanirBuğday tohumları yaklaşık olarak 12 saat suda bekletilmelidir. Bir kavanoz kapağının üzerine küçük küçük delikler açın. Bekletilen buğday tohumlarını 1 gün kavanoz içerisinde bekletin. Buğday tohumlarını 8 saat arayla ıslatın ve durulayın. Geniş bir tepsi ya da saksı edinerek tohumları toprağın içerisine gömün. İlk üç gün toprağı sabahları ve akşamları sulayın. Daha sonraki günlerde günde bir kere sulamak yeterli olacaktır. Çim normal şartlar da 7 – 12 gün arasında yetişmektedir. Çimen suyunu sabah ve akşam iki çay bardağından fazla tüketmek zararlıdır. Çimen suyu hem tok tutmakta hem de metabolizmayı hızlandırmaktadır. Çimen suyunu zayıflamak isteyenler denemekte ve sonuçlarında oldukça memnun olmaktadırlar.

Çimeni hazırladıktan sonra içmek için hazırlama aşamasına gelinmektedir. Çimen suyunun bir şekilde suyunu çıkarmalısınız fakat kullanılan meyve sıkacakları ya da mikserler ile çimen suyu bazı özelliklerini kaybetmektedirler. Özellikle etkili sonuç almak isteyenler çimenleri doğrayarak bir tülbent yardımı ile suyunu çıkarabilirler. Böylelikle çimen suyundan en yüksek faydayı sağlamış olacaklar.

 

ishal tedavisinde bitkisel çözüm Çimen Suyu çimen suyu ile zayıflama kurutulmuş çimenin faydası zayıflatan yiyecekler 
Prof Dr ibrahim Saraçoğlu katıldığı tv programında bir çok derde deva olan soğan kürü tarifini verdi Özelliklerde Bayanlarda PKO rahatsızlığına çözüm olan Soğan Kürü Aynı zamanda erkeklerde prostat büyümesine de iyi geliyor Doğal bir antibiyotik kaynağıBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir