Saglikli Olmak adına herşey..

Burun Tıkanıklığı Nasıl Açılır, Ne iyi Gelir ?

Burun tıkanıklığı yaşadığımız zaman kendimizi çok sıkılmış hissederiz. Burun tıkanması sonucu, nefesi ağızdan alıp vermeye başlarız. Bu durum bir süre sonra bizleri bunaltmaya başlar.
Burun tıkanıklığı genellikle soğuğa maruz kaldığımızda başımıza gelmektedir. Ancak grip, Sinüzit ve nezle gibi durumlarda da burun tıkanıklığıyla karşılaşıyoruz.
Burun tıkanıklığı olduğu zamanlarda ilk akla gelen burun açma spreyleridir. Bu spreyler uzun süre kullanıldıgında Bağımlılık yaptığı için kullanmanızı tavsiye etmiyoruz. Bunun yerine doğal yöntemlerle burun tıkanıklığını açmayı tercih ediyoruz.

Burun tıkanıklığına Doğal Çözümler :

tuzlu-su-burun-tikanikligi-acmaBurun tıkanıklığı için en çok tercih edilen yöntemlerden biri Okyanus etkisi dediğimiz tuzlu su’dur.
* 1 Bardak ılık suya 1 çay kaşığı tuz ilave ederek karıştırın. Yarım bardak tuzlu suyu burnunuza çekin, kalan yarısıylada gargara yapın. Tuzlu su, burun tıkanıklığını açar, sinüsleri temizler ve burun içinde ki bakterilerin ölmesini sağlar. Tuzlu su aynı zamanda Sinüzit ve geniz akıntısı tedavisinde de tercih edilebilir. Özellikle Rinitten dolayı oluşan tıkanmalarda, tuzlu su çok iyi sonuçlar vermektedir.

Burun tıkanıklığı için, Doğal Tedavi : Buhar Banyosu-Nane Ruhu:

burun-tikanikligi-nasil-acilir-ne-iyi-gelir

Burun tıkanıklığında oldukça etkili yöntemlerden biridir. Bir Tencereye su koyup ocakta ısıtın. ısınan suyun içine 3-4 damla Okaliptus ( Nane Yağı, Nane Ruhu da olabilir ) damlatın ve yüzünüzü buhara tutun. Derin nefes alarak buharın ciğerlerinize girmesini sağlayın.
Mentol hem burun tıkanıklığını açar hemdegöğsü yumuşatarak daha rahat nefes almanızı sağlar.

Vicks Merhem ile Burun tıkanıklığı Açma

Vicks krem burun tıkanıklığını gidermede oldukça etkilidir. Çok az bir miktarda Vicks kremi alıp burnunuzun önüne sürün. Krem buharlaştıkça burnunuzun içine doğru girecektir ve çok hızlı bir şekilde burun tıkanıklığını açacaktır.
Son yöntem Soğan Koklamak. Soğan koklamak burun sinirlerini uyrdığı için, burun tıkanıklığına neden olan durumun ortadan kalkmasını sağlamaktadır.

 

burun tıkanıklığına ne iyi gelir vicks krem burun tıkanıklığı Vicks burun tıkanıklığı burun tıkanıklığına vicks iyi gelirmi burun tıkanıklığı için vicks burun tıkanıklığına vicks vicks burun tıkanıklığına iyi gelirmi vicks nasıl kullanılır burun açmak için vicks burun tıkanıklığında vicks kullanımıBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir